Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2011., 13:24   #1531
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
gainward gtx 460 768 mb green ima 288 cuda procesora tako da nije punokrvna i pripada u razred "SE" kartica,provjereno imam je u kompu kao zamjenu tako da ne nasjedate na foru da su green kartice kao iste samo što imaju smanjene taktove i potrošnju.
Mislim da će se ići (kad dođe povrat informacije od reklamiranja grafe)na nadoplatu za čistokrvnu gtx460 1 gb

Zadnje izmijenjeno od: poker. 21.03.2011. u 13:26. Razlog: nadopuna
poker je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 18:32   #1532
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
iam jedan problem, pa da se posavjetujem. Konkretno, kaj bi se trebalo događat s grafom ako je previše klokana? jel se driver zblesira, ile se samo ugasi? meni se poćela resetirat grafa pod Moj komp, i pisalo da driver ne responda. stavio sam nove 267.24 beta, pa isto sranje. grafa je na 924/1848/2028. to bi trebal biti podnošljiv klok za nju, a stavio sam i heatsinkove na memoriju prije koji dan. Ukratko, zanima me kaj grfa inaće napravi kad je preklokana, tak da budem siguran da je samo to, te da nije do biosa jer sam friši stavio.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2011., 18:47   #1533
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
Citiraj:
Autor dax-lax Pregled postova
iam jedan problem, pa da se posavjetujem. Konkretno, kaj bi se trebalo događat s grafom ako je previše klokana? jel se driver zblesira, ile se samo ugasi? meni se poćela resetirat grafa pod Moj komp, i pisalo da driver ne responda. stavio sam nove 267.24 beta, pa isto sranje. grafa je na 924/1848/2028. to bi trebal biti podnošljiv klok za nju, a stavio sam i heatsinkove na memoriju prije koji dan. Ukratko, zanima me kaj grfa inaće napravi kad je preklokana, tak da budem siguran da je samo to, te da nije do biosa jer sam friši stavio.
Voltaza? Tebi to radi u OS-u ?
Koliko sam ja do sad imao iskustva moze se desit sljedece: gasi se slika, srusi se driver, baca ti artifakte/boje/tockice, blokira komp, baci BSOD.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 18:54   #1534
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
meni se driver ruši sam od sebe. i 267.24beta i 266.58. Voltaža mi je redom +90mV core/+20mV memory/+20mV aux. mislim da nije do voltaže. takva mi je od prvog dana. mislim da bios nije dobro flash-an jer mi je erorr kod zadnjeg update-a pokazalo. flashat ću je nanovo, pa da vidim greške
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 19:11   #1535
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
Citiraj:
Autor dax-lax Pregled postova
meni se driver ruši sam od sebe. i 267.24beta i 266.58. Voltaža mi je redom +90mV core/+20mV memory/+20mV aux. mislim da nije do voltaže. takva mi je od prvog dana. mislim da bios nije dobro flash-an jer mi je erorr kod zadnjeg update-a pokazalo. flashat ću je nanovo, pa da vidim greške
ne kuzim opet. sta ti se rusi u win-u bez da je opteretis cim je kloknes (afterburner?) ? zasto si je flashao?
ja vrtim 266.58 i nemam problema nikakvih, ali sam primjetio da mi mafia II radi puno losije. vidim da mnogi imaju probleme sa 266.58.
moja beba radi "stabilno" na 860/1720/2000/1012mV.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 19:28   #1536
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
tako je. čim je kloknem(afterburner) preko 920core, driver se ruši neovisno jel je opterećena ili ne. dogodi mi se kad surfam internetom, ali je sve bilo normalno kad sam danas 3dčmark11 odvrtil. čudno malo, kaj ne? a ovo za flashanje en mogu ni sam sebi objanit zakaj sam to radio, al mislim da bi se stalno blesirala da je do biosa.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 19:42   #1537
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
Citiraj:
Autor dax-lax Pregled postova
tako je. čim je kloknem(afterburner) preko 920core, driver se ruši neovisno jel je opterećena ili ne. dogodi mi se kad surfam internetom, ali je sve bilo normalno kad sam danas 3dčmark11 odvrtil. čudno malo, kaj ne? a ovo za flashanje en mogu ni sam sebi objanit zakaj sam to radio, al mislim da bi se stalno blesirala da je do biosa.
mnogo cudno, ali onda opet, zasto je clocknes kad ides surfat .
mozda je tebi stos u softveru jer kad ti puknes clock i odes na apply grafa se ne baci na te brzine prije neg je opteretis (bar je tak kod mene).
stavi noviju verziju afterburnera (ak je nemas vec) i napravi clean install nvidia drivera. pocisti sve sta imas od nvidie (driver, physx, control panel..), izvrti driver sweeper u safe modu i onda instalacija i moja preporuka ako ne koristis 3d i hdmi audio, iskljuci ih tokom instalacije da ih bezveze ne stavljas. i onda operi directX instalaciju da ti provjeri dal imas zadnje sve sta treba. eto ja bi tako, a onda ak ne radi probaj reflashat opet.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 20:52   #1538
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Imao sam tu grafu ali ako se dobro sječam za sve veći clock od 920 traži povečanje napona(barem je kod mene trebalo tako) da bi radila stabilno, jer grafa je po defaultu na večim clockovima tj. nabrijana.naravno ide preko 1000MHz ali treba napona
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 22:16   #1539
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
ako ti je sve normalno na defaultnu, a imas problema na 920mhz on da ocito da nije stabilno probaj malo manje, 910mhz ili 900mhz

