Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2011., 23:22   #421
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ne.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 23:38   #422
robogo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 8
znači, otključam router, stavim nebrandirani firmware i onda ne mogu staviti novi direktno od proizvođača?

zanimljivo.

EDIT: zapnem na 9. koraku.

cd bin

Response: Invalid parameter name
Couldn't change service

EDIT 2: uspio sam, T-com brandirani firmware je stvar prošlosti, samo da još isprobam MaxTV, ali to ću sutra ujutro. Hvala na uputama

Zadnje izmijenjeno od: robogo. 19.02.2011. u 00:36.
robogo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 01:13   #423
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
firmware koji je u tutorijalu, već je nebrojeno puta rečeno, najnoviji je firmware direktno od proizvođača. to što oni njega nisu stavili na website i to što je tamo firmware star 4 godine je već sasvim drugi aspekt priče.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 01:30   #424
robogo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
firmware koji je u tutorijalu, već je nebrojeno puta rečeno, najnoviji je firmware direktno od proizvođača. to što oni njega nisu stavili na website i to što je tamo firmware star 4 godine je već sasvim drugi aspekt priče.
OK, OK, samo sam pitao

Uglavnom, router je otključan iz 5. pokušaja, korak po korak, doslovno prateći upute. Ubačen je IPTV config, dodana personalizirana konfiguracija i nekako mi se čini da sve radi bolje nego prije.

EDIT: ne radi MAXtv s ovim LAN4 configom (Neuspješno povezivanje s MaxTV uslugom). Otkačio DSL kabel, napravio factory reset kroz interface i MAXtv se učitava.

EDIT 2: opet isto, na routeru stane sav promet (torrenti se npr. ne uspijevaju povezati s peerovima) i nakon kratkog vremena router se reboota. Sutra prijava...

Zadnje izmijenjeno od: robogo. 20.02.2011. u 00:24.
robogo je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 17:03   #425
micky27
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 2
Ovako...
Imamo dva siemensa sx 763, te ih pokušavamo otključati več poduže vrijeme... NE IDE NAM!!!
Slijedili smo sve upute, mijenjali PASSWD u passwd, ali unatoč svim našim mukama i dalje putty kaže A C C E S S D E N I E D !!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED... AAARRRGGGHHHH!!!!!
Imaš li još kakvih preporuka. Kao ftp clienta sam koristio onaj koji se nalazi u samim Windowsima "ftp". U Command promptu upišem ftp te se tamo otvori program, naravno u komandnoj liniji i preko njega otvorim 192.168.1.1. Nakon toga upišem username i password, promijenim iz velikih u mala slova, ali... ACCESS DENIED!!!!!!! Ponavljali smo postupak više puta i siguran sam da u Tamper dati napravim sve što treba, kopiranje iz nešto_nešto_coded_name u TCP kućicu, onaj string za comment je sa usb_1 jer ga tako router vidi i prepoznaje...
Probao sam i bez usb sticka, ali iskreno ne znam gdje staviti fajl passwd, ima neka unutarnja "shared" memorija u kojoj mogu spremiti ili pronaći taj fajl? Ja jednostavno ne mogu pronaći taj fajl... Šta god napravili i kojim god putem krenuli putty javi ACCESS DENIED!!!

Unaprijed hvala!!
micky27 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 23:06   #426
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Zanima me da li novi firmware mapirani mrežni disk prethodno formatiran u NTFS sada konačno vidi kao NTFS ili i dalje FAT32?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 01:49   #427
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor micky27 Pregled postova
Ovako...
Imamo dva siemensa sx 763, te ih pokušavamo otključati več poduže vrijeme... NE IDE NAM!!!
Slijedili smo sve upute, mijenjali PASSWD u passwd, ali unatoč svim našim mukama i dalje putty kaže A C C E S S D E N I E D !!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED!!! ACCESS DENIED... AAARRRGGGHHHH!!!!!
Imaš li još kakvih preporuka. Kao ftp clienta sam koristio onaj koji se nalazi u samim Windowsima "ftp". U Command promptu upišem ftp te se tamo otvori program, naravno u komandnoj liniji i preko njega otvorim 192.168.1.1. Nakon toga upišem username i password, promijenim iz velikih u mala slova, ali... ACCESS DENIED!!!!!!! Ponavljali smo postupak više puta i siguran sam da u Tamper dati napravim sve što treba, kopiranje iz nešto_nešto_coded_name u TCP kućicu, onaj string za comment je sa usb_1 jer ga tako router vidi i prepoznaje...
Probao sam i bez usb sticka, ali iskreno ne znam gdje staviti fajl passwd, ima neka unutarnja "shared" memorija u kojoj mogu spremiti ili pronaći taj fajl? Ja jednostavno ne mogu pronaći taj fajl... Šta god napravili i kojim god putem krenuli putty javi ACCESS DENIED!!!

