Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2016., 14:15   #1411
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Citiraj:
Autor scrato Pregled postova
Pozdrav,
dobio sam poziv da mogu dobiti novi (w724v) router te buduci da sam blizu centrale ce mi se povecati brzina, dosao je na vrijeme i sve radi no brzina je ostala ista. Da li ih trebam zvat ili je to normalno?
Inače imam brzinu 4 mbps i nisam siguran da li za VDSL trebam platiti ili kako to ide.
Uskoro ćeš dobit poziv od nadležnog organa (TM) da te pita jel spojen modem (ili će ti samo puknut veza i slijedeći sync ce bit na "prekrasnom" vdslu)

Do tad se strpi mrvu. 4 mbita ti je standardna cijena - turbo 10 - 50 paketi su (svi) 10 kn
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 15:06   #1412
kbkbkb
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Ri
Postovi: 4
Gdje vidjeti VDSL profil na Speedportu?
kbkbkb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2016., 16:24   #1413
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Citam temu od pocetka i uglavnom je isti zakljucak (ko moj) - ovaj Speedport je smece - blago receno... Radi se o tome da je jutros neki Tkomov "strucnjak" zvao moje doma i uvalia im pricu kako su nesto minjali u centrali i da nam "moraju" zamjeniti router, sve se to dogodilo dok sam ja bio na poslu. Dolazim doma i doceka me Speedsrot smece umisto ZTE 931 VII. Sad, posto se ja ne razumim dovoljno u mrezu, ali isto tako nisam totalna njubina - recite vi meni... dali je u pitanju neki legitimni razlog - znaci ovo govno ima odredjene mogucnosti koje ZTE nema ili se radi o samo jos jednom prodavanju magle? Btw imam VDSL 20/2, sve je radilo perfektno na ZTE routeru zadnjih 2mj. otkad su mi ga donili. Ping na speedtestu sa Speedsrotom mi je otprilike isti, upload takodjer ali download je bija veci za 1-1.5Mbit na ZTE-u...

Edit: ovako mi izgleda DSL info

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2022. u 10:26.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 18:17   #1414
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Zanimljivo, izgleda da sam ja jedini zadovoljan sa speedportom. Bolji mi je od proslih Siemensa i ZTE i ostalih router/modem u jednom koje sam imao. Radi k'o sat, evo isprobao sam i port forward sa Air Video Server programom i radi bez problema gledam filmove od kuce na poslu ( samo na minutu radi testa ) i port checker stranice potvrduju da je port koji sam upisao otvoren. Jedina mana do sada su one LED-ice jer prejako svijetle.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 18:40   #1415
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Kad je tako, bar je Led - ice lako riješiti sa crmom izolirom
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 18:48   #1416
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Zanimljivo, izgleda da sam ja jedini zadovoljan sa speedportom. Bolji mi je od proslih Siemensa i ZTE i ostalih router/modem u jednom koje sam imao. Radi k'o sat, evo isprobao sam i port forward sa Air Video Server programom i radi bez problema gledam filmove od kuce na poslu ( samo na minutu radi testa ) i port checker stranice potvrduju da je port koji sam upisao otvoren. Jedina mana do sada su one LED-ice jer prejako svijetle.
Da se razumimo, router radi - znaci mogu surfati webom. Ali ne radi ni priblizno dobro kao ZTE. Portove nece otvara, wifi signal je katastrofa u usporedbi sa ZTE-om, nema admin pristup
(ne racunam onu skriptu za engineer mod i sl.), firewall se neda ugasit, sucelje je sturo i neorganizirano itd. itd.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kad je tako, bar je Led - ice lako riješiti sa crmom izolirom
To je daleko najmanji problem...
Mogu li dobit odgovor na prijasnje pitanje pls. Dali ovaj skart od Speedporta podrzava neki novi standard i sl. u odnosu na ZTE 931 VII? Jer upravo to je bio izgovor ovog specijalca od tehnicara koji
ga je jutros prominija - razlog: kompatibilnost sa novom centralom...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 19:37   #1417
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kad je tako, bar je Led - ice lako riješiti sa crmom izolirom
Uh, to mi bas ne pase estestski, ali mozda nesto slicno upali. :-)

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Da se razumimo, router radi - znaci mogu surfati webom. Ali ne radi ni priblizno dobro kao ZTE. Portove nece otvara, wifi signal je katastrofa u usporedbi sa ZTE-om, nema admin pristup
(ne racunam onu skriptu za engineer mod i sl.), firewall se neda ugasit, sucelje je sturo i neorganizirano itd. itd.



