Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2008., 09:49   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Question Preporuka za kućište ?

trenutno imam kućište koje je živi užas po bilo kakvim najnižim estetskim kriterijima.
Ustvari to nije kućište. To je samo konstrukcija koja je od njega ostala....
Jednom sam mislio sredit i obojat bočne stranice da to na nešto liči pa je to stalo na balkonu jedno vrijeme a onda poslje bure više nije bilo na balkonu nego........

Uglavnom to što je užaš me nimalo ne dira pošto komp nikad nisam ni gledao kako je stajao ispod stola.

Ali sad je to čudovišno stvorenje izvirilo iz te svoje špilje i bože moj koji je to užas. .


Več jedno vrjeme stoji na drugom mjestu i komp mjesto određuju neke druge stvari plus ovi oni kabeli i tako to....meni treba novo kučište jer je nemoguče da mi pogled usput padne na ovo (kao kad je bilo na prijašnjem mjestu) oči me zabole.


I tako ja želim preporuku za kučište koje valja ali da je šta jeftinije.
Znam da bi trebao npr. napisat 'do 100 kuna' ali ....

npr. kučište od 100kn bi bilo najbolje samo ukoliko ono za 200 nije ne duplo nego pet puta bolje, kad je za mene očito to od 200.

Pošto mi ne treba napajanje jer ga već imam pretpostavljam da bi mogao proč jeftinije.....


btw, želio bi nekakve čiste jednostavne linije.... mrzim bilo kakva vrata....rupe ionako nisu puno važne več ču ugradit rupu za vent po svojoj želji....

Ne mora bit nužno uspravno -može i polegnuto pa da može stat uz nekakvu audio komponentu....glavno da nije ružno...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 10:32   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ak hoćeš polegnuto a ne preskupo, pogledaj ovo. http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7740020
Nije baš 100kn al je prostrano, čvrsto i nećeš se porezat na njega.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 11:47   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ne da nije baš 100. Bliže je 300 :-/

Ne čini se neka velika razlika da je vidi moj novčanik. Ali moje oko je vidi ako me shvačaš....

A vidim i da dolazi s napajanjem a pošto mi to ne treba pretpostavljam da bi se bez dalo nač nešto jeftinije ?

E sad, ne znam kako stoje napajanja u tim polegnutima npr....polegnuto kuciste u biti ima isti raspored kao uspravno samo s drukčijom prednjom maskom ili se radi i o drugačijem rasporedu unutra ? Jer nemam baš klasično napajanje a želio bih ga iskoristiti da nemoram plačat nešto što mi ne treba ....iako bi mi u polegnutom slučaju bilo malo čudno ispilat gornju ploču za hladila od napajanja

inače van toga kučište stvarno ne izgleda loše i bio bi otvoren za razmišljanje da mi se komp pridruži audio komponentama...

iako kad zamišljam ovo moje polegnuto malo mi se čini da bi u tom položaju bilo ogromno.

Postoji nešto tako ali manje ili bar da djeluje manje...? jer da imam nekakvu kutiju koja mi je veča od resivera mi djeluje ružno :-/

Ne mora nužno bit Vemil ali bi htio da kučište mogu kupit u Splitu jer bi bilo kakvo naručivanje odnegdje diglo cijenu za poštarinu šta ne dolazi u obzir (da se radi o nečem skupljem gledao bi drugačije...)


a šta se Vemila i normalnih jeftinijih kućišta tiće. Evo malo lurkam po cijeniku na osnovu cijena i ovo se ćini kao kućište baš po mojem ukusu i kriterijima
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7750001
međutim tog nema na lageru kad piše da je 'u dolasku'
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 18:25   #4
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

100 pogleda i ništa ....?