Unaprijed hvala!!
negdje griješiš.
recimo ovo mi nije sasvim jasno:

Citiraj:
Autor micky27 Pregled postova
U Command promptu upišem ftp te se tamo otvori program, naravno u komandnoj liniji i preko njega otvorim 192.168.1.1. Nakon toga upišem username i password, promijenim iz velikih u mala slova, ali... ACCESS DENIED!!!!!!!
ftp je jedno, a ssh je drugo. čini mi se da miješaš te dvije stvari.
dok mijenjaš PASSWD u passwd, to radiš preko ftp-a.
a dok izvršiš tutorijal pa ideš u ssh login, to radiš preko puttya, kako je opisano.
vjeruj mi, u zadnjih godinu dana, otkad je prva verzija otključavanja izišla, u slučaju poteškoća prilikom otključavanja, 99% ljudi nije dobro čitalo tutorijal. ovih ostalih 1% otpada na jedan nekompatibilan ruter kao i neke sitne sadržajne nedostatke u tutorijalu.

Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
Zanima me da li novi firmware mapirani mrežni disk prethodno formatiran u NTFS sada konačno vidi kao NTFS ili i dalje FAT32?
kao ntfs.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 21:24   #428
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Svi vi koji imate novije SX763 routere nemojte se niti mučiti jer ovo ne ide. T-COM je nešto napravio s USB-om da bi spriječio ovakve radnje. Npr,ne može se više ni promijeniti PASSWD u passwd jer te router odmah baca van i terminira konekciju.


Ovo sve pišem s mobilne konekcije jer sam izgubio vrijeme i sjebao konfiguraciju pa sad moram sve vratiti u prvobitno stanje