To je daleko najmanji problem...
Mogu li dobit odgovor na prijasnje pitanje pls. Dali ovaj skart od Speedporta podrzava neki novi standard i sl. u odnosu na ZTE 931 VII? Jer upravo to je bio izgovor ovog specijalca od tehnicara koji
ga je jutros prominija - razlog: kompatibilnost sa novom centralom...
Wifi signal je stabilan i portove otvara, a vecina ljudi nema potrebu za iskljucenjem firewall-a. Koliko znam ne podrzava neki novi standard u odnosu na ZTE. Imao sam oba jedan za drugim na VDSL-u jer se ZTE pokvario.

Ako ti stvarno trebaju naprednije funkcije najbolje je uzet samostalni router, recimo neki Asus model i nemas brige sa nicim sto ti HT uvali sada ili ubuduce samo prebacis u bridge mode i vozis.

Zadnje izmijenjeno od: japa. 08.09.2016. u 19:47.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 19:57   #1418
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Wifi signal je stabilan i portove otvara, a vecina ljudi nema potrebu za iskljucenjem firewall-a. Koliko znam ne podrzava neki novi standard u odnosu na ZTE. Imao sam oba jedan za drugim na VDSL-u jer se ZTE pokvario.

Ako ti stvarno trebaju naprednije funkcije najbolje je uzet samostalni router, recimo neki Asus model i nemas brige sa nicim sto ti HT uvali sada ili ubuduce samo prebacis u bridge mode i vozis.
Ni ne tvrdim da je nestabilan, vec dosta slabiji. Imam isti problem koji sam ima sa prastarim D-linkom - na katu signala nema ili je minimalan. Uostalom, zna se koje su antene ugradjene u ZTE a koje u Speedsrot.
Najbolje da ja trosim svoje novce zbog nekog nesposobnog i neukog specijalca.
Nvm, sad znam sto mi je ciniti, hvala na info...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 20:40   #1419
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Dali ovaj skart od Speedporta podrzava neki novi standard i sl. u odnosu na ZTE 931 VII? Jer upravo to je bio izgovor ovog specijalca od tehnicara koji
ga je jutros prominija - razlog: kompatibilnost sa novom centralom...
To što su ti mučki uvalili Speedshrot znači da si spojen na FTTC i da ćeš uskoro uživati u G.fast beneficijama. Za sada G.fast testiraju samo na FTTC i Speedportu. ZTE također podržava G.fast ali forsiraju Speedshrot iz nekog razloga. Dakle, svako zlo za neko dobro, možda.
Izvor: Tcomov tehničar s nickom PC-stručnjak s Bug foruma, neda mi se tražit link. Čovjek je legit.

Tcomu se tresu gaće izgleda zbog ovog:
Citiraj:
Demonstrirana brzina je 2,1 Gbit/s, dok je cjelokupna Vipnetova fiksna mreža spremna za nadogradnju na Docsis 3.1 tehnologiju koja će građanima u kućanstvima omogućiti brzine do 1Gbit/s.
pa krenuli grlom u G.fast.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 20:51   #1420
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Kada se koristi na xDSL liniji sumljam da ima "nešto" bolje u odnosu na druge uređaje.
Treba spomenuti da se uređaji drugačije ponašaju ovisno o dužini i kvaliteti linije kao i kojeg je tipa / proizvođača DSLAM u centrali pa su neke "kombinacije" bolje ili lošije.

