Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2017., 06:28   #1411
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
Izgleda da će i Apple stopama droida, pa je naručio zakriveljene ekrane za iP8
http://asia.nikkei.com/Business/AC/A...sources?page=1

EDIT: pojavile se neke prognoze cijene iP8. Najjača verzija bi mogla koštati oko 1k $
https://www.macrumors.com/2017/04/04...at-850-to-900/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 05.04.2017. u 15:33.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 13:35   #1412
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Upravo mi se netko logirao u icloud i zakljucao mi telefon, dobro da ga nije erejsao i obriso sve podatke s icloud-a..

Mjenjajte sifre na icloudu jer izgleda da je ipak istina da je stotine milijuna icloud accountova procurilo.. sto apple negira..

Zadnje izmijenjeno od: Shamanix. 06.04.2017. u 13:40.
Shamanix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2017., 13:54   #1413
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Upravo mi se netko logirao u icloud i zakljucao mi telefon, dobro da ga nije erejsao i obriso sve podatke s icloud-a..

Mjenjajte sifre na icloudu jer izgleda da je ipak istina da je stotine milijuna icloud accountova procurilo.. sto apple negira..
Jesi jailbreako mob kojim sucajem, koristeci svoj itunes account?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 13:56   #1414
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ne, nije jailbrejkan..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 14:07   #1415
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
hm, nikakva obavijest ti na mail nije došla?

ima sada i 2 step verification
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 14:10   #1416
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Dosla mi je obavijest da mi se netko logirao na icloud i onda mi se mob zakljucao..

ali ima svuda po webu.. do 7.4. apple ima fore da plati ili prijete da ce whipe-at uredjaje..

https://www.macrumors.com/2017/03/22...-hack-threats/

http://bgr.com/2017/03/23/iphone-and...-apple-denies/

http://www.zdnet.com/article/icloud-...-what-we-know/
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 14:28   #1417
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Upravo mi se netko logirao u icloud i zakljucao mi telefon, dobro da ga nije erejsao i obriso sve podatke s icloud-a..

Mjenjajte sifre na icloudu jer izgleda da je ipak istina da je stotine milijuna icloud accountova procurilo.. sto apple negira..
Opaa, dobro si me sjetio, promjenio sad pass i slozio 2SV
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 15:08   #1418
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Promijenio i ja upravo pass, hvala Shamane na info. Nikad ne znaš

Btw, kaj ćeš sad? Nosit telefon u iStore neki?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 15:23   #1419
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ma no, otkljucao sam ga passcode-om i kao da nista nije bilo..

Samo je otisao na "lost mode" u find my phone izgleda, na svu srecu nije erease napravio
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 15:27   #1420
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Dnas je izasao ovaj video i natuknula se tema "kako maknuti icloud sa lockanog moba i osloboditi ga" ali NIJE tutorial. Mozda pomogne makar kao starting point...

https://youtu.be/89lPE_jrlhY
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2017., 08:24   #1421
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Imam jedno pitanje. Mozda ne spada tu ali eto
Od prvog smartphone sam na androidu i to svaki put na samsungu.
Pošto mi se samsung S8 nije nikako svidio i na kraju sam otkazao prednarudzbu ozbiljno planiram uzeti sljedeci iPhone.

Koliko ce mi biti "teska" tranzicija sa androida na iOS?
Da li je toliko jednostavniji i user friendly koliko se prica?

Nemam nikakvog iskustva sa istim.

Hvala
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 09:06   #1422
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Citiraj:
Autor Mirrim Pregled postova

Koliko ce mi biti "teska" tranzicija sa androida na iOS?
Da li je toliko jednostavniji i user friendly koliko se prica?
Ovo je jako individualno pa ocekuj hejtersko-hvalospjevne komentare prije nego sve eskalira

Konkretno sam kao zadrti androidas sa Nexusa presao na IP7 (pisao u ovoj temi mozda 10 postova o tome, potrazi) i mob mi je dosta dobro sjeo. Htio sam se maknut od androida na neko vrijeme. Jednostavnije je koristenje, OS i settingsi su mi bili nelogicni (navika), sve je pojednostavljeno do te mjere da neke stvari nisam mogao uspjesno odraditi uz sav trud i dobru volju. Ubij me, sad se ne mogu sjetiti konkretnih primjera, ali bili su glupo jednostavni, nesto sto je po defaultu implementirano u android i google appse.

