Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2014., 08:48   #6991
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Mislim da bi ti sraletov setup bio bolje rješenje. Bx2 bez barem pola metra od zida i metar i pol među zvučnicima meni zvuči dosta loše.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2014., 20:23   #6992
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Vjerovatno sam mogao proći i 1000kn manje i imati zvuk zadovoljavajuće dobar za moje uši, ali štaje tuje.
To kad čovjek uđe u taj audiofilski svijet željama i apetitima nema kraja, ali do minusa na tekućem se jako brzo stigne.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2014., 08:23   #6993
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Istina. Mene su sad primile slušalice. To je pravo rješenje za vrhunski zvuk za mnogo manje para u odnosu na zvučnike. Pogotovo ako imaš mali ili akustički problematičan prostor.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 08:23   #6994
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Vjerovatno sam mogao proći i 1000kn manje i imati zvuk zadovoljavajuće dobar za moje uši, ali štaje tuje.
To kad čovjek uđe u taj audiofilski svijet željama i apetitima nema kraja, ali do minusa na tekućem se jako brzo stigne.
Ah, tako je to sa mnogim hobijima.
Ja sam svoj HI-FI setup nabavio još davno krajem srednje škole jer je obitelj prodala kuću od pokojne bake pa se dio novca razdjelio na unuke.

Inače, ne bih ima ni H od fija
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 16:06   #6995
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
LG mini hifi linija

Poštovani, imam LG-ovu liniju.
Imam problem s zaslonom na kojem mi nakon nekih 5-10 sekundi što ja ne tiskam ništa se upali neki screensaver koji pokazuje neke mogučnosti koje linija ima. Neznam kako to isključiti. Drugi problem je taj što mi lampice ne svjetle cjelo vrijeme nego se malo isključuju, malo uključuju, malo trepču itd. Molim za pomoć.
Hvala
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 16:14   #6996
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
traži "demo mode" i isključi ga.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 17:12   #6997
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
traži "demo mode" i isključi ga.
Hvala, ne znam da li je ta opcija na daljinskom ili u opcijama linije. Tj. da li se možda na daljinskom može zvati nekako drugačije?
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 17:14   #6998
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Google?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 18:02   #6999
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Hvala, rješio sam.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 00:30   #7000
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Svaka čast , ja sam uspio pogledat prve 3-4 kada su izašle i odustao.Stvarno se nakotilo tih serija žnj kvalitete. Ma i ja ih pratim (točnije 9 aktualnih) nisu samo filmovi u pitanju. Ako si propustio preporučam True Detective, Shameless (US obrada), The Americans, Hannibala i Vikinge (zadnje tri su upravo počele sa drugim sezonama)...to je ono kaj bi ja od "svojih" serija izdvojio kao kvalitetno (sa upitnikom iznad Hannibala, ali pružam šansu)..ostale kaj gledam su da popune rupe navečer kroz tjedan kad chillam pred "ekranom".
Izbaci uljeza = Vikinzi...
Meni to stvarno nije u istoj klasi s ostalim što si nabrojao ali ako sad krenem o serijama a pogotovo lošima poput revolutiona ,bit ču budan cijelu noč. O serijam i filmovima uvjek imam hrpu toga za komentirati pa mi je najednostavnije kompletno preskakati takve teme.
Ali mogu i sažeti...tipa: frankeštajn = govno od filma.



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Smajlić.




btw, treba nekome nešto iz EA?
Na racun "frekvent flyer" programa dobijem mali popust a za poviše 500eura je tu besplatna dostava. Planiram nešto naručit za mjesec-2 pa me slobodno PMnite.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2014., 12:06   #7001
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nije ti bas neka sreca na kraju ispala, jer kladim se da ti zvučnici u tvom takvom setupu zvuče u najmanju ruku katastrofa. Imao sam sličnu situaciju i probao svoje MA RS1, uglavnom to nema veze sa hifi-jem iliti dobrim zvukom. Sto je i logično, to im nije namjera. Uzeo sam M-Audio BX5 d2 i vogel zidne stalke i to vec ima smisla definitvno je puno slušljivije od bookshelfa na stolu.

