Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2013., 17:53   #61
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
zwer, dali vi koristite python, django, ili ruby (SASS/compass) za CSS? Nama su svi webovi na pythonu (Djanogo).

Inače nas u firmi ima hrpa i svega 4-5Mac mašina, sad smo dobili 2 iOS developera pa se stanje mjenja

A gledam malo ekipu sa envata i sl. u 90% se radi o Macu kao primarnom stroju, win uglavnom koristi ekipa za ASP.Net, za PHP po mom iskustvu razlike i nema dok ovo za gore navedeno razlika je brutalna....
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 14:15   #62
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Ovdje na forumu će ti uvijek predlagati neka poluriješenja sa rabljenom matičnom koja je kompatibilna sa nekom verzijom os x-a uz to da moraš paziti koji ćeš BT modul uzeti, mrežnu i ostalo. Imao sam hackintosh, sad imam MBP 15'' i nedavno sam stavio SSD i digao ram. Mogu oni pričati koliko god žele da možeš dobiti bolji PC za iste novce, istina je da nemožeš. Nabrajaju neke laptope koji su ne samo izgledom očajni nego su bezvezno bacanje novca.
Uzmi si pro, spojiš si na dell eksterni monitor i to ti je to, kupi si ga gdje ti je povoljnije, garancija ti je worldwide. Što se tiče ovih nekih navodnih API problema to tebe ionako nemora brinuti ako si grafički dizajner. Imam mavericks već otkad je izašao i da kucnem u drvo nemam nikakvih problema, a ni ostatak ljudi koje poznajem. Uzmi novce i kupi, isplati se, pusti ove koji sastavljaju kompjuter od 1600kn i onda pljuju po tebi jer je kao 8000kn puno za laptop.
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2014., 18:29   #63
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam prijatelja koji nakon što kompresorom ispuše komp tvrdi da mu igre rade osjetno brže. (stariji komp koji radi na fiksnoj frekvi i ne throttlea jer temperature nikad nisu ni prije čišćenja bile prevelike).

Da se može normalan hackintosh složiti. Može. Da sve radi kao po uri. Da. Da li će se netko osjećati lijepo, ružno, dobro, loše sa njim. To je subjektivno i boli me neka stvar za to
  Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 19:35   #64
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ali nećeš imati official jabuku na njemu
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 20:17   #65
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Mad Duke vidi se da nemas iskustva sa Appleom..

A mislim isto post na PCekspertu za maca. Vidjelo se iz aviona sto ce bit. Isto ko da je pitao za hackintosh na apple support forumu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 20:38   #66
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zašto kada je Mac najjobičniji PC sa Intel hardwareom?

Radio sam na Macovima još kad su se zvali Macintosh sa onom LGBT jabukom preko prvog iMaca koji je mogao šprek pržiti u utoru za CD-e do najnovijih retina macbook pro.
  Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 22:18   #67
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Zašto kada je Mac najjobičniji PC sa Intel hardwareom?
Znači nema razlike između windowsa i UNIX based OSa? I mala djeca znaju da nije sve u hardwareu nego u optimizaciji softwarea, pogle iPhone i fluidnost kojom radi u odnosu na 3x jače galaxyije di je sve "čopi".
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 22:41   #68
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,562
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Znači nema razlike između windowsa i UNIX based OSa?
Ovisno do koje razine. Windowsi 8 se u nekoliko koraka (i sve od NT-a gdje je POSIX bio jedna od 3 nativna subsystema) pretvara u 100% POSIX kompatibilni OS. Tako da cak niti ta nemusta hipoteza ne stoji, pogotovo uzevsi u obzir da "UNIX based OS" mozes instalirati i na neMac racunalo, zar ne?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 22:50   #69
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovisno do koje razine.
Do razine da nemoram razmišljat oće mi se sustav srušit, usporit, navuć virusa, ili će mi System folder narast na 40GB u 2 godine. Ljudi koje ne zanima kako OS (i računalo) radi znaju o čemu pričam, njima je bitan posao i ne zanima ih lag, sr@nja i downtime koji je na Windozama svakodnevica.

