Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2008., 15:23   #1
Octopus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 48
preporuke hladnjaka za silent pc

Evo ovako, prije mozda mjesec dana san ima post o kucistu i nekoj bestiji od kompa, medjutim u meduvremenu dok realiziram taj projekt (citaj skupin para) okrenija san se jednom drugom. Naime na starom Athlonu 64 mi je otisa vent od northbridgea i od napajanja i to je bila toliko strasna buka da vise nisan moga....

E sad kad su vec otisli ventovi mi je pala napamet ideja da ga skroz utisam jer je on 24/7 na internetu downloada, a stoji u sobi pa mi je malo problem i zaspat

Zanimaju me opcije hladjenja Graficke, CPU-a, Northbridgea i micanja venta sa napajanja ako je to moguce. U biti bi sve ventove maka. Dolazi jedino mozda neki od 25Cm na stranici u obzir - naravno sa potenciometrom.

Jos kad bi moga mozda maaalo bacit i OC na to niko sritniji od mene

Inace kof. je:
Epox 8kda-3j, S754
athlon 64 3200+
2x 512 DDR supertalent
Ati radeon X1650 PRO LR
fortron 450 W
HDD 250GB
Octopus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 15:41   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
IMHO kupi si druge ventove i ne davi, takav 25cm će se čut ko traktor a bit će manje koristi od njega nego od jednog dobro postavljenog 120mm u PSUu zato nas odma poštedi flamea koji neće ništa na kraju izrodit...

Ako te baš zanima maksimalno utišavanje te konfe ja bi rekao otprilire ovako...

CPU stavit pasivni cooler - pojma nemam više kaj paše na s754 ali Sonic rev 1 ili nekaj sličnoga će ti poslužit - ovisi kaj već nađeš da ima s754 mountanje...
Oko 300kn...

Na čipset staviti Thermlalright HR-05 itx/sli ili obični - kako ti paše...
Oko 150kn...


Na grafu accelero S2 ili thermalright hr-03...
Oko 150-200kn...

A PSU kupiš npr Corsair HX 520 ili VX (neki nisu zadovoljni sa VX)
Oko 500-700kn

Pa to sve smjestiš u Antec ili neko slično ljepo i tiho kućište...
Oko 350-2000kn - ovisi kaj oćeš i kaj ti se sviđa...

Dobar 120 ventilator oko 50kn komad...

Ako si ciljao na vodu (a imam neki osjećaj da lagano prema tome naginje pitanje) to ti je oko 350-400€ min da se složi vodeno koje će bit tiho + naravno case koji ćeš vjerojatno morati kupiti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2008., 15:46   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Na NB metneš plavi Zalman ZM-47J , u napajanju zamijeniš hladnjak sa Chieftec AF-1225S, 120mm. Na grafu metneš pasivnog AC Accelero S2. Za procesor možeš uzet Freezer 64 ili možda bolje kupiš Sharkoonov 70 mm vent u i zamijeniš tvornički ali da mu smanjiš okretaje tako da ga priključiš na 5V (sticky tema tu na podforumu). Neznam koliko ti se isplati uzimat skroz novi hladnjak.

Nisi naveo koliko želiš utišat (da bude tiho ili baš bešumno aka bolesno tiho) i koliko para misliš potrošit.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 15:51   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ako stavi plavca na northbridge u nofan caseu može odma počet tražit novu matičnu na oglasniku...

Reko je da oće bez ventova ili samo sa jednim ventom - HR-05 je must u toj sshemi, ili nekaj modanoga ali plavac nikako...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 16:12   #5
Octopus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
IMHO kupi si druge ventove i ne davi, takav 25cm će se čut ko traktor a bit će manje koristi od njega nego od jednog dobro postavljenog 120mm u PSUu zato nas odma poštedi flamea koji neće ništa na kraju izrodit...

Ako te baš zanima maksimalno utišavanje te konfe ja bi rekao otprilire ovako...

CPU stavit pasivni cooler - pojma nemam više kaj paše na s754 ali Sonic rev 1 ili nekaj sličnoga će ti poslužit - ovisi kaj već nađeš da ima s754 mountanje...
Oko 300kn...

Na čipset staviti Thermlalright HR-05 itx/sli ili obični - kako ti paše...
Oko 150kn...


Na grafu accelero S2 ili thermalright hr-03...
Oko 150-200kn...