Mislim ne znam bi li ovaj nedostatak pažnje trebao gledat kao nešto:

- negativno u stilu "niko me ne hebe pol posto a da napišem da želim kučište i imam za njega do 500-1000 ili 1500kn vjerovatno bi dobio hrpicu preporuka"

- ili pozitivno u stilu "kako su svi uljuđeni i civilizirani da nitko ne želi pisat kako su kučišta u tom cjenovnom razredu smeče i da tražim nemoguče"




možda ovo pomogne...

ako je stvarno nemoguče dobit preporuku nečeg jeftinog (pošto svi imate skuplja kučišta a želite davat preporuke na osnovu osobnog iskustva,jel )
slobodno mi po onim napisanim kriterijima dajte preporuku za nešto skuplje od 100-200kn da vidim što mi sve nosi više uloženih novaca.

No skuplja kučišta ne želim pogledat i pomislit kako su ružna ili da su mogli nekako bolje složit raspored ili stavit rupu za neki vent negdje drugdje jer od više uloženih novaca očekujem proizvod za koji mi se neče javit želja da ga popravljam ubodnom pilom jer bi nešto bilo bolje na moj način .....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 18:55   #5
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Aplus CS-185A - Nabava.net
Za svoju cijenu nudi mnogo toga pa baci pogled Matesonikov review i ovaj od strane Omege.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 19:57   #6
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovaj aplus ti je dobar izbor,
a jeftinije od ovoga bez napajanja ne vjerujem da postoji. http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...=0&Sifra=21208
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 20:28   #7
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 23:22   #8
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

E sad, ne znam kako stoje napajanja u tim polegnutima npr....polegnuto kuciste u biti ima isti raspored kao uspravno samo s drukčijom prednjom maskom ili se radi i o drugačijem rasporedu unutra ? Jer nemam baš klasično napajanje a želio bih ga iskoristiti da nemoram plačat nešto što mi ne treba ....iako bi mi u polegnutom slučaju bilo malo čudno ispilat gornju ploču za hladila od napajanja

inače van toga kučište stvarno ne izgleda loše i bio bi otvoren za razmišljanje da mi se komp pridruži audio komponentama...
Konačno uspio napisat odgovor, forum žešče u banani. Imam to kućište za HTPC doma i da, raspored je isti kao u okomitim kučištima i napajanje je u njemu polegnuto na bok. Što se napajanja tiče, pratio sam tvoj rad na napajanju pa ću ti reć da ti je svejedno koje kućište imaš pošto tvoje napajanje nemre uć ni u jedno nego mora bit vani. Što se izgleda tiče, nije loše al nije ni Silverstone. Nemožeš očekivat za te novce neznam šta. Širina mu je 43cm i slaže se s širinom audio komponenti (većinom).
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 23:46   #9
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
E ovo je već bolje šta se pažnje tiče

@Elvis
To mi je ružno a i da nije vidim da se radi o nekakvom web šopu što bi značilo + pošta a to ne želim uzevši u obzir cijenu samog kućišta....

@Gabre ,
Pa to ne izgleda toliko loše no mislim da to nebi mogao kupiti pošto ima isti problem kao i ono što sam vidio u drugom postu ovog topika - 'artikl u dolasku'

Malo sam gledao onaj Vemilov 'reklamni letak' sviđaju mi se ona kučišta šta Vemil prodaje gotove konfiguracije no tamo mi rekoše da mi to mogu prodat samo ako ču kupit konfiguraciju. :-/ A pošto mi se to čini u biti isto kučište kao i ono koje je u dolasku malo sam zbunjen.

@tOta,
E taj A+ bi mi djelovao još bolje da ima prednju masku neke druge boje jer mi srebrena na određenim stvarima djeluje jeftino i u ovom slučaju gore od bijele...Osim toga kučište mi na prvi pogled djeluje dobro te zbog cijene ne zaslužuje cjepidlačenje....


Kad ovako nakraju pogledam te jeftinije dostupne stvari stoji mi dilema između tog A+ i onog prvog polegnutog Codegena koji iako dolazi s napajanjem i još je srebren, potiče razmišljanje 'koliko bi estetski pasao na stalažu s nekim audio komponentama' u stilu pomišljanja "Pa to je komp ,pa to tu ne spada" ....pogotovo ako bi gore virilo ovo moje napajanje ako nebi bio zadovoljan s ugrađenim...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 23:56   #10
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Question

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Konačno uspio napisat odgovor, forum žešče u banani. Imam to kućište za HTPC doma i da, raspored je isti kao u okomitim kučištima i napajanje je u njemu polegnuto na bok. Što se napajanja tiče, pratio sam tvoj rad na napajanju pa ću ti reć da ti je svejedno koje kućište imaš pošto tvoje napajanje nemre uć ni u jedno nego mora bit vani. Što se izgleda tiče, nije loše al nije ni Silverstone. Nemožeš očekivat za te novce neznam šta. Širina mu je 43cm i slaže se s širinom audio komponenti (većinom).

