Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2008., 14:45   #1
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
AKG k141 pomoc

Jeli ima tko od vas iskustva sa ovim slusalicama, zanima me jel ih mogu kupit za 800kn
Kakva je razlika izmedju studijskih i audiofilskih slusalica npr akg k141 i hd555
To je za komp i slusanje mp3-ca nije za nikakve prof. stvari.

Hvala.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 16:01   #2
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Na sto ces spojiti te slusalice? Dali imas pojacalo za slusalice? Ako ne neznam sto ce ti tako kvalitetne slusalice jer ih neces moci iskoristiti. Koliki im je otpor (oma)? A sto se tice razlike jedne su namjenjene za slusanje muzike a druge za obradu muzike. Dakle kod slusanje je bitno da ljepo zvuci a kod obrade da cujes svaki detalj.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2008., 16:53   #3
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor konj Pregled postova
Na sto ces spojiti te slusalice? Dali imas pojacalo za slusalice? Ako ne neznam sto ce ti tako kvalitetne slusalice jer ih neces moci iskoristiti. Koliki im je otpor (oma)? A sto se tice razlike jedne su namjenjene za slusanje muzike a druge za obradu muzike. Dakle kod slusanje je bitno da ljepo zvuci a kod obrade da cujes svaki detalj.
Evo o k141 studio; imaju 55oma
http://www.akg.com/site/products/pow...iew,specs.html
k240 studio su isto tu negdi po cijeni kao k141 sad neznan koja je razlika
http://www.akg.com/site/products/pow...iew,specs.html

evo za grado sr80
http://www.gradolabs.com/product_pages/sr80.htm

Bia san u "Dobar zvuk" i ovaj mi je preporucia taj model i grado sr80 i sr60.
i da bi sve bolje od toga bilo bacanje para...
Reka san mu da mi je to za komp i za slusat mp3.
Prikljucit cu ih na cl audigy(nebi uzima ove x-fi pizdarije)

p.s. Jeli normalno da prodavac se sam ponudi da ti spoji jedne i druge pa da ti lipo cujes sta je to, nego on meni tamo nesto pokaziva kako su kozne.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 22:29   #4
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Isao si u krivi ducan. Dobar zvuk je samo za sminkere i neznalice. Idi u boje zvuka iznad gusica imas spojeno masu raznih slusalica i sve ih mozes isprobati ponesi cak i svoj neki cd ako je original i ima dobar mastering.

Grado slusalice u toj klasi su jako neudobne za duze koristenje iako imaju dobar zvuk. Imas ih dosta jeftino u hg cini mi se.

A ako ces sluse prikljucivati na cl audigy nema smisla da uzimas slusalice tako jake. Ja sam bio u boje zvuke kupiti slusalice i na kraju sam uzeo AKG k55 jer mi je covjek fino objasnio da bas i nema smisla za moje potrebe nista skuplje, ako necu ulagati u pojacalo za sluje ( uglavnom ulaziti u dodatne troskove osim slusalica) Ali ne kupuj nista dok ne poslusas.

Uglavnom pazi i na udobnost i masu slusalica ako ih mislis koristiti za maratone filmova i igara.

cl audigy je losa zvucna kartica, dakle losi knverteri i izlazi, uglavnom u klasi zvuka koji dobijes na boljim maticnim plocama. Na to nesto kvalitetno nema smisla spajati.

Za tu lovu kupi music extreme x-fi i K55 i tako ces dobiti najvise sto se tice kvalitete zvuka.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 13:53   #5
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Sta kazes na grado sr80(679kn) i xtreme music(674kn) u hgspota pise da ima za narucit ?
Icu u ponediljak poslusat neke u boje zvuka, steta sta ne drze grado tamo.
Koliko te mozes dugo nosit ?