naravno mozes probat ovo sta geronimo_2 sugerira bez obzira na clock nece skodit
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 23:02   #1540
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mnogo cudno, ali onda opet, zasto je clocknes kad ides surfat .
mozda je tebi stos u softveru jer kad ti puknes clock i odes na apply grafa se ne baci na te brzine prije neg je opteretis (bar je tak kod mene).
stavi noviju verziju afterburnera (ak je nemas vec) i napravi clean install nvidia drivera. pocisti sve sta imas od nvidie (driver, physx, control panel..), izvrti driver sweeper u safe modu i onda instalacija i moja preporuka ako ne koristis 3d i hdmi audio, iskljuci ih tokom instalacije da ih bezveze ne stavljas. i onda operi directX instalaciju da ti provjeri dal imas zadnje sve sta treba. eto ja bi tako, a onda ak ne radi probaj reflashat opet.
ne klokam je kad idem surfat, nego ja spremim željeni takt, a ona onda radi po korisnosti. hoću reći da mi se driver ruši bez obzira na iskoristivost grafe. idem gledat video na jubitou, i zacrni mi se ekran na sekund, pa se vrati i piše da driver ne responda. poslje toga se sam digne i radi. pokušavam si stavit max stabilan takt. mislim da taj moj takt nije ništa za tu grafu ako u obzir uzmem da je voltaža memorije i gpu-a povišena skoro maksimalno koliko može biti u afterburneru. znam da će radit sve kak se spada ako takt stavim na tvornički ili malo povišen, al se ne mogu pomirit s tim da sam dobio ili loš primjerak, ili sam je ja naknadno sheb'o. smanjit ću takt na 900, pa ću vidjet. 3d i hdmi audio sam isključio kako si rekao. e da, kad probam stavit pivot naćin na monitor, onda mi se sve uspori i moram komp restartat. koji je to vrag?
dax-lax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2011., 23:14   #1541
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
Citiraj:
Autor dax-lax Pregled postova
ne klokam je kad idem surfat, nego ja spremim željeni takt, a ona onda radi po korisnosti. hoću reći da mi se driver ruši bez obzira na iskoristivost grafe. idem gledat video na jubitou, i zacrni mi se ekran na sekund, pa se vrati i piše da driver ne responda. poslje toga se sam digne i radi. pokušavam si stavit max stabilan takt. mislim da taj moj takt nije ništa za tu grafu ako u obzir uzmem da je voltaža memorije i gpu-a povišena skoro maksimalno koliko može biti u afterburneru. znam da će radit sve kak se spada ako takt stavim na tvornički ili malo povišen, al se ne mogu pomirit s tim da sam dobio ili loš primjerak, ili sam je ja naknadno sheb'o. smanjit ću takt na 900, pa ću vidjet. 3d i hdmi audio sam isključio kako si rekao. e da, kad probam stavit pivot naćin na monitor, onda mi se sve uspori i moram komp restartat. koji je to vrag?
ma cek malo, ak sam dobro skuzio ti nisi nis testiro neg si puknuo odma visoko clock i napon? nemre to tako. trebas malo po malo dizat clock i dodavat juicea po potrebi dok ne nades stabilnost i vrtit testove. i nemoj napucavat voltazu bezveze previsoko jer koliko god da ta grafa ima dobro hladenje i da glasi za "najbolje" opet ima i svoje limite ko i sve drugo. koje su ti uopce temperature?
nemam pojma sta mislis pod pivot, jel to ono zakretanje ekrana za 90 stupnjeva? ak je, neznam nis o tome, moj ekran se neda zakrenut .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:13   #1542
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
@ dax-lax