Prodao sam ajfon najvise zbog kamere (to mi je bio jedan od prioriteta). Da je bila u rangu N6P ili SGS7 zadrzao bi ga duze i vjerojatno prezivio te sitnice, tj naucio zivjeti s njima. Mob kao hardverska cjelina je jako dobro zaokruzen i savrseno mi je sjeo. Softverski bi volio da ima opciju-dvije vise, pogotovo kada je u pitanju multitasking i sheranje stvari.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 09:29   #1423
Logi-tech
Banned
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Mirrim Pregled postova
Imam jedno pitanje. Mozda ne spada tu ali eto
Od prvog smartphone sam na androidu i to svaki put na samsungu.
Pošto mi se samsung S8 nije nikako svidio i na kraju sam otkazao prednarudzbu ozbiljno planiram uzeti sljedeci iPhone.

Koliko ce mi biti "teska" tranzicija sa androida na iOS?
Da li je toliko jednostavniji i user friendly koliko se prica?

Nemam nikakvog iskustva sa istim.

Hvala
Po pričanju svatko tko je prešao na iphone se preporodio.Npr. neki stari iphone sa 512mb rama i dan danas vrti sve šta staviš pred njega,jednostavno nemožeš ga zagušit koliko god natrpao aplikacija a ima i dalje vrhunsku kameru i sve ostalo.To su prednosti tog iOS-a.Netreba mu 8gb rama i procesor na 3GHz itd.,cijelo vrijeme radi jednako brzo i pouzdano.Android je ok ali samo ako imaš flagship od bilo kojeg proizvođača,svi ostali mobiteli na androidu ispod 3000kn su praktički loši.Sa iphone nemožeš pogriješit,bilo kojim.
Logi-tech je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 09:49   #1424
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
prelazak na ajfon će ti biti izi, ios je user friendly, skroz jednostavan
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 16:43   #1425
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Logi-tech Pregled postova
Po pričanju svatko tko je prešao na iphone se preporodio.Npr. neki stari iphone sa 512mb rama i dan danas vrti sve šta staviš pred njega,jednostavno nemožeš ga zagušit koliko god natrpao aplikacija a ima i dalje vrhunsku kameru i sve ostalo.To su prednosti tog iOS-a.Netreba mu 8gb rama i procesor na 3GHz itd.,cijelo vrijeme radi jednako brzo i pouzdano.Android je ok ali samo ako imaš flagship od bilo kojeg proizvođača,svi ostali mobiteli na androidu ispod 3000kn su praktički loši.Sa iphone nemožeš pogriješit,bilo kojim.
Evo me nesto prokide u crijevima.

Prijelaz s androida na ios nije nikakav problem, osim sto ce ti falitimasu sitnica sa androida, no opet ovisi i kakav si korisnik i koliko koristis mob.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 07:29   #1426
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovo je jako individualno pa ocekuj hejtersko-hvalospjevne komentare prije nego sve eskalira

Konkretno sam kao zadrti androidas sa Nexusa presao na IP7 (pisao u ovoj temi mozda 10 postova o tome, potrazi) i mob mi je dosta dobro sjeo. Htio sam se maknut od androida na neko vrijeme. Jednostavnije je koristenje, OS i settingsi su mi bili nelogicni (navika), sve je pojednostavljeno do te mjere da neke stvari nisam mogao uspjesno odraditi uz sav trud i dobru volju. Ubij me, sad se ne mogu sjetiti konkretnih primjera, ali bili su glupo jednostavni, nesto sto je po defaultu implementirano u android i google appse.

Prodao sam ajfon najvise zbog kamere (to mi je bio jedan od prioriteta). Da je bila u rangu N6P ili SGS7 zadrzao bi ga duze i vjerojatno prezivio te sitnice, tj naucio zivjeti s njima. Mob kao hardverska cjelina je jako dobro zaokruzen i savrseno mi je sjeo. Softverski bi volio da ima opciju-dvije vise, pogotovo kada je u pitanju multitasking i sheranje stvari.
Hvala na odgovoru. Baš je odgovorilo na sve što me zanimalo.