Hm,s napajanjem na bok to kučište s mojim napajanjem nebi pasalo nikako na policu s audio komponentama.ni funkcionalno ni estetski....

Inače spominješ HTPC....postoji li neka prepreka koju je ne vidim da takvo kučište koristim za obični komp za 'rad' a ne poseban komp za puštat videa ili šta ja znam pošto ne kužim cijelu tu HTPC priču iako istina nemam baš ambicija za proučavat tematiku....


btw,kako si sročio tu rečenicu u kojoj spominješ Silverstone zaključujem da je to nešto dobro po čemu prosuđuješ ostalo pa daj koji link jer iako bi bio najsretniji potrošit što manje na kućište, gledajuči ovo dosad predloženo između čega imam izbor ,zanima me za koliko uloženog više se mogu dobit koliko bolje stvari ........no za tu opciju onda vrijede gore drugi napisani kriteriji...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 08.01.2008., 01:54   #11
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Nijedno kućište s tvojim napajanjem izvan njega nebi pasalo na policu s audio komponentama. Nema nikakve prepreke korištenju tog kućišta za rad, rekao sam da je raspored isti. Uslikao bih ga al mi riknuo fotić. Što se silverstona tiče, više možeš pogledat ovdje. Ta kućišta bi se lijepo uklopila al bi onda bio red da se kupi normalno napajanje. A i cjenovni razred je tu puuuno viši. Frend je neki dan sebi slagao HTPC pa je na moju preporuku uzeo ovo. 800 i kusur kuna, dobio i IMON modul s njim. Postoji i verzija Antec fusion s prednjom stranom od aluminija, tvornički ugrađenim displayom, velikim potenciometrom. To je još malo skuplje. Ali, sad se sjetih, taj antec ti nikako nebi pasao jer je predviđen za microATX ploče.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 09:48   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Thumbs up

fanATIče ,nitkove jedan mrzim te - iako se može reč da sam za ovo sam kriv

Prvo tnx na linkovima i danom uvidu u svjet okolo. Osječam se kao da sam živio u špilji




Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nijedno kućište s tvojim napajanjem izvan njega nebi pasalo na policu s audio komponentama.
Mislio sam da se gore (pod onim da za skuplje kučište ne želim ni pomislit kako bi ja to mogao nešto bolje ubodnom) za ovakve opcije podrazumjeva da nebi inzistirao iskorištavanju svog postoječeg napajanja kao što to radim razmišljajuči o jeftinom kučištu.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Što se silverstona tiče, više možeš pogledat ovdje. Ta kućišta bi se lijepo uklopila al bi onda bio red da se kupi normalno napajanje. A i cjenovni razred je tu puuuno viši.
U vezi tog Silverstona.
E čovječe to se zove kučište

Oni model sa tač skrinom u boji smatram perverzijom i ne želim ni mislit na to koliko košta dok su mi LC17 i LC16M nekako po ukusu....

...no LC17 mi djeluje obično u nekom negativnom kontekstu i moram priznat da mi se više sviđa LC16M.
No ipak se ne mogu riješit osječaja da bi ja to kučište napravio boljim a rekao sam da to ne želim za kučište ako košta

....mislim na prostore za prozračivanje / ide mi na nerve ta kockasta mrežica te na to kako je okrenuto napajanje da vuče zrak izvanaa ne iznutra....a to izvana nemože vuć zbog rupe/mrežice koja po dimenzijama smještaju definitivno ne paše npr. 12cm ventu. A napajanje bi morao uzet odvojeno uz cijene takvih kučišta !!!!
A od toga me smeta još više šta djeluje ogromno i sigurno me nebi oslobodilo pomisli kako je to ustvari komp te koji vrag to radi s audio komponentama.....


inače osim toga je "1handrd prosent kikas produkt"


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Frend je neki dan sebi slagao HTPC pa je na moju preporuku uzeo ovo. 800 i kusur kuna, dobio i IMON modul s njim.

imon. Baš sam nedavno negdje komentirao nešto u stilu kako mi ide na nerve šta nemam daljinski kad gledam filmove s kompa...mislim da je bilo u onom CRT TV topiku....

