Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2008., 16:24   #1
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Chieftec Aegis Black [56k upozorenje]

Prije nekoliko dana odlucio sam zamjeniti "starog" Anteca (LINK) Chieftecom Aegis Black (http://www.chieftec.com/ch-05b-b.html) . Staro kucise se je sasvim dobro drzalo ali ovaj Aegis stvarno mi je prelijep i nisam mu mogao odoliti .

Kuciste je jako cvrsto i tesko (13kg bez icega unutra). Vrlo kvalitetna prednja maska(za razliku od Anteca 3000B).Na desnoj strani prednje maske nalazi se dva usb prikljucka, line out, mic te firewire. Visine kucista su im tu negdje ali je zato Aegis znatno duzi (cca 10cm)



Vrlo prostrano kuciste za svoju klasu, sve sjeda na mjesto bez i kakve muke. Hladenje je dobro izvedeno,ali vjerujem da ima i boljih rijesenja. Za pocetak sam slozio gornji 120mm ventilator za upuh i straznji 120mm za ispuh.



Najveca zamjerka ide kavezu za diskove i njegovim nosacima koji uspjesno prenose virbacije na lim i stvaraju buku, stime da je bocna stranica vecim dijelom napravljena od mrezice lako buka dolazi do uha.
To me i potaknulo da stisam kucite sto je vise mogu sa cim manje novaca. Naravno ideje sam pokupio tu sa foruma....
Glavni materijal za zvucnu izloaciju sam koristio Tyrotex.


Prvo je trebalo "popraviti" taj kavez disk. Povadio sam sve drzace diskova da bi si oslobodio sto vise prostora da postavm disk okomito.


Na disk sam postavio plasticne vezice sa kojima je vrlo lako pricvrstiti ga za kavez.



Na bocnu stranicu ugradio sam jedan 92mm GlacialTech venilator da lagano puse po disku.


Provo sam postavio izolaciju na Bocnu stranicu.

Te nakon toga na ispod prenje maske


I ostatk kucista sam popunio izolacijom, te sam postavio jos jedan 120mm ventlator koji izbacuje topli zrak iz kaveza za disk te ujedno puse i po grafickoj.






Svi ventilator spojeni su na potenciometar i vrte se na najmanjim okretajima. Temperature sa izolacijom su cak i nize nego prije, razina buke se je nesto smanjila ali to jos nije uvjek dovoljno tiho. Ipak je tu 4*120mm + 2*92m + vent na grafickoj. Uglavom najvecu buku proizvodi zalman kojg cu prvom prilikom zamjeniti jos jednim GTom.

.
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 16:37   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Da, dobro kućište ali u staroj dobroj maniri čifa opet su zasrali kavez s diskovima. Ima li dovoljno mjesta do bočne stranice da ona ne lupa u konektore os SATA kablova?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2008., 16:44   #3
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor ranGO Pregled postova
Najveca zamjerka ide kavezu za diskove i njegovim nosacima koji uspjesno prenose virbacije na lim i stvaraju buku
Ah, tako je na svim
Citiraj:
Autor ranGO Pregled postova
...I ostatk kucista sam popunio izolacijom, te sam postavio jos jedan 120mm ventlator koji izbacuje topli zrak iz kaveza za disk te ujedno puse i po grafickoj...
...Svi ventilator spojeni su na potenciometar i vrte se na najmanjim okretajima. Temperature sa izolacijom su cak i nize nego prije, razina buke se je nesto smanjila ali to jos nije uvjek dovoljno tiho. Ipak je tu 4*120mm + 2*92m + vent na grafickoj. Uglavom najvecu buku proizvodi zalman kojg cu prvom prilikom zamjeniti jos jednim GTom...
Iskreno ne vidim potrebe za tako puno ventova.Onog sa strane slobodno makni jer ce ovaj Zalman postavljen na kavez sasvim dobro obavljati posao. Takodjer onaj na vrhu kucista mi je isto nepotreban. Ostat ce ti naprijed i nazad (+psu,cpu,gpu) i to ce bit ok.
I da, pripazi na GT jer vole...prosvirat nakon veoma kratkog vremena, a mazenje i pazenje onda ne pomaze.
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 17:21   #4
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Da, dobro kućište ali u staroj dobroj maniri čifa opet su zasrali kavez s diskovima. Ima li dovoljno mjesta do bočne stranice da ona ne lupa u konektore os SATA kablova?
Obicni sata konektor taman dolazi do merezice i nestvara probleme kod zatvaranjaje merezica je izbocena prema van .

Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Ah, tako je na svim

Iskreno ne vidim potrebe za tako puno ventova.Onog sa strane slobodno makni jer ce ovaj Zalman postavljen na kavez sasvim dobro obavljati posao. Takodjer onaj na vrhu kucista mi je isto nepotreban. Ostat ce ti naprijed i nazad (+psu,cpu,gpu) i to ce bit ok.
I da, pripazi na GT jer vole...prosvirat nakon veoma kratkog vremena, a mazenje i pazenje onda ne pomaze.

Upravu sam poslozi malo drugacije... Izbacio sam Zalmana van, jer je stvarno bucan na i na nisim ogretajima, te sam gornjeg GT premjestio na zalmanovo mjesto. Sada je stvarno tih....
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 18:00   #5
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
da ti iskreno velim, kućište mi je bzvz.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 18:04   #6
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
da ti iskreno velim, kućište mi je bzvz.
No, no...
Necemo tako.
O ukusima se ne raspravlja. Netko voli jednostavnost, netko voli prenatrpanost...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 18:16   #7
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
da ti iskreno velim, kućište mi je bzvz.
Ajde da imas p18x ili Stackera....onda bi razumio tvoj odgovor.

Imas konstruktivno misljenje ili to samo onak... da skupis koji post.

Nije poziv na flame nego me stvarno zanima u kojem pogledu ti je bezveze?
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 19:43   #8
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
to je moje mišljenje. o ukusima se ne raspravlja normalno ja sam samo rekao što mislim o kućištu..preružno sprijeda, ne volim ova vrata naprijed a ni ovu stranicu koja ima pun k rupica "za zrak". nekužim koja je fora davati po 1k kn za kućište (ne govorim o ovom čifu)?!
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 21:45   #9
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor ranGO Pregled postova
http://img172.imageshack.us/my.php?image=p1010103wk6.jpg
Ovo je sigurno jedan od onih ludjih polozaja diskova , razmisljao sam o slicnome ali meni je pak palo na pamet da disk visi na 4 gume (izrezat iz stare dusice od bicikla) i utisat vibracije.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 22:42   #10
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
to je moje mišljenje. o ukusima se ne raspravlja normalno ja sam samo rekao što mislim o kućištu..preružno sprijeda, ne volim ova vrata naprijed a ni ovu stranicu koja ima pun k rupica "za zrak". nekužim koja je fora davati po 1k kn za kućište (ne govorim o ovom čifu)?!
Ok,postujem to... trebao si odmah tako napisati,odnosno obrazloziti svoje misljenje. Zato i postoje 100tine vrsta dizajna i obilka da se zadovolje svaciji ukus. Inace da imam visak para nebi niti razmisljao o nicem drugom nego o Antecu p18X. Kod kucista osim kvalitete bitno mi je da ima prednja vrata. Razmisljao sam o svehvaljenom CM 690,ali ipak presuido je osbni faktor izgleda.

Citiraj:
Autor celduce Pregled postova
Ovo je sigurno jedan od onih ludjih polozaja diskova , razmisljao sam o slicnome ali meni je pak palo na pamet da disk visi na 4 gume (izrezat iz stare dusice od bicikla) i utisat vibracije.
I meni je to plao na pamet ali nisam imao niti jednu pri ruci... Inace sa ovim nacinom uopce se ne prenose vibracije na kucise,sve ova crna guma apsorbira.
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2008., 21:58   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor ranGO Pregled postova
Pardoniram se na malom OT-u. Ali intrigira me ovo postolje sa na kojem ti stoje monitor i printer. Mozes li baciti neku vecu sliku. Gdje je kupljen? Cini se kao robustan ratan.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 22:30   #12
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
Hm, a da probaš izvadit taj kavez za diskove? Ili ga okrenit? Možda bi ti bilo jednostavnije a i siguran sam da bi ti se disk onda mogao hladit bez ovog venta koji ti je trenutno na kavezu...

