Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2007., 13:47   #1
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Općenito o HP 8710p

moje pitanje što mislite o HP 8710p lapu, tj. više me zanimaju osobna iskustva.
To bi mi bila desktop replacement, i jel preveliko uzet 17" za lap, kakvi su HP, jel se kvare. Čujem na reklamama da je HP njprodavaniji u HR.
specifikacije znam, ono sumnjam da laptop može zamijenit desktop potpuno, za ono što meni treba taj lap je ok.
Znaći kvaliteta kučišta, itd... ako netko ima osobna iskustva s 8710p volio bi čuti mišljenja.

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2422


Zadnje izmijenjeno od: vita. 29.09.2007. u 14:20.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 14:08   #2
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
meni isto on zapeo za oko,

jucer ga pregledavao u hgspotu i dvoumim se izmedju njega i toshibe.
jedino me muci sto grafika na tom HP-u nije normalna Nvidina vec Quadro za CAD i slicno...dakle neko dizajniranje/projektiranje, a ne igra
(koliko sam citao o quadro grafikama na forumu)
pa nisam siguran da moze zavrtiti nesto tipa UT2004 i slicno ako zatreba
da ima neku normalnu grafu, bio bi super izbor

zbog toga mi se nekako cini da je bolje uzeti ovu toshibu...
ima ATI2600HD 256 MB


sa druge strane, hp ima prednost sto identican model dolazi u opciji sa vistom ili xp,
pa postoje dakle driveri za sve komponente i za oba sustava, sto je izvrsno...
u toshibinom slucaju nisam siguran da ce sve ici tako glatko kada se stavi xp gore. tako da ima problema u oba slucaja... no tako valjda mora biti...

ako netko zna nesto preciznije o onoj quadro grafi, neka kaze
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 29.09.2007. u 14:19.
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2007., 14:22   #3
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Mene zanima kvaliteta samom lapa, ne mislim na specifikacije, dobro ti kažeš tebi grafa bolja kod toshibe.
Ako netko zna za grafu, ljudi recite čoviku.
e ima ovdje neki thread i tip je maax, ok je čovjek opisao iskustva sa dva lapa (acer i toshiba), pa ono neko ako ima ovaj lap možda da nabaci koji thought, savjet.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 14:42   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,570
Netko je ovdje imao iskustva sa Quadro grafama i kaže da nisu dobre za igre već samo za CAD i sl. Prilično je jaka, ali dečki su rekli da baš nije za igranje.
http://www.notebookcheck.net/Compari...rds.130.0.html
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...ist.844.0.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 19:55   #5
maax
Registered User
Moj komp
 
maax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Prvo da ti odgovorim na pitanje koje si postavio... Prijatelj je nedavno kupio HP6910p. Prema onome što sam ja pročitao o tom laptopu spada u istu seriju kao i 8510p, 8710p samo se razlikuju po dijagonali ekrana ali su svi braća iz profesionalne serije. 6910p ima magnezijski okvir ekrana, tvrd je i djeluje mi jako robusno. Radio sam malo s njime i bio zadovoljan sa tipkovnicom, touchpadom, ekranom, sve u svemu ok stroj.

Tu ti se nalazi detaljnija recenzija 8710p modela:
http://www.notebookcheck.net/Review-...ok.4456.0.html

P.S.
Iako tamo na threadu koje je postao coconut prema 3DMark rezultatima neke Nvidia Quadro grafičke kartice daju bolje rezultate u cijeloj priči... razlika bi im trebala biti prema vodiču koji je napisao vranoga1 samo u tome što imaju drivere pisane za posebne industrijske namjene, ili tako nešto slično, ali da im performanse ne bi trebale biti ništa slabije.

Uostalom ako se baš želiš igrati na laptopu onda potraži Dell XPS mašne (ne m1330) ili Alienware ili Voodoo, i isto tako za to iskustvo moraš biti spreman cijeniti u razini od 4000+ USD. Sve ostalo na lapu je krpanje za trenutačni "fling".

Inače, prema onoj tablici, kako i sam možeš vidjeti, Nvidia Quadro 320M ima 4775 3DMarka'06 pri rezoluciji 1280x1024 kako je testira program.