A PSU kupiš npr Corsair HX 520 ili VX (neki nisu zadovoljni sa VX)
Oko 500-700kn

Pa to sve smjestiš u Antec ili neko slično ljepo i tiho kućište...
Oko 350-2000kn - ovisi kaj oćeš i kaj ti se sviđa...

Dobar 120 ventilator oko 50kn komad...

Ako si ciljao na vodu (a imam neki osjećaj da lagano prema tome naginje pitanje) to ti je oko 350-400€ min da se složi vodeno koje će bit tiho + naravno case koji ćeš vjerojatno morati kupiti...
Zasto davim?? Pita san sasvim normalno...
Hvala na inf. svejedno.

Vodeno ne ide u ovaj komp jer ga koristin skoro samo za download, a sta se tice toga 25cm iman jednog i ne cuje se apsolutno nista, napajanje koje si ti reka mi je nekako overkill.

Dakle ako bas moran cu prominit ovoga na napajanju, a ove ostale cu sa ohladit bez ventilatora.

@tutix Ma ne mora to bit apsolutno bez ventova, ali sta manje to bolje, i to mislin radit sta prije - koliko mislin potrosit mozda nekih 500kn, sta ja znan. Vec iman 1 novi 120mm vent i to bas od chieftec.
Octopus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 16:22   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Daviš zato jer ima jednoo 5 stickya i jedno 50 tema o utišvanju kompova na ovom i susjednom podforumu o napajanjima i kućištima u kojima je pokriveno sve od kapanja ulja u vent i mjenjanja venta na caseu do (samo)građenja potova,vodenih i faznih hlađenja te utišavanja svake komponente ponaosob do bola...

Da si se potrudio tamo pogledati mogao si naći odgovor na svoja pitanja...

E da i ako ne čuješ ovaj od 25cm onda stvarno nemaš straha bilo kaj da kupiš ti nije bučno jer imaš jako veliku toleranciju...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 16:48   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,454
Citiraj:
Autor Octopus Pregled postova
Zasto davim?? Pita san sasvim normalno...
Hvala na inf. svejedno.
Zato.

Citiraj:
Vodeno ne ide u ovaj komp jer ga koristin skoro samo za download....
Citiraj:
Jos kad bi moga mozda maaalo bacit i OC na to niko sritniji od mene
Izabrao Đelo Hadžiselimovich.Daj se pitaj sto zelis.

Btw, pasiva kosta gro novaca, pocevsi od napajanja, proca, grafe...itd. Totalno neisplativi zahvati za konfu kao tvoja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 22:18   #8
Octopus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 48
Evo prominija san vent od napajanja, stavija san sharkoona.

@ yedwy Znan da postoji puno stickya ali eto niti jedan mi nije bija potpun sta da stavin na ovu moju plocu, a posto je 754 ne mogu nac ni j***ni vent za cooler od procesora, pa zato molin razumijevanje.
P.S. Ovaj vent od 25 je nov i utisan tako da se stvarno ne cuje, a kako ce se ponasat u buducnosti ne znam.

@ nino Da, ja koristin ovaj komp skoro samo za download, sto ne znaci da ga ne mogu malo kloknut, necu ja sad ic izvlacit zadnje atome iz njega jer mi to nije ni namjera, ali eto cisto iz zabave. Po ovome tvome postu ispada da se kloknuta racunala mogu koristit samo za igranje Crysisa na very high i nikako se ne smije kombinirat OC i nezahtjevne aplikacije.

Ovo sta ja mislin napravit ce me kostat nekih 400-500 kn, a ako ga ne mogu kloknut hvala Bogu, nema veze, vazno da je tih.

Nemojte se vi ljutit na moje postove, ja se ne zelim svadjat nego pokupit koju korisnu stvar i ako mogu dat koji korisni savjet.
Octopus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 22:51   #9
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Octopus Pregled postova
...ispada da se kloknuta racunala mogu koristit samo za igranje Crysisa na very high i nikako se ne smije kombinirat OC i nezahtjevne aplikacije...
Nije tu pitanje "dozvole",prika,već-svrhe/logike.
Nemo'š i prdnit'&stisnit'
A i kad bi moglo-čemu,pobogu?
Btw,ekipa te samo htjela upozoriti da ima dosta otvorenih sličnih tema sa odgovorima koji te zanimaju;moraš ubuduće malo sam "prokopati" po Forumu ,pa onda pitaj ako imaš dvojbi/trojbi...ukratko,pitaš "preuopćeno",ako me shvaćaš...
Nhf
  Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 23:00   #10
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor Octopus Pregled postova
ja koristin ovaj komp skoro samo za download,
sto ne znaci da ga ne mogu malo kloknut, necu ja sad ic izvlacit zadnje atome iz njega jer mi to nije ni namjera, ali eto cisto iz zabave.