PS
Šta se mene tiče OS može biti i "burek based" ako mi sve radi, ne troka i imam sigurnost da mi se sve neće razj**** za godinu dana
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 23:01   #70
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Mnogo ti očekuješ od jednog OSa...
Sve što si nabrojao se manifestiralo na macbook prou, dell laptopu(windows 7/ubuntu) i na ovoj windows 8 kanti ovdje...

Jedino mi se čisti vulgaris debian bez GUIa na jednoj PIII kanti vrti zadnjih cca godinu bez da znam da i postoji.
Dok opet ne krene i on zajebavat...
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2014., 23:33   #71
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel mi može netko naći dostojnu zamjenu MacBooku Pro Retina 15", ovom modelu od $2k? Gledajući samo američke cijene.

Znači da ima ekran visoke rezolucije, da je ugodan oku, da nije plastičan, da koristi PCI-E storage, bešuman u normalnom radu, realno nudi barem 6 sati baterije, da je istih ili manjih dimenzija i težine (pogotovo debljina). I da mogu metnut dlanove na njega dok pišem tekst a da se ne opečem.

Kvalitetu Windowsa i kvalitetu DPI postavki te spremnost programa na hires ekrane ne želim ni spominjat.

Usput, MBPR je na tržištu od 6. mjeseca 2012. godine.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.01.2014. u 23:52.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 23:44   #72
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,562
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Do razine da nemoram razmišljat oće mi se sustav srušit, usporit, navuć virusa, ili će mi System folder narast na 40GB u 2 godine.
Hoces reci, nesposoban si ispravno koristiti neki OS a reperkusije koje takvo koristenje nosi za sobom pripisujes samom sustavu a ne sebi?

Citiraj:
Ljudi koje ne zanima kako OS (i računalo) radi znaju o čemu pričam, njima je bitan posao i ne zanima ih lag, sr@nja i downtime koji je na Windozama svakodnevica.
Shvatjas li razinu fanaticnog kretenizma kojeg si sada izrekao?

Da ne pocne odmah plakanje, samo cu te pitati kako ces protumaciti cinjenicu da OSX racunalo moram restartati svako malo jer se iz nesuvislog razloga (Mavericks bug koji nije ispravljen vec neko duze vrijeme) ne zeli okaciti na mrezni share (koji je na njemu radio do prije n sekundi) ili workstation Windows masine koje imaju uptime do 100njak dana, kada obicno uleti critical update sto OS-a, sto softvera kojeg koristim? Samo jedna zanimljiva crtica iz svakodnevnog multiplatformskog zivota (a potrebujem i OSX, i Linux te u konacnici, i Windows platformu za zaraditi komad leba).

Sto ti zelim reci (ali ne gajim nade da ces shvatiti, no neka ostane zapisano), ti nemas razloge zbog kojih preferiras neki OS, nego imas neargumentirano djecije razloge zbog kojih laprdas neistine o drugom proizvodu. Nesvrsishodnos, na stranu generalnih neistina, je ocigledna.

Citiraj:
Šta se mene tiče OS može biti i "burek based" ako mi sve radi, ne troka i imam sigurnost da mi se sve neće razj**** za godinu dana
Zaista vjerujes da postoje rutine, procesi ili skriveni dijelovi koda koje Windowse nakon odredjenog vremenskog perioda cine ovakvima kakvima ih ti opisujes? Pokusaj se kandidirati za ove nagradne natjecaje koji se bave hax0riranjem i cudima, jer ja sam prije mjesec dana ugasio Win2k Pro masinu koja je radila 7 godina u komadu (i od tada je vec bila predpotopna smecurina od nekakve Netviste) uz 3 (tri) prekida, dva zbog nestanka struje i jedan zbog seljenja. Kako je upaljena, tako je ugasena, uz povremena kacenja VPN-om da bih isprobao neke gluposti na tako starom OS-u. Bit ce da sam jako sretan kad me "promasio" feature (odnosno, grupa njih) o kojima pricas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 31.01.2014. u 23:51.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:19   #73
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Uopće mi se neda s tobom raspravljat pogotovo tim rječnikom, imam ultra stabilne w7p 3 godine na kojima radim i nenam problema s njima. Većina ljudi su amateri koji u 2 tjedna mogu razj**** win7 baš zato jer su informatički nepismeni, takvi će, siguran sam 100% puno teže razj*** OSX ma šta ti tu tvrdio.

