Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 18:16   #1
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
kućno kino cca 1000 kn

Molim preporuku za što kvalitetnije kućno kino u zadanom cjenovnom okviru. Može i malo skuplje, al tu negdje.
Znam da su komponente puno bolje (i skuplje), ali korisnik koji me zamolio za pomoć pri odabiru nije previše zahtjevan, a koristit će ga za slušanje radia, audio cd-a te za gledanje filmova, bilo s tv-a ili dvd-a. Televizor na koji će se spojit je Sony (crt).
Trenutno ima neki dvd player (mislim da je vivax), ali on nema radio tako nije upotrebljiv za ovu svrhu.

Dosta sam surfao, ali na stranicama s našeg područja je jako teško nać preporuke za te all-in-one sustave. Na stranima sam našao neki zgodan Samsung (koji postoji i na našem tržištu), ali sam za tu njihovu seriju na više mjesta pročitao da imaju problema s čitanjem dvd-a, tako da to otpada.
Onda ima neki Sony DAV-DZ230/DZ231 (1330 kn) za kojeg sam našo ok kritike, pa Panasonic SC-PT150 (1000 kn)....

Bio bih zahvalan za brzi odaziv
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 19:43   #2
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Evo nekih modela (s www.audio-video.com.hr) koji bi mogli doći u obzir pa ako neko ima iskustva s nekim od njih....

Panasonic SC-PT150EG
LG LH-T360SE
JVC TH-S15
Sony DAV-DZ20
Philips PH - HTS 3154
Sony DAV-DZ230
Panasonic SC-HT540E

Razlikuju se uglavnom po snazi - al ne znam kolko je to zapravo bitno za neku normalnu upotrebu (iako je soba u kojoj će bit prilično velika) - u težini (znam da je kod odabira napajanja to dosta važno ) i u tome što neki podržavaju dvd-audio ili mpeg-4 formate te xts i xts pro dekodere. Za ove formate pretpostavljam da su vrlo rijetki, a za xts ne mogu ni pronać što bi to zapravo bilo...

Zadnje izmijenjeno od: yeti. 16.11.2007. u 18:32.
yeti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2007., 22:37   #3
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
http://www.pin-computers.hr/article....e9cba8d4d1cb91

Eto to bi bili zvučnici, a radio, neka ih spoji na digitalni satelitski receiver i to je to
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 10:09   #4
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Ok, recimo kad bi se uzelo te zvučnike (ne mogu vjerovat da su ti jeftiniji all-in-one sustavi stvarno tolko bezvezni da nigdje ne zaslužuju komentar) - jel ima kakvo jednostavnije (i bolje) rješenje od spajanja s vivax dvd-om i digitalnim recieverom, a da sve skupa ne prelazi 1500 kn (pri čemu je bolje da je cifra bliže 1000 nego 1500) ?
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 12:36   #5
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Eksperti razočarali ste me......svi otvaraju temu (većinom oni koje zanima što i mene), a niti jedan znalac (osim b-linka) ne odgovara...
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 15:39   #6
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 649
Ovak, mogu ti reci sitnicu iz iskustva, ali prvenstveno iz perspektive konzumenta filmova. Imao sam doticne geniuse i bio sam poprilicno zadovoljan. Zvucnici su stvarno mocni, odlicni za te pare. Medjutim, za filmove mi sateliti jednostavno nisu 100% "legli". Kasnije sam od t-breda tu na trznici uzeo ovo i mogu samo reci da je kod gledanja 5.1 sadrzaja razlika drasticna. Prvenstveno mislim na trodimenzionalnost zvuka, jednostavno se sateliti na samsungu tu neusporedivo bolje snalaze, a posljedica svega je nekoiko puta veci dozivljaj/gust kod gledanja filmova. Ovo sto se tice izbirljivosti dvd medija je istina, ali bez beda zdere Verbatime tako da mi ne smeta. Jedina veca zamjerka samsungu je u stvari ugradjeni 40mm vent (mislim da je to slucaj kod vecine kucnih kina) koji se cuje, medjutim jednostavni mod pasivne ventilacije je vec duze vrijeme u planu, a s obzirom da garancije vise nemam mislim to uskoro rijesiti.
Za muziku su mi oba sustava bila i vise nego solidna (zasad na svu srecu nisam opterecen opsesivno-kompulzivnim audiofilskim nagonima ).
Mislim da su za neku neprezahtjevnu all-round upotrebu ovi geniusi odlicni.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 18:14   #7
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Hmm....koliko vidim ti Geniusovi zvučnici su zapravo jedino što se na 'domaćem netu' preporučuje. Ipak, mislim da bi im bila prekomplicirana upotreba u kombinaciji s digitalnim recieverom (provjerit ću), ali s druge strane ne bi htio ni da na kraju budu razočarani zvučnicima nekog all-in-one kućnog kina. Ovi modeli što sam naveo.......za LG našo jedan topic gdje se totalno pljuje po kvaliteti slike u kombinaciji s nekom plazmom (ovdje nije plazma, ali ipak...) tak da otpada, zadnji panasonic je možda preskup a vjerojatno i preglomazan, za JVC, prvog Panasonica i Philipsa ne mogu naći niti jedan komentar...

Da li je pametno uzet Sonyja s obzirom da je i tv Sonyjev? Za Sonyja 230 sam na stranim stranicama našo ocjene korisnika tipa 85/100 i eksperta 62/100. S obzirom da su ovo obični ljudi (a ne eksperti ) u obzir bi trebalo uzet ovu prvu ocjenu, a to je da su kupci prilično zadovoljni. Jedino što piše da europska verzija ne podržava divX format, a u domaćim prospektima uredno piše i DivX - ko laže...?

Zadnje izmijenjeno od: yeti. 16.11.2007. u 18:33.
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 18:34   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Vivax KHT-222FM vjeruj nećeš požaliti ako potrefiš dobru seriju,jer ima i onih koji će te zezati...ali eto ja potrefio i vec godinu dana rastura...i ne treba ti ništa bolje jače!!!

http://www.vega2000.hr/artikl.asp?it...t=dvd-i-oprema
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 18:46   #9
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Vivax KHT-222FM vjeruj nećeš požaliti ako potrefiš dobru seriju,jer ima i onih koji će te zezati...ali eto ja potrefio i vec godinu dana rastura...i ne treba ti ništa bolje jače!!!

http://www.vega2000.hr/artikl.asp?it...t=dvd-i-oprema

A ak potrefim one koji će me zezat? A moram priznat i da mi se ovaj vivaxov potpis (potpisi općenito, ne samo vivaxov) na baš svakom elementu iz kompleta baš i ne sviđa... U svakom slučaju hvala na preporuci.

Editiram, al neću brisat napisano - skužih sad da SVI imaju svoj logo na fronti svakog fa..ing zvučnika....grr
Enivej, ukoliko ne smatrate da je zbog kompatibilnosti sa sonyjevim crt flat screen ekranom pametnije uzet sony kućno kino, onda mi je trenutno najzanimljiviji Panasonic SC-PT150EG (oko 1000 kn). Moglo bi vrlo brzo bit kupljeno pa ako neko ima kakvu primjedbu neka izvoli....

Zadnje izmijenjeno od: yeti. 17.11.2007. u 00:56.
yeti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na