Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2008., 14:50   #31
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Prošli tjedan sam napokon sve spojio u svoju sobu. Zanimalo me zauzeće cpu-a pa sam snimio kratak clip, zauzeće je variralo od 6-10%, onda sam još išo pržit cd, pa slušat muziku, još uvijek se sve funkcioniralo super, sve dok nisam još pokrenuo i cod4, onda se sve razhebalo

Evo i link:

http://rapidshare.com/files/98436094...A_TV_.mpg.html

Nisam isprobavao dal daljinski radi s drugim programima jer ga uopće ne koristim, tako da mi se nije dalo gnjavit s tim
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 13:50   #32
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Jel ti to slika preko antene ili kabelska?
Ne izgleda loše.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:34   #33
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Evo da kazem svoje utiske o doticnoj kartici.....

Kupio je prije par dana i za sada sve za 5. Instalacija protekla bez problema spojio sobnu antenu (Logperiodic Indor Digital... navodno jedan od boljih) i sve proradilo od prve, to sto se tice gledanja digitalnog signala preko OiV (sljeme).

Za gledanje preko crotela skinuo sam DVBViewer instalirao powerDVD zadnju verziju i jos neke codece za gledanje (H.264/avc) i isto sve radi za pet.... osim mozda onog HT-ovog HDTV promo koji mi radi na prekide i jako je osjetljiv na polozaj antene, dok onaj HD discovery radi bez greske.

I za kraj.. za gledanje preko crotela na kraju mi se najboljim pokazao codec od powerdvd-a... nekako daje najciscu sliku.
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 06:25   #34
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
RS4, ajd probaj analogiju i snimanje (nemam digitalnog signala)
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 10:41   #35
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
RS4, ajd probaj analogiju i snimanje (nemam digitalnog signala)
Pa neznam sada di je kod tebe problem ali ako si sve dobro instalirao onda je vjerovatno problem u anteni.... za uhvatiti OiV na sljemenu treba antenu usmjerit prema sljeme i to sto preciznije dok crotel hvatam bez obzira na polozaj antene.

Neznam dali imas antenu sa pojacalom ali cuo da su za digitalni signal bolje one bez pojacala....

Snimanje u aplikaciji od Leadteka normalno radi.... hardwerski mpeg2 odradi svoj posao bez greske.
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 13:06   #36
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Nije problem u anteni, kod mene uopće nama digitalnog signala tako da sam prisiljen na analogiju i zbog toga me zanima ta kartiica jer ima hardverski dekoder.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 14:48   #37
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Nije problem u anteni, kod mene uopće nama digitalnog signala tako da sam prisiljen na analogiju i zbog toga me zanima ta kartiica jer ima hardverski dekoder.
aha... nisam te shvatio

Ovako sto se tice analognog kada sam sve instalirao probo sam prvo analogni i hvatao mi je sliku ali losije nego sa mojom prijasnjom terratec karticom..... sada nakon sta sa prcko sa driverima i codecima sada vise pak ne hvatam nista sa analognom. Tako da neznam sta da ti kazem, imam osjecaj da iako je hybridna kartica da je ipak vise namjenjena za dvb-t pracenje.
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 07:30   #38
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Prepoznaje li Vista media centar tu karticu?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 15:56   #39
zicko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 53
Da li radi daljinac u PowerCinem-a 5 i MediaPortal-u? Ako se da nekom isprobat mozda
zicko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 07:25   #40
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Citiraj:
Autor subtex Pregled postova
...kad smo kod kartice, odmah ogromni problemi, odvojio jučer sat vremena, upiknem karticu u komp, pokrenem, komp ju prepozna, snimim drivere i Winfast PVR2. pokrenem i ništa se ne dešava (spojio sve i daljinski i Fm antenu i Tv antenu-kućnu)...
Kupio karticu i prvi dojmovi su djelomično citirani gore, Os je Vista ultimate...svi programi prepoznaju karticu i uredno rade skeniranje, ali ne nalaze nijedan program.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 07:53   #41
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Question Plavi Ekran !!!

bleu screen.Čak sam i nove drivere skinio sa neta,ni to ne pali opet isto!

