Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2011., 01:15   #451
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor Matija ZG Pregled postova
znam da je malo offtopic al frend ima taj ruter i zaboravio je sifru za wifi i sada kako je saznati ( racunajte da si nije nesto predobar sa kompjuterima)
Moze saznati bez problema i bez reseta na tvornicke postavke. Neka udje u router sa http://192.168.1.1 zatim klikne na "advanced settings" pa na "Wireless Network" pa na "Encryption & Authentication" i tamo onda klikne na UNMASK i pokazat ce mu se zaboravljena sifra
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 08:52   #452
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,622
Ako predloženo ne da rezultata (iz bilo kog razloga) uvijek se može kroz web konfig i žično spojen na router postavit nova šifra. Poželjno koristit neki WEP/WPA key generator sa neta kako bi šifra bila max. dužine (po standardu) i time teža za "probijanje".
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2011., 15:15   #453
micky27
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 2
Uspio sam kao sto si i rekao negdje grijesimo! Stvar je bila u tome sto smo prerano stavili stick u ruter te zato u puttyu nije dalo da se ulogiramo,ugalavnom sad radi jos jednom se jako zahvaljujem car si!!!
micky27 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 16:17   #454
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Uredio sam voip telefoniju preko NoNoh-a i podesio parametre i codece kako je Hackervsi naveo na Satelitskom Forumu. Aktivirao sam i uplatio na račun 10 eura. Kao additional line dodao sam fixed line i povezao izlaz splittera s routerom. Sve normalno radi osim što mi sugovornici kažu da je kvaliteta zvuka jako loša tj da mi je modulacija isjeckana te sugovornik u pozadini čuje echo. Kad me netko poziva na moju fiksnu t-com liniju, zvoni telefon spojen na router ali imam problem u prikazu broja koji me zove. Naime,broj se desetak puta ne prikaže a onda se slijedeća tri puta prikaže. Zamolio bi nekoga tko je radio s ovim da li ima rješenja za ova dva problema ili je to stvar providera. Hvala.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 18:37   #455
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
prikaz broja siemens uvijek odrađuje tako da stavi *00 ili *01 ovisno na koji FXO port si okačio telefon.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 20:43   #456
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Ne kužim ovo,dakle,što bi ja trebao promijeniti u postavkama da prikaz broja ide? Telefon je spojen na Phone 1
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 22:44   #457
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Dal ti uvjek prikazuje samo *00 ili nista jer inace treba sacekat da zazvoni 1-2 da se prikaze, a sta se tice echo stavi Voice activity detection: na off i Echo canceller delay: ja sam stavio na 8 i ok je, i pazi da su pod postavkama od racuna tam dolje samo g.711 pod selected
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 22:51   #458
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Dakle,pod selected codecs samo g711 alaw i Mulaw? problem je kod prikaza broja što ga nekad prikaže,nekad ne. U slučaju kad ga ne prikaže nema nikakvih promjena na displayu
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 15:05   #459
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Mozda si nesto skidao s neta dok si koristio voip, jer je bez qos-a jako osjetljiv na takve stvari, a ono sa prikazom broja koji fw imas, mozda onaj 6.300 ima nekih problema, probaj stavit onaj 4.3.52.19.00 sta sam postao negdje gore
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 15:43   #460
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Riješio sam sve zamjenom aparata. Koristi sam neki stari Brondi bežični telefon koji je izgleda svoje odradio.Nakon što sam ga zamijenio s Panasonic-om sve šljaka i nestali su šumovi. Sorry,greška je bila do mene.
Imao bi još jedno pitanje: Nakon otključavanja routera koristim onaj config file gdje je 4.port za MaxTv, To uredno radi,međutim problem se javlja na trećem portu koji je sada "otključan" i trebao bi biti običan LAN port. Mislim da ovaj port ne radi dobro. Naime,kad na njega priključim računalo ili mrežni printer,lampica titra u ritmu onog četvtrog porta koji je za MaxTV,tj stiče se dojam kao da kroz njega probija MaxTv stream.Prvo vrijeme nisam obračao pozornost na to,ali kad sam na treći port prikopčao računalo od kćerke,dolazi do pucanja streamova filmova koje povlačim s mrežnog diska tj može se odgedati samo par minuta filma i onda stop. Prebacivanjem istog računala na port broj 1 ili 2 sve radi normalno. Postoji li kakva opcija manualnog konfiguriranja trećeg porta kroz sučelje routera jer sam dojma da ovako ne radi kako bi trebao. Hvala!
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2011., 20:33   #461
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Našao sam jednog SX763 od t-coma, ali netko je promijenio defaultni "user" pass na nešto drugo.

