Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2008., 10:49   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool Kućište,ploča,SATA kabel i potrošeni živci

Nisam znao jel neki određeniji podforum primjereniji za ovu temu pa ako je to slučaj molim moderatora da napravi svoje .....

Imam kučište u kojem nema puno mjesta oko same ploče i moram spojit SATA kabel.
Sata konektori na samoj ploči su onog kutnog L tipa a ne normalni okomiti...
Tako da nema mjesta za SATA konektor/kabel od same bočne stranice kučišta...
Nema šanse ugurat kabel s montiranom pločom isto kao što nema šanse ugurat ploču sa kabelom u kučište....

* Netko če pomislit da dobro presavijem kabel ali opet ni tako nema mjesta....

* Sljedeče šta netko može pomislit je kabel sa L konektorima ali taj tip kabela je slomiven u krivom smjeru i izgleda da se ne proizvode u onom smjeru u kojem meni treba -prema gore (bar su mi tako rekli u dučanu) ....jer ovako kad su prema dolje iako se čini da može stat zbog bočnog mjesta ne može stat što se tiče dna jer nema mjesta za kabel čak ni da uguram kabel u gornji konektor na ploči (sveukupno ih ima 4 /2 poviše 2)

* U biti tražim SATA kabel sa vrlo kratkim konektorom i uspio sam nači jedan takav kutni na L no vrlo brzo je postao očit minus toga...
Tu je kratkoča samog konektora negativna stvar jer iako može stat šta se tiče bočnog mjesta te onog mjesta ispod same ploče /dna kučišta ....u biti kabel se ne može ugurat u same konektore na ploči jer je konektor prekratak pa drugi L dio konektora tuče u ploču pošto sami konektori na ploči nisu na samom kraju nego su nekih 4 milimetra unutra šta je dovoljno da mi se zagorča život

Ako je nešto nejasno evo Slika

I sad jel propuštam neko očito rješenje ovoga ili mi ostaje da upaljačem pokušam napravit kutni konektor na onu stranu koja bi mi odgovarala ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 12:29   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Citiraj:
nema mjesta za SATA konektor/kabel od same bočne stranice kučišta...
Na ovom dijelu i ja freezam.

Kako mislis bočne stranice? Sta ti smeta kod konektora, box za hardove ili? Neznam dali si razmisljao u provlacenju sata kabela ispod ploce pa na one otvore iza opet van...koje kuciste je uopce?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2008., 13:06   #3
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,346
zašto jednostavno ne uključiš kabel u gornji SATA konektor???

ili zašto nekupiš normalni SATA kabel, poput onog žutog kojeg imaš?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 13:58   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
luda kuca, malo sam to slagao u glavi i jedino objasnjenje zasto ne moze staviti obicne je da mu smeta kavez od diskova. no s druge strane to je moguce jedino ako kavez stoji okomito prema stranici a jos nisam vidio kuciste s takvim kavezom u kojem nema barem 15cm do maticne ploce mjesta.
dakle ostaje mogucnosti da doista kavez stoji okomito i ima mjesta pokraj maticne ali mu treba kutni jer drugi kraj smeta stranici kada je spojen u hard disk. a ne moze staviti kutni jer mu onda kutni ne moze ici u maticnu plocu a ne prave kutne na jednoj strani a obicne na drugoj. to mi nekako zvuci moguce vec no opet, nije tako napisao.....
kao sto rekog luda kuca
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:39   #5
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
luda kuca, ..... dakle ostaje mogucnosti da doista kavez stoji okomito i ima mjesta pokraj maticne ali mu treba kutni jer drugi kraj smeta stranici kada je spojen u hard disk.
Pa da ali hardovi guzicu u takvom kavezu imaju okrenutu premu unutra tako da mi ni to nije sad jasno kako mu smeta ?