Grafa ti nije stablina na tim clockovima sa tim naponom spusti malo klokove i provjeravaj u 3dmarku 11 stablinost.
Flashanje biosa nema veze sa time, a iz navedenog se vidi da si neiskusan u tome području pa ti nikako ne preporučam da joj ponovno flashas bios.

Ove priće da ta grafa ide do 1000 Mhz na GPU su za malu djecu još se nisam spotaknuo nigdje na takav primjerak osim naravno na "review-ima" na netu.
Eto imam istu navedenu i radi stabilno na 920 Mhz GPU kad dignem u afterburneru voltažu +100 mV core dok sam primjetio da podizanje voltaže memory-a tj. aux-a nema skoro pa nikakvog utjecaja na oc.

Dakle moj prijedlog ti je da digneš core voltage za +100 mV, staviš grafu na nekakvih 900 Mhz GPU i 2000 Mhz memoriju te probaš odvrtiti 3d Mark 11, ako ga grafa prođe bez da puknu dirveri digni ju na 910 Mhz i tako dokle ide.
Kad ti konacno driveri puknu smanji oc za nekakvih 10-15 Mhz da budeš siguran da je stabilna.

BTW memorija obično ne ide puno preko 2000 Mhz i po meni je ne treba previše mrcvariti jer dobitci su zanemarivi, pravi je dobitak u oc-anju GPU-a.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 23.03.2011. u 00:38.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:19   #1543
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
ne ne. frekva i napon jezgre sam išao polako, a za memu fakat neam pojma kak da napon porihtam i kak da je testiram. tu mi teba savjet. u occt mi sve do 915mhz ne pokazuje erorre. poslje toga ni dodavanjem voltaže nije ništa bolje. i da nebi mislio da mi je voltaža na maks. još nije. temperature su mi od 28 u idle-u do 61-64 u igrama. u sintetici nešto ispod 70 celzijevaca. mislim da je to ok. taj twinfrozr me i ne fascinira baš zbog toga jer je centraliziran samo na čip, a vrmovi i memorija se hlade samo protokom vrućeg zraka sa finova. zato sam stavio male sinkove po memoriji, pa sam malo mirniji u glavi. vrmove ne mogu jer mi sink ne stane pod hladnjak. pivot je to zakretanje pod 90. ma nije to ni bitno sad. hvala na pomoći geronimo.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:25   #1544
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
@ dax-lax

Na navednoj grafi kao što sam već naveo memorija je skoro već na svojem maksimumu i nema nekakav preveliki oc potencijal tako da se oko nje ne trebaš previše zamarati.

Što se tiče hlađenja ne moraš se brinuti jer taj hladnjak ima dva venta koji istina pušu preko finova po grafi no mislim da hlade sasvim dobro.
Ako želiš dodatno ohladiti grafu stavi još jedan vent da puše po njoj sa bočne strane tako da hladi VRM-ove i memoriju, tako je kod mene jer mi kučište ima bočni 120mm vent koji pirka po grafi.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:27   #1545
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
@ dax-lax

Grafa ti nije stablina na tim clockovima sa tim naponom spusti malo klokove i provjeravaj u 3dmarku 11 stablinost.
Flashanje biosa nema veze sa time, a iz navedenog se vidi da si neiskusan u tome području pa ti nikako ne preporučam da joj ponovno flashas bios.