Zašto factory reset njemu ne vraća defaultni password? Probao sam sve kombinacije držanja reset tipke pa i ono kad se drži pritisnuta i onda ga se upali i drži 45 sekundi.

EDIT: Uspio na način da sam istikao adapter iz njega i onda ga spojio dok sam držao reset tipku(prekidač je bio u on položaju). Eto, ako se netko nađe u sličnom problemu.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 18.03.2011. u 20:43.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 18:53   #462
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
evo i ja sam svog otkljucao s ovim modom, hvala Vam na tome

Inace bas sam gledao, ja sam imao SX763 koji sam dobio prosle godine u ljetu i on je bio napravljen od Sagema. No evo sad sam kupio jednog malo starijeg na trznjaku i on je (bar tako pise) napravljen u Siemensu. Nakon otkljucavanja i upucavanja ovog firmware-a mi je brzina downloada skocila sa 3,98 na 4,26 Mbita/s(isto mjerno mjesto). Upload je ostao otprilike isto. Lijepo je sto ste se potrudili ovako nesto omoguciti, svaka cast
Jedino mi je cinjenica da ako ga resetiram s tipkom na routeru, da se vrati na t-com firmware, malo porazavajuca. Htio bih da mu upucam firmware gore od Siemensa tj proizvodjaca pa neka bude gore za stalno...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 20:00   #463
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Resetiranjem se jedino vraca na stari config od t-coma, fw je uvjek isti. Inace nema neke razlike u sagem i siemens jer su oba dva rutera poptuna ista, samo sta ga sad sagem proizvodi( cak i na ploci od sagemovog pise siemens), a i fw je ajmo rec isti za oba dva.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 20:46   #464
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
pa, da li se vraca brandiran na t-com (rozi) ili ostaje ovakav "original siemens" (zuti)?

Thnx!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 21:16   #465
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
To da li ce biti zuti ili rozi se odredjuje sa onim nvram_util set customer 0 , i ne zapisjue se niti u config niti u fw vec u nvram dio flasha i nemozes ga prebrisat mjenjanjem fw-a ili configa, tako da niti jedan config nije bas brandiran vec su svi otkljucani.

Inace mislim da je bolje stavit fw koji ide na nase rutere jer im je mozda optimiziran adsl driver za nase adsl linije pa bolje drzi vezu.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 21:18   #466
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Resetiranjem se jedino vraca na stari config od t-coma
Mislim da je kolega hackerivs spominjao da ima neka finta da se hardverskim resetom ne vrati t-com config ?
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 21:31   #467
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Da, ali jedino ako je ubacen config koji pobrise default od t-coma i onda resetiranjem se vraca na njega. Pocetak takvog configa bi trebao ovako izgledat kad je dekriptiran:

Code:
version="4.3.52.11.0" file_type="global_default" name="IGD" attr="5408"


inace izgleda ovak:

Code:
version="4.3.52.11.0" file_type="active" name="IGD" attr="5408"
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 00:31   #468
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Na uređaju sam potpuno funkcionalno uspio upogoniti openwrt.
nakon dugo vremena, uspjelo mi je sastavljanju funkcionalnog patcha.
instalacija openwrt-a moći će se izvršiti uz asistenciju usb sticka, bez korištenja serial porta.
detalji uskoro!

Zadnje izmijenjeno od: Hackerivs. 01.04.2011. u 00:37.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 08:50   #469
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
ovo su odlicne vijesti!

svaka cast, jedva cekamo da nadopunis upute na prvoj strani
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 09:30   #470
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Lijep pozdrav svima,

Imam SX763 od Iskona koji mi je ostao od starog ugovora (Iskon.DUO, dakle ne carnet). Sad bih ga htio iskoristiti za spajanje ispred B.net kabelskog modema (Scientific Atlanta EPC2203) no nikako mi ne uspijeva.

Zna li netko tocnu proceduru koja bi radila? Hvala!
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 13:02   #471
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,622
@Eddie1506
Valjda misliš iza EPC2203 a ne ispred (Net > EPC2203 > SX763 > kompovi) ?
Možda bi moglo ali nisam siguran da SX763 u WAN konfigu ima mogućnost običnog Gateway moda, dakle ne PPPoE. Preciznije, za Internet > Adwanced Settings > Protocol treba biti Dynamic IP.
Možda su kolege otkrile kako ovo ubacit / promjenit u "WAN konfigu" ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 14:06   #472
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Da ima u WAN configu 3 opcije da pokupi adresu sa dhcp servera, staticka ip ili preko pppoe
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 14:07   #473
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
Na uređaju sam potpuno funkcionalno uspio upogoniti openwrt.
nakon dugo vremena, uspjelo mi je sastavljanju funkcionalnog patcha.
instalacija openwrt-a moći će se izvršiti uz asistenciju usb sticka, bez korištenja serial porta.
detalji uskoro!
dobro vrijeme je da se razotkrijem
APRILILI! nasjeli ste
moram se i ja nekad šalit
no ugl, na openwrtu radi jedan kolega s topica, možda i bude nešto uskoro.
definitivno kad bude probat ću odmah složiti upute.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 19:35   #474
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Eddie1506
Valjda misliš iza EPC2203 a ne ispred (Net > EPC2203 > SX763 > kompovi) ?
Možda bi moglo ali nisam siguran da SX763 u WAN konfigu ima mogućnost običnog Gateway moda, dakle ne PPPoE. Preciznije, za Internet > Adwanced Settings > Protocol treba biti Dynamic IP.
Možda su kolege otkrile kako ovo ubacit / promjenit u "WAN konfigu" ?
Da, mislim iza Lapsus.

