Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2007., 08:46   #1
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
19" gaming monitor

Pozz ljudi vidio sam ovakvu slicnu temu ali je lock, pa moram svoju temu otvoriti ovako........
Treba mi monitor od 19" ( moze i vise ), neznam dali bolje CRT ili LCD i neznam dali da bude WS, nekuzim se u odzive i sl, ali znam da mi je vazno da mogu ferkvenciju na njemu dizati cim vise (za igre). Meni taj monitor treba samo za igrice tj SAMO Call of Duty 2 .
Cijena do nekih 1800 kn.

Hvala unaprijed
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 11:33   #2
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
CRT monitori se mislim, više ne proizvode, u svakom slučaju oni mrvicu kvalitetniji nisu lako dobavljivi. Možeš uzeti rabljenoga, ali ako nisi baš iskusan i ne znaš točno što tražiš, nemoj se u to upuštati.

LCD-i nemaju refresh u smislu kojem ga imaju CRT-i. LCD-i osvježavaju u jedinici vremena samo pixele koji se mijenjaju, dok CRT-i osvježavaju cijelu sliku. Kad CRT-u zadaš refresh, on se toga drži. Ako mu zadaš 85Hz on će osvježiti kompletnu sliku 85 puta u sekundi, bez obzira da li se slika (ili dio slike) zapravo mijenja. LCD-i će osvježiti, tj. promijeniti samo piksele koji se trebaju promijeniti dok će ostali ostati na prijašnjoj vrijednosti. To će raditi brže ili sporije, ovisno iz čega u što se trebaju promijeniti. Nije isto treba li promijeniti bijeli piksel u crni ili crveni u malo manje crveni. LCD-i piksele mijenjaju relativno sporo, pa otuda i pojava znana kao ghosting, kada se pikseli ne stignu promijeniti dovoljno brzo u odnosu na zahtjeve.

Metodologija mjerenja i prikazivanja odziva se unazad koju godinu promijenila, a i svaki proizvođač opet ima neki svoj način, tako da je na tom području prilični kaos. Uglavnom, deklarirano vrijeme odziva nije mjerilo za usporedbu i ne treba te zabrinjavati. Svi LCD-i proizvedeni unatrag zadnjih par godina nemaju gotovo nikakvih problema s ghosting-om i dovoljno su brzi za igranje. Ono što trebaš gledati je kontrast i svjetlina, te kutevi gledanja, iako ni tu deklarirane vrijednosti nisu baš najtočnije.

Na kraju, iako zapravo najvažnija stvar, je da odeš do trgovine i sam pogledaš što se nudi i što ti odgovara. Monitor se ne kupuje na osnovi tuđih preporuka, već na osnovu vlastitog dojma.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2007., 11:44   #3
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
CRT monitori se mislim, više ne proizvode, u svakom slučaju oni mrvicu kvalitetniji nisu lako dobavljivi. Možeš uzeti rabljenoga, ali ako nisi baš iskusan i ne znaš točno što tražiš, nemoj se u to upuštati.

LCD-i nemaju refresh u smislu kojem ga imaju CRT-i. LCD-i osvježavaju u jedinici vremena samo pixele koji se mijenjaju, dok CRT-i osvježavaju cijelu sliku. Kad CRT-u zadaš refresh, on se toga drži. Ako mu zadaš 85Hz on će osvježiti kompletnu sliku 85 puta u sekundi, bez obzira da li se slika (ili dio slike) zapravo mijenja. LCD-i će osvježiti, tj. promijeniti samo piksele koji se trebaju promijeniti dok će ostali ostati na prijašnjoj vrijednosti. To će raditi brže ili sporije, ovisno iz čega u što se trebaju promijeniti. Nije isto treba li promijeniti bijeli piksel u crni ili crveni u malo manje crveni. LCD-i piksele mijenjaju relativno sporo, pa otuda i pojava znana kao ghosting, kada se pikseli ne stignu promijeniti dovoljno brzo u odnosu na zahtjeve.

Metodologija mjerenja i prikazivanja odziva se unazad koju godinu promijenila, a i svaki proizvođač opet ima neki svoj način, tako da je na tom području prilični kaos. Uglavnom, deklarirano vrijeme odziva nije mjerilo za usporedbu i ne treba te zabrinjavati. Svi LCD-i proizvedeni unatrag zadnjih par godina nemaju gotovo nikakvih problema s ghosting-om i dovoljno su brzi za igranje. Ono što trebaš gledati je kontrast i svjetlina, te kutevi gledanja, iako ni tu deklarirane vrijednosti nisu baš najtočnije.

Na kraju, iako zapravo najvažnija stvar, je da odeš do trgovine i sam pogledaš što se nudi i što ti odgovara. Monitor se ne kupuje na osnovi tuđih preporuka, već na osnovu vlastitog dojma.

nice nice very nice, svaka cast za ovo i puno hvala, ja neznam sto trazim jer neznam sto da trazim ali sada sam dosta shvatio , inace uzeo bi i rabljeni CRT , ali LCD nema sanse da je rabljeni.

Jednio pitanje dalli postoji CRT WS

a koje su malo bolje mjere za kontrast, svjetlinu, odziv .........
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 21:53   #4
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Moja preporuka, SAMSUNG 931BF 19'

uživaj....
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 08:51   #5
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
thx za preporuku cuo sam de je dobar taj monitor ali ja jos geldam sto je najbolje jel to nije mala stvar .

naisao sam na jedan 20" pa me znima jeli to sto valja: Monitor LG LCD L204WT http://prices.cnet.co.uk/0,39100483,35293779,00.htm
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:39   #6
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
check this links:

http://www.behardware.com/
http://www.tftcentral.co.uk/
http://www.widescreengamingforum.com/forum/index.php

po meni jedni od najboljih sajtova ( najpoštenijih ) za
testove monitora...
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 11:00   #7
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 08:48   #8
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
molim vas ovo mi je dosta hitno

dali mi se isplati uzeti ovaj monitor za cod 2 : http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=74700
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 09:19   #9
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Jel ti sad na kraju želiš CRT ili LCD, odluči se
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 15:44   #10
NoBody
Premium
 
NoBody's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 587
hehe CRT D:
__________________
NoBody je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2007., 16:42   #11
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor NoBody Pregled postova
hehe CRT D:
pa kud si zapeo za CRT to je prošlost.
SAMSUNG 931BF ima sve kvalitete za gaming, uostalom i lijepo izgleda
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na