Po ovome tvome postu ispada da se kloknuta racunala mogu koristit samo za igranje Crysisa na very high i nikako se ne smije kombinirat OC i nezahtjevne aplikacije.
pa zna se da mozes kloknuti svasta, nitko ti ne brani.
ali nema smisla klokati download masinu,
pogotovo ako zelis da tiho radi(i da je sto vise toga pasivno)...
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2008., 09:06   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
E pa onda si tako trebao reći oću maksimalni efekt do oko 500kn i nemrem naći to i to...

Asus Silent Square za CPU ~ 320kn kolko vidim piše da ide na s754...

Zalman ZM-NB47J ili ZM-NB32K za čipset (ako će bit vent na stranici onda možeš s njima ić) više ti ionako ne stane u buget ~ 40kn...

Arctic Cooling Accelero S2 za VGA ~ 150kn s tim ti netreba vent na grafi...

Jedan od 120 mm tiših fanova npr Xilence REd Wing ili Chietec, Zalman, Coolerrmaster za PSU (pretpostavljam da je 120mm gore) ~ 50ak kn

I taj tvoj 25cm vent... Iako imam osjećaj da neće dugo bit tih ali nema veze dok je je...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 12:08   #12
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Octopus Pregled postova
Evo prominija san vent od napajanja, stavija san sharkoona.

@ yedwy Znan da postoji puno stickya ali eto niti jedan mi nije bija potpun sta da stavin na ovu moju plocu, a posto je 754 ne mogu nac ni j***ni vent za cooler od procesora, pa zato molin razumijevanje.
P.S. Ovaj vent od 25 je nov i utisan tako da se stvarno ne cuje, a kako ce se ponasat u buducnosti ne znam.

@ nino Da, ja koristin ovaj komp skoro samo za download, sto ne znaci da ga ne mogu malo kloknut, necu ja sad ic izvlacit zadnje atome iz njega jer mi to nije ni namjera, ali eto cisto iz zabave. Po ovome tvome postu ispada da se kloknuta racunala mogu koristit samo za igranje Crysisa na very high i nikako se ne smije kombinirat OC i nezahtjevne aplikacije.

Ovo sta ja mislin napravit ce me kostat nekih 400-500 kn, a ako ga ne mogu kloknut hvala Bogu, nema veze, vazno da je tih.

Nemojte se vi ljutit na moje postove, ja se ne zelim svadjat nego pokupit koju korisnu stvar i ako mogu dat koji korisni savjet.
Ma nitko se jamačno ne ljuti, no pogledaj malo i druge postove i pokušaj razmišljati malo šire. Ako te zaista toliko smeta buka, probaj ovo : http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87425

Kolega LouisCyphere iz Slavonskog Broda je napravio sve, imaš fotke i vjerujem da za 500 kn možeš dobiti / napraviti mali akvarij i kupiti petnaestak litara ulja.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 23:53   #13
Octopus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 48
Eto to su savjet koje san trazio, mada je ovaj od panoramixa malo extreman hmm.... ne bi mi doma imali razumijevanja za eventualni izljev...

@yedwy vec zan zaminija od psu-a i stavija od arctic coolinga, to je bilo rijesenje za "prvu pomoc" ali je zasad dosta tisi od originala pa mozda i ostane.

Pretpostavljam da ne zelite slike kako san stavlja vent od napajanja hahahahhahaha...

Hvala.
Octopus je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 23:59   #14
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
E da i ako ne čuješ ovaj od 25cm onda stvarno nemaš straha bilo kaj da kupiš ti nije bučno jer imaš jako veliku toleranciju...
Koliko si 25cm ventova čuo kad možeš tako generalizirati, odnosno lupetati gluposti?

Imam Monolitha sa 2x25cm na boku i na 5v su prakticki nečujni, a ima itekakav protok zraka.
Jedini šum stvara jeftini plastični grill jer se u ruci uopće ne čuje. Samo nemam pojma gdje da nađem metalni grill od 25cm.

EDIT: Ako netko zna, neka mi javi...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 08:14   #15
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Dovoljno i svi su bili glasni...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na