Citiraj:
Autor Logi-tech Pregled postova
Po pričanju svatko tko je prešao na iphone se preporodio.Npr. neki stari iphone sa 512mb rama i dan danas vrti sve šta staviš pred njega,jednostavno nemožeš ga zagušit koliko god natrpao aplikacija a ima i dalje vrhunsku kameru i sve ostalo.To su prednosti tog iOS-a.Netreba mu 8gb rama i procesor na 3GHz itd.,cijelo vrijeme radi jednako brzo i pouzdano.Android je ok ali samo ako imaš flagship od bilo kojeg proizvođača,svi ostali mobiteli na androidu ispod 3000kn su praktički loši.Sa iphone nemožeš pogriješit,bilo kojim.
To mi je drago za cuti. Najrade bi nešto što je glatko kao Win mobile, ali on je okljaštren za app jako.

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
I falit ce ti love u djepu. Mnogo love..
Nije do love, da je uzeo bih kineza. Oneplus 3T ili tako nešto

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Prijelaz s androida na ios nije nikakav problem, osim sto ce ti falitimasu sitnica sa androida, no opet ovisi i kakav si korisnik i koliko koristis mob.
Nisam prezahtjevan niti power user. Kako sam stariji bitna mi je jednostavnost i fluidnost i kamera. Prije mi je bilo samo da je android pa da mogu custom sve i svasta, sada vise ne hvala Cisto volim svakih par godina uzeti high end mob. A nakon sto sam Galaxy s8 probao u zivo otkazao sam prednarudzbu. Pa se nadam ovdje boljem izboru.

Zadnje izmijenjeno od: Mirrim. 15.04.2017. u 08:04.
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 08:06   #1427
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Moja žena je bila testni kunić za sve tri mobilne platrofme (android, win, ios) i tvrdi da je ios nešto najbolje što postoji i da se ništa drugo ne može niti blizu mjeriti s njime.
Meni je malo zbunjujuć, ali mislim da je to trenutna top ponuda što se tiče optimizacije i brzine rada, a možda i hardverski, who knows.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 08:25   #1428
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
U jednom trenutku, istovremeno sam imao iP kao službeni mob i Android kao privatni. Svaki od njih je imao i pluseva i minusa. Ako si radio na jednome, lako ćeš se prilagoditi na drugoga. Trebati će ti malo vremena da pohvataš konce, ali nije neki big deal.

Ono što je mene užasno iritiralo kod iP-a je bio prokleti iTunes bez kojega nisi mogao ništa. Po tom pitanju, Android i njegov c/p je svjetlosne godine napredniji.

Osim toga, uz to što je iP kao uređaj skuplji, i masa aplikacija za njega košta dok su droid varijante tih istih aplikacija ili jeftinije ili čak besplatne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 09:30   #1429
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Čovjek je došao po savjet, a ne po porciju popovanja da je mobitel "za glupe amere i žene". Molim lijepo da se klonite takvih komentara te ako nemate kaj pametno i korisno za dodati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 11:33   #1430
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ono što je mene užasno iritiralo kod iP-a je bio prokleti iTunes bez kojega nisi mogao ništa.
ja nisam imao iTunes nikada (eventualno davno kad je trebo za aktivaciju moba, sad netreba više), nemam ga ni sad instaliranog, a imam ajfon svo to vrijeme, neznam za kaj treba itunes..vjerojatno za prebacivanje pjesama a to ne radim jer ne slušam pjesme na mobu, a vjerojatno i za to ima neko 3rd party rješenje

tak da ubiti ak ne prebacuješ pjesme netrebaš iTunes

slike prebacujem normalno bez iTunesa..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 11:42   #1431
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Kako onda najjednostavnije prebaciti fotke i downloadane dokumente tipa neki pdfovi i to, viber attachments...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 11:47   #1432
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
za fotke ti kažem, spojiš ajfon s kompom, i otvori ti ko da si spojio bilo koji USB, imaš sve slike/videe i copy/paste

pdfove i ostale atačmente nemreš tak, to radim preko maila, Pushbulleta etc.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 12:08   #1433
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
iPhone mobiteli - 2. dio

Ak sam tak lijen (a jesam). Napravim novi album na dropboxu. I ubacim slike sa moba na njega. Upalim komp i slike se syncaju na komp. Proslo je doba itunesa, sad sve aplikacije mogu sve. Nisam spojio mob na komp vec godinu dana kad sam zadnji put prebacivao pjesme sa itunesom.