Ako se ne varam oba uređaja imaju interne antene, na žalost to je moda kod jeftinjak uređaja.
Za bolju i veću pokrivenost wifi signala rješenja smo x puta spominjali (da ih sad ne nabrajam ponovo), ali najčešće zahtjeva dodatno ulaganje ...

EDIT: Eto me kolega dopunio, dobar info u vezi G.fast.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2016., 21:08   #1421
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
možda je pod antene mislio na čipset, u speedportu je drek dok je u zteu atheros. nije da se zajebavam toliko s tcomovim ruterčićima kao prije no imao sam priliku iz zagušenog okruženja testirat oba i sa ztea uspio povuć 15Mbps dok je drek propustio jedva 5Mbps
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 21:14   #1422
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Pa jasno da puno ovisi o mogućnosti / kvaliteti ugrađenog hw.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 06:56   #1423
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
To što su ti mučki uvalili Speedshrot znači da si spojen na FTTC i da ćeš uskoro uživati u G.fast beneficijama. Za sada G.fast testiraju samo na FTTC i Speedportu. ZTE također podržava G.fast ali forsiraju Speedshrot iz nekog razloga. Dakle, svako zlo za neko dobro, možda.
Izvor: Tcomov tehničar s nickom PC-stručnjak s Bug foruma, neda mi se tražit link. Čovjek je legit.

Tcomu se tresu gaće izgleda zbog ovog:

pa krenuli grlom u G.fast.
Kolega cisto se nadam da si u pravu, ali svejedno sam odlucija svoje. Ili ce mi vratit ZTE ili prekidam ugovor, do toga je doslo. Ne samo zbog te famozne promjene routera, nego zbog svega sto se dogodilo zadnjih pola godine sa Tskumom (da ne pricam sad sve bezveze), ovo je samo kap koja je prelila casu. Toliko me iznerviralo jucer da sam bio spreman razbit ovo govno od zid, pogotovo kad je pocela pucati veza radi kombinacije torrent + youtube itd... Zaista me zanima kako ce se ovo sve odigrati

Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
možda je pod antene mislio na čipset, u speedportu je drek dok je u zteu atheros. nije da se zajebavam toliko s tcomovim ruterčićima kao prije no imao sam priliku iz zagušenog okruženja testirat oba i sa ztea uspio povuć 15Mbps dok je drek propustio jedva 5Mbps
Da, tocno...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 08:44   #1424
bumbak12
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Sibenik
Postovi: 32
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Uh, to mi bas ne pase estestski, ali mozda nesto slicno upali. :-)
stavi bijelu izolir traku, 2 ili više slojeva po želji
bumbak12 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 12:08   #1425
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,697
Novi update sa mojom situacijom... Jucer kroz jutro zva SZK, za zivo cudo spojili me sa nekim normalnim i komunikativnim likom. Nakon sto sam detaljno objasnija situaciju, ocekiva sam nekakav otpor ili uvjeravanje da mi je Speedshrott bolji itd. itd... No na moje cudjenje ovaj ko iz topa kaze nema problema, napisat cu vam zahtjev za promjenom routera i staviti napomenu da inzistirate na ZTE-u. Nije proslo ni 24h, tehnicar me jutros zove oko 9h i dolazi ugraditi ZTE, sve proslo bez problema. Kaze mi covik da generalno rade na skracivanju petlji i da su dobili nalog ("naredbu odozgo") da ugradjuju Speedshrott svima. Navodno netko ima neke koristi od toga... Nadalje kaze da upgradeaju centrale na G.fast kao sto kolega @kopija kaze, te da mi ne moze garantirati da ce sve raditi kako triba jednom kad me spoje na novu centralu koja je cca 500m od mene. Iako kaze da nebi tribalo biti problema jer ZTE podrzava sve sto i Speedport ali ako slucajno bude da ga zovnem i da ce mi opet napraviti rosadu sa routerima
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2016., 10:25   #1426
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Novi update sa mojom situacijom... Jucer kroz jutro zva SZK, za zivo cudo spojili me sa nekim normalnim i komunikativnim likom. Nakon sto sam detaljno objasnija situaciju, ocekiva sam nekakav otpor ili uvjeravanje da mi je Speedshrott bolji itd. itd... No na moje cudjenje ovaj ko iz topa kaze nema problema, napisat cu vam zahtjev za promjenom routera i staviti napomenu da inzistirate na ZTE-u. Nije proslo ni 24h, tehnicar me jutros zove oko 9h i dolazi ugraditi ZTE, sve proslo bez problema. Kaze mi covik da generalno rade na skracivanju petlji i da su dobili nalog ("naredbu odozgo") da ugradjuju Speedshrott svima. Navodno netko ima neke koristi od toga... Nadalje kaze da upgradeaju centrale na G.fast kao sto kolega @kopija kaze, te da mi ne moze garantirati da ce sve raditi kako triba jednom kad me spoje na novu centralu koja je cca 500m od mene. Iako kaze da nebi tribalo biti problema jer ZTE podrzava sve sto i Speedport ali ako slucajno bude da ga zovnem i da ce mi opet napraviti rosadu sa routerima
speedport ti je sada t-comov vlastiti brend i vjerojatno kroz godinu dvije druge rutere nečeš ni moći dobiti od njih,možda će nam nako nekog vremena ponuditi jači model ali uvijek će biti speedport,brijem kad zastare u švabiji
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 20:10   #1427
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 852
Moja iskustva sa Speedportom su skroz pozitivna;Prije njega sam imao ZTE V 4.0.Odjedanput mi je sam od sebe počeo spuštati brzinu.Sad par dana imam Speedport i nemam nikakvih problema.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 23:00   #1428
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Nije toliko problem u brendu,
problem je šta su od gazde dobili / uzeli model koji je hw smetje za današnje pojmove,
dodatno nisu za njega dobili / uzeli pamet (fw) u kojem su ispravljene barem osnovne greške, nego ga sami kuju ...

Evo primjera radi, zaključili smo da je "kod gazde" Type C najsličniji ovom "nazovi našem",
oni su dogurali do, pazi sad, fw ver 09011603.00.025 i datumom izdanja 08/2016.
Pametnom dosta

Nemoj da se nađe koji genijalac gurati njihov fw, jasno da ne može / ne odgovara.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 17:53   #1429
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Speedport kao marka uopće ne postoji nego je to OEM produkt napravljen po specifikacijama Deutche Telekoma a ovisno o modelu proizvode ga razni proizvođači (Huawei, Zyxel, SerComm, Siemens itd) https://de.wikipedia.org/wiki/Speedport

Recimo speedport 501, 503, 701, 721 itd su derivati fritzboxa i u pojedine modele možeš čak ubaciti i fritzbox originalni firmware http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/Telekom-Derivate

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.09.2016. u 18:19.
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 18:26   #1430
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Hvala kolega na pojašnjenju
Pravo pitanje bi bilo zašto kod nas mora završiti neko smetje a ne pristojan komad hw ?
Samo ne spominji profit, kao malo su love izvukli vani u zadnjih cca 20 god.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 19:45   #1431
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Ma lako za profit, mene više brine podatak koji sam gore pročitao da naš speedport troši 11w struje, pa to je skoro kao da imaš u stanu 24/7/365 upaljenu žarulju
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 17:07   #1432
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije toliko problem u brendu,
problem je šta su od gazde dobili / uzeli model koji je hw smetje za današnje pojmove,
dodatno nisu za njega dobili / uzeli pamet (fw) u kojem su ispravljene barem osnovne greške, nego ga sami kuju ...