I isto tako svi mi pomalo zaboravljamo da ako LCD ne radi na svojoj "native" rezoluciji slika nije kristalno čista već pomalo mutnjikava i što ideš dalje od te rezolucije slika ti je "lošija". A što imaš višu rezoluciju monitora u ovom slučaju, tvoj, ciljani 8710p ima rezoluciju od 1440x900 ta grafička mora potjerati igre u toj rezoluciji da ti one izgledaju kristalno čisto kako ih vidimo na screenshotovima. Isto tako trebaš imati na umu da ako pokreneš 3DMark test na toj rezi oda rezultati jako opadaju. Sjetite se samo vremena kada smo imali Geforce serije i ATI ?? serije i kada su bili ulovljeni da su driveri overclockali kartice tijekom izvođenja testova kako bi se ostvarili što bolji rezultati tijekom testiranja.

Tu još imaš o specifičnom modelu grafulje neke priče:
http://forum.notebookreview.com/show...=173135&page=1

maax
maax je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:14   #6
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Hvala maax na analizi, men sad neugodno nisam gore naveo da ja uopće ne igram igre (dobro pes6 ponekad), ali dobro zanimalo je TomRi, a vjerujem i druge će.
Ono mene zanima kvaliteta i kakvo je kučište, znam da hvale lenovo, jel može biti usporedbe neke između te hp serije i thinkpad R? po pitanju kvalitete kučista, kad bi se pokvario kakav je support itd..., ono nije hp loša marka, ali čujem različita mišljenja pa onda se zbuni čovjek.
Sve u svemu meni taj lap izgleda solidno za DRT s obzirom da je i jači nego moj sadašnji desktop.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:29   #7
maax
Registered User
Moj komp
 
maax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
To ti ne mogu odgovoriti, ali ako pročitaš onaj review pod linkom, moža te odvede do nekog zaključka. Sa IBM/Lenovo laptopima nemam NIKAKVOG iskustva, iako su ljudima po forumima puna usta istih...

Što se IBMa tiče mogu ti isključivo prenesti iskustvo PRIJATELJA, ne moje osobno.
On je svoj IBM slao na popravak u službeni servis.
"[00:32] Tony: znam tipa koji ima T30 ibma
[00:32] Tony: i bio je N puta cvrsci od moga
[00:32] Tony: sad ne kupujes vise IBM
[00:32] Tony: kupujes kineski lenovo
[00:32] Tony: to je malo u k***u
[00:32] Tony: a +++ na HP
[00:32] Tony: cheap djelovi
[00:32] Tony: punjac = 300 kn
[00:32] Tony: dock s 160 Gb diskom - 1500 kn negdje
[00:32] Tony: travel battery - 1000 kn maxxx
[00:33] Tony: punjac - 800 kn
[00:33] Tony: Dock - 2000 kn
[00:33] Tony: (bez diska naravno, empty)
[00:33] Tony: travel battery - 1600 kn
[00:33] Tony: ...
[00:33] Tony: ono
[00:34] maax.net: i know
[00:34] maax.net: u onih 20000 sve je to uracunato
[00:35] Tony: 20k kn
[00:35] Tony: uzmi DellXPS onda
[00:35] Tony: j****u mater
[00:36] Tony: i da, IBM servis u RH == crap
[00:36] Tony: zadnja zgoda
[00:36] Tony: saljem prije 2,3 tjedna lapper u drugi ovlasteni servis da mi daju ponudu, dijagnostiku kolko dode popravak
[00:36] Tony: ceh kojih 3000 kn ako hocu, dijagnostika 100 kn, ok, ja velim, vrati lapper, placam diagnostiku
[00:37] Tony: ja platim dijagnostiku i drugi dan donese mi postar laptop
[00:37] Tony: (da, samo tak)
[00:37] Tony: a ja ono, WTF a torba a punjac
[00:37] maax.net: ono u torbi s pismima=? lol
[00:37] Tony: i zovem ja natrag, veli tip, je to nije vasa torba i punjac
[00:37] maax.net: LOL
[00:37] Tony: ne, u nekoj kutiji ovak, bla, bez paddinga i iceg
[00:37] Tony: i ja ma jok
[00:37] Tony: jel basexxl torba za 14 inch notebook
[00:38] Tony: nije, to je sad od naseg zaposlenika
[00:38] Tony: je, zemi punjac u ruku
[00:38] Tony: je
[00:38] Tony: super
[00:38] Tony: pogle desni kut
[00:38] Tony: jel vidis plavu tockicu
[00:38] Tony: da
[00:38] Tony: onda
[00:38] Tony: ne seri krele
[00:38] Tony: salji natrag jer dolazim s kosilicom do tebe...
[00:38] maax.net: LOl
[00:38] maax.net: LOL"
__________________
...these lines are dedicated to all the enthusiasts out there, to whom I can give an answer, whether a gamer's notebook exists, with these words: "If you want a computer for gaming, buy yourself a Gameboy or a Playstation..."
maax je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:34   #8
maax
Registered User
Moj komp
 
