Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2007., 21:32   #1
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
active directory

Ovo je link na sliku mreže www.elpro.hr/mreza.jpg
Kao što se iz slike vidi, na serveru se vrti win 2003 server. sad ja pokušavam kreirati domenu i usere koji će imati na serveru svoj profil, ali kako to i inače biva ne uspjeva mi. Naime, kreirao sam domenu(barem mislim da jesam ), i kada pokušam u tu domenu dodati usera sa passwordom javlja mi da mi pasword ne zadovoljava uvijete za password, koje ja naravno uopće nisam postavio. Ne bi meni bilo problem postaviti pass koji zadovoljava uvijet ali je problem da ne znam koji su uvijeti, kada dođem do onoga "password must meet complexity rewquirements" tamo vidim da je to isključeno, kada pokušam uključiti ne dobije prozor u kojem mogu postaviti uvijete. Može neki help kako složiti domenu i kreirati usere? ono što sam našao na guglu i microsoftovim stranicama mi nije puno pomoglo
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 22:13   #2
robyhr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb ili okolica Čakovca
Postovi: 30
probaj sa passwordima koji imaju vise od 6-8 znakova i imaju slova , brojeve i znakove u sebi. Tada ce ti sigurno proci, ali nemam pojma gdje se vide/promjene uvjeti za password...
robyhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2007., 22:39   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
svaka greška koju win2k3 server izbaci ima svoj ID. koji je linkan s MS-ovim KB-om. klikom na taj link dobiješ odgovor. ako je dokumentiran
8 znakova, kombinacija velikih i malih slova i brojeva. to mora raditi.
Inače, uvijete za password možeš definirati u domain policy-ima (nemam pojma koji je to mmc dialog).
potraži MS-ov help... tamo je 100% upravo ovo dokumentirano.
općenito preporuka - ako ovaj lokalni printer u radioni koristi više ljudi, probaj mu dokupiti print server (ako je HP, na konju si... pogotovo ako je neki model koji već ima ethernet port).
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 22:55   #4
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
probao sam 3 velika slova, 6 malih i 2 broja i ne ide. pokušao sam i razne kombinacije. a glede printera, koristi ga samo radiona, sa drugih kompova se isprinta 1-2 stranice u 3 mj tako da nemam potrebe nešto ozbiljnije slagati, iako bi ga ja mislim mogao i direktno puknuti na se555, ali je u radioni jer se tamo češće nešto printa. KB sam prošao ali mi ne pali. Jedino nisam uspio naći koji su defaultni uvijeti za pwd, to bi mi trenutno riješilo stvar
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 09:13   #5
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Za početak skini Group Policy Management konzolu i instaliraj je na Domain Controller. Nakon toga je pokreneš, a stvar koja te zanima je Default Domain Policy. Ovo je jedini policy kojime možeš diktirati kompleksnost lozinki i još neke stvarčice. Pogledaj screenshot.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 15:52   #6
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Evo skinuo sam pa ću probati. Našao sam ja ovo password must meet complexity requirements, kada to uključim i stavim enabled ne pojavi mi se nigdje nešto dje bi mogao odrediti ovaj complexity. Probati ću navečer sa gpmc pa javim
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2007., 10:37   #7
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Za početak skini Group Policy Management konzolu i instaliraj je na Domain Controller. Nakon toga je pokreneš, a stvar koja te zanima je Default Domain Policy. Ovo je jedini policy kojime možeš diktirati kompleksnost lozinki i još neke stvarčice. Pogledaj screenshot.
probao gpmc ali tamo mogu samo vidjeti postavke, ne i mijenjati. Uglavnom, uspio ja napraviti usera sa lozinkom, nabacao kombinaciju og 12 velikih, malih slova i brojeva i radi. Upalim xp, podesim da je dio domene, onda se mora komp resetirati i upišem username i password i traži me da moram promijeniti lozinku jer se prvi put logiram, što je ok jer sam tako i podesio prilikom kreiranja accounta, stavim novu lozinku(slična onoj samo izmjenjen raspored znamenki) i dobijem poruku da domena nije dostupna... firewall i ostale điđe za sada nemam. Jedino što nisam radio nisam za taj profil radio neka ograničenje itd. Samo sam napravio profil, ime prezime, lozinka
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2007., 19:15   #8
svizac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zg
Postovi: 192
resetiraj domain controler

meni nikad nije htjelo proradit a da ga nisam resetirao..
svizac je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2007., 21:05   #9
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
8 znakova, kombinacija velikih i malih slova i brojeva. to mora raditi.
Točnije ovako:

Not contain significant portions of the user's account name or full name
Be at least six characters in length
Contain characters from three of the following four categories:
English uppercase characters (A through Z)
English lowercase characters (a through z)
Base 10 digits (0 through 9)
Non-alphabetic characters (for example, !, $, #, %)

Dakle, ako mu je username npr. "wlcasemodding" a pokušavao je sa npr. passwordom "wlcasemoDDING256", to isto neće prolaziti...
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 13:01   #10
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
budemo probao restartati domain controler, može biti da se je zblesirao, ali sad sam nabavio 2003 server enterprise edition pa ću njega puknuti gore i onda iz početka
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2015., 12:33   #11
Mikael10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Za početak skini Group Policy Management konzolu i instaliraj je na Domain Controller. Nakon toga je pokreneš, a stvar koja te zanima je Default Domain Policy. Ovo je jedini policy kojime možeš diktirati kompleksnost lozinki i još neke stvarčice. Pogledaj screenshot.

jel to vazi jos uvijek ili ima neko novo rjesenje?
p.s. pronasao sam ovdje neke informacije i pomoc (active directory), pa ako ima tko šta drugo, neg mi napiše..

Zadnje izmijenjeno od: Mikael10. 16.03.2015. u 08:51.
Mikael10 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 12:43   #12
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Što te muči, jer ja do sada nisam još skidao management konzole, onda je u biti integrirani dio server sustava. Ona bi trebala biti vezana za domenu, ako je obavljena ispravna instalacija domene
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na