Da, ovo je katastrofa, a primijecujem da dosta ljudi uzima te bookshelf zvucnike za ovakav setup... ako nema alternative za smjestaj, mozda najbolje zaboraviti na zvucnike i uzeti neke dobre slusalice i to je to.
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 22:07   #7002
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Evo, i ja sam malo preuređivao stan pa ću bacit fotke od Hi-fi (ili bolje rečeno multimedijalnog) setupa, sigurno imate pokoji savjet o položajima zvučnika, etc.

Kaže 'vako:

Floorstanderi su legendardni Jamo S606 (sa strane niže još imaju bass driver i sviraju 42Hz +/3 db, tako da mi je samo za glazbu sub apsolutno nepotreban).
Centralni je Mission MV-C i solidno obavlja posao, makar bih volio da se dublji glasovi u filmovima malo vjernije reproduciraju
Surround su opet Missioni M31 i rekao bih da su čak malo overkill za surround zvučnike, jer u 2.1. sustavu sa subom mi fino, toplo i kompletno zvuče.
Sub je od Logitecha Z2300. Dugo sam planirao zamijeniti taj sub jer se "ne uklapa u HI-FI filozofiju", čak i nekom samogradnjom, ali s vremenom sam jednostavno shvatio da nema smisla jer bih mnogo novaca trebao izdvojiti za neki sub koji bi udarao bolje od ovoga. A ovaj zaista odlično i mnogo dobro udara
Receiver - Yamaha HTR (i sad iljadu brojeva koje nemam pojma iskreno) - sasvim dovoljan i fino hrani sistem, bio je neki mid-range jos davno kad sam ga kupovao, standardnih 5x100W RMS-a.

Evo i par slikica. Sorry na kvaliteti, slikano je na brzinu Iphone-om, i dammit, još mi je ostao ovaj usrani filter neki.


Evo, jedna "overall" gdje je i kutak sa kompom


Gdje je glavna akcija


Ukomponiran sub u regalčić, kutak


Jamo S606, majka znanja


I surround Missioni M31, koji su možda malo i previsoko na zidu i trenutno wireless jer još nisam žice proveo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 09:31   #7003
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Zašto, ali zašto ovo nije išlo u HT temu ...uglavnom simpatičan setup jer se jasno vidi kako si slagao kad su pare dolazile...kako si zadovoljan sa Jamo-Mission kombinacijom za front? razmišljaš u full-mission ili full-jamo prednjoj postavi?
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 10:06   #7004
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Jao, sorry, moj bed, totalno sam bez mozga postao u hi-fi, a definitivno pripada Home Theatre-u, pa ako se modu da, neka prebaci, hvala!

@ Sodom, haha, živa istina! Ovo sam valjda "skupljao" kroz 7-8 godina, i više! Prve ozbiljnije pare u životu koje sam dobio još kao klinac valjda kada se prodala kuća od bake, pa se razdjelilo na sve unuke ( a ima nas) sam uložio u receiver i ove jamo floorstandere, i to sam dugo imao. Onda se ukazala prilika kada je Ve-mil propadao (i to u 2 navrata haha), pa sam valjda u pola cijene pokupovao ove Missione, i kasnije ovaj centralni isto u Ve-milu na nekoj akciji zbog propadanja

Ja sam zaista prezadovoljan ovime, i za glazbu obično volim PL2 Music mode, u filmovima je super to posloženo. Samo eto, taj centralni mission mi ima nekako plitak zvuk kada reproducira neke dublje glasove, ali to je čisto moj subjektivan dojam. Valjda jer sam čuo ovu mrcinu, pa zato sam počeo zabrijavat, jer taj warfić postavi zaista visoke standarde
Zvučnički setup ne bih mijenjao, ovo mi se čini dosta uravnoteženo. Teško mogu išta poboljšati bez znatnijih količina novaca...