Za dokumente imate aplikaciju GoodReader (mislim da je 5 dolara). Ona ima svoje web sucelje koje se moze vidjet bilo gdje iz vase mreze doma i drag and dropati dokumente na mob.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 12:15   #1434
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Google Drive isto... Prebacit sve i svašta sa svega i svačega - najmanji problem.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 12:47   #1435
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Ma ios je odličan, jednostavan, lagfree, ima neke stvari bolje riješeno neg android i obrnuto, uz uvjet da niste zahtjevni..
Baterija čak i jaaako dobra.. Najviše će se veselit ovi koji češće mjenjaju mobitele, pad cijene rabljenog je minimalan spram ostalih smartfona i tu je definitvno najjači..
Znači, kupite ajfon, dosadi vam, prodate ga praktički za iste novce i vratite se nazad na android, sa ostalim smartfonima na aktualnoj platformi je nemoguća misija to napravit..

Ono kaj me smeta, mesa oko ekrana za izvoz, skup ko sam vrag..
Najjači adut mu je video snimanje, napravili odličan posao..
A fotkanje na njemu nije jača strana, pogotovo ak je to među prioritetima, onda bolje izbjegavat ajfon..


Nego, ajfon 8 bi trebao bit kakti neko osvježenje, očekujem kod nadolazećeg modela: brzo punjenje, veći senzor, manji bezeli, veća batka, stereo zvuk kod snimanja videa..
E da, očekujem znatno veću cijenu za navedene "novitete" i napokon probijanje barijere od 1000€ za osnovni model

Ako sam previše optimističan, onda izuzmite tih par stvari i to dodajte na ajfon 9 ili 10

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 15.04.2017. u 12:53.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 13:37   #1436
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ja isto mjenjam svako malo, ali evo sad sam se opet zasitio androida, i želim iPhone, ali ovaj koji želim je jako skup, tako da moj savijet, ako želiš malo promjene, go for it, po mom mišljenju ako 10 ljudi das iphone kao prvi telefon, 8 ce ih se kad tad opet vratiti na iPhone. Al opet o ukusu se ne raspravlja, dobro je pa imamo dobru konkurenciju, i tu korisnik dobiva.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 13:45   #1437
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
ponovit ću jedan davno stavljen jutub video, sumira raspravu

6:00 na dalje

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 16:45   #1438
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Android vs iOS, kao korisnik se naviknes na oboje bez problema, jedino ako bas ne mozes zivjeti bez nekih sitnica sto je individualno i nitko ne moze predvidjeti. Ja jedino ne mogu progutati staromodni dizajn, tj ogromne bezelcine i cijenu. Iako za ovo drugo nisu vise ni Android flagshipovi daleko a ne mogu se pohvaliti istim drzanjem cijene.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 21:51   #1439
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Moja žena je bila testni kunić za sve tri mobilne platrofme (android, win, ios) i tvrdi da je ios nešto najbolje što postoji i da se ništa drugo ne može niti blizu mjeriti s njime.
Meni je malo zbunjujuć, ali mislim da je to trenutna top ponuda što se tiče optimizacije i brzine rada, a možda i hardverski, who knows.
Thanks za odgovor. Tako necemu se i ja nadam posto nisam koristio nista sa iOS-om.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U jednom trenutku, istovremeno sam imao iP kao službeni mob i Android kao privatni. Svaki od njih je imao i pluseva i minusa. Ako si radio na jednome, lako ćeš se prilagoditi na drugoga. Trebati će ti malo vremena da pohvataš konce, ali nije neki big deal.

Ono što je mene užasno iritiralo kod iP-a je bio prokleti iTunes bez kojega nisi mogao ništa. Po tom pitanju, Android i njegov c/p je svjetlosne godine napredniji.