Priča je krenula u PRO krugovima za web dizajn/development a tu je MAC bog, briga me ko šta misli dovoljno je otić na envato i pogledat šta koristi 90% ljudi gore, i šta koriste najače firme na svijetu čak i u RH za razvoj weba. Ostalo su priče moj tata ima većeg pišu od tvog.

Sranja koja si opisao sa Mavericsom su 1% sranja koje korisnici windovsa imaju svakodnevno. I ako misliš da su tvoji 7 g stari vindowsi pravilo a ne izuzetak moram priznat da imaš dobru brlju

Čitav život sam na winsima i nisam promjenio mišljenje bez razloga, jednostavno Mac je bolja radna mašina za web i to je to, da se na windowsima isto tako može fino radit, može se ali postoje stvari gdje je OSX nativan i gdje ga windowsi nisu u stanju pratit preformansama i fluidnošću u radu.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:24   #74
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel mi može netko naći dostojnu zamjenu MacBooku Pro Retina 15", ovom modelu od $2k? Gledajući samo američke cijene.

Znači da ima ekran visoke rezolucije, da je ugodan oku, da nije plastičan, da koristi PCI-E storage, bešuman u normalnom radu, realno nudi barem 6 sati baterije, da je istih ili manjih dimenzija i težine (pogotovo debljina). I da mogu metnut dlanove na njega dok pišem tekst a da se ne opečem.

Kvalitetu Windowsa i kvalitetu DPI postavki te spremnost programa na hires ekrane ne želim ni spominjat.

Usput, MBPR je na tržištu od 6. mjeseca 2012. godine.
Pogodio si ko bos u govno

Ovo šti si nabroja gore u PC svijetu jednostavno ne postoji, a bojim se da niti neće

Kad složiš HD IPS laptop sa SSDom, i7, 16GB i original windowsima ovaj MBP se čini ko bagatela, naravno tu ne računam retinu i kvalitetu izrade, pogotovo monoblock kučište sa bešumnim hlađenjem jer je i bez toga komparacija uvreda ljudskoj inteligenciji.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:26   #75
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Uopće mi se neda s tobom raspravljat pogotovo tim rječnikom, imam ultra stabilne w7p 3 godine na kojima radim i nenam problema s njima. Većina ljudi su amateri koji u 2 tjedna mogu razj**** win7 baš zato jer su informatički nepismeni, takvi će, siguran sam 100% puno teže razj*** OSX ma šta ti tu tvrdio.

Priča je krenula u PRO krugovima za web dizajn/development a tu je MAC bog, briga me ko šta misli dovoljno je otić na envato i pogledat šta koristi 90% ljudi gore, i šta koriste najače firme na svijetu čak i u RH za razvoj weba. Ostalo su priče moj tata ima većeg pišu od tvog.

Sranja koja si opisao sa Mavericsom su 1% sranja koje korisnici windovsa imaju svakodnevno. I ako misliš da su tvoji 7 g stari vindowsi pravilo a ne izuzetak moram priznat da imaš dobru brlju

Čitav život sam na winsima i nisam promjenio mišljenje bez razloga, jednostavno Mac je bolja radna mašina za web i to je to, da se na windowsima isto tako može fino radit, može se ali postoje stvari gdje je OSX nativan i gdje ga windowsi nisu u stanju pratit preformansama i fluidnošću u radu.
Iako smatram Apple kao OUT_OF_BOX odlicno rjesenje, moran se slozit s bubbom, u zadnje vrime san malo vise mac servisira (osim sta je MBP odlicno slozen), korisnici toliko znaju sjebat OSX da ga bog isus ne moze vratit nazad, i jako je slozeno, istina ima nekih odlicno sredjenih stvari (jako mi se sviđa klik next Time Machine koji astecki izgleda ali radi odlicno), ali ima i bugova pogotovo s zadnjom iteracijom u vidu Vala (TM).

I da ovo pisem s Ubuntua koji mi je imho smece, iman W7 koji brat bratu radi godinu dana bez problem i s malo downtime. Koristin i OSX. Najveci problem su user i to niko ne moze prominit...
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel mi može netko naći dostojnu zamjenu MacBooku Pro Retina 15", ovom modelu od $2k? Gledajući samo američke cijene.