A za Anteca....ima srebrenu prednju masku što mi malo potiče razmišljanje o tom ekran modulu koji dolazi uz daljinac s kučište ....koliko se npr poklapa srebrena nijansa s onom od kučišta ? mislim izgleda li to kao nešto ugrađeno ili je neprimjetno ?

Kakva je tipka za paljenje ...šeta li ,jel klimava te kakav otpor ima ?
Pošto ti je to prijatelj uzeo pretpostavljam da bi znao odgovorit na to za razliku od nekog tko to gleda u katalogu.



Jedina zamjerka koju vidim u odnosu na one modele Silverstona su samo 2 mjesta za diskove ovde. Ostalo sve izgleda ok. i dolazi čak s nekakvim napajanjem koje i da nije odlično zbog izgleda bi bio voljan trejdat malo tišine ....jer za razliku od Silverstona za ovo sigurno nebi pomislio pa ovo je komp zbog veličine....


možeš li mi ti ili netko drugi trenutno hladnije glave ukazat na neki problem ili nešto drugo što nevalja a ja propuštam vidjet. ?

usput gdje je taj tvoj prijatelj to kupio ?

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Postoji i verzija Antec fusion s prednjom stranom od aluminija, tvornički ugrađenim displayom, velikim potenciometrom. To je još malo skuplje. Ali, sad se sjetih, taj antec ti nikako nebi pasao jer je predviđen za microATX ploče.
Antec Fusion ...kako dobru stvar napravit još boljom
....brušeni aluminij...tvornički ugrađen daljinac s ekranom...

Hm,stoji mi jedino pitanje vrijedi li ta verzija toliko kuna više od obične verzije no to je subjektivna stvar ....



Još samo da taj fusion s linka ima crnu prednju stranu....


a jedini problem i prepreku koju vidim za nekakav finalni osječaj "to je kućište po mojoj mjeri" je to što je za drugu vrstu ploča što bi u mom slučaju značio praktički cijeli novi komp. Grrr.




btw, šta se cijenovnog razreda tiče ,znam da izgleda blesavo kako prvo mislim proč što jeftinije za kučište a sad gledam ova skuplja i komentiram, no kod mene nije ništa normalno i ako več razmišljam o nečem boljem onda želim da sam što više s tim zadovoljan i u tom slučaju mi u nekim granicama nije žao dat koju kunu više od prvobitno planiranog u kojem slučaju ne želim potrošit ni kune više nego šta moram...aj dobro ovde se ne radi se o kojoj kuni razlike ali valjda shvačaš šta želim reči....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 10:36   #13
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Od kud početi? Antec NSK 2400 mi je fenomenalan i predstavlja best buy. Jedini minus mu je ograničenost na microATX. Što se tiče anteca u kombinaciji s IMON-om, s njim u paketu dolazi i kvalitetno 380w napajanje te 2 120mm venta s potenciometrom. I to valja uzeti u računicu cijene (napajanje i ventovi su i u antecu bez imona). Što se tiče IMON modula, boja se uklapa samo tako. Frend je uzeo i pržu Samsung 203-n u retail verziji s kojom osim klasične bež, dolaze i crna te srebrna maska. Moram priznat da srebrna mrvicu odskače od površine anteca ali samo ako gledaš izbliza. Iz daljine se uopće ne kuži razlika. I veli da gumb nije klimav. Antec Fusion se proizvodi i u silver i u black izvedbi. Računaj da su ta dva ista jeftinija u Diskont 24. Čuo kućište u radu i fakat moram priznat da je tiho a untra je hd2600xt grafa s malim ventom te box cooler na procu. Evo i jedan review kućišta.
Moram navest još 2 po meni prebrutalna kućišta; Zalman HD135 te HD160XT. Al cijene su malo veće. A ako je nebo granica, definitivno nešto od ovoga. Ovdje ćeš nać korisnih linkova. A ovdje još malo o IMON-u.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 08.01.2008. u 10:48.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 12:26   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smile