Nemam te opcije tamo, nazalost :/ A ni nemam pristup opciji restore configuration. Vjerujem da ga onda ne mogu otkljucati?
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 20:28   #475
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
SX763 IMS

Pozdrav.
Jutros mi je bio t-com tehničar i donio sx763 jer unapređuju tehnologiju i telefonija prelazi na voip.OK. dosad sam imao dlink 584 u bridge-u i mikrotik kao router i sve je radilo ok. Pitam ja njega da li siemens može raditi u bridge modu, kaže on da. Pogasim vpn-ove koje imam na mikrotiku i server, ubaci on novi router stavi ga u bridge, podesi telefoniju. uštekam ja mikrotika u sx763 spoji se ali..... nema izlaza van. router je dobio public ip al nemogu otvorit ni jednu stranicu niti se vpn-ovi podižu. Vrati on njega u router mod i spoji se on, otvara sve, al mikrotik mi ostao u zraku... kaže on je** ga majstore to ti je to, neće. Kažem ja da ću vratit staru konfiguraciju a on meni da nemogu, neće radit dsl ni telefon pošto su ugasili analognu liniju i da dsl sad radi isključivo s tim sx763. E sad me zanima šta bi bilo kad bi se ubacio tvornički firmware, gdje izvuć podatke za VoIP (IMS), i dali bi to sve uopće šljakalo...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 20:58   #476
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Nemas te opcije tamo jer nisi ubacio ethernet config, e a posto je to ruter od iskona oni imaju zakljucan save and restore i pise samo Reset configuration to factory default settings jel tako?

Da bis omogucio to prvo se probaj spojiti preko ssh sa putty na ruter i ako mozes uci sa operator operator ukucaj ovo:

V_WebServer.WebGUI.Customization.SaveRestoreVisible = 1
commit
save

E sad ako se nemozes spojiti sa ssh evo ovako pa ako jos nekome treba da bude fino objasnjeno i da treba ti firebug




.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 21:10   #477
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@grga11
Ako je stavio sx u bridge mod, zar nebis onda trebao radit pppoe u tik-u jer nije mi jasno ono ruter je dobio ip (mislis valjda na sx?).
Sto se tice stare konfiguracije i voip-a trebao bis iz ove sadasnje izvuc vanka voip username, pass i ostale điđe od t-coma i dodat vpi/vci za voip i sve to u stari config.

I da ajde reci mi koja ti je verzija configa i fw-a pod status > device, zanima me dal su napravili novi fw za voip.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 21:10   #478
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Nemas te opcije tamo jer nisi ubacio ethernet config, e a posto je to ruter od iskona oni imaju zakljucan save and restore i pise samo Reset configuration to factory default settings jel tako?
Tako je.

Citiraj:
E sad ako se nemozes spojiti sa ssh evo ovako pa ako jos nekome treba da bude fino objasnjeno i da treba ti firebug
OK hvala! Uspio sam preko Firebuga ubaciti config i krenuo sam na korake otkljucavanja i tri puta sam prolazio sve opcije i nikako se ne mogu ulogirati sa root/operator. Probao usb_0, usb_1, preimenovanjem "PASSWD" filea u "passwd" i nema sanse.

Ne vidim sto radim krivo
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 21:27   #479
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Prvo probaj restartat ruter i ponovi postupak i provjeri dal ti je kad upisujes u tamper data gore par linija iznad tam di pise %7Bl%7D paze da ne pise " i "umjesto " l " u " Bl " to zna pravit probleme
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 21:36   #480
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Prvo probaj restartat ruter i ponovi postupak i provjeri dal ti je kad upisujes u tamper data gore par linija iznad tam di pise %7Bl%7D paze da ne pise " i "umjesto " l " u " Bl " to zna pravit probleme
Tu je sve u redu, linija za Bl je druga od dna. Probam kasnije jos par puta pa cemo vidjet.
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na