Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2011., 17:09   #8011
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ima tko iskustva s http://www.alanprim.hr/ po pitanju servisa/reklamacije/garancije. Čini se da bajk ide na servis jer nikako ne uspijevam spriječiti curenje ulja iz vilice i danas sam skužio da mi lock ne radi. Postoji li nekakva mogućnost da sam ja to shebao? Napravio sam možda kakvih 60ak km po ravnom (jarun i ceste) od kad sam ga kupio (kupljen je prije cca mjesec dana).

Lp
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 17:31   #8012
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,433
ako si kupio tamo, onda odnesi na servis, trebalo bi bit pokriveno garancijom. inace je ok, samo skup
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2011., 18:07   #8013
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Tamo je kupljen. Nadam se da će sve biti ok.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 19:18   #8014
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
pozz svima

imam jedno pitanje, prednja kocnica mi preslabo koci i neki dan sam se skoro zabio u auto ispred sebe na spustu niz sveti duh
u stvari kocnica ima snage ali samo ako ju stisnem ko manijak pa da uhvati kak treba pri vecoj brzini
medjutim adrenalin koji me obuzeo kad sam vidio da se ne zaustavljam brzinom kojom sam naumio te manevriranje izmedju stiskanja kocnice do kraja i riskiranja prebacivanja preko volana ili proletavanje u zadnji kraj automobila zaustavljenog iza zavoja, mi se ni najmanje ne sivjda

rotori su 160mm ovakvi
kocnice su ove

sad razmisljam da li bi mi se vise isplatilo kupiti veci rotor (gledao u maratonu ovaj 26 Eura + 6 Eura adapter = 32Eura)
ili da investiram u bolju kocnicu npr xt 53,9 Eura , citao sam da nova verzija xt-a ima problema sa voznjom ispod nule i da odlaze u vjecna lovista ako ih se nekoliko puta odveze na temp ispod nule, link - prvi komentar, pa me to malo brine

pare koje bi potrosio na apgrejd su do 300kn

takodjer, kolko bi mogao dobiti za ovu prednju kocnicu i rotor? pakne su sigurno na preko 80% jer su nedavno mjenjane,a rotor je vozen jednu sezonu i skroz je ravan


@destrojer, jesi se ti spustao danas niz magistralu oko 13:15? mislim da si prosao pokraj mene ili netko slican
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 22:01   #8015
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Nisam bio ja, imao sam drugog posla

Kočnica: moguće da trebaš podesit ručicu, tj. koliko je odmaknuta. Ako to nije u pitanju, moguće je da ih treba odzračiti.

Ako ni to nije, onda kupi novu i npr 180mm disk. Možeš i 203 no pitanje je koju vilju imaš te dal podržava tolke diskove da ti ju ne polomi
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 20.02.2011. u 22:07.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 22:34   #8016
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
decki ima li netko neki rizer 670 (680) mm sirine povoljno, a da nije previse zguljen?
takoder nudim za 100kn suntour xc 80 vilicu, disk+vbrake, malo vozenu, skinutu s novog bajka, mislim da je steerer oko 200mm...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 23:00   #8017
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@hash..imao sam te kočnice na prošlom giantu i nisam imao takve probleme. Neću dijeliti savjete kaj bi trebao napraviit jer nemam pojma.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 23:27   #8018
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
@ hash
Najjeftinije ti je kupiti veći rotor, a ovaj prodati po ~100kn sa adapterom. Ako ćeš i to uspjeti.

Što se nove kočnice tiče, ja sam uspio pregrijati Code čeljust sa 160mm rotorom (istina, ja sam i teži od tebe), tako da mislim da ti nova kočnica neće baš previše pomoći kad juriš 50kmh i trebaš zakočiti sa 160mm rotorom. Tu se radi o ogromnim temperaturama.

Koliko si brzo išao dolje ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 23:36   #8019
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,127
Vuco, ti imaš CODE sada?
Daj nam reci onako iskerno, kako si zadovoljan?
Dali te hebe odzračivanje......... itd?

