Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2014., 14:32   #4951
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Nekako bi radije išao na nekog XFX-a jer je to provjerena Seasonic platforma. CX je, nažalost, nešto slabije kvalitete i mogućnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 17:38   #4952
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Kupio sam od kolege ovdje na forumu XFX PRO 750W, i evo čisto usporedbe radi, moj stari Cors VX550 iz starije serije (koji je u stanju dat konstatnih 600+ W) izgleda kao sirotinja pored ovoga...


Vjerujem da je napajanje odlično, i nakratko sam odvrtio stress testove, nije se ni zavrtilo jače. Ali u Idleu mi baš nije nečujan, čuje se vent, ali onako dublje zujanje pa bar nije iritantno :/
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2014., 18:11   #4953
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Pozdrav,

Nakon više od 4 godine besprijekornog rada, mijenjam svoje Corsair 400watno napajanje za nekaj jače, prvesntveno jer odlazi i HD5750 za nešto tipa R9 270X, pa kasnije i CPU itd.

Koliko sam nabrzinu pogledal, uzel bi nekaj od ovog:
XFX Core Edition 80+ 550W
ili
Corsair 600W CX Series, 600 Watt
Koliko vidim, XFX rastura, i nemam kaj razmišljati. ili?

Ako već mijenjam, razmišlajm da potegnem dublje u džep, pa gledam i XFX Core Edition 80+ 650W. Da li uzimati jače napajanje ako cijeli rig nebude trošil više od ~450W?

Hvala unaprijed na podijeljenoj mudrosti..

daZi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 21:04   #4954
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Kupio sam od kolege ovdje na forumu XFX PRO 750W, i evo čisto usporedbe radi, moj stari Cors VX550 iz starije serije (koji je u stanju dat konstatnih 600+ W) izgleda kao sirotinja pored ovoga...


Vjerujem da je napajanje odlično, i nakratko sam odvrtio stress testove, nije se ni zavrtilo jače. Ali u Idleu mi baš nije nečujan, čuje se vent, ali onako dublje zujanje pa bar nije iritantno :/
Nisu tiha.imam 850w i naspram prijasnjeg vx450 je glasnije. Razlika je 3db u idleu po specsima. Sto je cca 2 puta glasnije. No to je normalno jer takvo napajanje trazi drugacije hladjenje kako mi dh objasnio zasto je toliko glasnije.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 09.02.2014. u 21:11.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 08:54   #4955
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Nisu tiha.imam 850w i naspram prijasnjeg vx450 je glasnije. Razlika je 3db u idleu po specsima. Sto je cca 2 puta glasnije. No to je normalno jer takvo napajanje trazi drugacije hladjenje kako mi dh objasnio zasto je toliko glasnije.
Zapravo si mi puno pomogao postom.
Jer ono sto sam citao po reviewima, zaista ih hvale na sve strane i samo na overclockersclub-ovom reviewu pise da je mrvicu bucniji u loadu (load me ni ne smeta jer onda se cijeli sistem zavrti - cpu/gpu). I odmah sam ja zabrio, mozda je lezaj na ventu, mozda bih trebao promijenit vent pa opet riskiram garanciju i slicno
I jos sam mislio posto je Seasonic unutra, da zaista ne bi trebalo biti problema s bukom. Mislim, da se razumijemo, nije napajanje bucno, ali ta tisina mi je bila prilicno bitna u idle, jer zapravo vecinu vremena covjek idle-a surfa, zuji, a bitno mi je bilo i kad gledam filmove jer taj komp koristim za sve (spojen je na 42" Lcd TV)...

No dobro, tisina je relativan pojam...