Hm, šta se tiče tih Zalmana ....meni se nimalo ne sviđaju i po izgledu mi je draži ovaj najobičniji antec NSK2400.
HD 160XT mi spada u istu klasu kao i onaj Silverstone s displejom u boji a za to sam rekao da su mi perverzije o kojima ne želim razmišljat...Kad bi gledao put neba definitivno bi izabrao nešto od tog 'Origena' no nebo nije granica i na nečem moram stat...
Tako kad se okrenem put zemlje za neka korisna razmišljanja zaključujem da mi se Zalmani opčenito ne sviđaju.
HD135 je još ok po jednostavnosti no interesantno iako je viši za po centimetra ako sam dobro vidio mjere, ne izgleda elegantno kao Antec kojem valjda valjda ta skraćena srebrena ploča koja ne ide do dna daje dojam da stvar ne izgleda glomazno...Kod Zalmana mi se još ne sviđa ono napajanje koje nekako visi iza i cijela stvar djeluje defektno / invalidno a sve zbog tog da bi se dobio niski profil kućišta....a daljinski mi djeluje ružno i nemogu zamislit da je takav i za Zalmanova kućišta gornje klase. Mislim ,meni to izgleda ko nešto što bi dobio uz vivaks dvd plejer....jedina stvar koja mi se sviđa su one rupe poviše mjesta gdje bi valjda trebao bit kuler za proc....
Manje više isti osječaj da mi se stvar ne sviđa mi prati HD160 s dodatkom da prednja ploča djeluje nakrcana bez neke povezanosti....no kad bi krenuo predaleko u tom smjeru onda mi se i ne sviđaju usb utori na prednjoj ploči Anteca za što mislim da su mogli drugačije i bolje rješit vizualno....
Istina u Zalmane mi stane ploča normalne veličine ali ako se ravnam samo po tome onda bi se prije odlučio za Silverstone LC16M . No ne ravnam i dosad mi se najviše sviđaju ti Anteci iako u biti potežu razmišljanje da ovo što imam ne mogu ugurat unutra što bi značio trošak za nešto novo a sve skupa bi sigurno prešlo cijenu i dostiglo točku da bi mogao kupit one modele šta smatram perverzijama i najednostavnije ugurat ovo što imam unutra....

Za taj link o HTPCu...nisam uopče mislio da ima ikakvog smisla da to gledam pošto ne sastavljam HTPC već jednostavno tražim kućište koje ne izgleda ružno.......a za tu verziju iMONa neznam što reči osim da mi stvar djeluje ko svemirski brod po mogučnostima (i veličini) s obzirom na to da sam nedavno razmišljao samo o tom kako žalim za nekakvim daljinskim s kojim bi mogao samo pauzirat i premotat HD stvari koje pustim na kompu....



Sad ako nemaš više izvuć nijedan brand kućišta ovog cijenovnog ranga ostaje mi malo sve sažet i razmislit jel više smisla vidim u onom A+ kučištu ili ovakvim stvarima ...

A pošto se nemogu odljepit od razmišljanja kako bi taj Antec fusionu pristajao uz audio komponente ,moram pitat postoji li neka ploča malog formata za moj proc ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 13:20   #15
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Meni osobno to što je napajnje u HD135 malo niže u odnosu na ostatak šasije nimalo ne smeta. Sa stražnje je strane, dakle ne vidi se. HD160 je malo pretjeran al nebi se bunio da mi ga žena ubode za rođendan. IMON postoji i u verziji bez LC displaya pa kontrole vršiš preko OSD-a. Ono A+ kućište je od ovih gore navedenih a cijenovno prihvatljivih, po meni najbolji izbor. A što se tiče ploče, heh, da je ima već bi ju davno kupio za svoj palomino 1600 i uzeo fusiona. Mislim, bilo je al više nema u prodaji. Ovak mi preostaje pregledavat tržnicu i nadat se da će se neko rješavat stare krame. Ili ću moddat ovo svoje codegenovo kućište (malo kitanja, lakiranja itd) ili ću napravit još jedno kućište iz nule.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 14:40   #16
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Question