thx!
-->
Eto i ja se ponovio u karticu i na samom početku sranja s njom.
Nakon što sam je ubo u komp i digo windoze WinXP SP2 MCE i izbačenog
prozora o nalasku novog hardvera određujem odakle će uzeti drivere za instalaciju ( sa cd-a koji sam dobio ).Počinje instalacija drivera i na samom kraju samo odjednom PLAVI EKRAN SMRTI i naravno moram ručno resetirati stroj.I tako već jedno 10 pokušaja instalacije i deinstalacije i ništa ne pomaže.
Sad zadnji put pokušao sve instalirati iz SafeModa i sve prošlo bez problema i kad sam se vratio u Windoze kad pokrenem program za gledanje TV-a samo izbaci grešku i ništa od gledanja.U Device Manager-u još uvijek nakon završene instalacije imam jedan žuti uskličnik i nikako ne mogu naći drivre za to a znam da je vezano uz tv-karticu.Ponovno pokušao deinstalirati drivere,e sad ni to više ne mogu,stalno izbacuje neku grešku i ne može ih deinstalirati.Pop.z..o sam više sa karticom,najradije bih ju zdrobio,ima li tko kakvo rješenje ili mi negine svježa instalacija windoza ili nešto sasvim peto ???
Ako neko kaže da probam umjesti instalacije drivera umjesto da ih on sam automatski traži sa cd-a već da idem na ono have disk i tako dalje,i to sam probao i učinak isti--->bleu screen.Čak sam i nove drivere skinio sa neta,ni to ne pali opet isto!

thx!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 09:17   #42
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ajd mi moze netko reci koja je najbitnija razlika dakle izmedu WinFast PxDTV2300 H i kartice koju imam WinFast DTV1000 T ?

Znaci osim cinjenice da moja ima samo digitalni tuner a nije hibrid (i interface ofc.. bleh) .. koja je najveca razlika?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 11:36   #43
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Friško instalirana Vista i dalje ništa, nema slike, nema tona, za popizditi.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 12:54   #44
zicko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 53
driveri su sa Leadtek-ove stranice ili od Windows-a?
zicko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 13:34   #45
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Probani i jedni i drugi, sve isto
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 13:53   #46
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Friško instalirana Vista i dalje ništa, nema slike, nema tona, za popizditi.
isti slucaj i kod mene kada sam stavio nove windose XP... preko analognog mi nista ne hvata dok sa digitalnim sve radi.....
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 13:20   #47
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Kod mene nema digitalnog signala, prisiljen sam na analogni kojeg nemrem uloviti...za popizditi
Kontaktirao sam Vemil i direktno Leadtek, baš me zanima njihov odgovor.

***
Kartica je kupljana za HTPC...ima hardverski dekoder, ali ak ne lovi analogni signal onda to nije to.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 17:38   #48
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Exclamation

Kako god kartica je stvarno očajna.Ne mogu prosto vjerovati da je ne mogu upogoniti.Gdje god sam na netu nešto našao o njoj,sve pet,nitko se ne žali,svi zadovoljni a ja piz.im do neba s njom.Ne samo da ne mogu instalirati drivere već ni sama instalacija ne dođe do kraja a već se komp resetira.Probao drivere sa cd-a,nove sa neta i tko zna kakvih kobinacija ali jednostavno ništa ne pomaže.Troji različiti WinXP SP2,Vista Ultima.Recimo da sam čak u Visti uspio instalirati drivere ali ne nalazi niti jedan program u WinFast PVR2 a opet WinFast PVR1 mi izbacuje da uopće nema kartice,MediCenter isto tako ne nalazi niti jedan program pa mislim da je zapravo ne detektira.Ma živi užas i razočarenje do beskraja a tako sam se nadao da će sve super raditi iz prvog pokušaja.
Čak mi je palo na pamet da možda MBO ima stari bios pa da možda to smeta,pa hajd stavljaj novi bios,opet ništa,najbolje da još kupim novi komp pa da i to isprobam jel mislim da mi više ni jedna kombinacija ne postoji "".
Hoču moje pare nazad ili će netko da nastrada!

Ne daj bože da dođe do ovoga kad zatražim pare jer će tada piti stvarno pravih pizd..ija!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 07:45   #49
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Isprobano sve živo ali ne radi, skeniranje prođe ali ne nalazi programe (probani razni programi, kod svih skenira ali ne nalazi ništa).
Ovi iz Leadteka vele kao probaj drugu državu...naravno da sam prvo probao sve moguće pa tek onda pitao za pomoć.
Različiti kompovi...ništa
Vista, Xp pro...ništa
...sve ovo kod mene je na analogiji...digitalija mi nije dostupna

