Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2008., 13:55   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Question DOUBLE BIQUAD SA ZICOM OD 3,5mm?JEL TO DOBRO???

ola!

pravio bih 2 el.biquad za ofset parabolu kao što je napravljena na ovom linku
http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm.

kako imam bakrenu žicu debljine 3,5mm i još uz to savršeno ravnu mislio sam od nje napraviti onaj bakreni radijator i direktor.E sad me zanima dali bih šta izgubio ako je stavljam tako "debelu" ili baš mora biti između 2-2,5mm.Po momjem mišljenju može biti samo bolje što je deblja a možda sam u krivu!Kao podlogu planiram koristiti inox ploču dimenzija 196x196mmm iz razloga što je već imam.Kakvo bih i ako bi dobio kakvo pojačanje ako bih koristio bakrenu ploču tih dimenzija?

hvala!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 16:53   #2
big_B
Premium
 
big_B's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 560
Mislim da nekoliko mm šire žice neće izazvati katastrofu, ali da ćeš pokupiti nešto neželjenog šuma, to da. Koliko ? Ovisi koliko imaš sreće i spretnosti.

Jedan savjet, lemljenje reflektora i možda nekakve cijevi koja bi trebala štiti signale radi uz pomoć plamenika, jer je lemilica preslaba. Može poslužiti i stednjak ako je plinski.

Ideja o inox ploči, sa stanovišta elektrotehnike, NIJE dobra ideja. Kroz tu ploču bi trebala teči struja, a čelik (inox) ima višestruko lošiju vodljivost od bakra.

Sa stajališta prakse, neznam. Ja sam to radio sa bakrenom pločom.

Nažalost ja imam dvije lijeve ruke, tako da spomenuta antena sada samo skuplja prašinu......
__________________
big_B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na