Ma šta se Zalmana tiče ne radi se samo o napajanju već i daljinskom...možda ti se čine sitnice no ukoliko nisam u potpunosti zadovoljan onda za mene nije to već A+ kućište za koje mi zbog cijene neće past na pamet kritizirat šta god mi ne odgovara....

A sad kako sve više proučavam ovo toliko mi splašnjava oduševljenje s Antecom i raste zbunjenost.....


npr. Silverstone mi je jasan i što dobijam za koliko novaca....kućište sa displejom i tim daljincem dok kod Anteca....



* Osnovna verzija NSK 2400 je nekih 700kn i dolazi s napajanjem.

* Verzija potpuno istog kučišta no s tim iMONom je 900kn

* Fusion verzija (srebrena) je nekih 1200kn no koliko se god trudio ne vidim gdje se spominje daljinski ?
Ta prednja strana od brušenog aluminija i ugrađeni displej mi se više sviđaju od 'uradi sam' opcije no ne toliko ako za nekih 300kn manje dobijem funkcionalniju stvar =daljinski ako ga ovde nema....šta se mene tiče bilo bi korisnije da za taj novac daju daljinski umjesto displeja.....


* A s korakom unaprijed i više potrošenih novaca tj nekih 1400kn za tu Fusion Black verziju....za 200kn više dobijem u biti obojanu prednju ploču, nešto bolje napajanje no i dalje ne primječujem daljinski ?? iako se ovde za razliku od srebrene jeftinije verzije spominje neki IR receiver što bi trebalo služit za daljinski. Ali sami daljinski ??


To dobijem samo u toj kombinaciji koja košta 500kn manje ?? Pa kakvog to smisla ima ?

A kad gledam onaj link što si preporučio prijatelju pitam se dobijem li ga i u toj kombinaciji jer se spominje nekakvi MCE daljinski a ne taj iMON ??

(CAS ANT MCE kit ANTEC Fusion + iMON VFD, ANTEC, Desktop tower, mATX, 5,25" vanjski utor 2, 3,5" unutarnji utor 2, USB 2, FireWire 0, Napajanje 380 W, Hlađenje 120mm, srebrno, iMON VFD set (VFD display, MCE daljinski)

Naziv Količina iMON PAD OEM (Remote Control Unit za iMON Inside i iMON VFD) iMON VFD Silver OEM (bez daljinskog, baterija, sw i šerafa) iMON POWER Cable OEM (za OEM iMON Inside i iMON VFD) iMON Baterije OEM Toshiba (2 komada u paketiću) CASE ANTEC NSK2400; Desktop, 380W HE, Micro-ATX)
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 14:47   #17
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ukratko, daljinski dolazi s IMON-om bez obzira šta piše na Diskontu. Al i dalje ti ostaje problem matične...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 15:24   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a ček, kakvo je to tvoje napajanje? daj link
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 21:50   #19
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

eh ta matićna fanATIk .... :-/

Pa u slučaju da se odlučim udomit kučište te klase po onom što sam vidio u ovom topiku definitivno me najviše ipak privukao taj crni Antec* a onda koliko mi god bilo mrsko ja stvarno ne vidim rješenje tog problema matične osim razmišljanja o novoj matičnoj i osnovnim stvarima šta ne mogu iskoristit iz postoječe konfiguracije...

Mislim da bi prvo morao dat ovo svoje na procjenu a onda dežurnoj ekipi na konfiguracijama dat raspoloživi buđet i poslušat koje mišljenje.....