Trebalo bi nabacit sliku kućišta, definitivno...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 17:10   #6
Kvaka22
Registered abuser
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Tu sam negdje
Postovi: 59
Postoje ravni SATA kablovi
Postoje 90° SATA kablovi
Postoje 180° SATA kablovi

Tvoj zuti je ocito ravni, plavi je 90° a otidji u neki PC shop i naci ces i 180°sata kabal...


Naravno, postoje i kombinacije s jedne strane ovako, s druge onako, no sve u svemu, kutni kabal ti treba i on kao takav postoji u obadva smijera...

Kvaka22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 19:42   #7
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Na ovom dijelu i ja freezam.

Kako mislis bočne stranice? Sta ti smeta kod konektora, box za hardove ili? Neznam dali si razmisljao u provlacenju sata kabela ispod ploce pa na one otvore iza opet van...koje kuciste je uopce?
Bočne :-/

Nije baš bočne ali uglavnom ne smatram da sam se krivo izrazio pošto sam to pisao u kontekstu = bočno s obzirom na ploču

i da , može se reč da se radi o kavezu za diskove ali ne u klasičnom smislu pa to nije nimalo važno za ovu priču...za koju mislim da sam je dovoljno detaljno opisao te bi trebalo bit jasno 'što kako i zašto' u kontekstu samih konektora na kabelima ....
btw,kućište je Antec 2480.

Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
zašto jednostavno ne uključiš kabel u gornji SATA konektor???
odgovor imaš u mom prvom postu

Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
ili zašto nekupiš normalni SATA kabel, poput onog žutog kojeg imaš?
zbog tog jer ne volim žutu boju a u dučanu imaju samo te
LOL
a što bi to rješio s kupovinom još jednog istog neupotrebljivog kabela ?

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
luda kuca, malo sam to slagao u glavi i jedino objasnjenje zasto ne moze staviti obicne je da mu smeta kavez od diskova. no s druge strane to je moguce jedino ako kavez stoji okomito prema stranici a jos nisam vidio kuciste s takvim kavezom u kojem nema barem 15cm do maticne ploce mjesta.
Ako to dosad nisi vidio pogledaj Antec 2480.
btw - i nisam tako napisao - potrudio sam se dovoljno definirat problem što,kako i zašto ...

@stuc ,nema problema -bacim sliku kučišta iako mislim da bi moj opis situacije trebao bit dovoljan

Citiraj:
Autor Kvaka22 Pregled postova
Postoje ravni SATA kablovi
Postoje 90° SATA kablovi
Postoje 180° SATA kablovi

Tvoj zuti je ocito ravni, plavi je 90° a otidji u neki PC shop i naci ces i 180°sata kabal...
A što ću to ču s tim postič ?
Kakva je to sad 3 vrsta 180° SATA kabeli . Zar to nije isto ko i ti prvospomenuti ?



Kad sam sad vidio sve odgovore morao sam pogledat opet jel stvarno taj moj post toliko nerazumljiv.
I uopče mi se ne čini takvim jer mislim da sam se potrudio dat dovoljno informacija za opis situacije.
Tako da po mi se po nekim dobivenim odgovorima čini da nitko nema volje posvetit malo pažnje i pročitat s razumjevanjem....
Pa ne tražim valjda puno ?
Mislim ,mogu opet isto pisat drugim rječima ali sve piše u prvom postu a nešto nedovoljno opisano sam uvjek spreman dopunit i razjasnit....

Vjerovatno sam se sad nekom s ovim učinio bezobrazan da ne dobijem rješenje čak i ako ga se zna

Pa da provam pojednostavnit....
Kao kučište probajte vizualizirat kutiju od cipela u koju na dno mora doć ploča koja je manja od same kutije nekih 5 milimetara sa svake strane.
Naravno ploča ne ide na samo dno već je od dna podignuta isto nekih par milimetara pošto stoji na onim metalnim distancerima il kako se več to zove....
A onda imam u jednom kutu na ploči sata konektore....