maax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
P.S. Laptop kupuješ prvenstveno za sebe, pa onda za posao, gaming... itd. Dođi u notebook centar i onaj koji ti najviše paše u okviru tvojih želja i mogućnosti. kupi. to je to. Ti si taj koji mora ipak najviše vremena provesti sa tim uređajem, tako da ti je moj savjet da se upoznaš sa njime/njom prije nego ga/ju odvedeš doma, jer kada jednom dođeš tamo svakakva neugodna iznenađenja te mogu dočekati
__________________
...these lines are dedicated to all the enthusiasts out there, to whom I can give an answer, whether a gamer's notebook exists, with these words: "If you want a computer for gaming, buy yourself a Gameboy or a Playstation..."
maax je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:47   #9
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
problem je sto ne mozes isprobati laptop pa odluciti koji ti vise paše...

osim izvana, tj. kako ce mi izgledati doma na stolu,
di najvise vremena i provede... ali ne kupujem samo izgled za te pare, ne?

di god sam bio su ugaseni(izlozeni bez baterija) i nikad upaljeni... (links,hgspot,vemil...)
da mogu zavrtiti nesto, odluka bi vrlo lako pala izmedju onog hp-a i toshibe
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:06   #10
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Jedno pitanje vezano za OS na tom laptopu. Naime uz taj laptop moguće je izabrati i win xp pro. E sad me zanima jel se OS win xp pro dobije na cd-u. Zanima me jel ja mogu značiti srušiti windowse, napraviti sebi particije kolko ih želim i ponovo instalirat taj xp.
Ako ne koja su riješenja moguća, hvala.
vita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 23:28   #11
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Po xyz-ti put.
Laptop se ne uzima za igru.

Jednostavno se previše grije, zuji, vruć je po tipkovnici, ekran nije baš nešto, skup je, performanse nisu baš nešto, ergonomija je puno lošija od desktop računala, nemoguće (neisplativo) ga je nadograditi itd...

Laptopi su "nužno zlo" za ljude kojima treba računalo u pokretu i za manje zahtjevne korisnike koji žele tu i tamo pogledati mail, odigrati yahoo pool i napisati seminarski rad.

Ozbiljno ti govorim, ako si imalo izbirljiv(iji), razočarat češ se bilo kojim laptopom ako se misliš igrati.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:33   #12
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
vidi to nisam pitao, laptop ne uzimam za igru, eventualno nekad odigrat pes i ništa više, jel igre igram jedino na ps2.
Moje pitanje je, naime uz taj laptop moguće je izabrati i win xp pro. E sad me zanima jel se OS win xp pro dobije na cd-u. Zanima me jel ja mogu srušiti windowse, napraviti sebi particije kolko ih želim i ponovo instalirat taj xp.
Ako ne koja su riješenja moguća, hvala.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:43   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Citiraj:
Autor vita Pregled postova
vidi to nisam pitao, laptop ne uzimam za igru, eventualno nekad odigrat pes i ništa više, jel igre igram jedino na ps2.
Moje pitanje je, naime uz taj laptop moguće je izabrati i win xp pro. E sad me zanima jel se OS win xp pro dobije na cd-u. Zanima me jel ja mogu značiti srušiti windowse, napraviti sebi particije kolko ih želim i ponovo instalirat taj xp.
Ako ne koja su riješenja moguća, hvala.
Sorry, mislio sam na TomRi-ja.
Što se tiče windowsa, možeš to napraviti, ali onda gubiš sav software koji dobiješ s njim (uključujući drivere pa se moraš zezat s tim u slučaju reinstalacije).
Ja bih ti prije preporučio eksterni disk za backup i sl.

U slučaju bilo kakve (softverske) havarije, sistem se vrlo lako vraća na tvorničke postavke, pa zato ne bih brisao tu particiju.