A Jamo i Mission, kolege Britanci, dobro se slažu
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 10:11   #7005
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
meni ono izgleda ko Jamaha iz serije 3 - kak ne znaš koji je model -ko da kažem imam alfu al ne znam model!!
Prvo vidi neki bolje rec pa ćeš onda vidjet kak radi centralni zvučnik.
Dalje, daj stavi taj AV rec NA policu, ovako samo kupi prašino koju podižeš tutnjavom filmova i hodanjem po sobi.
A za fronte Jamo - mislim da će ti svi savjetovat da ih izvučeš van jer sa tim prostotrm samo mogu podubit odn zamuljat bass, zato i misliš da ti ne treba sub za lgazbu (u stvari ni ne treba al opet njihov smještaj nije dobar)..
Radije bolje male zvulje za stalak (recimo Wharfedale 9.2, 9.3. Quad 11 ili 12 L2 (kojih ima po oglasniku) nego te prevelike za taj prostor.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 10:25   #7006
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Evo, i ja sam malo preuređivao stan pa ću bacit fotke od Hi-fi (ili bolje rečeno multimedijalnog) setupa, sigurno imate pokoji savjet o položajima zvučnika, etc.
Nebi bilo loše ubaciti par knjiga ispod centra da ga podigneš do dna slike te da ga izvučeš naprijed do ruba. Možda ti se svidi efekat.

Nego , koliko je kauč udaljen od stražnjeg zida? Nekako mi se ti stražnji čine previsoko....


btw, ja bi resiver ostavio gdje stoji. Baš ljepo figura.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 11:18   #7007
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Sam Fischer
možda će te zanimati ovako nešto - KLIK ...ušarafiš u zid ispod TeVe-a i posložiš kablove u kanalicu, ljepše će izgledati nego kablovi što vjese...nije skupa investicija, pola sata posla i ići će fino uz reciever
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 11:27   #7008
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
meni ono izgleda ko Jamaha iz serije 3 - kak ne znaš koji je model -ko da kažem imam alfu al ne znam model!!
Prvo vidi neki bolje rec pa ćeš onda vidjet kak radi centralni zvučnik.
Dalje, daj stavi taj AV rec NA policu, ovako samo kupi prašino koju podižeš tutnjavom filmova i hodanjem po sobi.
A za fronte Jamo - mislim da će ti svi savjetovat da ih izvučeš van jer sa tim prostotrm samo mogu podubit odn zamuljat bass, zato i misliš da ti ne treba sub za lgazbu (u stvari ni ne treba al opet njihov smještaj nije dobar)..
Radije bolje male zvulje za stalak (recimo Wharfedale 9.2, 9.3. Quad 11 ili 12 L2 (kojih ima po oglasniku) nego te prevelike za taj prostor.
A kad ne znam na pamet točno model, a već sam bio tipkao u sobi na laptopu pa mi se nije dalo ići točno provjeriti. Znam, nisam pravi audiofil jebemu
Sad sam na poslu, budem editirao post kad dodjem doma, ali nije ni bitno toliko. Taj receiver u principu nije ništa posebno, bio je neki midrange Yamahin za nešto ispod 2000kn, ali davno još, u HGspotu sam ga kupio

Iskreno, možda bi od ovoga svega prvo nadograđivao receiver, nekog Denončića ubacit
Ovaj moj nema niti HDMI, pa mi zvuk ide preko optičkog u receiver, a HDMI direkt u TV.
I baš mi je lijepo tamo sjeo receiver, ne vidi se hrpa kablovinja i sve ostalo. Ne bih ga stavljao gore :/
Moguće da je bass malo preizražen i zamuljan zbog položaja Jameka, ali jebiga, teško je to ukomponirat i estetski i funkcionalno bez da nešto ne strada.
I njih svakako ne bih mijenjao. Dosta je zapravo i velik taj boravak u odnosu na ostatak stana, teško je dobit dojam preko ovih par slika.

Hvala na savjetima!

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nebi bilo loše ubaciti par knjiga ispod centra da ga podigneš do dna slike te da ga izvučeš naprijed do ruba. Možda ti se svidi efekat.

Nego , koliko je kauč udaljen od stražnjeg zida? Nekako mi se ti stražnji čine previsoko....


btw, ja bi resiver ostavio gdje stoji. Baš ljepo figura.
Ovo nije loša ideja, podići ga malo pa poslušati. Budem vidio
Kauč je praktički do samog stražnjeg zida, tako da taj položaj missiona iza nikako nije idealan...