Znači da ima ekran visoke rezolucije, da je ugodan oku, da nije plastičan, da koristi PCI-E storage, bešuman u normalnom radu, realno nudi barem 6 sati baterije, da je istih ili manjih dimenzija i težine (pogotovo debljina). I da mogu metnut dlanove na njega dok pišem tekst a da se ne opečem.

Kvalitetu Windowsa i kvalitetu DPI postavki te spremnost programa na hires ekrane ne želim ni spominjat.

Usput, MBPR je na tržištu od 6. mjeseca 2012. godine.
OD rMBP i7 vise ne gledan druge laptope, top klasa i amen. Toshiba je najavila 4K lap ali neman pojma je li izasa, plus gadan je i debeo


Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:30   #76
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
OUT_OF_BOX
Večina ljudi nisu PCE i njima je ovo vrlo bitna stavka, neki tamo dizajner šta njega briga šta je to sandy bridge, on želi da mu kanta radi ono šta je platio a to sa windowsima nije niti blizu dobro riješeno, plug&play my ass, linux neću niti komentirat
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 01:45   #77
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Priča je krenula u PRO krugovima za web dizajn/development a tu je MAC bog, briga me ko šta misli dovoljno je otić na envato i pogledat šta koristi 90% ljudi gore, i šta koriste najače firme na svijetu čak i u RH za razvoj weba. Ostalo su priče moj tata ima većeg pišu od tvog.
Zašto je tu mac bog? Što to točno mac može a windows/linux/štaveć ne može što se tiče web developmenta?
Ako ćemo tako, onda je neka linux distra bog web developmenta. Eno nema šta ne radi out of the box na njemu, oš ruby, svu silu frameworka na jeziku kojem oćeš. A sve to dostupno za džabe.
Zamisli samo mogućnosti da digneš virtualnu mašinu i imaš sve to dostupno na vrhu prsta+paralelno vrtiš svu silu Adobe alata kad crtkaraš. I to na windowsu.

"PRO" i envato baš i ne idu u istu rečenicu...
I koliko sam ja primjetio, u našim studijima Apple uređaja ima ravno komada jedan za showoff, ajd dva ako se bave iOS developmentom.
Stvarno ti priča ne stoji, i pokrenut ćeš samo fanboy flejmanje.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 02:33   #78
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Pa recimo da dalje od Adobe paketa netreba ić, tu linux otpada

Ovo za Ruby, Python, Git, itd vrijedi za windowse (radi sve ali ne nativno, znači žešća jebada)

mac ti daje najbolje od oboje

PS
Ako ova ekipa sa envata nije PRO onda ne znam ko je

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
pokrenut ćeš samo fanboy flejmanje.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 07:21   #79
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,486
Bedastoće. Svaki OS ima svoje prednosti i mane. Svaki OS ako se ispravno poštela i koristi razumno je više manje rock-solid i "hassle-free" tak da preferiranje i uzdizanje jednog a pljuvanje po nečem drugom je samo znak neinformiranosti i neznanja korisnika. Neinformiran korisnik može skršiti svaki sustav tak da ono....s razlogom postoji razlika između admina i običnog korisničkog accounta na svima. Nek svatko koristi kaj mu paše i bok. Osobno koristim Xubuntu i ostale Linux distre kak mi dođe, ali poštujem i Windows 7/8/8.1 i OS X. OS-evi su ko alat - koristiš onaj koji ti treba jel
__________________

Lenovo Thinkpad L590 | Intel Core i5 8265U / 8GB DDR4 / WD SN750 240GB / Windows 10 Enterprise
Lenovo Thinkpad T14s Gen3 | Intel Core i5 1235U / 16GB DDR5 / Micron 2450 256GB / Windows 10 Education
HP Elitebook 840 G8 | Intel Core i5 1145G7 / 16GB DDR4 / SK Hynix PC711 256GB / Windows 10 Enterprise | Fedora 40 Workstation

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 10:08   #80
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
uber gosu nemoj se uopce truditi. Ja sam isto pokusao ali nema nikakvog smisla. Na pc forumu govoriti o macu - not gonna work.

Ja sam siguran da i ja i ti imamo na desetine razloga zbog kojih se ne bi vracali nikad vise na windows.