Dok se jutros nisam mogao oslobodit filinga pitanja jel sam 'puko' zbog razmišljanja o kupovini skuplje stvari za komp ,sad mi je odgovor neupitan kad razmišljam o kupovini novog kompa jer ovog ne mogu ugurat u kutiju koja mi se svidjela.....

Znam da bi mogao opet dat koju kunu više za LC16M ili HD 135 no te opcije mi se ne sviđaju iako bi sveukupno sigurno ispale jeftinije i jednostvavnije.

*ali šta se crnog Anteca tiče.....definitivno mi se nekako najviše sviđa to kučište. Brušeni aluminij u odnosu na osnovnu verziju te bolje napajanje u odnosu na srebrenu Fusion verziju te LCD u crnom za razliku na VFD displej u srebrenom. Jedinu manu vidim u tome nedostatku daljinskog zbog koje mi taj paket iz Diskonta 24 okupira misli kao neka prisilna opcija ....

Postoji li mogučnost kupovine samog iMON daljinca koji bi radio s tim crnim Antec Fusionom ,tim displej soft. / hardverom ?


@ Gabre - vrlo je tiho te jeftino kad uzmeš u obzir da nisam uložio ništa
ako te zanima više od slikice na mom avataru baci pogled
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 22:14   #20
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Mislim da nisi dobro pročitao moj post. IMON dolazi s daljincem. Uvijek. Nemožeš kupit IMON vfd bez daljinca. I ako kupiš onaj IMON bez displaya, dobivaš daljinac. U principu gledam na nabavi, možeš kupit bez daljinca al to su varijacije na temu. Ak ti neš crkne, da ne kupuješ komplet. Al inače, IMON inside, IMON knob i IMON vfd dolaze uvijek s daljincem.
I da, mislim da sam nedavno vidio da možeš kupit samo daljinac, ali ako uzmeš fusion, dobit ćeš ga s njim.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 22:57   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ma kužim ja tebe što želiš reči ....IMON dolazi s daljincem.

Ali ovde ne govorim o kupovini IMONA već kučišta koje ima serijski ugrađen taj IMONov displej i nekako logički trebalo bi dolazit i daljinski s njim zar ne ?

No iako mi ti sad ponavljaš kako dobijam daljinac ako uzmem taj Antec Fusion ,gdje god sam ja danas gledao to kučište nisam vidio da s njim dolazi taj iMON PAD daljinski. Ni s Srebrenim ni Crnim Antec Fusionom.

Pa valjda gledamo iste stvari?


A kako mi se kučište sviđa zbog toga i pitanje jel mogu uzet onaj IMON PAD daljinac zasebno i koristit ga u kombinaciji s onim več ugrađenim u kučište....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 23:27   #22
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Damn! U pravu si. The VFD (Vacuum Fluorescent Display) is what really sets the Fusion apart from the NSK2400, but it is a surprisingly basic model: Two lines of 16 characters each, with no remote control or IR sensor. http://www.silentpcreview.com/article591-page9.html
Proizvod je soundgraphov i daljinac bi pasao da ima IR senzor. Možda je ipak ona prva varijanta bolja. NSK 2400+IMON s daljincem.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:26   #23
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Crnu verziju Antec Fusiona su napravili sa IR senzorom no lurkajuči po forumu s onog linka koji si mi dao gore (rivju NSK 2400 na sajtu o tihim kompovima) vidim da ljudi nimalo nisu zadovoljni s tim displejom a tu su i problemi s upotrebom daljinskih valjda zbog toga jer se s kučištem ne može koristit puna verzija iMON softvera več samo neka osakačena i zbog toga mi sve to skupa ide na jetru.
Dok sam u početku mislio da je taj Fusion "kako dobro kučište napravit boljim" sad mislim kako su s glupostima ukenjali kučište .... ne ide mi nikako u glavu da uz taj zakon izgled brušenog aluminija itd... serijski ne dolazi taj daljinski jer ovako kučište nema nimalo funkcionalnosti poput te 500tinjak kn jeftinije osnovne verzije s iMON VFDom i daljincem u Diskontu 24.
A ta me verzija ne privlači nimalo kao crni Fusion.