Pitam jer imam ponudu za njih, ali koliko sam pročitao svi se zale na probleme sa konstantnim odzračivanjem i nepouzdanosti, ali ih hvale za zaustavnu snagu!
Ja želim ipak pouzdanost prije tolike snage, ali i snagu (ne nužno u rangu Coda).
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 23:45   #8020
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
kolko sam ja shvatio sa foruma

ekipa za avid kaze da il rade il ne rade.

i da to sve ovisi od kocnice do kocnice
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2011., 00:20   #8021
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Trenutno imam Code 5, znači Juicy 5 ručica + Code 4-klipna čeljust. Na 160mm rotoru trenutno, jer imam samo njega. I to samo jer sam je dobio jako jeftino. Nemam ju dugo pa ne mogu govoriti o odzračivanju i nekim problemima.

Odzračivanje i snaga
Nemoj vjerovati sve što čitaš na netu. Ljudi prčkaju, pa useru sami kočnicu. Moje iskustvo sa Avidom je dobro. Osobno imam iza Juicy 3 i kočnica me služi već 2 godine. Nakon godine i pol su trebale odzračivanje jer je ručica propadala. Osim toga nikakvih problema s njom.
Buraz ima Juicy 7 već par mjeseci. Odlične kočnice, iznimno snažne i on veli da mu se nikada nisu pregrijale još (da nije imao frke sa zaustavljanjem niti nakon 20min spusta). Ima 185/160 kombinaciju rotora.

Što se tiče snage, tu Avid vodi sa Juicy 7, pa preko Elixira i Code kočnica. Jedina kočnica koja je bila jednako jaka kao Avid, jest Shimano Saint 4 klipni. Njega sam probao veoma kratko, no već na prvi dodir se osjeti da je kočnica prokleto moćna, jače od svega što sam dosada probao i sam vozio.
No pazi sad. Vozio sam SLX i Maguru Louise na duže vrijeme. SLX nije jak kao Avid, moraš kočiti sa 2 prsta ako si teži (80+kg). Louise je malo jači od SLX-a i ide sa jednim prstom, ali za moju težinu jedva. No Shimano i Magura mi nisu pokazale niti jedan jedini problem (SLX sam imao oko godinu dana). Osim toga, možda je upravo ta modulacija što krasi Shimano i Maguru, a pogotovo bih rekao da je to izraženo kod Magure, jer kad je stisneš, onda i ona koči brutalno. Velim, ne znam jel doista slabija ili se to zbog te izvrsne modulacije tako čini.

Problemi
Ostalo od ekipe što znam da imaju Avida, Buljo ima Juicy 7 i isto tako nikakvih problema. Salvarez je imao Juicy 5 i prednja mu nije kočila nikako (kao da je nešto bilo masno). Niku je Elixir propišao napred na spustu što nije ugodno, no sredio ih je preko garancije. Srale ima Elixire isto i nikakvih problema nije imao koliko ja znam i koče mu odlično. Mada imao je neke kočnice prije tih Elixira, ne znam sad koje (mislim Juicy, no nek se on javi sam) i s njima je imao nekih problema mislim.

Od problema još poznatih, usudio bih se reći da Avid/Juicy ima probleme sa cviljenjem. Buraz je to nestalo nakon par vožnji (s time da po mokrome cvili i dalje), ja na Juicy-u nisam imao (nit suho nit mokro), na Code-u sada cvili kad je mokro. No meni je i SLX cvilio malo po mokrome (no opet puno puno tiše), Magura isto kao SLX. Avid se čuje ko vlak, SLX i Louise puno tiše, ali opet ih čuješ.
Moram pohvaliti Shimano, jer s njima mi nikada nisu pakne grebale po rotoru, a imam QR kotač.

Na kraju moja preporuka - moraš naći sam kaj ti se dopada. Modulacija ili onaj osjećaj snage (jer pakne jako grizu). Ja eto i dalje tražim, već mi je i samom glupo koliko sam prednjih kočnica promijenio. S Magurom sam točno znao gdje sam i kako će kočiti. No nije imala onaj savršeni "bite" Avida kad jače stisneš ručicu.