Zadnje izmijenjeno od: CaptKirk. 01.03.2011. u 23:44. Razlog: dupli post
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 00:24   #429
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ovakav navod nisam čuo, i držim da je takovo blokiranje u domeni nemogućega.
ukoliko se slažeš mogao bih ja pogledat preko teamviewera da saznamo o čemu se radi.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 01:02   #430
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Uglavnom,nisam neiskusni korisnik,bavim se računalima već više od 15-tak godina,star sam 42 godine i bilo je ,hvala Bogu neprospavanih noći pokraj ove kante. Slijedio sam tutorijal od slova do slova,sve je dobro do točke kad treba raditi s Putty-jem. Acess Denied i pomoći nema. Vidim da lozinku na stick-u promijeni u velika slova ali svaki pristup s ftp klijentom i pokušaj preimenovanja rezultira terminiranjem konekcije.
Nakon reseta na tvornički konfig,ne radi mi više Maxtv i router se reboota sam od sebe...Dalje ne znam..
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 14:17   #431
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
predlažem da sredimo neku konekciju s teamviewerom pa da zajedno pogledamo.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 16:04   #432
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Nakon tri reseta na tvorničke postavke uspio je proraditi MaxTV. A za TeamViewer bi mogli preko mobilne konekcije ili pokušati upogoniti jednu Kasdu koju imam jer nemam 56K modem u računalu....
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 19:04   #433
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
odi kod susjeda, koji ima neki drugi ruter da nije SX, stavi ga na adresu 192.168.1.2 i napravit ćemo sve što treba
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 23:09   #434
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Pa može i kasda raditi, zašto bih posuđivao kad imam drugi router? Sve ok, javim ti se kad se psihički pripremim za ovo jer u slučaju neuspjeha, mrak mi pada na oči kad se sjetim tvorničkog reseta i povratka na staro...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.02.2011. u 08:38.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 23:40   #435
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
javi mi se na PM pa se dogovorimo!
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 02:44   #436
robogo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 8
Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
Svi vi koji imate novije SX763 routere nemojte se niti mučiti jer ovo ne ide. T-COM je nešto napravio s USB-om da bi spriječio ovakve radnje. Npr,ne može se više ni promijeniti PASSWD u passwd jer te router odmah baca van i terminira konekciju. To je tako kad imamo idiote od providera..
T-Com ne radi ama baš ništa s USB-om.
robogo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 14:12   #437
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor robogo Pregled postova
T-Com ne radi ama baš ništa s USB-om.
iako sam tradicionalno protiv svega rozog, s ovom tvrdnjom se moram složiti
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 20:25   #438
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Da,bio sam u krivu što sse tiće moga posta gore,ispričavam se. Uspjeli smo "opametiti" router . Uspio sam primjetiti dva problema. Prvo: zašto lampica na trećem portu treperi kao da kroz nju ide MaxTV promet ako je on sada vezan samo za četvrti port?
Drugo: Mrežni disk,mada je formatiran u NTFS i dalje vidi kao FAT32?!
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 01:08   #439
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
za lampicu- stvarno nemam pojma, jer nemam maxtv da bi to provjerio. no, ako ti radi port 4 max tv, i recimo port 3 kompjutor, nek te ne brine.
ako ti ipak smeta mogu ti poslati da napeglaš opet roza tvornički konfig ali tako će nestati port 3.
za ovo drugo- e stvarno ne znam.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 16:50   #440
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Treći port normalno funkcionira kao LAN samo lampica treperi u ritmu MaxTV stream-a. Znaći,kao da ide maxtv promet preko njega a u stvari ne ide... Nemam namjeru vraćati se na rozu,dosta mi je bilo roze prethodnih 20 godina ). Sve u svemu,zadovoljan sam,ovo su samo sitnice koje sam primjetio. Samo jedno pitanje: Kako postoji opcija da uskoro pređem na optiku,da li igra ovaj konfiguracijski file za optiku koji sam skinuo s ovih stranica?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 19:12   #441
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ne, jer ako budes uzimao optiku kad ti budu stavljali doci ce tehnicar i stavit ti u sx config za ethernet ali drugaciji nego onaj u paketu.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 21:12   #442
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,658
I da bude tragičnije u tom konfigu guraju remote managment koji im neradi (barem je u mom slućaju tako) i MaxTv konekciju (znamo da se ta usluga "vadi" / spaja na prethodni ONT) a samo zbunjuje router. Daljni komentar suvišan.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 21:20   #443
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
E sad sumnjam da će tehničar donijeti config file na sticku i ubaciti ga. Prije će mi donijeti novi modem tako iskonfiguriran pa smo opet na početku. Čemu onda ovaj file na stranicama ovdje?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 23:11   #444
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,658
Donese lap na kojem mu je fw i konfig, u mom slučaju je u novi SX763 na licu mjesta upuca jedno i drugo. Sve detalje imaš u Fibeland temi.

Moraš razlikovat službeni fw i konfig od strane T-Kome a drugo je za njih ne službeni o kojem se govori ovdje.
U tvom slučaju moguće opcije su:
1 - Dobit ćeš novi SX763 kojem će čiko tehničar odradit navedeno, isproba funkciju na svom lapu i ovisno o dobroj volji na tvom kompu.
Potom se možeš "igrat" sa svojim primjerkom i ako složiš da radi šta i kao želiš, zamjeniš ih i sve 5.
2 - Nećeš dobit novi SX763 nego će ćiko tehničar na postojećem odradit navedeno. Ako ga zezne (zblesira ili sl.) ovog će pokupit i iz auta donit drugog pa ovo nanovo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 23:27   #445
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Već sam kontaktirao tehničara (bivšeg kolegu) i rekao mi je da rade ovo prvo.
Dakle, novi modem. Ovo drugo, što bi mi više odgovaralo mogu zaboraviti...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.03.2011. u 11:26.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 15:13   #446
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ovisi...
jer, ako je ruter tvoj (tj. ako si ga dobio prije 1.9.), ti uopće ne moraš pristati na zamjenu
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 15:26   #447
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Ma nije problem,sve su mi to bivši kolege. Samo u slučaju da zadržim ovaj router, odakle mo config file za optiku kad je monter rekao da ga oni ne posjeduju već sam zamijene već gotove routere?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 21:48   #448
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
bez brige, ja ću ti srediti to...
ima čak i config za optiku na nekim CDovima koji se dobiju uz SX-ove na kojima piše Siemens.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 20:24   #449
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
znam da je malo offtopic al frend ima taj ruter i zaboravio je sifru za wifi i sada kako je saznati ( racunajte da si nije nesto predobar sa kompjuterima)
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 21:35   #450
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ne može je saznati nikako. mora tvornički resetirati uređaj.
ili ako nije otključao uređaj neka nazove t-com i nek mu oni kažu
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na