Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2007., 09:58   #1
Di@blo
Premium
Moj komp
 
Di@blo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 178
Ježići na memoriji DA ili NE

Evo u kompu mi je 1900xtx hladjena vf900 kulerom pa me zanima dali stavljati jezice gore ili ne?negdje sam citao da oni vise zagrijavaju memoriju zbog tog ljepila kojim se lijepe na nju. Eto vase misljenje molim


Fala

Ukoliko je ovo vec bilo molim brisanje posta i obavijest na PM
Di@blo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 10:20   #2
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Stavi ih nisu viska pogotovo kod vf900 koji lagano duva po njima, ja sam stavio prije pola godine i odlicno drze.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2007., 10:32   #3
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Di@blo Pregled postova
Evo u kompu mi je 1900xtx hladjena vf900 kulerom pa me zanima dali stavljati jezice gore ili ne?negdje sam citao da oni vise zagrijavaju memoriju zbog tog ljepila kojim se lijepe na nju. Eto vase misljenje molim


Fala

Ukoliko je ovo vec bilo molim brisanje posta i obavijest na PM
Ma neće grijat zaljepi ih dvokomponentnim ljepilom a VF ionako puše po njima tako da nije na odmet!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 10:38   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Staviti da, ali ne sa originalnom "zvakom", inace drzim samo sa pastom gore i ne ispada
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 11:42   #5
Di@blo
Premium
Moj komp
 
Di@blo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 178
Posto je grafa pod garancijom nemogu lijepiti jezice tako da cu staviti ovak kak dolaze orginal pa cu vidjeti kak ce se stvar ponasati, ak bude problema sto nebi trebalo jer zalman puse lagano po njima koliko vidim budem ih skinuo
Di@blo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 11:57   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Po ko zna koji put cu ponoviti, samo zato sto sam dobre volje danas

Ovako:
Sa jezica OBAVEZNO skini onu spuzvu (skidanje ide jako tesko ali se ipak potrudi, upotri***i slobodno WD40 za skidanje).
Nakon toga nanesi termalnu pastu na memoriju i razmazi je prtom ali ne po cijeloj povrsini. Ostavi u dva coska malo mjesta za sekundarno ljepilo. U te ostavljene coskove stavi malo (JAKO MALO) sekundarnog. Dakle nemoj cekati da kapne citava kap nego uzmi skalpel i na njega nanesi malo sekundarnog te skalpelom nanesi jako malu kolicinu sekundarnog na memoriju (na one predvidjene coskove). Nakon toga stavi jezice i to bi bilo to. Jezici nece sami od sebe spasti, a skidaju se jako lako, potrebno je samo ih malo zarotirati kako bi se odlijepili. Tako sam ja uradio, to napisao ovde na forumu, Domy uradio (on je zasad jedini za kojeg znam) i za sad nisam imao problema, a mislim da nije ni on.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:01   #7
Di@blo
Premium
Moj komp
 
Di@blo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 178
Mile pa ti si car


btw. volimo mi svi kad si ti dobre volje
Di@blo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:57   #8
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
pitanjce kratko
dok sam kupio grafu iz siga na trznici dosla je sa namontiranim zalmanom i sa ježićima ne memoriji...u izradi sam vodenog i sad cu to morati skinuti dolje...dajte mi recite kako,jer ne zelim odvaliti memoriju s grafe
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:59   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Po ko zna koji put cu ponoviti, samo zato sto sam dobre volje danas

Ovako:
Sa jezica OBAVEZNO skini onu spuzvu (skidanje ide jako tesko ali se ipak potrudi, upotri***i slobodno WD40 za skidanje).
Nakon toga nanesi termalnu pastu na memoriju i razmazi je prtom ali ne po cijeloj povrsini. Ostavi u dva coska malo mjesta za sekundarno ljepilo. U te ostavljene coskove stavi malo (JAKO MALO) sekundarnog. Dakle nemoj cekati da kapne citava kap nego uzmi skalpel i na njega nanesi malo sekundarnog te skalpelom nanesi jako malu kolicinu sekundarnog na memoriju (na one predvidjene coskove). Nakon toga stavi jezice i to bi bilo to. Jezici nece sami od sebe spasti, a skidaju se jako lako, potrebno je samo ih malo zarotirati kako bi se odlijepili. Tako sam ja uradio, to napisao ovde na forumu, Domy uradio (on je zasad jedini za kojeg znam) i za sad nisam imao problema, a mislim da nije ni on.
U stvari već dugo tako lijepim pasivce, ali koristim dvokomponentno ljepilo jer ipak malo bolje drži stvar. Sve to sam napisao na 2 miliona mjesta po ovom i ostalim forumima, ali još me nitko ne shvaća ozbiljno. Malko sam odustao.

