Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2004., 17:41   #1
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Install XP

Problem se javlja kod instalacije XP-a,napravim sve ono,particije,formatiram particiju i pocne prebacivanje onih fileova i kada treba resetirati ne ide na onaj graficki dio instalacije vec stalno pocinje isponova,znaci opet me trazi da formatiram i sve gluposti.Probao sam sa raztličitim verzijama XP-a pro i 2000 ali nista ne radi.Konf je 2500 barton,asus nforce 2,256 geil mem,120 gb HDD maxtor,r9600pro. I da,sve najbolje u 2004.
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2004., 17:59   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
kada ti to sve odradi, i oce restartat, IZVADI CD, koji je vjerovatno bootabilni pa ti automatski boota sa cd-a, i sve ispocetka
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2004., 18:10   #3
Vile
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Poznanovečka 17
Postovi: 45
Citiraj:
Originally posted by miato
kada ti to sve odradi, i oce restartat, IZVADI CD, koji je vjerovatno bootabilni pa ti automatski boota sa cd-a, i sve ispocetka
Miato je u pravu . To se i meni dogodilo . Sad samo nemoj ubacit cd i bootat će se ok.
__________________
Vile
Vile je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2004., 20:06   #4
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
kad izvadim cd pise nest u stilu kao da nema operativnog sustava
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2004., 21:58   #5
Mile
Premium
Moj komp
 
Mile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zd
Postovi: 218
Probaj kod restarta ući u bios i namjesti first boot device na HDD-0
Mile je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2004., 22:29   #6
Vile
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Poznanovečka 17
Postovi: 45
Citiraj:
Originally posted by Mile
Probaj kod restarta ući u bios i namjesti first boot device na HDD-0
i pod boot devices makni cd player (možda ovo neće bit nužno).
__________________
Vile
Vile je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2004., 23:41   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Nečeš vjerovati, slično se i meni bilo desilo. Maxtor 80 GB i nijedan OS nisam uspio staviti na njega pod matičnom iz siga (QDI). Na kraju sam zaključio da jednostavno MBO ima pronlema s tolikim diskovima ili nešto slično jer na bilo kojem manjem HDD sve ide savršeno.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 08:54   #8
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
dečki (osim tora), ovo ne može bit kaj vi pričate. Pa nisu Windowsi baš takva šljuka od software. Znaju oni da se ide u restart i da se treba bootat s harda, a ne s CDa. Zato sorry na izrazu, ali ne lupetajte.

Jedna osnova Windowsa (koliko god oni bili loši, šugavi, nemamo bolje. Žalosno, ali istinito): AKO NE PROLAZI INSTALACIJA (napravljena nakon formata) NE VALJA HARDVER (ajde, možda se može desit da hardver valja, ali da windowsi zabriju da ne valja, znači nešto se kolje od hardvera međusobno). Točka.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 09:19   #9
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Elven
dečki (osim tora), ovo ne može bit kaj vi pričate. Pa nisu Windowsi baš takva šljuka od software. Znaju oni da se ide u restart i da se treba bootat s harda, a ne s CDa. Zato sorry na izrazu, ali ne lupetajte.
ja ne lupetam, govorim iz iskustva.
mozda ti nisi imao takva iskustva, ja znam o cem pricam
Citiraj:
AKO NE PROLAZI INSTALACIJA (napravljena nakon formata) NE VALJA HARDVER
bas pred par mjeseci sam imao taj problem
hardver iz siga, sve osim TwinMos memorije.
i svaki put na pocetku instalacije BSOD.
i nece pa nece.
testiram memoriju, testiram hard, sve za 5.
posudjujem drugu memoriju, probam s drugim hardom, nece pa nece. onda jedino preostaje maticna.
mislim ju vec ic reklamirat, no ajde, prije nego otidjem cu jos jedanput probat.
i probam, i odradi instalaciju bez beda.
sad ti reci da je do hardvera, a ne do glupih windowsa koji neznaju sta valja a sta ne
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 09:41   #10
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by miato
ja ne lupetam, govorim iz iskustva.
mozda ti nisi imao takva iskustva, ja znam o cem pricam

bas pred par mjeseci sam imao taj problem
hardver iz siga, sve osim TwinMos memorije.
i svaki put na pocetku instalacije BSOD.
i nece pa nece.
testiram memoriju, testiram hard, sve za 5.
posudjujem drugu memoriju, probam s drugim hardom, nece pa nece. onda jedino preostaje maticna.
mislim ju vec ic reklamirat, no ajde, prije nego otidjem cu jos jedanput probat.
i probam, i odradi instalaciju bez beda.
sad ti reci da je do hardvera, a ne do glupih windowsa koji neznaju sta valja a sta ne
Još uvijek sumnjam da je sve u redu. Jesi u međuvremenu clearao CMOS? Mjenjao postavke u BIOS-u? Izvadio modem? Bilo što?
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2004., 09:54   #11
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Elven
Još uvijek sumnjam da je sve u redu. Jesi u međuvremenu clearao CMOS? Mjenjao postavke u BIOS-u? Izvadio modem? Bilo što?
sve pci kartice sam povadio.
bios sam vratio na default, ukljucivao pio mod umjesto udma, ma sve sam pokusavao...
velim ti, samo od sebe je proradilo.
sad sam nedavno isao formatirat opet disk, i proslo je bez problema
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 09:58   #12
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by miato
sve pci kartice sam povadio.
bios sam vratio na default, ukljucivao pio mod umjesto udma, ma sve sam pokusavao...
velim ti, samo od sebe je proradilo.
sad sam nedavno isao formatirat opet disk, i proslo je bez problema
vjerovat ću ti na riječ. I ponoviti dobru staru: "Svako pravilo ima iznimku". