Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2007., 16:48   #781
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
kad bi se oko takvih stvari živcirali, svi bi imali čireve... pa većina tih prodavača (čast izuzecima) ne bi znala prepoznat hdmi ili neki drugi konektor da ih ugrize za guzicu i dere se "hdmi, hdmi, hdmi".
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 21:16   #782
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
totalno nekuzim ekipu koja se smije kad netko nezna sve o nekom laptopu... ono u najgoru ruku ga mos pitati da ti provjeri na webu...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 21:38   #783
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Prodavač ima jedno 10.000 artikala i sad ako nezna da li jedan laptop ima VGA, DVI i(li) HDMI konektor je katastrofa??
Ista stvar kao da te ja pitam fokalni raspon Olympus mju740 fotoaparata, makimalni ISO itd...

Nisu prodavači servisni manuali
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 22:06   #784
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,349
Citiraj:
Autor Fera_os Pregled postova
Eo i ja sam nešt imo neki dan ajmo reć mal žalosno s ljudima u Ve-milu u Osijeku. Išo s frendom poslije škole da mu tamo konfiguraciju sastavimo i sada na red došlo napajanje. Ugl. nije bitno tolko, nešt je bilo na izboru Fortron 350(PNF) i Chieftec 450W i ja sam spomenuo da je Fortron s PNF oznakom jako kvalitetan i vrijedan je svake lipe a prodavač pogledo u mene i ozbiljno me pita, nije li taj Chieftec PNF isto? Hladno sam rekao ne iako je u meni bilo ROFL MAO!!
možda je mislio na PFC
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 22:52   #785
Nemir
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
mislim da je za jednog prodavača katastrofa ako pogleda u laptop- i nevidi hdmi

ne radim big deal od toga, al daj ono nauči bar kak izgleda HDMI.
__________________
long live video!
Nemir je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 23:05   #786
Sino
Premium
 
Sino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 88
HG spot ČK
pon: zovem u vezi odredjene zvucne kartice. Imamo jos jednu ali u Zagrebu. Doci ce u srijedu. Tip zapise ime , rezervira.
sri: Zovem u srijedu oko 13h, tip kaze : evo za 1 sat je kartica kod nas. Za jedan sat tip veli : zao mi je, kartica nije dosla, izgleda da ju je netko uzeo prije nas u Zagrebu (azuriranje internet stranica i skladista ne funkcionira bas najbolje.
čet: zove mene neka poznanica da joj nabavim neki digitalni fotic do 1500kn. Na cjenicima imas ko u prici a u ducanu nitko. I evo čuda u HGu odredjeni Olimpus, lijepi crveni, imamo ga. OK, kazem, rezervirajte ga. Dajem podatke i najavljujem da sutra dojdem po njega.
pet: ulazim oko podneva u HG. lik1 pokazuje nekoj gospodji kako se rukuje sa Olimpusom, crvenim. Lik2 me pita sto zelim. Kazem, dosao sam po Olimpus koji sam rezervirao. Lik2 promjeni boju lica, zeli nesto pitati lika1, ovaj ga odfaka kao cekaj da gospodji objasnim kak se rukuje sa foticom. cekam nekih 5 minuta. Lik1 zavrsi i pita Lika2 sto zeli. Ovaj ga pita:kaj nisi vidio cedulju na foticu da je rezervirani? Lik1 odgovara:nisam. Lik2, pun neugode, se obrati meni i veli mi da mu je zao ali fotic je prodani... LOL ..pred mojim ocima. Lik2 mi takoreci na koljenima obeca da ce fotici stici sutra iz ZG, ali nema crvenih. Ajde moze srebrni.
sub: dojdem u HG, i stvarno, stigli fotici i kupim.


Mislim, ne bih htio komentirati ovakvo poslovanje i trgovinu.
Sino je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 23:20   #787
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 493
Taj HgSpot Čakovec je teško komentirati. Mislim da ni nemaju skaldište, ono dućan je 4x4m, katastrofa. Jednom sam išao s frendom kupiti headset, ovaj nije znao što je to, onda je nešto gledao na monitoru i veli imam za naručiti (cijena 20kn), pa reko šta ćeš naručivati takve pizdarije, onda je otišao kopati po nekoj kutiji i izvukao je jedan jedini headset u dućanu, ni računa nismo dobili. Uglavnom, Ve-mil je u Čakovcu 10-ak puta bolje organizira, super lokacija u centru grada, ogroman izbor, i ono što pište na ve-mil.hr da je dostupno, to sve imaju! Svaka čast!
__________________

killerbee je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 23:25   #788
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,925
Citiraj:
Autor Sino Pregled postova
Ovaj ga pita:kaj nisi vidio cedulju na foticu da je rezervirani? Lik1 odgovara:nisam. Lik2, pun neugode, se obrati meni i veli mi da mu je zao ali fotic je prodani... LOL ..pred mojim ocima. Lik2 mi takoreci na koljenima obeca da ce fotici stici sutra iz ZG, ali nema crvenih. Ajde moze srebrni.
Sad si me sjetio jedne zgode, Links Split

Naručim 2x1 GB rama preko neta. Sutradan ujutro zove lik da ima, kažem da ne mogu doć sad, da radim pa ću doć popodne. Kaže on da nema problema. Dođen popodne, a lik me dočeka sa pričom da je kolega proda 1 pločicu
Pa eto... prekosutra san došao po nove 2

Ne pridajem tome toliko pozornosti, nit sve to gledam negativbno. Ko radi, taj i griješi, ljudski je
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 00:34   #789
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
možda je mislio na PFC
A možda al ja sam jasno rekao PNF i još je prodavač ponovio baš PNF, nije reko PFC.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 06:55   #790
Sino
Premium
 
Sino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ne pridajem tome toliko pozornosti, nit sve to gledam negativbno. Ko radi, taj i griješi, ljudski je
Znam da je grijesiti ljudski. Ali jedan takav lanac ducana nema uvid u svoje skladiste, mislim, ako on ovdje nesto rezervira, ili naruci, to bi automatski svi ostali ducani morali vidjeti, a ne da netko njemu u medjuvremenu uzme karticu. A rezervacija fotica na koji je on stavio cedulju koju drugi lik nije vidio i prodao fotic... LOL!!!
Sino je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 10:07   #791
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Meni ne smeta kad prodavač ne zna sve detalje o nekom artiklu. Inače skoro uvik se odlučim šta ću kupit prije nego šta dođem u dućan, a na netu nađem sve šta me zanima.

Al smeta me kad su nepristojni i bahate se.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 10:42   #792
Sino
Premium
 
Sino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Meni ne smeta kad prodavač ne zna sve detalje o nekom artiklu. Inače skoro uvik se odlučim šta ću kupit prije nego šta dođem u dućan, a na netu nađem sve šta me zanima.

Al smeta me kad su nepristojni i bahate se.
Slazem se sa tobom. Osnove moraju znati radi onih kupaca koji pojma nemaju ili znati relativno brzo naci na netu potrebne informacije o proizvodu (bar svaki proizvod ima sluzbene stranice i karakteristike hardwera. Ja isto prije kupovine neke komponente prerostam cijeli net da usporedim modele i znam kaj ocu kupiti, ali kad ti tako smjeste kao meni..dva put u tjedan dana,... to nema veze sa poznavanjem artikala.
Sino je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 15:42   #793
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
totalno nekuzim ekipu koja se smije kad netko nezna sve o nekom laptopu... ono u najgoru ruku ga mos pitati da ti provjeri na webu...
Nemir je rekao "Šta vam znaći ova oznaka na specifikacijama 1 x HDMI™ port with HDCP support" - tako da je prodavac vec dobio informaciju o tome sto bi trebalo biti na laptopu. Tako da ga s opravdanjem kritizira jer nije u pitanju neznanje o tome, nego je u pitanju to sto je prodavac nesposoban na laptopu pronacin HDMI konektor.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 19:03   #794
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor MaxB Pregled postova
Nemir je rekao "Šta vam znaći ova oznaka na specifikacijama 1 x HDMI™ port with HDCP support" - tako da je prodavac vec dobio informaciju o tome sto bi trebalo biti na laptopu. Tako da ga s opravdanjem kritizira jer nije u pitanju neznanje o tome, nego je u pitanju to sto je prodavac nesposoban na laptopu pronacin HDMI konektor.
a sta ak je covjek radio vec 8 sati i totalno previdio ovo sto mu je nemir rekao ? ja bi npr otisao za komp i isprintao specifikacije, al kad mi je neki kupac bahat odma mu smjestim od*** tako da vazno je i kako se postavi netko...

hvala Bogu vise neradim u trgovini
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 22:30   #795
Nemir
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
a sta ak je covjek radio vec 8 sati i totalno previdio ovo sto mu je nemir rekao ? ja bi npr otisao za komp i isprintao specifikacije, al kad mi je neki kupac bahat odma mu smjestim od*** tako da vazno je i kako se postavi netko...

hvala Bogu vise neradim u trgovini

bilo je ujutro cak mislim da sam mu bio prvi jutarnji kupac.
na ko ga šljivi znao on ili ne...
__________________
long live video!
Nemir je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 02:03   #796
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 254
Evo jedno moje iskustvo iz linksa pred mjesec dana.

Zovem ja i pitam jel mogu naruciti da mi postom posalju corsair napajanje i nzxt kuciste i biser meni veli nemamo trenutno napajanje to al imamo ovo i ovo skuplje je ovoliko i ovoliko.Ja njemu pa kaj onda nebrem naruciti ovog corsaira i kuciste.Kaze on mozete stize sutra LOL
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:31   #797
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Nije za zamjerit, nego mi je bilo smijesno/simpaticno: U srijedu sam zvao Optimum Racunala, jel imaju Antecovo kuciste P182. Veli nemaju, al da moze narucit. Pitam, moze to stici danas? Veli "Hoce li mi vozac stradati ako kuciste ne stigne danas?" Ja se malo neckao, rekao da nece (iako nisam bio siguran da sam bio posve iskren ), narucili oni i kuciste stiglo na vrijeme. Samo sto mi je neobicno sto je tipu trebalo pet minuta, ako ne i vise, da mi naplati kuciste (a placao gotovinom... ne Antom...).
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:36   #798
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Pretpostavljam da si bio kod onog mršavog visokog lika (mislim da je čak žut)
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 15:09   #799
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pretpostavljam da si bio kod onog mršavog visokog lika (mislim da je čak žut)
Ova je fakat bio "mrsav". Ne znam kak se moze provlacit kroz onaj tamo uski prostor...
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 12:37   #800
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Evo da se i ja oglasin

vrijeme je prije 2-3 godine. kupija mi je ujac komp u HGspot. i sad zeli podatke koje je ima na disketama prebacit na hard. E sad. Neke cita a neke nece. Ono recimo pola. Ja uzmem diskete i kod mene cita sve. Odem kod njega na posal i cita sve. Ja kazen, pod garancijom ti je odnesi nek ti zamine floppy. Ujna odnese komp i kazu joj da je sve ok, da diskete ne valjaju. Ja je vratim i nek zamijene. Oni je vrate i kazu joj da floppy radi i nek neko ko se razumi njoj objasni da je sve ok.
Onda meni padne mrak na oci. Uzmem comp i ja i prijaatelj u doticnu firmu. On ubaci disketu ispred mene i sve radi. Ja mu objasnim da neke ne rade i da me ne ***e jer da smo vec 3 put tu.
On kaze da kako ne radi. Ja kazem da ne znam. A on ce, pazi sad, da ni on ne zna puno stvari pa da ne pita. .... Eeeeeeej
poludija... izgubija se... onda je bilo pickaranja spominjanja cjelokupne rodbine, cak sam ga tija dovatit preko pulta....

Onda kad je vidija da sam se izgubija je zaminija fakin floppy i reka mi da cu vidit da i dalje nece radit te iste diskete.. naravno radile su bez problema.

P.S. sad kad sam pisa ovo i svega se sitija opet mi je tlak skocija

Zadnje izmijenjeno od: Antonic. 05.11.2007. u 12:38. Razlog: P.S.
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 22:52   #801
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,349
nije u informatičkim trgovinama ali je u razredu

pričamo mi nešt o gigyteovim pločama i treći lik me pita kako da kloka
JA:ako imaš Gigabyte ploču stisni CTRL+F1 za dodatne opcije
ON:nemam Gigabyte već 512
LOL

još jedna situacija, lik instalira drivere svom bratiću (valjd je stariji pa glumi profića) i zove mene da pita što znači "reboot computer"
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 11:13   #802
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 539
HG shrot zg

1. odem pogledati koje monitore imaju. nadem si onaj koji sam trazio, pogledam datum proizvodnje (jer od odredenog datuma postoji revizija koja uklanja sitni problem), lijepo pozovem prodavaca, koji naravno nije s tog odjela. on kaze neka JA POTRAZIM DRUGOGA! lol ajde, tako ja bauljam od prodavaca do prodavaca koji je s onog odjela, i nabasam na...nagradno pitanje? pa naravno ovog s pocetka...udahnem, napuhnem se ko puran, iskoci mojih over100 kila, sjetim se mutiranog glasa iz puberteta, pa ga uvjerim da nemoze nikuda dok mene ne posluzi.

ode on lijepo na odjel, i potrazi kolegu. nakon neuspjesnog pokusaja, posluzi se telefonom...po izrazu lica izgledalo je da mu je od*** lansiran, pa on pokusavsi to sakriti, napokon odluci saslusati kaj ja njumu uopce cijelo vrijeme uopce govorim.

cuvsi sve to, ponovo fon, i provjeri u skladistu da TOCNO TAJ MODEL TOG DATUMA PROIZVODNJE IMA NA SKLADISTU.

2. kad jos jednom provjerih na netu, dali je to kaj ja hocu, NAZOVEM, rekoh si za svaki slucaj hgSROTH zg, da onako, provjerim i rezerviram doticni monitor. naravno, ima ga, sve pet. rekoh stizem odmah.

3. hgSROTH zg. odjel monitora. dam karakteristike, on mi da cedulju ko kumica na placu s necitljivim slovima valjda tog monitora, i neka ga odem platiti, pa preuzeti. odem, platim, pa krenem po njega.

4. cekam. gle upravo super prilog na tvu o nekakvim eko autima. cekam. vidi kako lijepa vitrina s kucistima. gledam, usporedujem s mojim, mjerkam cjene. cekam. auuuu koja kokica...noge ko srne..dlakave..a i fina zurkica...fini sponzori rekoh. ja i nas jos petnajstar u redu...gledam i sanjarim. cekam. i tako, opijeni njenim parfemom, krvavih ociju od gledanja malo u tv malo u monitor s informacijama o stanju cija je roba pristigla, cekamo.

i pozelenio broj za moj monitor. skupa samnom. stanem ko pesek uz pult, mahnem repom, ja sam taj koji to ceka...i dode taj monitor. naravno pogledam sticky, a kad ono, prastara proizvodnja, revizija od moje bake.

khm khm...kako ovo? pokazujem kaj sam trazio , koju sam specifikaciju naveo, i uostalom, sve to telefonski potvrdio. a-ha, uvjerio sam se da i on zna za tu grupu, lijepo on nazove skladiste, pa kaze neka posalju novi monitor. jos me mudro pita: rekli ste ta i ta revizija. ok, evo stize.

cekam...vec se izgubio i miris parfema, kad otvara se lift. eto moje kutije..jupi...pogledam sticky, ono, isti qrac, u jos zmazanijoj i ostecenijoj kutiji. pitah: sala? vidim kameru u kutu, no jel skrivena mozda? bla bla bla bla, njihov teleci izraz, jos tupaviji razgovor prvo sa odjelom monitora, pa sa valjda nabavom, i solucija: evo idem po novi, doslo je do greske.

cekam. cak i neznam vise kaj sam radio. uglavnom cekam. i eto trece kutije. tada mi se supak raspao. i onako, hodom john vejna u mladim danima, odem doma s ipak, predzadnjom revizijom monitora. vjerojatno je to nacin da se psiholoski umori kupac, pa odustane od svojih zahtjeva. srecom sam imao dobar nos, pa sam ipak dobio ono kaj sam htio, jer je ipak u tom mjesecu proizvodnje bila zadnja revizija, no hgSHROT zg cu onak...zaoooooooooooooooooobilaziti. nasirkoooooooooooooo.


cak i kad se sjetim, dok sam kupovao i tv, pa cak i neki dio hardwera koji drugdje nisu imali, uvijek je tamo bilo okupljaliste nesposobnih idiota. valjda se zivotopisom trazi.

e da, pitam ja, trebam to i to, imate li, a lik mi za pultom veli, evo imate tu cjenik, NADITE SI SAMI!?!?!?! je, njemu je teze ukucati ime i naci to, vec da ja pregledam onaj zbrdazdola sklepan cjenik. a pa da, za to ga i placaju. da kupci sami traze dok on kopa nos.


to je samo jedan od bisera nasih info ducana. slo je vrlo blizu, cjene su tu negdje, pa dragi nasi info zelenasi, razmislite kako cete dalje.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 11:42   #803
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Tu i takve trgovine treba izbjegavati samo zbog činjenice da ti ne daju pregledati proizvod koji kupuješ PRIJE nego ga platiš. Ne isti takav ili sličan, nego baš taj koji misliš (ili ne) uzeti. Pogotovo je to bitno kod monitora.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 11:50   #804
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
svi smo to prošli u hgu, ništa čudno za njih... jednom sam se uspio napit u 10h ujutro čekajući komp za frenda, oke im je ona birtija bila
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 12:15   #805
DannyHR
Nub azz pwnzor!
Moj komp
 
DannyHR's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Evo i moj svježi primjer.

LINKS:

Ja: Dobar dan, zadnja 2 dana mi jako smrdi iz napajanja, po paljevini. (IMAM GARANCIJU)
SERVISER: Ostavite računalo, pogledat ćemo što je.
Ja: Ok, samo informacije radi, do kada će biti gotovo, bitno mi je za posao?
SERVISER: Rok je tjedan dana.
Ja: A joj, jel moguće ikako prije, barem da mi samo kažete što je s napajanjem, kupit ću drugo ako treba, odmah, jer mi je hitno.
SERVISER: Gužva nam je, javit će vam se netko kad bude gotovo.
... 10 dana kasnije...
JA: Halo, dobar dan, prije 10 dana sam ostavio računalo kod vas, rekli ste da je rok tjedan dana a još mi se nitko nije javio.
SERVISER: Evo, računalo je baš otišlo na testiranje.
JA: Tek sad? Dobro, doviđenja...

I tako nekoliko dana.
Nakon 2 tjedna odlazim u Links, računalo je još na testiranju. Pitam ih što je, serviser kaže: ''Pa osjetimo da smrdi iz napajanja, ali napajanje je ispravno. To što iz njega smrdi niije razlog za reklamaciju.''
Dajte mi računalo, nosim ga doma. Platim 147 kn za uslugu koju mi nisu napravili, zamjenim napajanje i smrad nestane.

Zamislite...
Napajanje smrdi ko da gori, al to je u redu!
DannyHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 11:18   #806
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Evo mog... Opet Links:
JA: Dobar dan, imam problema kod monitora, monitor se pali i gasi sam od sebe...
SERVISER: Jeste probali zamjeniti VGA kabel? (A monitor nije niti ukljucen u komp, a vec bljesće)
JA: Jesam, isprobao na različitim rezolucija i slika i dalje nestaje...
SERVISER: Posaljite nam Overseasom pa cemo ukloniti kvar...
...posaljem overseasom, 5 dana poslije...
JA: Dobar dan, jeste dobili monitor?
SERVISER: Jesmo, ali imamo guzvu pa cemo cekati neko vrijeme...
JA: U redu...
... nazovem opet za 5 dana...
JA: Dobar dan, jeste uklonili kvar?
SERVISER: Evo monitor je upravo na testiranju...
JA: OK...
...nazovem sutra...
JA: Dobar dan, jeste uklonili kvar?
SERVISER: Monitor normalno radi...
JA: OK, saljite natrag...
...lijepo naplati troskove dostave i rada (1h)... Oko 150kn... Dodje monitor... I opet blješće slika... Pustio sam nek blješće, otišao van... Vratim se natrag, monitor radi =) Niti više blješće, niti ništa =) Sreća

Inače samo pozitivna iskustva s njima, dok HGSpot izbjegavam zbog problema s njima... Nemogu mjenjati web narudžbu.. Slučajno naručio PATA disk umjesto SATA, i skužim tek nakon 1h i oni meni... Pa kako ste mogli, pa šta da ja sad radim...A ja rekao, a nist, saljite PATA... Šta ću... A mogu 100% mjenjati narudžbe, samo se liku neda :P
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:13   #807
Audi45
Premium
 
Audi45's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 491
Eto vidis ja sa hgsrotom imam samo dobra iskustva.
Par puta nosio stvari bez racuna i jamstvenog lista
na reklamaciju i nikada problema, najvise sam cekao
tjedan dana na povratak reklamirane robe.
Ali vemil je sasvim druga prica.
Kupim rame 2 kita po 2x1gb i stavim u komp. ono jedan
kit nevalja, testirao na dvije ploce memtestom i orthosom
i ista stvar. Odnesem isti dan rame na reklamaciju
(samo neispravan kit) kaze lik bit ce za tjedan dana.
(Moraju slati u zg, pa oni testiraju pa salju nazad)
Nakon 10 dana zovem vemil.
JA: Jesu stigli rami iz zg.
Vemil: Upravo danas
JA: Odlicno dolazim odmah.
Nakon pola sata u vemilu.
Vemil: Rami koje ste vi donjeli su ispravni
JA:Molim, nemoguce
Vemil: Da ispravni su, osobno sam testirao rame i rade bezprijekorno
JA: Ok, kako si ti testirao, zar nisi slao rame u zg.
Vemil: Nismo, mi smo osposobljeni da testiramo robu
Pokupio rame i ljutit izletio iz trgovine jer je liku trebalo da testira
reme 10 dana. Dosao kuci stavim rame u komp i gues what
rami ne rade.
Odneo rame nazad, odmah ponio i monitor koji se nekada nije htio
upaliti da se sve rijesi. Kaze lik moramo to slati za zg. cekat ce te 10 dana.
Jucer proslo 17 dana i zvao vemil.
Ja: Sta je sa ramima i monitorom.
Vemil: Nije jos nista stiglo
Ja:***o vam pas mater u pon. Ima da se sve stvori ili dolazim sa pumpericom
Vemil: Nakon minute sutnje. Sve ce biti u pon. gospodine osobno cu se
pobrinuti za to. E sad cekamo ponedjeljak
__________________
X:: Maus, E-100, T110E5, T57 Heavy Tank, 113, AMX50B, IS4, E-50M, Leopard 1, M48 Patton, 121, G.W. E 100, T92, Obj. 261, JagdPz E-100, WT auf E100, T110E4, T110E3,
IX::IS8 VIII:: Lorr. 155 51, AC Mle 48
PREM:IS6, T34, T26E4, Pz. IV Schmalturm, T-25, Ram II, T14, Matilda BP, 105 leFH18B2, Chi-Nu Kai, T15, T2 LT, T1E6, Tetrarac, LTP, T7 Combat Car, Light MK. VIC, Type 97 Te Ke
Audi45 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:15   #808
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Jedino što ti mogu reći je da poštediš nevine žrtve u ponedjeljak LOL
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:31   #809
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Da nemoj nemoj nevine kupce XD
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:42   #810
Audi45
Premium
 
Audi45's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 491
Ali pazi ti koji su to konji, kaze da rame mora slati za zg.
Ok nema problema, da bi na kraju kroz pricu skuzio da
rame uopce nije slao u zg. nego su cijelo vrijeme bili u
sb. i trebalo mu je 10 dana da ih testira (sigurno je
Orthos vrtio 10 dana) i da su ispravni. Kad sam mu
vratio rame nije ih htio prihvatiti na reklamaciju, bile
su price da mi ploca nije komptibilna s ramima, pa da mi je
napajanje preslabo pa da ja to neznam sastaviti itd.
Kad sam rekao da imam dva identicna kita i da jedan radi
savrseno a drugi nikako tek ih je onda preuzeo. Sto se tice
monitora rok je naravno opet bio 10 dana. Ali kada sam ga
donio na reklamaciju rekao sam da mi je hitno da nemoram
cekati isti taj model da moze i neki drugi uz moju nadoplatu,
bilo sta samo da bude sto prije. Proslo 17 dana od vemila ni
glasa.
Kupci su sigurni, a u pon. samnom ide drug kalasnjikov, nedavno
doselio iz rusije
__________________
X:: Maus, E-100, T110E5, T57 Heavy Tank, 113, AMX50B, IS4, E-50M, Leopard 1, M48 Patton, 121, G.W. E 100, T92, Obj. 261, JagdPz E-100, WT auf E100, T110E4, T110E3,
IX::IS8 VIII:: Lorr. 155 51, AC Mle 48
PREM:IS6, T34, T26E4, Pz. IV Schmalturm, T-25, Ram II, T14, Matilda BP, 105 leFH18B2, Chi-Nu Kai, T15, T2 LT, T1E6, Tetrarac, LTP, T7 Combat Car, Light MK. VIC, Type 97 Te Ke
Audi45 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na