Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2008., 09:48   #1
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Arrow Laptop i komp preko wirelessa u kući na adsl. KAKO?

Dobar dan,

trebam informacije kaj kupiti i kak namjestiti da imam laptop + 2 kompjutera na istu dsl vezu (novi-net wDsl).

Koja oprema? Kolko kuna?
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 11:03   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Po dostupnim informacijama osim opreme koju postavlja ISP operater tebi je još potreban standardni router (onaj bez adsl modema tj. sa WAN priključkom na ulazu). Da li će isti biti samo žični ili žični i bežični ovisi o tvojoj želji kako ćeš spajati klijente (npr. laptop).

4. Što sve ulazi u priključnu pristojbu od 599,00 kn za wDSL (Pro) uslugu i koji je postupak instalacije?

wDSL
U cijenu od 599,00 kn uračunato je postavljanje terminalne opreme(antena i unutarnja jedinica) od naše strane na lokaciju koju određuje naš djelatnik. Instalacija uključuje postavljanje antene na već postojeći stup na krovu, postavu unutrašnje jedinice koja služi za napajanje i komunikaciju sa antenom, te konfiguraciju jednog računala ili routera za pristup internetu. Takođjer, na korisniku je da osigura žičanu vezu(UTP kabel) izmeđju krova(lokacije gdje će se montirati antena) i lokacije gdje se nalazi računalo ili router.

wDSL Pro
U cijenu od 599,00 kn uračunato je postavljanje terminalne opreme od naše strane što uključuje postavljanje antene na stup/nosač na krovu objekta, postavu unutrašnje jedinice koja služi za napajanje antene, te konfiguraciju jednog računala ili routera za pristup internetu. Ukoliko korisnik ne posjeduje adekvatan nosač za montažu antene, možemo isti osigurati uz dodatnu naknadu. Eventualna montaža nosača, ostvarivanje potrebne žičane veze između krova i lokacije čvorišta (računalo ili router) te konfiguracija korisničke opreme (računalo ili router) biti ce izvršeni od strane naših &nbspdjelatnika bez dodatne naknade.

Ukoliko već imate umrežena računala (LAN), te želite omogućiti pristup internetu na jednom ili više njih, također možemo za Vas pribaviti i podesiti adekvatnu opremu (router) uz dodatnu naknadu.

Postupak instalacije, te oprema koju korisnik dobiva na korištenje od strane NOVI-NET-a
Nakon dogovorenog termina, naša ekipa dolazi na Vašu lokaciju i montira antenu na za to predviđeno mjesto (bilo na &nbsppostojeći antenski stup na krovu ili novopostavljeni nosač).
Antena koja se montira na Vaš objekt (kliknite za veću sliku)

Zatim se postavljena antena povezuje UTP kablom sa unutarnjom jedinicom (IDU) koja služi za napajanje i komunikaciju sa antenom. Unutarnja jedinica (IDU) se najčešće postavlja na mjesto ili blizu mjesta gdje se nalazi računalo ili router. Na jedinici se nalaze dva RJ-45 priključka od kojih jedan služi za vezu sa antenom i drugi koji se spaja u vašu mrežnu karticu ili WAN port na routeru.
Unutarnja jedinica (IDU)

Sada još preostaje unesti potrebne podatke u računalo ili router za spajanje i time završavamo instalaciju, te korisnik može početi koristiti internet.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2008., 21:57   #3
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
ja tražim informacije o WLAN-u, ovo sve mi je več poznato.
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 10:10   #4
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
bitno mi je da računala nisu ovisna jedno o drugome, znači da ne mora biti npr PC upaljeni da bi se laptop mogao spojiti ili obrnuto.
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 10:16   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
...tebi je još potreban standardni router (onaj bez adsl modema tj. sa WAN priključkom na ulazu).
Search ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 10:46   #6
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
trebam pomoč oko odabira modema, razlike, cijene i to,

i kaje to WAN? WAN = WLAN?
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 11:31   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Citiraj:
Autor renato007 Pregled postova
kaje to WAN? WAN = WLAN?
Ne, WAN je jako pojednostavljeno broadband konekcija prema netu.
Citiraj:
Autor renato007 Pregled postova
trebam pomoč oko odabira modema, razlike, cijene
Ako je info iz 2. posta točna i to je tvoj budući ISP i želiš WLAN - om pokriti svoju lokaciju u 5. postu pod Search ti je dan prijedlog uređaja za nabavku.
Ovaj uređaj ima nekoliko ovdašnjih forumaša i zadovoljni su s njim.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 14:47   #8
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne, WAN je jako pojednostavljeno broadband konekcija prema netu.

Ako je info iz 2. posta točna i to je tvoj budući ISP i želiš WLAN - om pokriti svoju lokaciju u 5. postu pod Search ti je dan prijedlog uređaja za nabavku.
Ovaj uređaj ima nekoliko ovdašnjih forumaša i zadovoljni su s njim.
Hvala na ovim informacijama,
trebam još i USB WLAN karticu. molim vas za prijedlog.

- zanima me kolko je to sve skupa pouzdano i koliki je domet ovog uređaja.
I još me zanima dali mi je bolje PC povezati kablom i kraj njega postaviti ovaj wirelles ruter, i dali če računala biti neovisna jedno o drugom.

unaprijed zahvalan
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 15:28   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Nemoj usb WLAN uzimat. Radije uzmi PCI WLAN karticu. Puno je pouzdanija i bolje hvata signal.
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.509.025
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 09:07   #10
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nemoj usb WLAN uzimat. Radije uzmi PCI WLAN karticu. Puno je pouzdanija i bolje hvata signal.
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.509.025
trebam kupiti u ve-milu ili hg-spotu a ovaj uređaj nema u ve-milu = http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...naopr&c=C20107
renato007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 09:17   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Imaš je u hgšrotu za 120kn (šifra 010063).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 09:47   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Predloženi Netgear WGR614IS u Vemil - a (prvi na listi, po webu dostupan),
alternativa MICRONET SP916GK

HGspot alternative:
CANYON CN-WFAP
D-LINK DI-524

Ako financije nisu problem onda "Mercedes" među tim uređajima (pogotovo ako mu se promjeni pamet - firmware):
LINKSYS WRT54GL

Nikky je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 10:18   #13
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Uzimam ovaj uređaj u ve-milu *NETGEAR Wireless Router 54Mbps 802.11g NAT Access Point 4xLAN ports /WGR614IS, po preporuci.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nemoj usb WLAN uzimat. Radije uzmi PCI WLAN karticu. Puno je pouzdanija i bolje hvata signal.
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.509.025
koje su razlike, i kaj znači puno pouzdanija, usb gubi signal? prekida se veza ili softwerski problemi? jer mi se čini praktičnijim USB WLAN kartica.

i kaj da uzmem za WLAN karticu u ve-milu ili hg-spotu (jedino to je u mojoj okolici)
renato007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na