Zadnje izmijenjeno od: Munja00. 26.01.2008. u 14:07.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 15:21   #6
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Pogledaj malo specifikacije tih slusalica i vidjeti ces da grado leze na usima umjesto da se naslanjaju na glavu okolo usiju. Otvorenog su tipa tako da izolacije izmedju tvojih usiju i okoline prakticki nema pa ce se cuti sto ti slusas i ti ces cuti buku oko sebe. Za njih ljudi se malo igraju sa spuzvom i naprave nove spuzve, ali neki konsenzus jest da su jako neudobne. Uglavnom nebi kupio nista sto nemogu prethodno isprobati jer nekome se svida vise ovakav zvuk nekome onakav, to je stvar ukusa. Ali opet ako to mislis spajati na tu zvucnu koju imas ne isplati se jer ne vjerujem da ce to pogoniti te slusalice. Tako da uzmi i to u obzir da se ne bi razocarao kada ih poslusas u boja zvuka na pojacalu i kada dodes kuci.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 17:12   #7
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Evo san bia u boje zvuka i mislin da cu se odlucit za akg k240 studio jer su puno udobnije od k141, zvuk im je stvarno ludilo. Usteka ih je u izlaz za sluse u onaj denon player sta je do njih i reka mi je da cu imat isti takav zvuk na komp sa malo boljom zvucnom. Jos cu poslusat i te tvoje sutra jer san danas bia u zurbi, 800kn su jeftinije pa sta me briga ako se necuje neka drasticna razlika.
Samo mi je steta sta nemaju izlozene ni jedne senn audiofilske.

Danas san trazia xtreme music i nema je za uzet nigdi(hgspot, ve-mil, links) niti je mogu narucit. Ima jedino u linksa gamer i dode 739kn.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 18:58   #8
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Nemoj te gamer zvucne jer su osakacene sto se vidi po velicini kartice onako na brzinu.
Takav zvuk ne vjerujem da ces imat jer kada ti on kaze bolja zvucna mozda misli na one sa vanjskim dekom. Ipak pojacala, pogotovo takva, imaju malo jaci i kvalitetniji izlaz sa slusalice.

A i 800 kn nije bas za baciti . Ali da je razlika u zvuku kada sam ih probao prepao sam se zvuka jer mi se svidio a nisam imao u sebe nego 500 kn
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 20:00   #9
lapis
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 62
Ja sam isto u potrazi za slušalicama. Zvučna kartica je creative sb pci512. Mislim da bi mi najviše odgovarao neki početni «audiofilski» model. Dizajn bi trebao biti open ili semi-open i circumaural. Možda akg k514 ili sennheiser hd 515 ali izgleda da tih modela kod nas još nema. Za ove k514 nisam siguran jesu li circumaural jer na njihovoj stranici na jednom mjestu piše jedno a na drugom drugo. Ima li ko ove modele.
lapis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 21:31   #10
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Ma samo gledaju kako ce dignit cijenu, sve je to pljacka ali sta ces kad nemas para(student - ) za prave stvari moras birat izmedju te sirotinje.
Posto cu imat priliku probat cu ustekat na audigy se pa ako ne bude valjalo pokusat cu skupit za neku bolju zvucnu, inace necu dodatno trosit. Sutra cu opet u boje zvuka, ali cu ih ovaj put vise upilat...
Munja00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 00:15   #11
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
ima netko prijedlog za neko malo pojacalo.
naime vec par godina se nemogu odvažiti copit akg k271, pa mozda me sad uskoro pukne ak sjedne neka dodatna lova.
no znam da mi xfi moja nije dovoljna to upogoniti.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:04   #12
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Evo sam kupia k 240 studio; Nakon po ure slusanja(priko philipsove linije) ne da se primjeti razlika nego kad pustin pismu na zvucnike i na slusalice to je drugacija pisma, nema veze jedno sa drugim... Kako tek sad ludilo zvuci gibo ... Pisme koje cesto slusam san pusta preko slusa i to je nebo i zemlja... Kada dobijen audigy onda cu rec kakva je za komp posto sad iman integrusu i nemoze ih se ni pola pojacat ali je svejedno ludilo zvuk...
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:35   #13
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Imao sam prilike poslušat svakakve Sennheiser slušalice, od modela MX, do CX, preko serije HD200, 400, 500 i mogu vam samo reći da za MP3 glazbu, dakle lossy format i nezahtjevnog slušača razlike nema već nakon 400 kuna cijene.
Što se impedancije tiče, naravno da će za 120 omske slušalice trebat dosta velika struja da bi ih se pokrenulo, ali za 32-50 omske kakve jesu do HD555 modela, biti će dovoljna obična Audigy kartica, čak i SE. Onboard ima nešto veći THD postotak, i nema dosta juicea za dat tako velikim slušalicama.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:45   #14
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Usput, čestitam Munji na dobrim slušalicama
Za sve one koji misle da nemaju dosta jak izvor glazbe, preporučam kupiti preko ebaya CMOY pojačalo za slušalice i problem je riješen.
Cijena je s dostavom oko 200kn, a mogu reći iz prve ruke (prijatelj je uzeo od tog čovjeka) da je stvar isplativa, da se onda glasnoća zvučne kartice može spustiti, i ostaviti pojačalu da radi na pitanju glasnoće
Usput, stvar se temelji na Burr-Brown operacijskim pojačalima 2134 i sl. porodicom, i zvuk je fenomenalan, nažalost kod nas ih nema za kupiti, bar ne u chipoteci i sl. prodavaonicama