A u vezi toga što ti je prijatelj kupio iako sam te već pitao daj mi potvrdi jel u tom paketu dolazi ovo pošto me bode u oči 'mce daljinski' gledajuči link.



bilo kako bilo još me čeka forum konfiguracije i procjena moje ako želim imat izbora u biranju kučišta koje ne izgleda glomazno.......
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 21:23   #24
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Daljinski koji dolazi s njim je ovaj.
I veli frend da je programabilan.
Više ovdje.
Al fascinantne su mi naše cijene. IMON VFD u Diskontu24 košta 307kn a u Optimum računalima 741kn. Sam daljinski ako ga hoćeš posebno je 67kn.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 09.01.2008. u 21:35.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 23:39   #25
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
E pa to je taj daljnski samo što sam ja linkao samo na daljinac....

Skužio sam da je paket programbilan no lurkajuči po onom forumu o tihim kompovima ljdi se žale na funkcionalnost fusiona šta se displeja tiče jer izgleda da je s njim moguče koristit samo neku osakačenu verziju softvera ....
(možda sam krivo pohvatao stvari pa nek me se slobodno ispravi)
A kad je tako uopče mi više nije interesantna ta prvotna ideja kupovine samo tog daljinca / rješenja problema šta crni fusion ne dolazi s njim ...


Ovako kad malo sažmem ostale su mi 3 opcije...

NSK 2400 + taj iMON displej i daljinac za 900kn

Pozitivno: Dolazi s nekakvim napajanjem i izgleda tanko ko neka komponenta...
Negativna stvar je da ne izgleda ni približni dopbro kao crni Fusion s uklopljenim displejom koji je još LCD
A onda još najvažnije ovo šta imam ne može unutra pa bi morao mijenjat komp - kupovat ploču,memoriju,proc i grafu... a ovako napamet govoreči to cijenovno ispada najskuplja opcija....i to samo zbog toga da mi komp uz komponente nebi izgledao velik kao komp ....

Silverstone LC16M za nekih 1700kn

Pozitivno to što je displej uklopljen i dolazi s tim daljincem te ima hrpa mjesta za diskove i opčenito važna stavka da zbog tog mogu jednostavno prebacit unutra ove komponente što imam.......a negativno je šta izgleda masivno i ne dolazi s napajanjem....

Zalman HD 135 za nešto preko 2k

Kad prebolim onakav izgled zbog smještaja napajanja nepremostiva stavka mi je izgled daljinca a ni slučajno ne želim davat tolike novce za nešto što bi mi to smetalo svaki put kad bi ga koristio...
pozitivna stvar kao i kod Silverstona. Nema daljnjeg troška i ne trebaju mi nove komponette....


Više nisam pametan što izabrat no kako sam lurkao malo okolo u potrazi za još opcija uočio sam ovo što mi se zbog velićine i elegancije najviše svidjelo pa slobodno komentiraj...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 09:01   #26
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Tog thermaltakea neznam jel ima kod nas. Ima verzija 7000 koja je bez displeja/daljinca za 848kn.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:37   #27
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Na koncu je najbolje (bolje rečeno najjeftinije) rješenje uzet a+ kućište i IMON inside za 190kn.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:45   #28
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smile

Ma ta TT verzija me ne zanima...

Inače to sa A+ nije uopče loša kombinacija ne nije za mene ovako mušičavog i preškrtog da dam i kune više nego što je nužno ako s tim nisam zadovoljan ....

Nakon malo razmišljanja ona prva kombinacija Antec NSK 2400 + novi komp mi se čini najsmislenija pa se ovde u biti nema više što reči dok ne vidim kako to sve ide....


btw, hvala na strpljenju
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:12   #29
esmeraldo
Premium
Moj komp
 
esmeraldo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: sarajevo
Postovi: 25
Sharkon Rebel 9 Ili Revenge Fina Kucista
Postoje Dvije Verzije Tih Kucista S Boka 25 Cm Vent Zove Se Value I Economy Sa Vent Dva Venta Po 12 Cm

Zadnje izmijenjeno od: tor. 11.01.2008. u 20:46.
esmeraldo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na