Ali reci da ios nije fluidniji, optimiziraniji i stabilniji od windowsa je po meni suludo.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 10:43   #81
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
uber gosu nemoj se uopce truditi. Ja sam isto pokusao ali nema nikakvog smisla. Na pc forumu govoriti o macu - not gonna work.

Ja sam siguran da i ja i ti imamo na desetine razloga zbog kojih se ne bi vracali nikad vise na windows.

Ali reci da ios nije fluidniji, optimiziraniji i stabilniji od windowsa je po meni suludo.
Pa OS X i je do neke mjere optimiziraniji od Windowsa kad radi na samo nekoliko unaprijed određenih konfiguracija sa minornim razlikama.
Ono što treba uzeti u obzir je neljudski veliki broj permutacija harvera na kojima radi Windows, gdje kombinacija hardveraja i drivera može uzrokovati neki problem, nešto oko čega Apple ne mora voditi računa - odvrte testove na tih par različitih konfiguracija i gotov posao.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 10:46   #82
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
upravo tako. Tu i je najveća razlika.
Ali treba naravno napomenuti da korisnik koji ima dovoljno znanja, vremena i volje si može posložiti da mu sve radi perfektno i po želji na windowsima.
Onaj tko nema vremena, volje, znanja (ili mu se jednostavno neda s tim zajebavat) to niti ne treba raditi na macu jer je tamo već sve funkcionira kako bi i trebalo.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 12:05   #83
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,434
Jedna BITNA stvar kod informaticki manje sposobnih korisnika je OGRANICITI user prava. svi kukaju kako se windowsi lako uniste, a 95% ljudi je logirano kao admin...

Pravilno konfigurirani windowsi (sto bi trebao napraviti "majstor" kad se kupi racunalo") ce trajati jako, jako dugo.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 13:02   #84
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
uber gosu nemoj se uopce truditi. Ja sam isto pokusao ali nema nikakvog smisla. Na pc forumu govoriti o macu - not gonna work.

Ja sam siguran da i ja i ti imamo na desetine razloga zbog kojih se ne bi vracali nikad vise na windows.

Ali reci da ios nije fluidniji, optimiziraniji i stabilniji od windowsa je po meni suludo.
Dat cu ti kad budes blizu ST da izvrtis OSX i W7 na mom PCu, nema razlike osim vizualne, doduse konfa je top spec i7, 16GB RAM, SSD, ali bitno je da razlike nema. Jedno zaboravljaš da Mac odavno nema C2D, i čak i3, nego počima od i5 pa na jace... Ne mozes usporedjivat Celerona 820 (iako ok radi) i i7

BTW volin OSX jer ima sitnica koje su out_of_box odlicno slozene (vise ekrana virtualnih), time machine, search i jos sitnica koje se vamo tribaju ispolirat...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 13:03   #85
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
doduše konfa ti je brutalna
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 13:24   #86
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne kuzim to izdzidanje OSX-a u nebesa, pogotovo kada je u pitanju web dizajn i opcenito razvoj za web.
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Priča je krenula u PRO krugovima za web dizajn/development a tu je MAC bog, briga me ko šta misli dovoljno je otić na envato i pogledat šta koristi 90% ljudi gore, i šta koriste najače firme na svijetu čak i u RH za razvoj weba. Ostalo su priče moj tata ima većeg pišu od tvog.
Odkad je to envato mjerilo sto je dobro a sto lose? To da je Mac bog i batina za bilo sto je najveca glupost ikad. Svaki OS je dobar za web dizajn, niti moras imati Adobe niti bilo koji extra skupi program. Postoji hrpa besplatnih programa za sve OS-eve i apsolutno svi rade jednako brzo kao na na OSX-u. Ako je netko dovoljno pametan da zna napraviti web stranicu, zna HTML5 i CSS i JavaScript kako onda moze biti toliko debilan i glup da pokupi virus na Windowsu i opcenito "ubije" OS?

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Čitav život sam na winsima i nisam promjenio mišljenje bez razloga, jednostavno Mac je bolja radna mašina za web i to je to, da se na windowsima isto tako može fino radit, može se ali postoje stvari gdje je OSX nativan i gdje ga windowsi nisu u stanju pratit preformansama i fluidnošću u radu.
Ma gdje je to Windows inferiorniji kod izrade web-a? Sto tu uopce ima toliko zahtjevno? Govoris kao da se tu radi o ogromnim i zahjevnim programima koji zahtjevaju hrpu memorije i procesorskog vremena. Sve i da radis neke ogromne HTML5 igre/aplikacije nema smisla kukati kako je Windows tu spor a OSX brz jer razlike nema.