Ove priće da ta grafa ide do 1000 Mhz na GPU su za malu djecu još se nisam spotaknuo nigdje na takav primjerak osim naravno na "review-ma" na netu.
Eto imam istu navedenu i radi stabilno na 920 Mhz GPU kad dignem u afterburneru voltažu +100 mV core dok sam primjetio da podizanje voltaže memory-a tj. aux-a nema skoro pa nikakvog utjecaja na oc.

Dakle moj prijedlog ti je da digneš core voltage za +100 mV, staviš grafu na nekakvih 900 Mhz GPU i 2000 Mhz memoriju te probaš odvrtiti 3d Mark 11, ako ga grafa prođe bez da puknu dirveri digni ju na 910 Mhz i tako dokle ide.
Kad ti konacno driveri puknu smanji oc za nekakvih 10-15 Mhz da budeš siguran da je stabilna.

BTW memorija obično ne ide puno preko 2000 Mhz i po meni je ne treba previše mrcvariti jer dobitci su zanemarivi, pravi je dobitak u oc-anju GPU-a.
sad sam tek vidio tvoj post. imaš pravo da nisam najbolje upoznat sa flashanjem biosa. to sam radio samo jednom na x1950pro. sad tek vidim da nije posve sigurno prčkat po tome. ovo sa 3d markom 11 mi nejde u glavu. izvrti ga bez problema na 938mhz, a normalnim surfanjem mi se ruši driver. ne stalno, al nebi smio uopće. jel sigurno voltažu držat na +100? onda je to negdje to od moga čipa, jer je oko 920mhz stabilna, al me zeza to s rušenjem drivera kad grafa nije pod pritiskom i uvijek je negdje oko 28-31 stupanj u normalnom radu.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:33   #1546
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
@ dax-lax

Da to je čudno vjerojatno je do drivera evo ja muku mučim sa ovim svojima (trenutno sam na 267.24) znaju mi se sami od sebe zblesirati u Heroes of Newerth, igri koja nije nimalo intezivna za GPU dok kad recimo igram Bad Company 2 koji ju zakolje do kraja grafa radi savršeno stabilno.

+100 na gpu je sasvim sigurno, dapaće ta je grafa i dizajnirana da se oc-a preko afterburnera.
Ako ti je stabilna na 920Mhz jednostavno je spusti na toliko i miran si, to ti je i nekakav prosjek njenog oc-a.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 23.03.2011. u 00:40.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 15:48   #1547
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
prvo i osnovno, nista nije dizajnirano da se OC-a. OC je samo bonus, a default takt je najoptimalniji takt i voltaza za cijelu seriju i na tom taktu graficka MORA raditi. (sa izuzetkom tvornicki overklokanih modela)

dax, reci kolike performanse bi dobio sa OC. 2-5%? imho, bezvezno.

sad mogu tu povuci paralelu sa temom na koju se nadovezuje ova slika, ali radije nebih
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 17:28   #1548
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
prvo i osnovno, nista nije dizajnirano da se OC-a. OC je samo bonus, a default takt je najoptimalniji takt i voltaza za cijelu seriju i na tom taktu graficka MORA raditi. (sa izuzetkom tvornicki overklokanih modela)

dax, reci kolike performanse bi dobio sa OC. 2-5%? imho, bezvezno.

sad mogu tu povuci paralelu sa temom na koju se nadovezuje ova slika, ali radije nebih
Naravno slažem se da je OC bonus, a pošto sam eto kupio karticu po malo većoj cijeni i sa boljim hlađenjem od referentnog modela zašto ne bih maksimalno iskoristio taj bonus, zar ne?
Taj bonus je pogotovo primjetan kod 460GTX kartica koje po default-u dolaze sa dosta niskim taktovima (675Mhz), dok 90% njih bez problema mogu raditi na 800 Mhz i naviše (naravno na default-noj voltaži).

Default-ni takt nije najoptimalniji takt, možda je eventualno za neuke i strašljive ljude. Najoptimalniji takt je maksimalan takt koji je stablian na defaultnoj voltaži, naravno ovisno i o temperaturama pod opterećenjem. No tu treba napomenuti da čipovi dolaze sa različitim defaultnim voltažama tako da obično oni "kvalitetniji" čipovi dolaze po defaultu sa nižim naponom i obratno...