Jedino rješenje koje vidim dosad je nekim alatom dirat kučište ali to ne želim....
Stvar je da za SATA kabel s ravnim konektorom nema tu mjesta zbog bočnog zida.
Za onaj kutni isto nema mjesta no ne zbog bočnog zida več zbog podloge jer bi ploča trebala bit više podignuta tj. oni spomenuti distanceri na kojima stoji ploča bi trebali bit viši.
Govorim zbog podloge jer ne postoji L kabel koji je prelomljen tako da ide prema gore.

Bio bi idealan neki kabel sa vrlo kratkim samim konektorom tj. onom plastikom no kad sam našao takvog kutnog odmah je postalo očito da i to nevalja jer...
Sami kraj tog L konektora je prekatak tako da kad bi se ugurao u konektor na ploči odmah ide krivina od 90stupnjeva tako da se uopče ne može ugurat u ploču poštu mu ovog puta smeta sama ploča jer ti konektori na ploči nisu na samom kraju ploče več su odmaknuti par milimetara unutra što je malo ali opet dovoljno da upropasti nešto što se inače čini idealno po mjestu kojeg bi zauzelo van ploče....

Ustvari da se izrazim stilom Kvake22
Treba mi SATA kabel sa kutnim L konektorom ali izgleda da postoje samo oni od 90° a meni bi idealan bio 270° konektor

Nadam se da je ovo zvučalo razumljivije a ako nije probajte pročitat ponovo?

Mislim situacija je glupa i komična no stvar se svodi na to da zbog toga nemogu sastavit novi komp ...... ....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 21:26   #8
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
BTW. Šta nisu SATA konektori na ploči suprotno okrenuti gornji/donji? Ak uštekaš gore, kabel ide prema gore.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 21:57   #9
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,346
kupi ploču sa drugačijim rasporedom SATA utora ili drugo kučište
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 00:12   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
......taj tip kabela je slomiven u krivom smjeru......
Jel ti ovaj "slomiven" u dobrom smjeruv? Uvjeren sam da je

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=201.510.002

Klikni na sliku.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2008., 03:10   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
baci ploču kroz prozor i kupi nešto kako spada i da ti odgovara,
ili uzmi škare za limu i izreži dio di ti smeta.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 07:18   #12
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
...Za onaj kutni isto nema mjesta no ne zbog bočnog zida več zbog podloge jer bi ploča trebala bit više podignuta tj. oni spomenuti distanceri na kojima stoji ploča bi trebali bit viši.
....
Kak stojis s podizanjem ploce? Ako bi podigao plocu (ili dulje distancere ili u postojece usrafiti jos jedne) nestali bi problemi.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 08:33   #13
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A što ću to ču s tim postič ?
Kakva je to sad 3 vrsta 180° SATA kabeli . Zar to nije isto ko i ti prvospomenuti ?
To je takav kabel koji gleda suprotno od ploce.

Ako je kabel u L pod 90% onda 180% moze biti samo ravni.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 08:38   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
BTW. Šta nisu SATA konektori na ploči suprotno okrenuti gornji/donji? Ak uštekaš gore, kabel ide prema gore.
Nažalost nisu ...
iako bi bilo logično ako se mene pita ...

Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
kupi ploču sa drugačijim rasporedom SATA utora ili drugo kučište
e taj mi se odgovor više sviđa jer vidim da si shvatio moj opis problema / njegovu ozbiljnost i razmislio o rješenju ....
iako ,ne misliš li da je u najmanju ruku to rješenje drastično.?


Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Jel ti ovaj "slomiven" u dobrom smjeruv? Uvjeren sam da je

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=201.510.002

Klikni na sliku.

Nino care

to što meni treba postoji pod nazivom 'left angle' L SATA cable a uobičajeni su desni ...

