Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2008., 14:19   #1
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Preporuka tv-a 94 cm do 7000 kn

Koju bi mi lcd televiziju preporučili od 94 cm ili više do 7000 kn ili ako je neka dobra može i malo više. Treba mi imati hd - ready.
Čuo sam da sony-eve nisu dobre ali ne znam zašto pa mi vi recite što mislite.

Razmišljao sam o OVOJ pa me zanima što vi mislite o njoj.

Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 14:21   #2
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Nisam mogao editirati post jer mi izbaci database error pa evo da pitam što znači ono da ima dinamički kontrast?
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 00:36   #3
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Što nitko ništa nema za predložiti???
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 18:44   #4
zheljko
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Je li mora biti LCD? U tom cjenovnom rangu je plazma daleko bolji izbor, konkretno, best buy tv do 7000kn je Panasonic TH-37PV70 (u vemil-u 6500kn) http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=4020189, koji je daleko bolji i kvalitetniji od bilo kojeg lcd-a iste, ali i dosta više cijene...(plazma ima veći kontrast, toplije i prirodnije boje, veći kut gledanja, vrijeme odziva...) Za šta ti primarno treba tv? Ako je osnovno gledanje tv program, dvd... onda uzimaj tu plazmu i bit ćeš presretan kvalitetom prikaza (u suprotnom s jeftinim lcd-om se možeš samo razočarati) Ali ako ti je primarno da ti tv više služi kao pc monitor, ili ćeš na njemu puštati samo hd sadržaje, onda je u maloj prednosti lcd... To će ti reći svatko tko se i malo razumije u problematiku i ima bar malo "sluha" za kvalitetu slike...
zheljko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 20:45   #5
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Neznam, ne bih kupio plazmu jer nemam baš dobra mišljenja o njoj. Čujem da se zna kvariti ili da se slika smrzava itd. Uzeti ću lcd 99.9%

E sad za što mi služi. Naravno za gledanje tv programa, za pogledati neki film, vjerojatno cu nekad i spojiti comp, a vjerujem da cu ubrzo kupiti ps3 pa eto i za to ce mi trebati.

A sto mislis o sony lcd-u kakve su kvalitete ?
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 21:54   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
evo baš meni gore spomenuti panasonic smrznut od kad sam došel s posla... katastrofa od ekrana.

još ak krepa onda koma






















rofl and kicking my face with a stick
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 23:18   #7
zheljko
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Citiraj:
Autor hacker 007 Pregled postova
Neznam, ne bih kupio plazmu jer nemam baš dobra mišljenja o njoj. Čujem da se zna kvariti ili da se slika smrzava itd. Uzeti ću lcd 99.9%

E sad za što mi služi. Naravno za gledanje tv programa, za pogledati neki film, vjerojatno cu nekad i spojiti comp, a vjerujem da cu ubrzo kupiti ps3 pa eto i za to ce mi trebati.

A sto mislis o sony lcd-u kakve su kvalitete ?
Čuj, ono šta kupiš, to ćeš i gledati... Kakvo smrzavanje slike? I to da se kvare? Novi modeli plazma ekrana proizvedeni u 2007.g. nemaju gotovo nikakvih problema... Ako se neka plazma pokvarila, ne znači da neće lcd. i Nitko ne priča o mrtvim pikselima kod lcd-a. Problem je kod plazme bio tzv. burn in (zapečena slika) koja se pojavi ako je dugo statična slika na ekranu... ali zadnje generacije plazmi nemaju tog problema... Netko će reći da plazma ima kraći vijek trajanja... neka i ima, ali i da tu plazmu gledaš 8 sati dnevno, trajala bi ti barem 12-15g, do kad ćeš sigurno promijeniti tv i više puta... dolaze novi standardi (Japan već testira Ultra HD rezoluciju (7,680 × 4,320 pixels) tako da tehnologija stalno napreduje... Nije više doba crt tv-a...
Ako ne odustaješ od LCD-a, radije si uzmi neki od 32" za tu lovu, jer ćeš tako dobiti kvalitetniji tv...
Svi se furaju na lcd, trgovine su prekrcane njima... LCD ima savršeniu sliku na njegovoj nativnoj rezi (probajte stavit na svom wide monitoru npr. rezu 640x480 ili 800x600 (tv reza je 704x576), pa će te vidjet o čemu pričam. Plazma puno, pono bolje prikazuje manje rezolucije od lcd-a. A to da se kvare, mislim... pretjerivanje... i lcd se može pokvarit