Ako je baš neki vrhunski film, nije problem pogurat kauč metar naprijed


EDIT
@ Dado, super je ova stvar!
Ma tek sam neki dan i stavio TV na zid, pa nije još sve gotovo, još se dorađuje. I baš sam kombinirao kako riješti te kablove ispod TV-a, i ovo je super stvar, THX!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 14:16   #7009
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Jao, sorry, moj bed, totalno sam bez mozga postao u hi-fi, a definitivno pripada Home Theatre-u, pa ako se modu da, neka prebaci, hvala!
napominjem samo zato jer HT tema "umire" a sve se uredno gura pod Hi-Fi...

već sam negdje pročitao "za baku" i simpa mi je to sistematsko slaganje sistema, treba znat sa određenim budžetom sklepat nešto dobro...tu se iskazuje talent

Moja preporuka ti je da ideš u smjeru kompletiranja surrounda iste serije zvučnika. Nisam slušao s606 ali sam vlasnik M31-ica pa znam kako rade u određenoj kubaturi ...ja bi na tvome mjestu rješio Jamo (iako vidim da su ti prirasli srcu) i uzeo ovo za napred: http://www.njuskalo.hr/zvucnici/miss...-oglas-6550560

...i nastavio u tom smjeru.

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
A Jamo i Mission, kolege Britanci, dobro se slažu
Jamo su danci

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Samo eto, taj centralni mission mi ima nekako plitak zvuk kada reproducira neke dublje glasove, ali to je čisto moj subjektivan dojam. Valjda jer sam čuo ovu mrcinu, pa zato sam počeo zabrijavat, jer taj warfić postavi zaista visoke standarde
Tako to obično ide, to je prokletstvo kojem se jednostavno moraš prepustit...

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Iskreno, možda bi od ovoga svega prvo nadograđivao receiver, nekog Denončića ubacit
Ovaj moj nema niti HDMI, pa mi zvuk ide preko optičkog u receiver, a HDMI direkt u TV.
Ako ti je ovo glavni razlog zašto bi mjenjao AV pojačalo - nemoj.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 14:55   #7010
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Hi-fi jednostavno zvuči kul pa ekipu odvede

Đizus, ja ne znam kako sam do sada živio u uvjerenju da su i Jamo Britanci, netko mi je uvalio davno taj bug u uho i nisam nikada ni posumnjao ni preispitao, britanci i gotovo

Iskreno, ne bih ih mijenjao, ne vidim smisao ovdje prijeći sa konja na magarca
A osim toga, ti Missioni mi izgledaju tako čudno
Bitna je i ta subjektivna estetika kod dobrog setupa.

Ne planiram sad ništa ni mijenjati, odlično mi je ovako...
Skup je ovo sport jebemu

Uzeo bih neki 55" LED TV umjesto ovog 42", ali će pričekat još koju godinu kako je krenulo

Ili eventualno riješio ove surround Missione M31 i savio neke bipolarne zvučnike za bolji surround. Ali opet su mi ti ružni
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 14:57   #7011
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jamo su danci, mission britanci, a obje firme kinezi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 15:13   #7012
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
...i ovo kaj syss veli sam htio napisat al reko neću, nikad neznaš što može potegnut (nepotrebnu) popratnu raspravu

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Iskreno, ne bih ih mijenjao, ne vidim smisao ovdje prijeći sa konja na magarca
A osim toga, ti Missioni mi izgledaju tako čudno
Nemoj tako naprečac zaključivat, mogao bi se prevarit a onda ustanovit da si pobrkao životinje ...izgled im ja identičan ovima koje imaš straga na zidu uz ekstenziju no moj prijedlog dolazi iz smjera da su m33i pogodniji za dimenzije tvog prostora. Uglavnom rješi i sub a tek onda odi u smjeru receivera.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 15:18   #7013
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nema tu rasprave neke posebne... ispod 10-20k sva ta oprema ne dolazi sa domicilnog tržišta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 15:26   #7014
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
u pravilu da, ima izuzetaka cak i rukom radenih no kad je rijec o proizvodacu koji isporucuje najveci broj speakera na svijetu - kina do 10-20k
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 15:29   #7015
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Hi-fi jednostavno zvuči kul pa ekipu odvede

A nije baš ni da Hi-fi tema kipti od događanja

Dosta često vidim da aktualni trendovi unutarnjeg uređenja - mislim tu na ovaj niski i široki TV-mobel, dovedu ljude u situaciju u kojoj kompromitiraju ideju zbog koje ulažu novce u Hi-fi ili HT, svejedno. Na dobar zvuk, mislim.

