Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2008., 10:00   #1
pipboy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
kupovine preko tvrtke

Imam namjeru kupiti računalo, pa kako mi prijatelj ima obrt razmišljao sam o tome da kupim preko njega kako bih izbjegao plaćanje poreza.
Jedino mi nije jasno kako to treba izgledati, dali ja trebam zatražiti R1 račun ili on izvrši plaćanje preko virmana te plati punu cijenu računala pa mu ja platim bez poreza, a vrijednost poreza on dobije na kraju godine?
ili je moguće izvesti uplatu bez poreza te tako preskočiti dio sa povratom poreza?

pipboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 10:21   #2
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
ti moraš platiti punu cijenu s PDV-om a onda se na R1 račun dobije povrat PDV-a
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 10:37   #3
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Sve ovisi o dogovoru sa vlasnikom obrta.Možeš dat punu cijenu sa pdv ili bez pdv.Ja više volim ovaj drugi
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:53   #4
pipboy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
da , ali ako platim punu cijenu vlasniku obrta kad će on ( ili ja)
ostvariti povrat poreza;
tj. dali cu morati čekati kraj porezne godine da mi se vrati plaćeni porez ili se povrat moze ostvariti u nekom krećem periodu?
pipboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 13:10   #5
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Moras cekat kraj godine i to neces dobit u cashu nego ce ti vratit tako da ti odbiju od ukupnog poreza koji moras platit z afirmu.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 13:15   #6
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor pipboy Pregled postova
da , ali ako platim punu cijenu vlasniku obrta kad će on ( ili ja)
ostvariti povrat poreza;
tj. dali cu morati čekati kraj porezne godine da mi se vrati plaćeni porez ili se povrat moze ostvariti u nekom krećem periodu?
Ovak, ti ne ostvaruješ povrat poreza nego vlasnik jer to vrijedi za pravnu osobu, odnosno onu na koju glasi obrt. Zapravo kada se kupuje preko firme, ti (ili ko već daje lovu) moraš dati puni iznos. Ta lova se na kraju godine ne vraća, kako se često misli, nego moraš platiti porez umanjen za iznos od tih svih poreza na artikle koje si tijekom godine kupio, jer su oni prikazani kao troškovi poslovanja i kao takvi su opravdani.

Dal će vlasnik sam platiti taj iznos poreza ili ćeš ga platiti ti, pa ti on onda vrati to kasnije (ili kad se već dogovorite) nije bitno jer dođe na isto. Ukratko, on tebi čini uslugu da uštediš na porezu, a njemu paše jer će prikazati to kao troškove poslovanja što mu pogotovo dobro dođe ako ima (pre)veliku dobit na kraju godine.

Pozdrav.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 14:00   #7
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 786
Citiraj:
Autor Artistar Pregled postova
Ovak, ti ne ostvaruješ povrat poreza nego vlasnik jer to vrijedi za pravnu osobu, odnosno onu na koju glasi obrt. Zapravo kada se kupuje preko firme, ti (ili ko već daje lovu) moraš dati puni iznos. Ta lova se na kraju godine ne vraća, kako se često misli, nego moraš platiti porez umanjen za iznos od tih svih poreza na artikle koje si tijekom godine kupio, jer su oni prikazani kao troškovi poslovanja i kao takvi su opravdani.

Dal će vlasnik sam platiti taj iznos poreza ili ćeš ga platiti ti, pa ti on onda vrati to kasnije (ili kad se već dogovorite) nije bitno jer dođe na isto. Ukratko, on tebi čini uslugu da uštediš na porezu, a njemu paše jer će prikazati to kao troškove poslovanja što mu pogotovo dobro dođe ako ima (pre)veliku dobit na kraju godine.

Pozdrav.
i još k tome dobije kešovinu na ruke
glista je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 14:19   #8
pipboy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
a što drugo mogu reći nego : HVALA!
pipboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na