Govorim iz iskustva, radio sam na OSX-u koji je hardverski bio jaci od mog laptopa i nisam osjetio nikakvu razliku. Web dizajn, obrada videa i obrada fotografija - nije bilo apsolutno nikakve razlike. Mozda ce netko primjetiti razliku ako radi sa 4K RAW video materijalima zbog malo bolje optimiziacije OSX-a ali da ce netko primjetiti razliku izmedju OSX i Windows u nekom normalnom koristenju za web dizajn je jako malo vjerojatno.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 13:51   #87
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Ma u pravu si ti.

Ali problem se javlja kad čovjek pita koji mac uzeti, a vi krenete u ovom stilu: "Pa jesi normalan, uzmi pc, ne bacaj pare."

Mac nije bacanje love, kao što ni iphone nije bacanje love. Želiš najbolji touch ? Želiš jednostavnost, stabilnost, kvalitetu izrade, imaš love ? Kupi si iphone.
Ne vidim u čemu je problem. Macbook ima sigurno jednu od najboljih izrada kućišta, odličan ios, tipkovnica je vrh. Ako ste koristili touchpad na macu onda vam je sve jasno.

Oku je ugodan i izvana i iznutra, što je nekima vjerovali vi ili ne, bitno. Ali doći će Bubba i mene će napasti da mi je bitan izgled
Uvijek se gleda whole picture. Imam frenda koji nemoze smislit ajfon, želi slobodu korištenja, želi kopati po svemu mogućem i slagati si sve kako njemu odgovara, i ja to poštujem kao što i on poštuje što se meni jednostavno neda sa time zamarati, bitno mi je da sve radi kao i prvog dana.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 14:52   #88
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Svatko neka bira sto mu vise pase. Ako netko hoce Mac neka ga kupi, ako me netko pita koji Mac uzeti rado cu pomoci i necu pametovati da uzme Windows ako netko ne zeli. Samo mi smeta to "omalovazavanje" Windows platforme kada je u pitanju rad sa web/video/foto.
Nemalo puta sam se susretao sa ljudima koji su se najednom "preporodili" kad su sa Win presli na OSX a rade jednostavne HTML/CSS web stranice. E pa da mi je samo znati sto je tu toliko zahtjevno da se ne moze raditi na nekom PC-u starom 5-6 godina.

Nisam rekao da je Mac bacanje novca, niti cu to ikada reci, samo mi je dosta vise citanja tekstova koji daju prednost Mac-u tamo gdje je nema.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 14:57   #89
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Ma u pravu si ti.

Ali problem se javlja kad čovjek pita koji mac uzeti, a vi krenete u ovom stilu: "Pa jesi normalan, uzmi pc, ne bacaj pare."
Krivo, doslo je do toga da je OSX (iOS) iznad svega, Mac ima svoju cijenu i to stoji, ali nije zbog toga OSX bolji (cak i Mavericks ima problema).

Ja uvik kazen da iman 20k za laptop jedini izbor bi bio top MBPR jer je stvarno odlican. Ako ima bolji Dell/Alienware/ASUS/HP ne zanima me jer ta jabuka stvarno odlicno izgleda. Ali to je opet stvar preferencija, a ne moje kreativne potrebe (koju ni MAC ne može probudit)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 14:57   #90
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Badava ti je objasnjavat nekima da zelis kompletan kvalitetan proizvod.
Meni su skoro svi laptopi bez obzira koliko koštaju poluproizvod kraj MBP. Svaki kojeg pogledam ima par kvalitetnih elemenata, ali niti jedan nema sve i ne ponaša se kao cjelina kao MBP. Neovisno o OSu.

Odabir OS-a ovisi o zeljama korisnika. Otkad sam na OS X ne podnosim Windows. Jednostavno mi je ugodnije radit na njemu i na programima koji su na njemu. Nekome je suprotno, i to je naravno OK. Ja sam jednostavno sretniji u radu sa OS X neovisno o brzini, stabilnosti, itd.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na