Evo primjera radi, zaključili smo da je "kod gazde" Type C najsličniji ovom "nazovi našem",
oni su dogurali do, pazi sad, fw ver 09011603.00.025 i datumom izdanja 08/2016.
Pametnom dosta

Nemoj da se nađe koji genijalac gurati njihov fw, jasno da ne može / ne odgovara.
sa vanjskom plastikom svaka sličnos tu prestaje,nisu to ni približno isti uređaji,a puno toga se može u istu plastiku strpat,kolko čujem da im u nabavci centi odlučuju koji će uređaj nabaviti,a budimo realni ipak na našem tržištu su oni najbolja opcija,čak uz malo "boranja" prilikom sklapanja ugovora mogu biti i (neču reć najeftiniji) finacijski povoljni,pogotovo sad s tim ormarićima teško da se može nešto bolje naći.

Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Speedport kao marka uopće ne postoji nego je to OEM produkt napravljen po specifikacijama Deutche Telekoma a ovisno o modelu proizvode ga razni proizvođači (Huawei, Zyxel, SerComm, Siemens itd) https://de.wikipedia.org/wiki/Speedport

Recimo speedport 501, 503, 701, 721 itd su derivati fritzboxa i u pojedine modele možeš čak ubaciti i fritzbox originalni firmware http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/Telekom-Derivate
pod tcomov brend sam i mislio da je to samo ime prvi speedportovi su čak i bili nešto bolji od fritzbox-ova,jer je hardware bio isti a firmware je rađen po t-comovim specifikacijama,
ali kolko pratim njemačke forume ovi noviji kolko bi mi bili sretni da ih imamo ni švabi nisu baš presretni s njima.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 18.09.2016. u 17:17.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2016., 20:15   #1433
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
I da li smo saznali admin password za uređaj?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2016., 20:20   #1434
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
I da li smo saznali admin password za uređaj?
speedport ti nema admin pristup,do fw 039 imaš tehnikal mod (opisano kako ući na početku teme), u 039 su i to ukinuli kao i još par stvari.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2016., 20:34   #1435
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
speedport ti nema admin pristup,do fw 039 imaš tehnikal mod (opisano kako ući na početku teme), u 039 su i to ukinuli kao i još par stvari.
Aham..da..

Pa bar vidim da su maknuli 40Mhz band. Kako su krenuli slijedecim cemo updateom dobiti samo b/g mode
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 18:21   #1436
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
Pozdrav!

Molim pomoć kako spojiti i nabolje iskoristiti Asusa rt-ac68u? Jucer mi je dosao...

Na optici sam i imam net + telefon. Vidim da postoje neke manualne opcije za net, iptv i voip (VID i PRIO). To znaci da bi VOIP radio direktno preko njega?

U WAN port spojio sam direkt sa ONT, podesio spajanje sa username i pass od tcom i tek mi je proradio kad sam stavio VID 100 pod net...Sa LAN1 od Asusa spojio sam Speedporta na LAN1/Link ali mi VOIP ne radi (radi samo DSL lampica).
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 21:42   #1437
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
@tomios
Napiši koji ONT imaš.
Potraži malo u ovoj i Fiberland temi, većina potrebnog već piše.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 21:54   #1438
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@tomios
Napiši koji ONT imaš.
Potraži malo u ovoj i Fiberland temi, većina potrebnog već piše.
TP-Link TX-6610

Budem, thx
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 22:07   #1439
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Pošto taj ONT ima samo jedan Lan "izlaz", trebao bi nabaviti jedan GB switch (5 - portova dovoljno).
U Speedšrotu treba isključiti / deaktivirati Internet konekciju, a da ostane aktivan VoIp i MaxTv ako ga imaš.
Spojiš iz ONT - a u switch, a onda na switch WAN od Speedšrota i Asusa.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 22:38   #1440
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pošto taj ONT ima samo jedan Lan "izlaz", trebao bi nabaviti jedan GB switch (5 - portova dovoljno).
U Speedšrotu treba isključiti / deaktivirati Internet konekciju, a da ostane aktivan VoIp i MaxTv ako ga imaš.
Spojiš iz ONT - a u switch, a onda na switch WAN od Speedšrota i Asusa.
E hvala.

Nasao sam..na stranici prije...ali ovo tvoje zvuci jednostavnije
tomios je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na