Ne bih se složio sa tobom dapače MSI Hawk ima odlično hlađenje tako da za nju oc preko afterbunera i nije neki izazov jer temperature jedva dolaze do 70C.
Eto moja radi na 870 Mhz na default taktu (1.025V) i sa time sam prezadovoljan, no sa podizanjem voltaže u afterburneru radi na 920 Mhz 1.087V).
Poznato da je za večinu GF104 čipova nekakvih 1.1V normalna voltaža za oc naravno uz odgovarajuće hlađenje jer preko tog napona mogučnosti oc-a drastično padaju.

Kada igram recimo Battlefield 2 dobro mi dođe tih ekstra 50 Mhz i dobitak se pogotovo osjeti u minimalnim FPS-ima, a i opće je poznato da performanse fermija jako dobro skaliraju sa podizanjem Mhz-a GPU-a.

Ako se bojiš oc-at i imaš predrasude prema istome to je tvoja stvar no nema potrebe da širiš neistine o nećemu što vjerujem da nisi niti osobno isprobao.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 24.03.2011. u 17:41.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 17:40   #1549
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
nisam mogao izdrzati a da se ne puknem od smijeha
kao prvo pogrijesio sam jer je rijec najoptimalnije redundanca.

kad vec ides citirati, nemoj se praviti glup i izostavljati neke dijelove citata
Citiraj:
default takt je najoptimalniji takt i voltaza za cijelu seriju i na tom taktu graficka MORA raditi.
i recimo ovo
Citiraj:
(sa izuzetkom tvornicki overklokanih modela)
znaci, ti si samo malo opsirnije potvrdil ovo sto sam ja rekao
oc-at se ne bojim niti nemam nikakve predrasude, samo me zivciraju ljudi koji si nest zacrtaju i tak mora biti. ako ide, ide. ako ne, jebiga

btw. koliki dobitak imas u min fps? 20 ili 2fps-a?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 17:54   #1550
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
nisam mogao izdrzati a da se ne puknem od smijeha
kao prvo pogrijesio sam jer je rijec najoptimalnije redundanca.

kad vec ides citirati, nemoj se praviti glup i izostavljati neke dijelove citata

i recimo ovo

znaci, ti si samo malo opsirnije potvrdil ovo sto sam ja rekao
oc-at se ne bojim niti nemam nikakve predrasude, samo me zivciraju ljudi koji si nest zacrtaju i tak mora biti. ako ide, ide. ako ne, jebiga

btw. koliki dobitak imas u min fps? 20 ili 2fps-a?
Kao prvo drago mi je da sam te nasmijao iako mi to nije bila prvotna namjera, kao drugo nepotrebno je da se vrijeđaš i nazivaš me glupim.

Ne vidim gdje sam to izdvojio dio tvog citata no završimo raspravu pošto vidim po tvojem načinu izražavanja da je daljnja komunikacija bespredmetna.

BTW, što se tiće razlike u min FPS-ima u navedenoj igri nisam proveo precizna mjerenja no kao što sam napomenuo razlika se osjeti tako da vjerujem da se ne radi o 2 FPS-a.
Inaće više vjerujem testiranjima relevantnih članova ovog foruma nego nekakvim review-ima na raznim stranicama no evo ti jedan zanimljiv link da vidiš razliku u performansama kod pojedinog oc-a.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 24.03.2011. u 18:09.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 18:27   #1551
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
da ti nacrtam dio koji si zanemario? da probam napraviti flash animaciju?
uglavnom, ja sam govoril OPCENITO o cijeloj seriji gdje imas boljih i losijih yield-ova (ili kak se to vec zove)

kladim se da bi se veca razlika osjetila i da smanjis AA i AF. pogotovo AA jer je to skoro pa beskorisna tehnologija na visokim rezolucijama.

stavil si link od cca 30 stranica i ti ocekujes da gubim vrijeme na tome?
ako mislis nesto pokazati, lako napravis copy-paste relevantnih stvari iz tog clanka na ovaj forum.