Što se tiče same kvalitete, Dell (Latitude serija) i Lenovo (Thinkpad serija) su kvalitetniji od HP-a.

HP ima problema (mušica) s BIOSom i driverima, npr glasne ventilatore zbog neuključivanja C1E itd...

Također ove "bolje" odnosno rijeđe HP serije laptopa dolaze s stranom tipkovnicom na koje su samo nakalemljeni .hr fonemi (i mali enter).

Čujem na reklamama da je HP najprodavaniji u HR...

Pa i Opel Astra je najprodavaniji auto, ali to ne znači da svima odgovara, ili da je najbolji...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 00:00   #14
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
Ja sam probal raditi na slicnom HP ali dijagonala 15.4, ugl. robustan dizajn mi se svidja vise nego kod toshibe (toshibu nisam niti isprobal sudim po izgledu) tipke su odlicne, cvrste i daju osjcaj sigurnosti. Dolazi sa instliranim os-om sto je prednost sto se tice drivera. I jos jedna prednost koja mozda nije spomenuta: Hp ima vjerojatno bolju podrsku servisa nego toshiba
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:18   #15
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što se tiče windowsa, možeš to napraviti, ali onda gubiš sav software koji dobiješ s njim (uključujući drivere pa se moraš zezat s tim u slučaju reinstalacije).
Ja bih ti prije preporučio eksterni disk za backup i sl.
Imam dva pitanja Mar. S kojim programom da napravim bakup te particije i kad se napravi taj backup jel to bude isto kao ta particija ili se nešto izbubi.

Sad kako sam ga upalio lap, na početku me ponudio da napravim recovery dvd/vd, što ja i jesam, ali to je samo mislim da mogu boota s tim recovery dvd/cd-om, ali on svakako to čita sa te REcovery particije.

Znači jel mi možeš reči kako taj backup napraviti za drugi disk, imam na stolno računalu disk s dosta mjesta pa sam tu mislio.
Da i s kojim programom i jel taj bakcup te partcije ok kad sa napravi, ili to nije to kao ovaj sad tvornički.

Eto ako može pomoć. hvala.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:23   #16
mmrki
Registered User
Moj komp
 
mmrki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vita Pregled postova
Jedno pitanje vezano za OS na tom laptopu. Naime uz taj laptop moguće je izabrati i win xp pro. E sad me zanima jel se OS win xp pro dobije na cd-u. Zanima me jel ja mogu značiti srušiti windowse, napraviti sebi particije kolko ih želim i ponovo instalirat taj xp.
Ako ne koja su riješenja moguća, hvala.
Evo ja sam kupio taj laptop prije tri dana, točnije 8710p(GC101EA) s win xp.
Laptopom sam prezadovoljan, sve je čvrsto, tipkovnica odlična...uglavnom nemam prigovora na laptop,sve 5.
Vezano za tvoje pitanje...kad ga prvi put pokreneš, putem programa HP Backup and Recovery Manager možeš napravit Recovery DVD(točnije tri DVD-a), pa kad se desi neka havarija , jednostavno boot-aš s njih cijeli sustav kakav je bio kad si ga kupio. A svi driveri ti se nalaze na c disku, tako da i njih možeš spremit
Za bateriju ne mogu reć puno, jer ga imam samo tri dana, ali sinoć sam gledo film od tri sata(koliko je i baterija trajala) s maksimalnom svjetlinom ekrana.
Grafička je Nvidia Quadro NVS 320M(profesionalni overclokirani GeForce 8600M GT) taktovi čip 621MHz, Shaderi 1242MHz, memorija GDDR3 na 1400MHz. Za ostalo pitaj.
mmrki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:31   #17
mmrki
Registered User
Moj komp
 
mmrki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Vita, vdim da si ga kupio. ja sam tu recovery particiju obrisao, jer imam te recovery DVD-e. Ovdje je možeš obrisat Start pa All Programs pa HP Backup and Recovery pa Remove HP Recovery Partition.

mmrki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:35   #18
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
Čekaj zbunio si me sad :-), da Recovery dvd je na 3 dvd-a.
Za drivere nije problem kinut s neta, nego me zanima kako tu particiju, jel se može napraviti ili copy paste na pc stolni.
To sve putem crossover kabla.
NAJBITNIJI mi je win xp pro, a za driver manje više. Znači jel se može napraviti backup te particije kako sam mislio, na drugi hard disk kopirat ili s nekim backup programom to napraviti( molim prijedlog sa kojim).
gdje je win xp na c particiji ili onoj particiji HP_RECOVERY

Unaprijed zahvaljujem na prijedlozima.

Zadnje izmijenjeno od: vita. 06.10.2007. u 13:46.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 14:10   #19
mmrki
Registered User
Moj komp
 
mmrki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vita Pregled postova
Čekaj zbunio si me sad :-), da Recovery dvd je na 3 dvd-a.
Za drivere nije problem kinut s neta, nego me zanima kako tu particiju, jel se može napraviti ili copy paste na pc stolni.
To sve putem crossover kabla.
NAJBITNIJI mi je win xp pro, a za driver manje više. Znači jel se može napraviti backup te particije kako sam mislio, na drugi hard disk kopirat ili s nekim backup programom to napraviti( molim prijedlog sa kojim).
gdje je win xp na c particiji ili onoj particiji HP_RECOVERY

Unaprijed zahvaljujem na prijedlozima.
Ta tri Recovery DVD-a su ti kopija te recovery particije.
Win xp ti je onaj folder i386.
Evo na slici sam ti naveo gdje je to sve fino objašnjeno
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg‎
Views:	291
Size:	83.2 kB
ID:	7812  
mmrki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 14:38   #20
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
sad kad bi instalirao piratski win xp i ubacio serijski ključ koji mi piše ispod laptopa jel (original) jel bi to radilo i jel to legalno.

zanima me jel bi se moglo raspodijelit tj napraviti nove particije sa programom za particioniranje (koji bi bio dobar)

zatim ima neka opcija Intel Active Managment Technology (Intel AMT), koja se diže zajedno sa win, i kaže da je disabled. Što je to i jel treba biti uključeno ili ne.

i ovo kad sam napravio na 3 dvd backup Recovery backup jel na tim dvd-ima i xp ili samo programi od hp-a i driveri.

sory ako je previše pitanja

Zadnje izmijenjeno od: vita. 06.10.2007. u 16:15.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 18:36   #21
mmrki
Registered User
Moj komp
 
mmrki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vita Pregled postova
sad kad bi instalirao piratski win xp i ubacio serijski ključ koji mi piše ispod laptopa jel (original) jel bi to radilo i jel to legalno.

zanima me jel bi se moglo raspodijelit tj napraviti nove particije sa programom za particioniranje (koji bi bio dobar)

zatim ima neka opcija Intel Active Managment Technology (Intel AMT), koja se diže zajedno sa win, i kaže da je disabled. Što je to i jel treba biti uključeno ili ne.

i ovo kad sam napravio na 3 dvd backup Recovery backup jel na tim dvd-ima i xp ili samo programi od hp-a i driveri.

sory ako je previše pitanja
Ovo za piratske windowse stvarno neznam.

Šta je to Intel AMT?
Mogućnost upravljanja računalima dodatno poboljšava i najnovija generacija Intelove tehnologije aktivnog upravljanja (Intel Active Management Technology, Intel AMT). Intel AMT omogućuje evidentiranje i popravak "nedostupnih" računala, tj. čak i onih računala koja su pretrpjela pad operacijskog sustava ili su isključena

Jedan od boljih programa za particioniranje diska je PartitionMagic ili Disk Director Suite

Na tim DVD-ima ti je cilji sustav(Windowsi i svi programi koji su tvornički instalirani) tj., kada napraviš recovery sa tih DVD-a sustav će ti biti isti kao kad si kupio laptop.
mmrki je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 16:02   #22
vita
Premium
Moj komp
 
vita's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: nowhere
Postovi: 267
zanima je ovo, na ovoj stranici http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...OID=1093#11360 su valjda svi potrebni driveri za taj lap.
sad kad bi htio pobrisat onaj recovery disk i instalirat nanovo windowse, jel su ovi driveri sa te stranice svi ili ne.
ima neki driver za bios, jel to potrebno instalirat isto ili je to za flash bios.
vita je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 10:24   #23
mmrki
Registered User
Moj komp
 
mmrki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vita Pregled postova
zanima je ovo, na ovoj stranici http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...OID=1093#11360 su valjda svi potrebni driveri za taj lap.
sad kad bi htio pobrisat onaj recovery disk i instalirat nanovo windowse, jel su ovi driveri sa te stranice svi ili ne.
ima neki driver za bios, jel to potrebno instalirat isto ili je to za flash bios.
Da to su svi driveri, ali se ti driveri nalaze i na disku u onom folderu swsetup(ali ti nisu nanovije verzije). Ja sam sa te stranice skinuo nanovije drivere za gafulju.