to Syss: Kako ti se to smrzava slika? To prvi put čujem... Koji model plazme imaš? Da ti to nije do DVB-T recievera kojeg vjerojatno imaš spojenog na nju? Jer ako dvb-t nema dovoljno signala, slika smrzava...
zheljko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 23:31   #8
zheljko
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Od Sony-ja je D3000 serija dosta dobra, ali je i malo skuplja (32"-cca 8000kn, 40"-cca 9500kn)
zheljko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 23:37   #9
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Jbt što si se tako zapalio za te plazme. Ne vjerujem da bi u trgovinama bilo 90% lcd ova da nisu bar malo kvalitetniji. Vidio sam dosad dosta lcd-ova kao što je ovaj koji mislim uzet i kvaliteta slike im je dobra (bar meni). Da nisam vidio te lcdove sad bi me ti vjerojatno bio uvjerio u to što si rekao. Nisam čuo za baš puno njih koji imaju problema sa lcd-om ali sam zato čuo kako se mnogi ljudi žale na kvalitetu plazme.
Vidim da su plazme puno jeftinije a to ne kazuje baš da su kvalitetnije.
Usto mislim da se može uzeti solidan tv 94 cm za 7 k kuna.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 12:31   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor zheljko Pregled postova
to Syss: Kako ti se to smrzava slika? To prvi put čujem... Koji model plazme imaš? Da ti to nije do DVB-T recievera kojeg vjerojatno imaš spojenog na nju? Jer ako dvb-t nema dovoljno signala, slika smrzava...
pogledaj mi dno posta

@hacker... uzmi lcd, stavi riblju kost na njega i hf... iskreno svejedno ti je kojeg uzmeš jer će ti slika biti koma kako god okreneš gledajući sd.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2008., 14:54   #11
zheljko
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
zheljko je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 16:35   #12
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Ako želiš dobar tv sa odličnom slikom kupi si ovo:
TV Panasonic TH-37PV7 Plazma, 94cm, HD Ready, 1024x768p, Q-Link, HDMI

Imam ga osobno i prezadovoljan sam sa tim televizorom , vjeruj mi ni za koju tisučicu više nečeš dobiti bolji tv .
Ne hvalim taj tv jer ga ja osobno imam ( nakon pomnog i dugotrajnog ispitivanja i testiranja raznih modela raznih proizvođača po meni je ovo najbolji tv u ovom cjenovnom rangu , zato sam ga kupio ).
Vidim da si se ti več podsvjesno odlučio i zapeo za lcd pa ti nije jasno zašto ti ljudi predlažu plazme ! ( Jednostavno plazme su bolje !).
Ne želim sada pisati disertacije zašto ..... ( potrudi se malo pa pronađi po forumima kakva su iskustva ljudi sa jednom i drugom tehnologijom , nisu sve plazme jednake niti su svi lcd televizori jednaki isto ti vrijedi i za proizvođače ).
Ako imaš love kupi si :
TV Pioneer PDP-428XD-TS27, 107cm, Plazma, HD Ready, 1024x768p, DVB-T/Analog ili
TV Pioneer PDP- LX508D-TS29, 127cm, plazma, Full HD, 1920x1080p, DVB-T/Analog ili
TV Panasonic TH-42PY700P, Plazma, 107cm, FULL HD, 1920x1080, 3 x HDMI, SD/SDHC
Nečeš sigurno pogrješiti .

Osobno stekao sam dojam da samo želiš potvrdu forumaša kako bi trebao kupiti neki lcd pa da ti savjest bude čista jer još netko osim tebe više cijeni lcd ispred plazme .
Kristijan1 je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 20:24   #13
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Jest točno, odlučio sam kupiti lcd i pitao sam da mi predložite neki. Nisam išao za tim da saznam što je bolje plazma ili lcd. Ali u svakom slučaju razmisliti ću još što uzimam.
i da vidio sam da ona televizija koju si mi predložio košta 37 k kuna, pa nemam baš toliko love...
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:48   #14
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 19:57   #15
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Evo kupio sam ovoga:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020218

Prilično sam zadovoljan slikom naših program
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 21:02   #16
n00b-
Premium
Moj komp
 
n00b-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Toshiba regza i sony bravia d serija

ja bih to preporucio
__________________

n00b- je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 22:23   #17
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Philips ti je u LCD-u dosta jaci a nije preskup, a plazma je na samrti cim je Pionner odlucio da je prestane proizvoditi.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na