Mene bi užasno živcirao takav položaj harda!
Ali to sam samo ja!
White je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 22:23   #13
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
prelijepo kućište,ali samo da nema tih vrata.
ne kužim čemu vrata služe uopće,dali išta stišavaju buku??
nisam nikad imao nekakvo skupo kućište,trenutno imam starog chieftech-a,neznam mu ni model,ali bio mi je fora jer je dizajn bez vijaka, ali da sad ne idem previše o.t. fakat me zanima čemu ta vratašca služe osim za estetiku??
stvarno mi se sviđa ovaj model zbog prostranosti unutra, koje nema u mom chief-u ali ta vrata mi izgledaju kao smetalo kad trebam pristupit dvd uređaju,a sumnjam da upijaju išta od buke...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 00:12   #14
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Kuciste mi se cini oke,samo eto,zamjerka mu to sto vibrira ...Al et...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 00:36   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pardoniram se na malom OT-u. Ali intrigira me ovo postolje sa na kojem ti stoje monitor i printer. Mozes li baciti neku vecu sliku. Gdje je kupljen? Cini se kao robustan ratan.
hebo me pas ak ja to nisam vidio u kirurskoj sali
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 00:51   #16
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Da, dobro kućište ali u staroj dobroj maniri čifa opet su zasrali kavez s diskovima. Ima li dovoljno mjesta do bočne stranice da ona ne lupa u konektore os SATA kablova?
Zato je kod mene ubodna pila imala sto za rec.......
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 21:22   #17
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pardoniram se na malom OT-u. Ali intrigira me ovo postolje sa na kojem ti stoje monitor i printer. Mozes li baciti neku vecu sliku. Gdje je kupljen? Cini se kao robustan ratan.

hm... ovo postolje sam kupio u lidlu za kakvih 50tak kuna, namjena mu je za kuhinju. Napravljeno je od nekakvog lima i nije previse cvrsto. Bilo je jos 10tak cm vislje ali sam ga skratio jer ma je tada monitor previsoko bio , te je na sebi imao i ladicu
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 21:27   #18
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
prelijepo kućište,ali samo da nema tih vrata.
ne kužim čemu vrata služe uopće,dali išta stišavaju buku??
nisam nikad imao nekakvo skupo kućište,trenutno imam starog chieftech-a,neznam mu ni model,ali bio mi je fora jer je dizajn bez vijaka, ali da sad ne idem previše o.t. fakat me zanima čemu ta vratašca služe osim za estetiku??
stvarno mi se sviđa ovaj model zbog prostranosti unutra, koje nema u mom chief-u ali ta vrata mi izgledaju kao smetalo kad trebam pristupit dvd uređaju,a sumnjam da upijaju išta od buke...
vrata sluze iskljucivo za estetiku ,ona su isto tako napravljena od mrezastog materijala pa nema govoru o smanjenju buke. Nekima smetaju i nesvidaju im se vrata ali meni je to najljepsi dio kucista. Osobno mi se ne svida kada vidim FDD i CD.
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 21:40   #19
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
najljepse na cjelom kucistu i je prednja maska
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 19:07   #20
deny
Premium
Moj komp
 
deny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: split
Postovi: 87
ja sam ima dotično kućište i nije uopće bilo problema sa vibracijama i ostalim stvarima. unutra su bila 2 diska od sigejta s jednom pločom (250gb) 2x zalmana 120mm(900okr/min) na kućištu+ cpu cooler. ja iz tog kućišta nisam čuo ama baš ništa, jednino klik botuna za paljenje
deny je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 20:35   #21
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor deny Pregled postova
ja sam ima dotično kućište i nije uopće bilo problema sa vibracijama i ostalim stvarima. unutra su bila 2 diska od sigejta s jednom pločom (250gb) 2x zalmana 120mm(900okr/min) na kućištu+ cpu cooler. ja iz tog kućišta nisam čuo ama baš ništa, jednino klik botuna za paljenje
vjerujem ti ali ja sam jako osjetljiv na buku tako da ovo je jos tise.... nisam rekao da se da diskovi prenose buku na kavez vise nego druge metode i druga kucista nego jednostavno imam neke svoje blesave uvjete
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na