Da mogu birat, uzeo bih pouzdanost Shimana, modulaciju Magure te snagu i cijenu Avida (ili snagu Shimano Sainta). Kad bih imao love, kupio bih Shimano Saint (oko 2000kn komplet), Magura Louise opet sa njihovim rotorima (iako sam ja imao fenomenalan rotor kad sam furao Maguru!, možda je stvarno razlika u materijalu rotora kad ovi Storm SL dođu 60$). Kad ne bih imao love (tipa do 1000kn komplet) uzeo bih ispravan Juicy 7 ili Elixire kao novije kočnice (nasljednik Juicy-a).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 00:29   #8022
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ja eto i dalje tražim, već mi je i samom glupo koliko sam prednjih kočnica promijenio.
a Hayes ili Formula? od ovih kaj si nabrojao jedinu maguru priznam
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 01:07   #8023
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Vozim otkad sam dobio ovaj bajk shimano deore 535, onaj stari model koji dijeli vizualno isto kućište sa saintom i xtom. Prve probleme sam imao sad pred mjesec dana, trebalo je odzračiti obje kočnice. Nakon toga su super kočile ali sam ih provozao po temperaturi oko 0°C i dogodilo mi se curenje ulja kod spremnika jer se brtva na hladnom ne ponaša dobro. Kad je zatoplilo i nakon refilla ulja radi i dalje savršeno i za divno čudo me zaustavlja u svim uvjetima.

Najveću razliku sam primjetio u vrsti pakne. Dok mi discobrakes nikako nisu ostavile dobar dojam, koolstopove su mi kočile dosta bolje od originalnih koje su već same kočile odlično.

Nisam ništa drugo probao, a jedino što bih trenutno uzeo su upravo juicy 7 jer su pristupačne i odlično koče. I imaju toolless podešavanje griza.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 01:18   #8024
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
a Hayes ili Formula? od ovih kaj si nabrojao jedinu maguru priznam
Ništa od njih. Za Stroker Ace vele da su odlične. Formula mi je preskupa. Ako bih nešto htio probati, to su Hope kočnice. M4 recimo 8)

Što se tiče brtvi i ulja na Shimanu po hladnom vremenu. Sređeno je to. Ja sa svojim SLX-om na -15° nisam imao problema.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 07:26   #8025
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nisam bio ja, imao sam drugog posla

Kočnica: moguće da trebaš podesit ručicu, tj. koliko je odmaknuta. Ako to nije u pitanju, moguće je da ih treba odzračiti.

Ako ni to nije, onda kupi novu i npr 180mm disk. Možeš i 203 no pitanje je koju vilju imaš te dal podržava tolke diskove da ti ju ne polomi
kocnice su relativno novo odzracene, a imao sam slican problem i dok je bike bio nov samo tada sam mislio da to tako treba bit, vise ne mislim tako
vilica je vucin recon 351

Citiraj:
Autor Hamm
@hash..imao sam te kočnice na prošlom giantu i nisam imao takve probleme. Neću dijeliti savjete kaj bi trebao napraviit jer nemam pojma.
jesi se spustao kad malo brze i probao naglo zakociti? pitam jer, ako sam dobro pohvatao, vozis se uglavnom po ravnom pa mozda nisi nikad trebao naglije zakociti na vecoj nizbrdici

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
@ hash
Najjeftinije ti je kupiti veći rotor, a ovaj prodati po ~100kn sa adapterom. Ako ćeš i to uspjeti.