Edit:

Da, i ja imam dojam kako je ovo "duplo" bucnije od starog VX550, govorimo o idleu, jel.
Jel mi mozes mozda negdje linkat post gdje dh to objasnjava? hvala
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 09:58   #4956
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Ako imam njegov pm postam. Pitao sam ga preko pm. I nadji specifikacije od oba napajanja i pogledaj decibelazu koja je napisana. Ja sam nasao da je vx450 21db,a xfx850 24db u idleu. A to je ccca 2 puta glasnije. I je, vx nisam cuo u idlu,komp je bio tih,a ovaj se cuje. Ja sam htio izbjeci vecu buku koju bi vx proizvodio s jos jednom grafom pa sam uzeo xfx 850w jer je bio na akciji. No odustao sam od dodatne grafe pa radi gotovo neoptereceno s trenutnom konfom.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 10:53   #4957
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Treba mi preporuka future proof napajanja koje je snagom podjednako kao moj preodlični HX520. Must have je dakle 2 x 6+2 pin konektor za grafu i non-LED vent, a od poželjnih stavki izdvojio bi modularnost, 140 mm vent, puno garancije i duge kablove. Može i neka preporuka "best value vs best of the best", čisto da vidim isplati li se dati tih parsto kuna više za ono najbolje što tržište nudi.

VAŽNO! Nemojte mi linkati neki random shop jer plaćanje ide online via Diners na rate, a tu mogućnost iz nekog suludog razloga nudi samo par dućana u lepom našem Hrvatistanu. Samo mi nabacite naziv modela uz koji je napajanje moguće naći na stranici proizvođača i dalje ću da se snalazim sam.

Minimalno bi dao 600, a maksimalno 1200 kuna (skupa s dostavom), dakle rata bi mi bila od 50 do 100 kuna i zato me zanima da li da se isprsim ili to nema smisla.

P.S. Ne pratim napajanja već par godina i zato pliz pomozite da dobro odaberem. Možete mi i pp poslat da se odgovori ne izgube u temi.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:02   #4958
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Mogao si onda napisati i koje će komponente pogoniti to napajanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:24   #4959
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Ako imam njegov pm postam. Pitao sam ga preko pm. I nadji specifikacije od oba napajanja i pogledaj decibelazu koja je napisana. Ja sam nasao da je vx450 21db,a xfx850 24db u idleu. A to je ccca 2 puta glasnije. I je, vx nisam cuo u idlu,komp je bio tih,a ovaj se cuje. Ja sam htio izbjeci vecu buku koju bi vx proizvodio s jos jednom grafom pa sam uzeo xfx 850w jer je bio na akciji. No odustao sam od dodatne grafe pa radi gotovo neoptereceno s trenutnom konfom.
Da iste su specifikacije i za VX550 i XFX750W kao što si naveo, što se tiče glasnoće.
Tako sam i ja računao, a sumnjam da bi VX uopće mogao handle-at dvije HD7950, tako da je promjena napajanja bila nužna.
A sad istražujem, promjena ventilatora i nije neka opcija jer su 135mm ventovi jako rijetki u retailu...
Ali me zaista iznenađuje, u ovih par reviewa zaista piše da su tiha ta XFX napajanja, samo u loadu postanu "audible". Ako se to vodi pod tiho, ubij me
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:32   #4960
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Stavio sam u post future proof i da bi htio da bude podjednako snažno kao i moje trenutno HX520 by Corsair. Od 2002. godine koristim isključivo single GPU setup u klasi od 150 do 300 eura, a procesori danas ionako troše zanemarivo pa mislim da će toliko biti i više nego dovoljno.

Future proof sam stavio ponajprije zbog kompatibilnosti s najnovijim Intel procesorima ili čipsetima. Nešto sam načuo na tu temu, ali ne znam o čemu se točno radi i ne zanima me. Želim samo da bude kompatibilno sa svime.

P.S. Za trenutnu konfiguraciju klikni na plavi spoiler kvadratić koji se nalazi lijevo na dnu.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2014., 11:32   #4961
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,943
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da iste su specifikacije i za VX550 i XFX750W kao što si naveo, što se tiče glasnoće.
Tako sam i ja računao, a sumnjam da bi VX uopće mogao handle-at dvije HD7950, tako da je promjena napajanja bila nužna.
A sad istražujem, promjena ventilatora i nije neka opcija jer su 135mm ventovi jako rijetki u retailu...
Ali me zaista iznenađuje, u ovih par reviewa zaista piše da su tiha ta XFX napajanja, samo u loadu postanu "audible". Ako se to vodi pod tiho, ubij me
XFX je meni necujan u idili, naravno da u heavy load-u postane "audible", pa grije se ko svinja .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:54   #4962
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Ako je HX520 ispravan, nema potreba mijenjati ga. Po potrebi ga očistiti od prašine.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=SS-520GM2
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=SS-620GM2
Tri godine garancije kod uvoznika (Msan) - kod proizvođača pet, full modular, 80 Plus Bronze, Haswell compatible, 120mm vent

