Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2007., 15:01   #1
majk12345
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
Novi Notebook

Procitao sam sve sto bi trebao o kupnji notebook-a i za mene dolaze 3 modela u obzir.
I cisto me zanima vase misljene za ta tri modela radi se o:

Acer TM 5520G-6A1G08Mi

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2829

HP Compaq 6720s

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2506

Toshiba Sat A210-15J

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2675

Eto to su 3 modela koja me interesiraju.
Ja sam se u principu odlucio za ACER-a zato jer ima podrsku za direct 10 ima najjacu graficku a ostale komponente nisu slabije od navedene konkurencije.

Zanima vase misljenje za ova tri modela ako netko od vas ima neki od navedenih modela tim bolje.

Napominjem da notebook koristim vecinom kao stolno racunalo i ne nosam ga okolo stalno u mjesec dana mozda 1 ili nijedan put isto tako na bateriji skoro nikada ne radi vecinom je spojen na struju.
A posto sam student u zg neki puta kada odem u zd ponesem laptop a posto rijetko idem dole i opet nazad ne nosim laptop gore dolje.
Laptop koji sam do sada imao sam svega 8 puta u 2 godine iznio iz kuce i to obicno kada bi otisao preko ljeta u zd ili kada bi duze otisao iz zg.
Ovo pricam zato jer su mi vaznije preformance od izdrzljivosti samog kucista sto ne znaci da mi je sve jedno kakva je kvaliteta kucista.
Ne sada da mi tipke ispadaju ili da ne rade i da ekran crkne nako sto se 2 puta sklopi.

Zanima me znaci:

1.Koji bi bio vas izbor da ga koristite kao sto sam ja naveo?
2.Koji po vama ima najkvalitetnije kuciste?
3.Koji je najbolji izbor ulozeno dobiveno?

I bio bi zahvalan da kazete onako kao stari stoje a ne da sada hvalite i ne hvalite navedene modele zbog toga sto imate te modele ili zbog marke ili cega vec.

Unapred zahvaljujem
majk12345 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 18:34   #2
Pijanec
in vino veritas
 
Pijanec's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb-Trešnjevka
Postovi: 33
5520G inace izgleda ovako:




Sto se tice kvalitete kucista, kod acera i vise nego zadovoljavajuce za tu klasu. Puno bolje nego stari modeli. Radio sam na i takvom HP i tek je za nijansu bolji po tom pitanju, makar je to vise subjektivan dojam jer ti ovaj izgleda kvalitetnije cim ga pogledas, a u praksi je jako mala razlika po meni samo u drzacu za display. Tipkovnica OK. Za toshibu ne znam. To je moje misljenje. Ono sto acer nema je bluetooth, a HP ima. Ne mogu ti dati preporuku jer mi se Acer vise sviđa, ali vise povjerenja imam u HP

i moras pazit za acer nema drivera za xp, ako ne zelis vistu onda imas problem.
Pijanec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2007., 19:52   #3
DrHouse
IT Spec
Moj komp
 
DrHouse's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 31
imao sam iskustva s hp-om koji si naveo i nisam bas odusevljen s njim bio.. nekako je sve lose rasporedjeno, nije kao ovi ostali hp-i.. ako nemas nikavog drugog izbora onda uzmi taj acer iako ne znam puno o njihovoj kvaliteti.. bijela tipkovnica?? nije bas najsretniji izbor, i zbog prasine i zbog svega.. moras malo vise paziti nego inace..
a toshibu nikako po mom misljenju..
__________________
MSI MegaBook L745
DrHouse je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 08:45   #4
majk12345
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
svi novi ili bolje receno vecina dolazi sa vistom toshiba uvijek dolazi sa vistom reijetko da ce doci bez operativnog sustava ili sa XP i ako dode to je stariji model.
A i kod drugih modela i ako nema operativni sustav preporuca se skoro na svima vista.
Tako da sam se pomirio sa vistom.

A ono sto me najvise buni kod acer-a je u tome sto kod nekih je skroz crni a ovaj ovdije je u 2 boje.
Gdije naci ovako koa sto je ovaj gore na slici?
majk12345 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 12:45   #5
Pijanec
in vino veritas
 
Pijanec's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb-Trešnjevka
Postovi: 33
Citiraj:
Autor majk12345 Pregled postova
svi novi ili bolje receno vecina dolazi sa vistom toshiba uvijek dolazi sa vistom reijetko da ce doci bez operativnog sustava ili sa XP i ako dode to je stariji model.
A i kod drugih modela i ako nema operativni sustav preporuca se skoro na svima vista.
Tako da sam se pomirio sa vistom.

A ono sto me najvise buni kod acer-a je u tome sto kod nekih je skroz crni a ovaj ovdije je u 2 boje.
Gdije naci ovako koa sto je ovaj gore na slici?
ja sam ti dao krivu sliku, onaj na prvom linku je tocna slika

ovo sto sam ja stavio je aspire 5520g, a taj model je travelmate 5520g.
Pijanec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na