Što se nove kočnice tiče, ja sam uspio pregrijati Code čeljust sa 160mm rotorom (istina, ja sam i teži od tebe), tako da mislim da ti nova kočnica neće baš previše pomoći kad juriš 50kmh i trebaš zakočiti sa 160mm rotorom. Tu se radi o ogromnim temperaturama.
znaci i nova kocnica, i novi rotor, sjajno

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koliko si brzo išao dolje ?
ne znam, nemam brzinomjer

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Što se tiče brtvi i ulja na Shimanu po hladnom vremenu. Sređeno je to. Ja sa svojim SLX-om na -15° nisam imao problema.
gledao sam i slx na mtbr-u i kolko se sjecam kod njega se ljudi nisu zalili na probleme s brtvama
malo sad gledam ove xt kod alesa i muci me nesto, da li je ovo samo kaliper ili kopletna kocnica sa crijevom i rucicom?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 08:24   #8026
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
vuco jel se ti to spuštaš niz sljeme sa spd-om ?
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 10:15   #8027
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,127
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
malo sad gledam ove xt kod alesa i muci me nesto, da li je ovo samo kaliper ili kopletna kocnica sa crijevom i rucicom?
Baš sam ti htio komentirati jučer, ali sam mislio da znaš o čemu se radi, to je cifra samo za klješta, dakle samo za ovo što je na fotki!
Komplet sa rotorom ti je kod nas http://gema-bicikli.hr/bicikli-dijel...himano-xt-disc a kod njega moraš nazvati da vidiš dali ima uopće, ali je negdje oko 120€ i to bez rotora ako se dobro sječam!

@Vuco, ma pitam za Code jer sam dobio ponudu za komplet sa diskovima i adapterima P+Z za 1200kn, ali me ubilo u pojam review sa mtbr-a a onda i drugi i očito je da VELIKA večina korisnika ima popriličnih problema sa njima vezano uz odzračivanje, i to konstantno (jedino nisam skužio dali su svi redom DH vozači ili ima i XC/AM vozača) ali svejedno, ja bi radije nešto pouzdanije sa manje snage, nego da moram potrošiti godišnje neznam koje pare da bi ih držao u redu!
Zato pitam tebe jer neznam tko ih drugi ima, a koliko sam skužio sve ostale Avid kočnice su dosta hvaljene osim ove Code, ali ne zbog snage nego baš zbog tog problema nepouzdanosti!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 10:29   #8028
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,433
ne znam, ali u zadnje vrijeme je na trznici cijela sila formula K24 i One. i to za mizerne novce... ako nekome K24 nije dosta, pikne One

a mislim da imaju sta pokazati
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 10:35   #8029
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
jesi se spustao kad malo brze i probao naglo zakociti? pitam jer, ako sam dobro pohvatao, vozis se uglavnom po ravnom pa mozda nisi nikad trebao naglije zakociti na vecoj nizbrdici
Jesam. Imao sam par spustova 50kmh+ (mislim da je 67kmh rekord).

Samobor - (negdje sjeverno od samobora na brdu sam postigao taj top speed i kočenje je odrađeno uredno)

Dotršćina - ne znam brzinu ali nije bilo sporo i kočnice su odrađivale svoj posao

Od tunela (Sljeme) - po onim cestama malo brža vožnja

Gornja Kustošija - po Kvaternikovoj (fini spust)

Maksimir - da se na pokojoj nizbrdici natjerati pristojna brzina


Naravno bilo je još toga i ove relacije sam odrađivao nekoliko puta. U stamom startu sam imao problema s propadanjem ručice ali to je riješeno odzračivanjem kočnica.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 10:39   #8030
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova

@Vuco, ma pitam za Code jer sam dobio ponudu za komplet sa diskovima i adapterima P+Z za 1200kn, ali me ubilo u pojam review sa mtbr-a a onda i drugi i očito je da VELIKA večina korisnika ima popriličnih problema sa njima vezano uz odzračivanje, i to konstantno (jedino nisam skužio dali su svi redom DH vozači ili ima i XC/AM vozača) ali svejedno, ja bi radije nešto pouzdanije sa manje snage, nego da moram potrošiti godišnje neznam koje pare da bi ih držao u redu!
Zato pitam tebe jer neznam tko ih drugi ima, a koliko sam skužio sve ostale Avid kočnice su dosta hvaljene osim ove Code, ali ne zbog snage nego baš zbog tog problema nepouzdanosti!
Znas da su CODE kocnice za DH/FR?