Da to je za flash biosa. Meni je bio bios F.01 pa sam ga nadogradio na onu zadnju verziju F.03
mmrki je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 15:54   #24
inari
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Kao sretni vlasnik ovog modela 8710p, jednostavno moram demantirati neke tvrdnje koje su ovdje navedene.

Igranje: Sa ovim modelom dolazi Quadro 320M 256MB discrete video memory (512MB Turbo-cache), kako ste rekli da nije za igranje, eto prvo što sam probao kada sam ga kupio je voljeni UT2004, jer jedinio što igram je UT i bitno mi je da fino radi na notebooku jer sam se namjeravao riješiti desktopnjaka.

Na maksimalnom antialiasingu i na maksimalnim opterećenjima, igrica klizi bez problema, čak se ni ne zagrijava.

Išao sam dalje, jedva čekam UT3 koji, kao što svi znate, sa novim enginom zahtjeva i vrlo jak hardware, prvenstveno grafičku.
Skinuo sam demo, čisto radi testa postavio maksimalno opterećenje :

rezolucija: 1440 * 900
antialiasing: 16x SQ


Rezultat: igrica klizi ko po loju, nikakvih trzaja, ničega, igram je već tjednima i nikakva opterećenja ne vidim na mašini. Jednostavno sam prezadovoljan.

Išao do kraja, skinuo sam tek pristigli Crysis, igricu za koju , kao što svi znate, malo mašina uopće može upogoniti, a rijetki ju igrati bez problema, pun google je jadanja sa "fleka problemom".

Sam demo teži 2 Gb, najzahtjevnija igrica koja je dosad proizvedena, koliko je meni poznato.

Opet sam išao sa istim postavkama:

rezolucija: 1440 * 900
antialiasing: 16x SQ

Rezultat: igra koči.

Novi test:

rezolucija: 1440 * 900
antialiasing: 0

Rezultat: igra klizi bez i najmanjeg trzaja.
Osim ove kombinacije, probao sam smanjiti rezoluciju i onda povećavati antialiasing, klizi bez problema.

Što se tiće zagrijavanja, buke i ostalih "nije-to-za-igranje" izjava, ovo je notebook, dakle ima manji i puno tiši ventilator, a zagrijavanje tipkovnice nisam primjetio, možda zato što koristim externu tipkovnicu, kao i svatko tko koristi notebook kao zamjenu za desktop PC.


CD sa driverima nećete dobiti ni sa jednim HP notebookom jer su škrti na cd-u. Ali ćete ih zato dobiti na disku u folderu SWsetup, pokretanjem jednog fajla instaliraju se svi driveri.

Uz njega dobio sam Vistu, koje sam se riješio isključivanjem Native SATA u biosima i instalacijom XP-a nakon toga.

U svakom slučaju, svakome bih preporučio ovaj notebook, ako je spreman dati za njega 11-12 somića.

Moj stari desktop PC je raskomadan i poslagan u kutije
inari je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 20:24   #25
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Malo se ispricavam sto dizem thread iz mrtvih ali zanima me kako si zadovoljan sto se tice ghostinga slike na laptopu? Dali je response time dobar da se igre mogu bez problema igrati na njemu? Kako si zadovoljan sa izradom, cvrstocom ekrana i svime ostalime?
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 10:01   #26
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
evo da ja pitam pošto posjedujem dotični laptop : koliko i se dobilo na CAD-u i igrama ako bi se prešlo sa ove qudro nvs 320m na fx 1600? razlika je u malo višim taktovima, 2.5 puta većoj potrošnji i duplo većoj memoriji.pa eto ako je netko imao prilike da mi malo objasni da li se isplati preći s jedne na drugu. naravno ovu bi nabavio preko tržnice a tamo je cijena 1k kn.pa da li je to ok cijena ili malo napuhana?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 18:41   #27
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
fx 1600 je u nekim igrama ili testovima 10 do 15% jaca, znaci ne isplati se nikako
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na