Dobra je, ironično, situacija u kojoj im se sve čini dobro i zadovoljni su investicijom, a loša je kad počnu čačkat mečku i raspitivat se po forumima, pa guglaju i posljedično skuže da je solucija za opravdanje investicije (pred sobom, što je vrlo često teže nego pred ženom/roditeljima/bankom) kupnja nove TV konzole ili rezanje stare.....u boljem slučaju. U gorem, to je kupnja novog komada tehnologije

Kajjaznam, Splinter Cellu, želim ti sreću i hladnu glavu . Iz moje perspektive i iskustva, moguće je bez velikih ulaganja povezati dnevne funkcije prostora u kojem gledaš filmove/slušaš muziku, skalameriju koju kupuješ na rate i njeno optimalno iskorištavanje, a da prosječna "potrošačka košarica" bude netaknuta. Al to, u pravilu, zahtjeva vlastito iskustvo (čitaj: novo ulaganje u trenutku kad na to ne računaš).

U tvom slučaju, micanje lijevog zvučnika iz kuta a subca iz police su jedini način da vidiš što zapravo imaš, makar morao ispilat novu hoch-glanz konzolu zbog toga.

Sorry kaj sam zloguk, ubi me ova promjena vremena
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 16:15   #7016
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
U tvom slučaju, micanje lijevog zvučnika iz kuta a subca iz police su jedini način da vidiš što zapravo imaš, makar morao ispilat novu hoch-glanz konzolu zbog toga.

Sorry kaj sam zloguk, ubi me ova promjena vremena
nemoooj - ubiće ga žena!!

ja sam samo napomenuo da bi mali zvučnici tipa Wharfedale 9.2 pa čak i 9.1 (ne nužno ti modeli) imali bolji efekat u toj sobi - djeluje mala...cca 2,5 m to sofe gdje se sjedi...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 20:23   #7017
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
A nije baš ni da Hi-fi tema kipti od događanja

Dosta često vidim da aktualni trendovi unutarnjeg uređenja - mislim tu na ovaj niski i široki TV-mobel, dovedu ljude u situaciju u kojoj kompromitiraju ideju zbog koje ulažu novce u Hi-fi ili HT, svejedno. Na dobar zvuk, mislim.

Dobra je, ironično, situacija u kojoj im se sve čini dobro i zadovoljni su investicijom, a loša je kad počnu čačkat mečku i raspitivat se po forumima, pa guglaju i posljedično skuže da je solucija za opravdanje investicije (pred sobom, što je vrlo često teže nego pred ženom/roditeljima/bankom) kupnja nove TV konzole ili rezanje stare.....u boljem slučaju. U gorem, to je kupnja novog komada tehnologije

Kajjaznam, Splinter Cellu, želim ti sreću i hladnu glavu . Iz moje perspektive i iskustva, moguće je bez velikih ulaganja povezati dnevne funkcije prostora u kojem gledaš filmove/slušaš muziku, skalameriju koju kupuješ na rate i njeno optimalno iskorištavanje, a da prosječna "potrošačka košarica" bude netaknuta. Al to, u pravilu, zahtjeva vlastito iskustvo (čitaj: novo ulaganje u trenutku kad na to ne računaš).

U tvom slučaju, micanje lijevog zvučnika iz kuta a subca iz police su jedini način da vidiš što zapravo imaš, makar morao ispilat novu hoch-glanz konzolu zbog toga.