Osim toga, uz to što je iP kao uređaj skuplji, i masa aplikacija za njega košta dok su droid varijante tih istih aplikacija ili jeftinije ili čak besplatne.
C/P bi mi mogao faliti ako ga nema, ali vidim da su neki napomenuli da bez bada ide preko DropBox-a ili da se da klasicno prko USB kopirati pa nemam frke. A ne slusam ni muziku sa moba pa mislim da nece biti problema.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja nisam imao iTunes nikada (eventualno davno kad je trebo za aktivaciju moba, sad netreba više), nemam ga ni sad instaliranog, a imam ajfon svo to vrijeme, neznam za kaj treba itunes..vjerojatno za prebacivanje pjesama a to ne radim jer ne slušam pjesme na mobu, a vjerojatno i za to ima neko 3rd party rješenje

tak da ubiti ak ne prebacuješ pjesme netrebaš iTunes

slike prebacujem normalno bez iTunesa..
Super, thanks. To me jako razveseilo.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma ios je odličan, jednostavan, lagfree, ima neke stvari bolje riješeno neg android i obrnuto, uz uvjet da niste zahtjevni..
Baterija čak i jaaako dobra.. Najviše će se veselit ovi koji češće mjenjaju mobitele, pad cijene rabljenog je minimalan spram ostalih smartfona i tu je definitvno najjači..
Znači, kupite ajfon, dosadi vam, prodate ga praktički za iste novce i vratite se nazad na android, sa ostalim smartfonima na aktualnoj platformi je nemoguća misija to napravit..

Ono kaj me smeta, mesa oko ekrana za izvoz, skup ko sam vrag..
Najjači adut mu je video snimanje, napravili odličan posao..
A fotkanje na njemu nije jača strana, pogotovo ak je to među prioritetima, onda bolje izbjegavat ajfon..


Nego, ajfon 8 bi trebao bit kakti neko osvježenje, očekujem kod nadolazećeg modela: brzo punjenje, veći senzor, manji bezeli, veća batka, stereo zvuk kod snimanja videa..
E da, očekujem znatno veću cijenu za navedene "novitete" i napokon probijanje barijere od 1000€ za osnovni model

Ako sam previše optimističan, onda izuzmite tih par stvari i to dodajte na ajfon 9 ili 10
Ja se nadam da ce ajfon 8 biti ono nesto za mene. Jer, kao sto sam naveo, S8 mi se nije nikako dopao. A kada sam vidio koliko cura ima problema sa S7 Edge nisam htio preci na sljedeci Samsung sa svog S5.

Nadam se samo da ce ajfon 8 imati dobru kameru, ali to cemo vidjeti na jesen ili kada vec izade.

Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Ja isto mjenjam svako malo, ali evo sad sam se opet zasitio androida, i želim iPhone, ali ovaj koji želim je jako skup, tako da moj savijet, ako želiš malo promjene, go for it, po mom mišljenju ako 10 ljudi das iphone kao prvi telefon, 8 ce ih se kad tad opet vratiti na iPhone. Al opet o ukusu se ne raspravlja, dobro je pa imamo dobru konkurenciju, i tu korisnik dobiva.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Awesome! Hvala! Stvarno nemam nikakvo iskustvo sa jabukom a uvijek se sve vrti oko nekog prepucavanja a ne nekih direktnih info.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ponovit ću jedan davno stavljen jutub video, sumira raspravu

6:00 na dalje

Ovo je prva liga. Me like.

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Probao bi i ja iphone, ali nedam 6000 kn za proslogodisnji model. Samsung S7 sam platio neotvoren nov iz t- coma 3100 kn dok je apple preskup i stari model.. uzas

Kolega vidim da se jako hvatate za cijenu, ja na cijenu uopce ne gledam. Da i jedan i drugi kostaju ajmo reci 6000kn u ovom trenu cu kupiti onog koji je lag free, nece poceti stekati kao npr curin S7 Edge. A nikakav reset ne pomaze. Plus kamera mi je bitna. Sto moram priznati S7 je imao cudo pravo.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Android vs iOS, kao korisnik se naviknes na oboje bez problema, jedino ako bas ne mozes zivjeti bez nekih sitnica sto je individualno i nitko ne moze predvidjeti. Ja jedino ne mogu progutati staromodni dizajn, tj ogromne bezelcine i cijenu. Iako za ovo drugo nisu vise ni Android flagshipovi daleko a ne mogu se pohvaliti istim drzanjem cijene.
Slazem se oko dizajna, to ej jedino sto me jos malo odbija. Ali posto su glasine da bi ajfon 8 trebao imati ekran prakticki kao S8 onda je to win-win za mene.

Hvala svima jos jednom i zao mi je sto ovakve stvari cesto zavrse sa komentarima prepucavanja.


Vjerovatno cu vas gnjaviti kada uzmem uredaj
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2017., 22:03   #1440
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ne bu ti ni reset iphona pomogao ako je neispravan...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na