E, link: http://preview.tinyurl.com/yrlru9
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 19:11   #15
Vedran Kologran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: SPLIT
Postovi: 42
Sorriy sta upadam al da ne otvaram novi topic,buduci da je vezano:

Citiraj:
Autor stripy Pregled postova
ima netko prijedlog za neko malo pojacalo.
naime vec par godina se nemogu odvažiti copit akg k271, pa mozda me sad uskoro pukne ak sjedne neka dodatna lova.
no znam da mi xfi moja nije dovoljna to upogoniti.
Nije definitivno meni hd 555 zvuce duplo jace na kucnom pojacalu koje je nazalost u drugoj prostoriji i nije spojeno s kompom , nego na x fi kartici , pa bi i ja volio naci neko pojacalo za slusalice kad ih spajam na komp.

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Usput, čestitam Munji na dobrim slušalicama
Za sve one koji misle da nemaju dosta jak izvor glazbe, preporučam kupiti preko ebaya CMOY pojačalo za slušalice i problem je riješen.
Cijena je s dostavom oko 200kn, a mogu reći iz prve ruke (prijatelj je uzeo od tog čovjeka) da je stvar isplativa, da se onda glasnoća zvučne kartice može spustiti, i ostaviti pojačalu da radi na pitanju glasnoće
Usput, stvar se temelji na Burr-Brown operacijskim pojačalima 2134 i sl. porodicom, i zvuk je fenomenalan, nažalost kod nas ih nema za kupiti, bar ne u chipoteci i sl. prodavaonicama

E, link: http://preview.tinyurl.com/yrlru9

Ovo je genijalna stvar al ima li kakva alternativa kod nas da nije sa e buy-a?

Zadnje izmijenjeno od: Vedran Kologran. 29.01.2008. u 19:22.
Vedran Kologran je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 19:52   #16
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
200 kn previše ili te dostava zabrinjava?
Stvarno ti preporučujem tog čovjeka, jer već duuugo vremena prodaje takva pojačala, a i mome prijatelju je stiglo kroz 2 tjedna. Potpuno je zadovoljan dobivenime.
Do paypala valjda možeš, a i registracija na bay nije tako teška.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 20:18   #17
Vedran Kologran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: SPLIT
Postovi: 42
Ma nisam se zamarao do sada paypalom ,kolko znam mozes raditi uplate ali ne i povlaciti lovu ,a sa e-buya mi nista nije trebalo.Samo sam mislio skratiti proces registracija paypla ,uplata ,registracija e buya ,uplata ,pa cekanje 2 tj sve za stvar od 200 kn ...pa valjda ima nekakvih pojacala za slusalice i kod nas,neke druge marke? (ne da vjerujem ,znam da su ove odlicne sta ti predlazes ,samo valja ima nelosih i u hr kupiti pa nismo Kazastan....)
Vedran Kologran je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 20:53   #18
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Da se kužimo, ne reklamiram ja nikoga, samo preporučujem, nitko me ne plaća

Kod nas ti je problem kod toga što nema za kupiti jeftinih pojačala za slušalice, tj. imaš
jako uzak izbor, i to su uglavnom pojačala cijene reda veličine 1000 kn pa na više.