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=SS-450G
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=SS-550G
Pet godina garancije kod uvoznika (Msan), semi modular, 80 Plus Gold, Haswell compatible, 120mm vent

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=P1-550B-BEFX
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=P1-650B-BEFX
Od nedavno pet godina garancije kod uvoznika (EZY), full modular, 80 Plus Gold, Haswell compatible, 135mm vent

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=P1-650X-XXB9
Od nedavno pet godina garancije kod uvoznika (EZY), semi modular, 80 Plus Bronze, Haswell compatible, 135mm vent

Za XFX napajanja provjeriti kolka je garancija, jer ako je od prije, na jamstvenom listu može pisati da je dvogodišnje jamstvo.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 10.02.2014. u 14:04.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 13:45   #4963
juzer1
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Ako ides na ITX plocu onda idi na FRACTAL NODE 304.

Napajanje Seasonic SS 520 GM2 EVO 80+ BRONZE.
Merci. Vjerojatno uzimam taj Seasonic. Fractal node sam i mislio uzeti, ali sam zaboravio napisati, pa sam htio pitati za neku drugu eventualnu preporuku. Hoće mi trebati kakav cooler ako neću overclockati?

Hvala i šokre i PURSUIT.
juzer1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 14:02   #4964
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Ne treba ti cooler ako nećeš klokati. Jedino ako želiš malo manje buke. Ali, to možeš i kasnije kupiti ako ti box cooler bude preglasan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 19:15   #4965
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Citiraj:
Autor daZi Pregled postova
Pozdrav,

Nakon više od 4 godine besprijekornog rada, mijenjam svoje Corsair 400watno napajanje za nekaj jače, prvesntveno jer odlazi i HD5750 za nešto tipa R9 270X, pa kasnije i CPU itd.

Koliko sam nabrzinu pogledal, uzel bi nekaj od ovog:
XFX Core Edition 80+ 550W
ili
Corsair 600W CX Series, 600 Watt
Koliko vidim, XFX rastura, i nemam kaj razmišljati. ili?

Ako već mijenjam, razmišlajm da potegnem dublje u džep, pa gledam i XFX Core Edition 80+ 650W. Da li uzimati jače napajanje ako cijeli rig nebude trošil više od ~450W?

Hvala unaprijed na podijeljenoj mudrosti..
Dečki može savjet?
Pokretali bi (zasad):
AMD Athlon(tm) II X4 635
R9 270X 2GB
2x4 GB DDR3
2x HDD + 1 SSD

Thx
daZi je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 19:20   #4966
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Za to sve komotno možeš ić i na kvalitetnije 450W napajanje Ako tražiš nešto jače zbog budućnosti, slobodno idi na CX600 ili još bolje na XFX 550, al preporučam da ideš na ove nove serije jer je sa starima kocka. Da ti se nebi desilo da ti cvrče zavojnice, da ti se gasi tv i sl Iako, u drugu ruku to sve spada u garantne uvjete
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 19:41   #4967
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
CX400 to drži ko iz 3.14čke

Ako ideš na novo onda bi ja ovo preporučio
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=SS-520GM2
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 21:23   #4968
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor daZi Pregled postova
Pozdrav,

Nakon više od 4 godine besprijekornog rada, mijenjam svoje Corsair 400watno napajanje za nekaj jače, prvesntveno jer odlazi i HD5750 za nešto tipa R9 270X, pa kasnije i CPU itd.

Koliko sam nabrzinu pogledal, uzel bi nekaj od ovog:
XFX Core Edition 80+ 550W
ili
Corsair 600W CX Series, 600 Watt
Koliko vidim, XFX rastura, i nemam kaj razmišljati. ili?