Sorry kaj sam zloguk, ubi me ova promjena vremena
Ma kolega, ja sam zaista zadovoljan ovime trenutno, i ništa me ne kopka. Samo što već dugo planiram staviti slike setupa, sigurno netko ima neku praktičnu ideju kako se jednostavno može do boljeg zvuka, netko iskusniji od mene

Tu nema nikakvog opravdavanja ulaganja, lizanja punice i sličnih aktivnosti tipa turpijanja hoch glanza, ja sam kroz dug period polako ovo slagao i nadograđivao
I kažem opet, teško je to sve razmjestit da je prostorno funkcionalno i još po HI-Fi mjerilima. Najbolje da ceo boravak turim u izolacijsku spužvu

@quazar

Receiver je Yamaha HTR-5930. Bio je zaista ok za te novce, tada. A i sada me vjerno služi, a preživio je tuluma i poljevanja pivom i jegerom i svašta nešta
Od zvučnika do kauča je 3,5m


I gle ovog sisonju, hejtera univerzuma

Sad mi još recite da se Wharfedale radi u Kini, i strušite mi snove

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 05.05.2014. u 20:32.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 23:32   #7018
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma kolega, ja sam zaista zadovoljan ovime trenutno, i ništa me ne kopka. Samo što već dugo planiram staviti slike setupa, sigurno netko ima neku praktičnu ideju kako se jednostavno može do boljeg zvuka, netko iskusniji od mene

Tu nema nikakvog opravdavanja ulaganja, lizanja punice i sličnih aktivnosti tipa turpijanja hoch glanza, ja sam kroz dug period polako ovo slagao i nadograđivao
I kažem opet, teško je to sve razmjestit da je prostorno funkcionalno i još po HI-Fi mjerilima. Najbolje da ceo boravak turim u izolacijsku spužvu

@quazar

Receiver je Yamaha HTR-5930. Bio je zaista ok za te novce, tada. A i sada me vjerno služi, a preživio je tuluma i poljevanja pivom i jegerom i svašta nešta
Od zvučnika do kauča je 3,5m


I gle ovog sisonju, hejtera univerzuma

Sad mi još recite da se Wharfedale radi u Kini, i strušite mi snove
Pise england na njima
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1399325531463.jpg‎
Views:	273
Size:	49.9 kB
ID:	13383  
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 10:36   #7019
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Pise england na njima
http://www.internationalaudiogroup.com/

http://www.wharfedale.co.uk/about2.php?id=36


Corporate


"Wharfedale has been part of the IAG Group Ltd. since 1996. ......With one of the largest custom-designed electronics manufacturing facilities in the world, IAG’s main plant in Shenzhen’s ‘Special Economic Zone’ is designed around a process flow model...."




No, design tim Wharfedalea je "UK based", što god to značilo. S druge strane, imao sam Audiolab komponentu, članicu iste grupe. Na njoj je pisalo, opet, "Made in Huntington, UK".

Možda to znači da se npr. flagship modeli Wharfedalea (Airedale i slični sa cijenom od 100.000 kuna), proizvode na otoku manufakturno, no ovi modeli iz velikih serija su sigurno Shenzen...

Svejedno, to uopće ne mora značiti da su zvučnici loši.

Negdje sam pročitao da Wharfedale radi posebne modele za kinesko tržište sa puno zvučničkih jedinica (4+) jer kinezi, kao, vole zvučnike sa većim brojem drivera.
Ako tu logiku primjenimo na europske modele, gotovo sigurno se tu razvoj usmjerio na postizanje boljeg zvuka, jer je europsko tržište bilo drugo (nakon amera) na koje je lansiran hi-fi kao hobi, pa su tu zahtjevi tržišne niše ipak nadišli dimenzije, detalje od lažnog inoxa ili broj drivera.

Kako sisa veli, teško da postoji veliki, korporativni igrač koji nema proizvodne pogone u Kini, ali to samo znači da su istoj klasi postoji konkurencija sa istim startnim osnovama.

Alternativa je kao i uvijek samogradnja ili pojedini mali proizvođači, ali i tu su sastavni dijelovi jednako globalizacijski (zv.jedinice, dijelovi skretnice). Prednost može biti njihov veći izbor i selekcija, i kvalitentnija izrada za ipak nešto veću cijenu, čak i kod samogradnje.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 10:41   #7020
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
uzmi flomić i napiši hrvacka preko england, ali i dalje će dolaziti iz kine

stariji audiolab je bio uk, ali noviji mislim da su isto kina.

sad mene svrbi onklen moji monitori dolaze
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na