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 25.03.2008. u 08:54.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 07:54   #50
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
...sve ovo kod mene je na analogiji...digitalija mi nije dotupna
problem ti je u anteni a ne u tuneru... uvijek sam kod digitalnih tunera imao problema sa nalaženjem programa ako je antena štekala.
najbolje riješenje ti je da manualno ubaciš programe (znači, ne autoscan već "add chanell") te potom probaš samo gledat TV. Iz mog iskustva, to uvijek pali...
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 08:53   #51
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Ok probam kasnije i ovo...
Znaš možda koje su postavke za Krapinu?
Imam i Gigabyte hybrid karticu...ona nalazi analogne a digitalne ne.
Imam i Leadtek expert karticu...analogni OK
Mani je problem kod Leadtek PxDVR3200H u tome što ne nalazi analogne programe.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 07:16   #52
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Evo poslali mail iz ve-mila


"Prema nekim informacijama, kod pretraživanja programa potrebno je kao zemlju odabrati Argentinu te nekon što se skeniranje odradi odaberite Njemačku. Potom ponovno odradite skeniranje te bi softver trebao normalno prikazati sve programe. Isti problem se javlja zbog nekih problema u softveru koji proizvođač isporučuje u paketu .
Ako ni takav način pretraživanja ne poluči rezultate, karticu je potrebno reklamirati u našem servisu"



Kartica je nekon toga proradila.

Premalo je bilo vremena da sve isprobam, onak na brzinu - slika je vrlo dobra, snimanje (hardveski mpeg2) ide bez problema uz zauzeće procesora od nekih 10%.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2008., 07:36   #53
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Ima li kakve šanse da Leadtekov daljinac natjeram da radi sa ostalim aplikacijama ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 08:12   #54
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Ima li kakve šanse da Leadtekov daljinac natjeram da radi sa ostalim aplikacijama ?
Ima
Moraš se je*at s programima EventGhost ili Girder (ja predlažem EventGhost; jednostavniji je i besplatan ali slabije razvijen)
Pomoću tih programa onda isprogramiraš daljinski da ti radi s ostalim aplikacijama... jednostavnije riješenje od toga ne postoji
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 08:56   #55
particle
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 45
Da ne otvaram novu temu....

Planiram kupiti ovu karticu, a koliko sam skužio (još sam noob) zvuk s te kartice se treba audio kabelom spojiti na zvučnu karticu. E sad imam Gigabyte G33M-S2L matičnu ploču s onboard zvukom. Moje pitanje je: jel na toj ploči imam takav konektor za spojiti zvuk s tv kartice (gledao sam malo na netu ali nisam niš našao ili ne kužim..) ili moram nabaviti kabel kojim spajam TV karticu s LINE in ulazom na matičnoj ploči. Ovo pitam jel ako je odgovor ovo posljednje onda imam problem s spajanjem 5.1 zvučnika....naime htio bi izbjeći kupovinu posebene zvučne kartice, ali ako se mora.....ili imate vi kakvu drugu soluciju?

Sori na gnjavljenju i
particle je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 10:53   #56
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
Ima
Moraš se je*at s programima EventGhost ili Girder (ja predlažem EventGhost; jednostavniji je i besplatan ali slabije razvijen)
Pomoću tih programa onda isprogramiraš daljinski da ti radi s ostalim aplikacijama... jednostavnije riješenje od toga ne postoji
Kabel od ir senzora spojen je preko Leadtek kartice...to radi onda dobro ili trebam drukačije prespajati...npr. na matičnu...
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 12:54   #57
zicko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 53
Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
Ima
Moraš se je*at s programima EventGhost ili Girder (ja predlažem EventGhost; jednostavniji je i besplatan ali slabije razvijen)
Pomoću tih programa onda isprogramiraš daljinski da ti radi s ostalim aplikacijama... jednostavnije riješenje od toga ne postoji
hvala ti
zicko je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 07:44   #58
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,702
zicko...
Kako si podesio daljinac?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 09:10   #59
particle
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 45
Eto mene s još jednim pitanjem...
Zna li netko dimenzije WinFast PxDVR3200 H konkretno dužinu jel me zanima može li stati u ovu matičnu MB Gigabyte G33M-S2L. Brine me jer mi se čini da su utori za memoriju malo preblizu pa da nebu stala.
Hvala unaprijed
particle je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 09:36   #60
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
zicko...
Kako si podesio daljinac?
ne koristim leadtekov daljinac. loš je... kupio sam Logitech Harmony i imam IR prijemnik iz kućne radionosti, sve programirano preko Eventghosta
gesaugen je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na