Ako već mijenjam, razmišlajm da potegnem dublje u džep, pa gledam i XFX Core Edition 80+ 650W. Da li uzimati jače napajanje ako cijeli rig nebude trošil više od ~450W?

Hvala unaprijed na podijeljenoj mudrosti..
Tvoj cx400 (seasonic) bi to držao bez problema.

Neznam kako si došao do te računice od 450w, ta konfa bi ti sa 270x trošila prije cca 300w +/- u full loadu.

Imaš članak tu na pc ekspertu, sa 270x vapor-x, testirano na ekstremnom cpu od 130w + OC na 4,5, u full loadu 350w.

http://www.pcekspert.com/articles/1101-6.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 09:04   #4969
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Konfa (moj komp):
proc na 4.6, grafa 20% dignuta, BF4, iz stekera - 270-290W...Idle 112-120W.
Ista konfa sa istim postavkama + Thermaltake 750W load - 315-340W.

Mozda je wattmeter kriv, mozda je 80+platinum bolji..a mozda je rodjena sa tiiiiiim

Mislim da postena 450-500W napjanja spadaju u trenutni best by za vecinu usera.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:15   #4970
dejan_08
Registered User
Moj komp
 
dejan_08's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sračinec
Postovi: 24
Ako može i meni savjet za napajanje jer ovo Linkword 600W ne radi kako treba odnosno gasi mi komp kad igram Battlefield 3 il 4 i kad u njega stavim grafičku HD4870 1GB GDDR5 TOXIC.

Znači trebalo bi mi napajanj za ovo pod moj komp + ovu spomenutu grafičku da ne moram više koristiti ovu drugu slabiju grafičku.

XFX 750W CORE EDITION 80 - ovo sam sam mislio staviti, pa ako ima ko bolji prijedlog


I ako može odgovor ako ko zna zašto mi temperatura na procesoru iznosi 100 stupnjeva kod gore spomenutih igara i oko 80 stupnjeva kad normalnog surfanja, dal je moguče isto zbog napajanja koje imam il stock hladnjaka na procesoru? Inače komp se ne ugasi iako ja igrao i pa 5,6 sati sa tako visokom temperaturom.

Zadnje izmijenjeno od: dejan_08. 12.02.2014. u 18:27.
dejan_08 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:46   #4971
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Tebi bi jedno kvalitetno napajanje od 450W bilo taman (xfx, seasonic), ali ak hoces uzeti nesto jace da se hvalis po selu onda ovo je za tebe Seasonic SS-520GM2 EVO

A sto se tice temperature, nije normalno da imas 80°C prilikom surfanja a bome ni 100°C dok se igras...

- da li si OC-ao procesor,
- s kojim programom pratis temperaturu,
- jesi provjerio da li ti je sjeo dobro hladnjak
- kakvo kuciste imas, ima li slobodan protok zraka unutra
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:54   #4972
dejan_08
Registered User
Moj komp
 
dejan_08's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sračinec
Postovi: 24
1. Na matičnoj sam uključio xboost pa mi sad ne radi na 3,4GHz nego na 4,1GHz
2. Provjerio sa više programa. Ne znam koji je najbolji za to za provjeriti?
3. Hladnja je sjeo dobro jer su ga stavljali u trgovini tako da to nije sigurno
4. Imam par manjih ventilatora u kučištu tak da mislim da ni to nije problem
dejan_08 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:54   #4973
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 19:13   #4974
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,089
Citiraj:
Autor dejan_08 Pregled postova
Ako može i meni savjet za napajanje jer ovo Linkword 600W ne radi kako treba odnosno gasi mi komp kad igram Battlefield 3 il 4 i kad u njega stavim grafičku HD4870 1GB GDDR5 TOXIC.

Znači trebalo bi mi napajanj za ovo pod moj komp + ovu spomenutu grafičku da ne moram više koristiti ovu drugu slabiju grafičku.