A sto se tice ozracivanja imas za kupiti bleed kit na ebayu za nekih 30 dolara i to sam napravis jer nije neki problem
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:06   #8031
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Ja naprijed imam Hayes nine sa avid 203 rotorom i pre pre jako je to za mojih 75kg, nekad se bojim kočit niz Sljeme jer katapultira. Nazad je neka Deore (ne znam točno koja) sa magurinim 180 diskom i zna mi se ili pregrijat i lošije kočit na dnu spusta ili mi se prst umori, ne znam .
Inače taj magurin disk je žilava mrcina i ako nađem takav, staviti ću ga i naprijed (idem staviti oglas na db )
murina je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:19   #8032
zmajri
Rugby a way of life
Moj komp
 
zmajri's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 65
da li itko zna koja je ovo?
nevozena 5+godina,starija koju god vise
jedine oznake california na rami i shimano na mjenjacu,google is not my frend
uz jedan servis valjda ce moc podnijet konjinu od 115kg i 2m ili da trazim dalje?


zmajri je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:21   #8033
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
To je pevecikl, traži dalje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:33   #8034
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
znaci i nova kocnica, i novi rotor, sjajno

gledao sam i slx na mtbr-u i kolko se sjecam kod njega se ljudi nisu zalili na probleme s brtvama
malo sad gledam ove xt kod alesa i muci me nesto, da li je ovo samo kaliper ili kopletna kocnica sa crijevom i rucicom?
Ja bih prvo probao sa većim rotorom. Uvijek ti može ostati za jaču kočnicu taj rotor.
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
vuco jel se ti to spuštaš niz sljeme sa spd-om ?
Da, zašto ? Ima nas više na SPD-u - Renesis, Destroyer, Elvis Again...
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
@Vuco, ma pitam za Code jer sam dobio ponudu za komplet sa diskovima i adapterima P+Z za 1200kn,
Zato pitam tebe jer neznam tko ih drugi ima, a koliko sam skužio sve ostale Avid kočnice su dosta hvaljene osim ove Code, ali ne zbog snage nego baš zbog tog problema nepouzdanosti!
Za tu lovu dobiješ Elixire 5 ili R nove sa rotorima (čak mislim da za 50-100kn više dobiješ to kod nas u Protei ako imaju još onu akciju 25-30% popusta). Imaš garanciju i sve. Ne isplati se zajebavati sa polovnim stvarima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:42   #8035
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Destroyeru, vidi koliko koštaju hebeni čepovi http://www.chainreactioncycles.com/M...x?ModelID=4164
murina je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 11:55   #8036
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
A čuj, 60kn za čep jest puno, no nije nešto što se ne bi moglo kupiti. 3 kutije pljuga. Problem je glupa poštarina koja je 50% skuplja od samog čepa.

Da probaš kod tokara napraviti čep?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 12:20   #8037
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesam.
hmm, a ostaje onda jos mogucnost da nisu dobro odzracene.. nemam pojma, kad ulovim vremena probat cu se malo pozabavit time..


Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ja bih prvo probao sa većim rotorom. Uvijek ti može ostati za jaču kočnicu taj rotor.
sad se i meni to cini najbolja (najjeftinija ) opcija
imate kakve prijedloge buduci da vidim da cijene idu od 100kn u beskonacno
iako, prije konacne odluke cu 'pokusat' odzracit kocnicu pa cemo vidjet kako ce to zavrsit
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 12:28   #8038
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
140kn sa poštarinom za glupi čep. Dao bi do 80kn iako je i to puno za komadić aluminija. Ma drpit ću ga nekome na Sljemenu ispred Lugarnice Možda bi bila baza napravit ga u kućnoj radinosti, recimo prilagodit čep od Žuje

@hash, veći rotor definitivno
murina je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 12:42   #8039
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
nesto si spominjao da ti je prednji rotor prevelik
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 13:00   #8040
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
@vuco sam pitam, jel se teško to ''otkvači'' na downhilu? Ja vozim samo cestu sa spdom pa me zanima kak se to ponaša na downhillu
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na