Ali kad ja u dučanu nakon ponuđenog L sata kabela kažem da bi meni trebao onaj koji je slomiven/prelomljen na suprotnu stranu od tog pogledaju me samo ko luđaka jer to ne postoji....

a sad očito moram opet u linksa ić i tražit da mi prodaju taj 'nepostoječi kabel kojeg oni nemaju'

btw, ima gdje kupit takvi krači?
inače je idealan i po veličini plastičnog konektora .....

2btw, onaj opisani problem da kad je kabel tukao u samu ploču je bio baš s tim kabelom (okrenutim put dolje naravno)

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
baci ploču kroz prozor
definitivno ču bacit novokupljenu ploču kroz prozor
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i kupi nešto kako spada i da ti odgovara,
a ti češ mi to prodat jel ?
jer inače ne vidiš li da je problem baš u tome što nemam gdje kupit to šta mi odgovara ....

a šta se tiče tog jel nešto kako spada pa da znam hoču li kupit.......
pa tko če to unaprijed znat kad dobiješ preporuku za x ploču i y kučište... ?
no zato vjerujem da če ovo bit od neke koristi onom koji razmišlja o istoj kombinaciji ....

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ili uzmi škare za limu i izreži dio di ti smeta.
Kad dam neke novce za nešto očekujem dovršen i dobro promišljen proizvod za kojeg mi se neče javit želja da ga ni na koji način 'popravljam'....


Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Kak stojis s podizanjem ploce? Ako bi podigao plocu (ili dulje distancere ili u postojece usrafiti jos jedne) nestali bi problemi.
nestali bi problemi jer bi dobio mjesta za prelomit kabel ali bi se sigurno pojavili novi šta se izlazi na samoj ploči nebi poklapali s onima na kučištu



@atha ,
Konektor prelomljen na 90° i 270° su oboje na L a meni izgleda odgovara samo ovaj drugi na naopaki L
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 10:13   #15
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
nestali bi problemi jer bi dobio mjesta za prelomit kabel ali bi se sigurno pojavili novi šta se izlazi na samoj ploči nebi poklapali s onima na kučištu
Tocno.
Ako se ne varam problem je otprilike u zaokruzenom mjestu:

Mislim da bi najjednostavnije bilo napraviti rupu u poprecnom limu. Lim ima rupe kroz koje idu kabli, pa mu nebi smetala jos jedna rupa. Jos ako izvedes kvallitetno nece se ni primjetiti da nije original.
Tada bi kroz tu rupu mogel potegnuti i zice od Fpanela i lakse bi poslozil kablovinje.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 19:56   #16
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Frend je napravio baš to što je rib@ predložio. Izrezo je malo lim na tom dijelu i provuko kablove. Što se IMON-a tiče, odgovorio sam ti na konfiguracijama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 23:26   #17
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da to je to mjesto ....

nego ,kopanje po kučištu bi ostavio za zadnje rješenje ...ako bi uopče i razmišljao o tome jer kao što sam rekao kad dam neki veči novac za nešto želim promišljen proizvod za kojeg mi se neče javit želja da ga 'popravljam' (a ovo je koštalo dovoljno da mi upadne u tu kategoriju)
I iako bi bilo blesavo zbog ovog gledat kučište kao nešto što je nedovoljno promišljeno ' u biti mislim da bi bilo bolje da je 'ovalna' rupa na toj stjenci bila skroz na dnu kao i ona šta dijeli kavez sa 5,25 kavez s odjelkom za diskove....

Još mi ostaje potraga za kabelom ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 23:03   #18
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smile

Problem rješen ...

bez potrage bez kraja za 'nepostoječom' vrstom kabela....

u biti je vrlo jednostavno.

umjesto kučišta sam 'popravio' sami kabel...
Pilom sam 'skratio' sami plastični konektor (ravni) / ustvari ogulio konektor do kabela za nekih 3 milimetra šta je bilo dovoljno da stane tamo gdje treba kad se prelomi....naravno za odvojit kabel od ploče je potrebno vadit cijelu ploču no to 99% neču brzo radit
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na