prije nego me pokusas spustiti jer imam gtx460 na e6550, mogu ti samo reci: stane mi u htpc case, hladna i tiha je na defaultu i pruzila mi se odlicna prilika, pa zasto ne

ako mislis nastaviti raspravu, samo naprijed. dokazi mi da si u pravu i da se isplati OC-at za tih ogromnih 50mhz

i btw.
otkada se forum dijeli na relevantne i nerelevantne clanove? po mojem shvacanju forum se dijeli na admine, moderatore i obicne korisnike.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 19:00   #1552
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
nebih se uvlacio u raspravu, ali samo cu ovaj konkretan odlomak komentirat i nista vise
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
dokazi mi da si u pravu i da se isplati OC-at za tih ogromnih 50mhz
dakle, ne radi se o 50mhz nego o daleko vise

opce je poznato da gtx460 jako profitira od visokih clockova i to jednostavno ne mozes osporit

kao sto vidis i ja imam gtx460 i usporedba sa 675mhz i 950mhz je, neusporediva

grafa jednostavno prede u klasu vise, konkretno na 940mhz je jednaka gtx 560 dok je na defaultu

mozda se tebi to ne isplati, ali onda mozes i rec da se ne isplati kupit gtx560 u odnosu na gtx460 pa se ljudi opet cesto odlucuju za gtx560

jednostavno nije na tebi da odlucis dal ce netko clockat ili ne, to je osobna stvar, ako covjek misli da mu se isplati i ako ga to veseli onda mu se isplati i tu je kraj price

EDIT: ako si mozda mislio na 50mhz (sa 870 na 920) uz malo povecanje voltaze, opet se ne slazem da se ne isplati jer to povecanje voltaze je neznatno i opce prihvatljivo, a i ta grafa je stvorena za povecanje voltaze tak da ono...eventualno na nekim referentim 460 modelima mozda i nema smisla ako se previse griju

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 24.03.2011. u 19:07.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 19:20   #1553
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
@Astral
primljeno na znanje

makar, sve je pocelo kod toga jer dax-lax zeli imati grafu na 1000mhz i ne zeli prihvatiti da nisu sve graficke iste serije, istog modela i proizviđača identicne.

isto kao neki procesori ne zele iznad 4ghz dok isti model kod nekog drugog ide na 5ghz.

@creativo
znam ja pomalo o OC i svaki procesor, gpu, memorija i chipset je prica za sebe kada se ide u OC vode, ne postoje dvije identicne komponente i tocka
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 19:34   #1554
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
tu se moram slozit

iako bi teoretski svaka tf2 460 trebala ic do 1000mhz, to je moguce tek sa koristenjem 1.212v

sa 1.087v koliko dozvoljava bios bez modificiranja bi trebo moc dobit cca 940mhz

ja sam imo srece pa sam izvuko 950mhz, moja bi trebala bit otprilike ista kao i tf2 460

@creativo - na zalost, tvoja grafa ide "samo" do 920mhz koliko sam ja shvatio, ako si iscrpio sve opcije to je to, nema tu pomoci

pogledaj samo moj primjer, imam Asus p5q3 plocu i max stabilan FSB mi je 400mhz, zamisli, na p45 ploci koja od sale ide preko 450 pa cak i 500mhz, a ja NIKAKO ne mogu vise od 400 (a da je stabilno, mogu cak bootat na 480, al nestabilno)

eto, dogodi se i sad mogu samo plakat al sta je tu je
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 20:57   #1555
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
iako bi teoretski svaka tf2 460 trebala ic do 1000mhz, to je moguce tek sa koristenjem 1.212v
vidim da se o meni nešto govori, pa da se ubacim. gledajuć sve te review-ove na stranim forumima kak je na toj grafi moguće dostići 1ghz, pa reko, ajd da probam. čitajuć sam došao do spoznaje da to i nije baš lako, jer afterburner to ne dopušta bez promjene biosa grafe. odustao sam od toga, no to opet ne znači da neću ostavit grafu na maks stabilnom taktu zbog toga jer jedan DOMIS misli da je to bezveze i nema se nikakve koristi od toga. ti(domis) donosi odluke o svojim stvarima, a ja ću o svojim i stvar riješena.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 21:07   #1556
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
ovakav arogantni stav mi jednostavno dize tlak.

