Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2007., 16:05   #1
Brankec
Registered User
 
Brankec's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kastel Stari
Postovi: 8
Drveno kuciste. Da ili Ne?

Vec par dana razmisljam o tome kako da si napravim svoje unikatno kuciste.
Pa sada razmisljam o drvenom kucistu.
Procitao sam strarije postove na forumu od samogradnji, i to bas o 'drvenoj' samogradnji.
Zapeo mi je ovaj topic za oko.

No nista se ne govori o dobrim stvarima drvenog kucista.
Pa me zanimaju sljedece stvari od onih koji su napravili takvo kuciste, ali i misljenja onih koji nisu.

Buka: Po meni definitivno manja, drvo abzorbira vise buke, a i nema vibracija kao kod aluminijskih.

Hladzenje: Alumij je tanak te se na taj nacin brze hladi i jako malo zagrijava. Iverica ili puno drvo bi trebalo biti minimalno debelo 0,5-1 cm. Znaci, lako se zagrijava, a tesko se hladi.

Cijena: Dobro kuciste dodze i do 1000kn. Upitne je razine buke i dali ce se meni uistinu svidzati. Drvo i ostali pribor me mozda dodze 500.tinjak kn, racunam na nisku razinu buke i prilagodit cu ga svojim komponentama.

Respect: U mojoj ulici nitko nema drveno kuciste !

po meni 3:1 za drveno kuciste.

Zanimaju me vasa misljenja.
Brankec je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 16:30   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
ako ništa budeš imao svoje kučište koje si ti napravio pa je i unikatno

sve u svemu i ja namjeravam napraviti drveno ali kada nađem vremena (znači nekad na ljeto ili kada odem u penziju)
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 17:58   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Što se hlađenja tiče, iverica je debljine 18 ili 19 mm. Drvo, dakle i iverica je loš vodič topline. Tako da o nekom zagrijavanju nema ni govora. Bar kod mene. Neznam, možda nakon dugo vremena i bez ikakvog protoka zraka bi se počelo grijat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 01:59   #4
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
sve u svemu i ja namjeravam napraviti drveno ali kada nađem vremena (znači nekad na ljeto ili kada odem u penziju)
looooooool čini mi se da kad ti budeš u penziji cjeli kompjuteri će bit veličine glave na pribadači stoga neče trebat kućište (ili će im kućište bit naša glava - aka čip u glavu)

još jedan glas za je što ga možeš fino uklopit u sobu ako imaš drveni namještaj, još i ako ga ofarbaš nekim lazurom da se vide godovi i prirodna tekstura drva može ispast hebeno
__________________
Tko trči, ne hoda.

Zadnje izmijenjeno od: plastisha. 09.12.2007. u 02:28.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 02:21   #5
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 269
zašto ne
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 20:07   #6
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
evo tu imas slikovito o tome kako je tip radio drveno kuciste (mislim za tatu)

inace zgodna ideja,
ali treba vremena, alata i prostora za pozabaviti se time
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 20:53   #7
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Moje je u procesu izgradnje, ali se nema vremena....
tech je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 23:09   #8
Grobo
Premium
Moj komp
 
Grobo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Grobnik
Postovi: 39
-hm,koliko razmišljam o drvenom kućištu toliko razmišljam o prenosivom ili ne prenosivom drvenom kućištu.
-iverica je teška pa bi bila prikladnija za ne prenosivo kućište,tipa stol ko ovaj prvi primjer,ja sam razmišljal da napravim ormarić na zidu s staklenim vratima ko kuhinjski element.Neonke,optika da se otvara s boka(uspravan položaj), da se vidi unutra i normalno da se lako otvara radi intervencija i isprobavanja.U iverici radit nešto poput ovog stola ili ormarića nije teško jer dođeš s mjerama u neki centar di se te ploče prodaju i izrežu ti u milimiter,poslije sve ugradit unutra,e tu treba isprobavanja i vremena.
-puno drvo i šperploča bi bilo dobro za prenosivo kućište,pogotovo kombinacije tih matrijala,no tu se traži majstorstvo jer se lako na kraju desi da dobijete izgled starog sanduka za povrće,no uvijek ga mozete pofarbat u maskirne boje pa nek glumi sanduk za municiju.
Dakle treba pazit na spojeve,šperploča je na čelu jako neugledna i treba je spajat pod kutem ili sakrit punim drvom,ovaj drugi primjer(drugi link tu gore).
No sljepljivanjem se da dobit puno oblika,zavijenih prije svega,a i lako se rezbarskom pilicom da izretat otvor za vent i sl.u raznim oblicima puno lakše nego recimo u aluminiju.
-i na kraju završna obrada,da se vide teksture,puno brušenja i poliranja i lakiranja,a neko će htjet i bajcat(tonirat da recimo liči na mahagonij),a ako bi se išlo na bojanje onda opet kitanje i šmirglanje.Baš posal za penziju.
-kad je taj stolarski dio gotov treba ugradit komponente,a mene posebno brine zadnja strana koja traži puno otvora ili je napravit limenu od nekog starog kućišta(dodatni trošak bar meni) i naprijed otvori za optike koje bi trebale imat drveni dio koi se otvara sa ladicom ili velika drvena vrata koja ih skrivaju.
-eto to su moji strahovi glede drvenog kućišta,treba vremena i alata ili puno novaca za majstore,no imat recimo kućište od punog drva čije su stranice ukrašene duborezima raznih strogova daje ti 15 minuta zajamčene slave na svakom lanpartiyu.
Grobo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 23:46   #9
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
ma stas ga pravit????? samo uzmi stari kantunal ili neki manji ormat i malo ga uredi bogati....
samo znas sta me straj.......
ako ti drvo napadnu crvi pa kad pocnu grickat ajme buke heheheh!
ne stvarno napravi nesto pa nan posalji sliku da vidimo na sta to slici......
bruno_x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na