To mi je stvarno previše za dati, a onakvo CMOY pojačalo se vrlo lako može napraviti i u kućnoj produkciji. Samo, sad dolazimo OPET do problema specifičnog Hrvatskoj, a to je da kod nas nema nigdje za kupiti operacijskih pojačala koja se preporučaju prilikom slaganja tog pojačala. Usput, evo jedne vrlo dobre stranice, jako je lijepo opisano, pa to može svatko napraviti tko ima volje...ne mora niti biti neki elektrotehničar, samo je bitno dokopati se potrebnih komponenti. Cijena dijelova ne bi trebala prijeći 150 kn, a onda dolazimo do toga da je jeftinije naručiti iz S.A.D., pa makar pričekao 2 tjedna.

Meni trenutno nije neophodno jer mi slušalice imaju samo 32 ohma impedanciju, pa mi Audigy daje dosta zvuka van, ali da imam neke 80+ ohma slušalice, sigurno da bih investirao u takvo što.

http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 21:11   #19
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Imao sam prilike poslušat svakakve Sennheiser slušalice, od modela MX, do CX, preko serije HD200, 400, 500 i mogu vam samo reći da za MP3 glazbu, dakle lossy format i nezahtjevnog slušača razlike nema već nakon 400 kuna cijene.
Bas bi volia da mozes cuti ove pa da onda komentiras razliku, ja san npr. slusa prvo ove pa senn hd 485 i dalje nisan tia uopce probavat, ali je bilo spojeno na denon player na 6.3mm

Ja cu svoje sutra poslusat na pravom pojacalu pa cu van rec kakva je razlika.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 22:07   #20
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Ja sam imao tu sreću da sam se naslušao svega i svačega, zadnje su bile HD555, sam posjedujem HD485 i mogu reći da neke razlike ima, ali nisu to brda i doline.
Zapravo bi bilo krivo ovako i procjenjivati, jer svatko ima neki svoj ukus, a i razne slušalice drugačije podnose raznu glazbu, neke zvuče oštrije, neke imaju topliji i nenapadni zvuk...kažem, sve ima svoj + i svoj -, ali činjenica je da je nepotrebno kupovati neke Hi-End slušalice ako će se na njima slušati MP3.

Denonovi uređaji su općenito odlični, tako da vjerujem da si ih imao prilike isprobati u pravom svjetlu, bolje može biti jedino uz neko pojačalo (X-cans ili sl.), ali to košta više no što stvarno vrijedi (to je samo moje skromno mišljenje).

Možeš malo opisati zvuk na AKGicama? Zadnje što sam čuo je bio neki polu-prijenosni model, i imao je ubitačan bass...a kruže glasine da im sve slušalice imaju naglasak na bass
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 00:40   #21
Vedran Kologran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: SPLIT
Postovi: 42
Za bozic sam kupio sebi HD 555 (koje izgleda imaju tendenciju da deleko bolje zvuce na jako kvalitetnom pojacalu (NAD ) u drugoj prostoriji negoli na pc-u i x-fi kartici za (informacija za sve ponosne vlasnike doticne) ,a jednoj sebi jako dragoj osobi sam istovrenmeno kupio AKG 530 LTD(vrag mi nije dao mira nego da testiram obje) i stvarno neznam sta da kazem. HD 555 su puno udobnije ,moguce ih je cak zaboraviti da su na glavi nakon duzeg nosenja. AKG na ne-mp3; dakle orginal audio cd-ima jednostavno daleko precizniji zvuk.SH hd 555 imaju ugodniji i topliji bas,AKG 530 visoke tonove nepogesivo reporduciraju .... uglavnom ono sto sam zakljucio je da je zvuk jako subjektivna stvar , i ne postoje idealne slusalice
Vedran Kologran je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 00:46   #22
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Definitivno, kad bi netko maknuo sve te oznake s njih, i maknuo etikete s cijenama, mislim da ljudi malo drugačije procjenjivali zvuk
Eh da, i one tehničke karakteristike isto treba maknuti
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na