XFX 750W CORE EDITION 80 - ovo sam sam mislio staviti, pa ako ima ko bolji prijedlog


I ako može odgovor ako ko zna zašto mi temperatura na procesoru iznosi 100 stupnjeva kod gore spomenutih igara i oko 80 stupnjeva kad normalnog surfanja, dal je moguče isto zbog napajanja koje imam il stock hladnjaka na procesoru? Inače komp se ne ugasi iako ja igrao i pa 5,6 sati sa tako visokom temperaturom.
S obzirom na temperature jesi li siguran da ti se gasi komp zbog napajanja? Ja bi prije rekao da ti se gasi radi zaštite od pregrijavanja procesora. Matična ti možda jako diže napon kada upališ taj xboost a ako imaš stock hladnjak on ne može to adekvatno hladit.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 20:06   #4975
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Matična ti možda jako diže napon kada upališ taj xboost a ako imaš stock hladnjak on ne može to adekvatno hladit.
Mjenjaj hladnjak odmah. Jer te deafult OC postavke ti jako dignu napon. Sto jedan stock cooler ne moze podnjet. Nije napajanje u pitanju... 200 kn za hladnjak i miran si
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 20:16   #4976
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Napajanje je tak i tak smeće. Ako si drugog uvjerenja mijenjaj se s njim za napajanje.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 20:47   #4977
dejan_08
Registered User
Moj komp
 
dejan_08's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sračinec
Postovi: 24
@chome
NE GASI mi se komp krivo si skužil. Znači ja mogu igrati sa temperaturom od 100 stupnjeva i po 5,6 sati i komp se NE UGASI se nego se ugasio kad sam stavio HD4870 grafičku nakon 15 minuta, a sa Nvidiom mogu igrati koliko hoću sa takvom temperaturom.
Možda ovi programi kojima sam mjerio nisu dobri pa pokazuju veču temperatur nego što bi trebali, a mjerio sam sa: Everestom, Speccy64 i neznam kojim još sve.
@ranez
Imam u planu staviti katanu3
@santech
Znam da je napajanje smeče al to mi je ostalo pa sam ga probal iskoristit i OK je al ne za neku zahtjevniju grafičku koja sam troši oko 350w

Znaći moglo bi biti i da je povezano zašto se gasi sa HD4870 i ta temperatura od 100 stupnjeva jer je napajanje preslabo?
dejan_08 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 22:55   #4978
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
1. To Linkworld napajanje koje imaš nije niti približno OK , to je ZLOČIN imati u računalu .

2. Temperatura od 100 "C na procesoru nije normalna i trebao bi provjeriti pastu na hladnjaku i sam hladnjak jer je moguće da ne sjeda pravilno na procesor .

3. Provjeri i kojom se brzinom okreće ventilator na hladnjaku , jer je moguće da je podešen na niži broj okretaja i nema šanse da ohladiš tog AMD-a .

4. ATI 4870 se grije kao pečnica i ako nije dobro hlađena gasi komp .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 12:54   #4979
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Kristijan dobro kaže. Linkworld je bottom basement, guttless wonder, nazovi kako god. Zaboravi na 600W, to može dati 150-200W stabilnih i to je to.

1. 4870 klasa kartice zahtijeva kvalitetno napajanje. Tu govorimo o high-end napajanjima. Ako si se ikad zapitao u čemu je razlika između Linkworlda 600W od 200-250kn i Seasonic 660XP Gold/Platinum 4-5 puta skupljeg, upravo si sam sebi dao odgovor. Seasonic radi, Linkworld ne. Baci ga u smeće dok ti nešto nije crklo u kompu.

2. AMD stock cooler nije u stanju držati x4 procesor dugo na full opterećenju s uključenim Boost opcijama budući da one dižu napon i frekvenciju pa se procesor daleko više zagrijava i probija svoj TDP.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 17:02   #4980
dejan_08
Registered User
Moj komp
 
dejan_08's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sračinec
Postovi: 24
svima na odgovorima. Xboost sam isključio to sam i mislio da mi je temperatura radi toga i sad ne prelazi 60 stupnjeva, a i novo napajanje sad očekujem kroz koji dan tako da će onda sve nadam se normalno raditi.
Ovo napajanje ću uzet pa sam onda jedno vrijeme bez brige s tim - Seasonic SS-520GM2 EVO
dejan_08 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na