Ono što ne treba je ovo razmazivanje prstom, jer je opće prihvačeno da prste ne treba umaljati kod procesa stavljanja paste. Žileti služe za brijanje a kreditne kartice za plačanje. Samo se stavi kap ljepila na chip i to je to. Pasivac se pritisne prstom a pasta se sama razmaže kako treba i bez zračnih čepova. No, i to je pitanje ozbiljnog shvačanja. Oni koji su probali, kunu se u metodu.

I na kraju, nije sekundarno ljepilo jer ne postoji primarno. Zove se sekundno ljepilo jer lijepi u sekundi. Ljepilo se nanosi sa čačkalicom, malim šarafcigerom ili priloženim aplikatorom (kod dvokomponentnih ih dobijes u paketu). Tako nije potrebna radnja sa skalpelom.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:38   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
pitanjce kratko
dok sam kupio grafu iz siga na trznici dosla je sa namontiranim zalmanom i sa ježićima ne memoriji...u izradi sam vodenog i sad cu to morati skinuti dolje...dajte mi recite kako,jer ne zelim odvaliti memoriju s grafe
Pusti grafu da se ugrije i onda lagano zarotiraj hladnjake bez da ih povlačiš i onda stvar ide sama od sebe.
Hladnjake očisti alkoholom ili sličnim preparatom!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2007., 22:09   #11
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
U stvari već dugo tako lijepim pasivce, ali koristim dvokomponentno ljepilo jer ipak malo bolje drži stvar. Sve to sam napisao na 2 miliona mjesta po ovom i ostalim forumima, ali još me nitko ne shvaća ozbiljno. Malko sam odustao.
Ha jbg i ova metoda radi pa....

Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Ono što ne treba je ovo razmazivanje prstom, jer je opće prihvačeno da prste ne treba umaljati kod procesa stavljanja paste. Žileti služe za brijanje a kreditne kartice za plačanje. Samo se stavi kap ljepila na chip i to je to. Pasivac se pritisne prstom a pasta se sama razmaže kako treba i bez zračnih čepova. No, i to je pitanje ozbiljnog shvačanja. Oni koji su probali, kunu se u metodu.
Sve opet izadje na isto, jedino sto moras u ovoj "prst" metodi poslije brisat prste (mada ova sa samorazmazivanjem izgleda mnogo elegantnije, ozbiljnije, profesionalnije,... ).
I kad vec cjepidlacimo kako bi ti nanosio onu tecnu zalmanovu pastu?

Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
I na kraju, nije sekundarno ljepilo jer ne postoji primarno. Zove se sekundno ljepilo jer lijepi u sekundi. Ljepilo se nanosi sa čačkalicom, malim šarafcigerom ili priloženim aplikatorom (kod dvokomponentnih ih dobijes u paketu). Tako nije potrebna radnja sa skalpelom.
Joj, al' ti volis cjepidlacit. Opste poznato u narodu se to ljepilo zove sekundarno i kad neko kaze na kiosku "daj mi sekundarno ljepilo" normalno da mu prodavac nece dati primar transformatora nego ljepilo koje momentalno 'vata. A ovo sa cackalicom i malim sarafcigerom.... OMG pa nisam ja mislio na onaj staklarski skalpel nego na onaj fini, mali, precizni hiruski.

Haj' u zdravlje
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 01:17   #12
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Sve opet izadje na isto, jedino sto moras u ovoj "prst" metodi poslije brisat prste (mada ova sa samorazmazivanjem izgleda mnogo elegantnije, ozbiljnije, profesionalnije,... ).
I kad vec cjepidlacimo kako bi ti nanosio onu tecnu zalmanovu pastu?
Ničime. Za mene postoje samo 2 paste:

- Artic Silver 5
- Artic Sileve Ceramique

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Joj, al' ti volis cjepidlacit. Opste poznato u narodu se to ljepilo zove sekundarno i kad neko kaze na kiosku "daj mi sekundarno ljepilo" normalno da mu prodavac nece dati primar transformatora nego ljepilo koje momentalno 'vata.
jedino ljepilo koje koristim od te vrste je Henkel Super Atak. E, toga nema na kioscima. I uglavnom se držim Henkela kada je pitanje ljepila. A i kada koristim bilo koji od naziva, nitko ne kuži ovdje. Onda im kažeš cijanofix i svima sve jasno. Kod tebe prolazi sekundarno ljepilo. Ovdje ne. Samo cijanofix dolazi u obzir. A baš ću probati s tim nazivom. Mora da ću dobiti nekakvu grijalicu ili sto sl.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na