uglavnom, nisam ti ja netko tko ti moze zabraniti ili savjetovati da ne overklokiras, to ne mislim biti niti to nebudem. procitaj si dobro, rastavi moje postove na neke smislene cjeline, recenice ili kako vec, ukoliko je to moguce, i reci gdje ti ja savjetujem sto da radis sa svojim ultra mega kul hardverom.

jedino sam rekao da NEMOŽEŠ OČEKIVATI 1ghz od svoje ako druge kartice idu na toliko.

molim vas jos jednom, čitajte s je***im razumijevanjem ako vec mislite nest odgovarati
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 21:42   #1557
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
nemoj sad tu ispravljat s ne čitanjem i nerazumijevanjem tvojih postova, kd ni sam ne pročitaš. u svom posljednjem postu sam napisao da sam odustao od osvajanja teoretskog takta.
priznajem i to da sam malo overreact-ao na ono zadnje. nisam te mislio uvrijediti, ali ne volim kad mi netko pokušava objasnit nešto što već i sam razumijem.
znam da nije cijela serija čipova ista i ne postiže jednake vrijednosti, al baš zbog toga sam želio vidjeti kakav primjerak posjedujem.
Peace
dax-lax je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 23:16   #1558
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
primljeno na znanje.

Peace out man
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 17:52   #1559
FiNiX
Premium
 
FiNiX's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Split
Postovi: 37
Nakon sinocnje kupnje i instalacije IL2 Cliffs of Dover dozivija san lagano razocarenje u pogledu rada iste na Ati 4890 pri 1920*1080, a i vec duze vrime me nervira kartica jer radi na visim temperaturama pa s tim i vent vrti na max, a nakon par sati igranja zna bit dosta naporno.
Prijatelj kupio Gainwardovu 460 i gledan temp nikad priko 50tak a vent se i ne cuje uz to i poprilicno dobre performanse daje.
Pitanje dana bi bilo mogu li ocekivat ugodno igranje novog nastavka IL2? Iako sama tisina me vec privlaci. : ))
__________________
Tko leti - vrijedi
Tko vrijedi - leti
Tko ne leti - ne vrijedi

__________________



CPU: AMD Ryzen R9 5950x

CLR: Kraken x73

MBO: Asus Crosshair VIII Hero

RAM: Kingston HyperX RGB 3600 32GB (4*8)

VGA: Gainward RTX 3080 Phantom

HDD: SAMSUNG 970 EVO 500GB M.2 ++ Kingston A1000 480GB M.2 ++ 2x SAMSUNG 850 EVO 500GB ++ WD Black 2TB

PSU: Antec HCG 750 Gold Modular

BOX: beQuiet! Silent Base 801

LCD: Acer Predator XB271HU @ QHD ++ LG 27UD58-B @ 4K

OS : MS Windows 10 Pro 64bit

Stick: Logitech/Saitek X56 + TrackIR5 + Oculus Rift S







CPU: AMD Ryzen R5 3600

CLR: Noctua NH-L12S

MBO: Asus Prime x370 Pro

RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4-3600 2x8GB CL16

VGA: Gainward RTX 2080 Phoenix GS

HDD: Samsung 850Evo 250GB M.2 ++ 2x WD Green 2TB

OPT: LG BD/HDDVD player

PSU: CoolerMaster MasterWatt 650W Modular

BOX: SilverStone GD09B

LCD: LG 49SJ810V @ 4K60Hz

OS : MS Windows 10 Pro 64bit








CPU: Intel i3 6300HQ @ 2800MHz (100x28 @ 0,920V)

MBO: Lenovo Ideapad 700-15ISK

RAM: DDR4 2133 16GB (2*8 = Hyundai Electronics 8GB 2133 + Kingston 8GB 2133)

VGA1: Intel HD Graphic 530

VGA2: GeForce GTX 950M 4GB DDR3

HDD: Intel 600p 256gb ++ WD 1TB 5400rpm

LCD: BuildIn 15" FHD + Samsung 22" FHD

OS : MS Windows 10 Pro 64bit





FiNiX je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 18:04   #1560
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 901
Ugodno igranje zajamčeno u svakom slučaju..
Ja sam prešo s 4870 na nvidiu 460, ak zbog ničeg drugog zbog manje potrošnje, a i da mogu zaigrat sc2 tu itam , fps-ovi mi porasli bar 2x, ak ne i više..
domina je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na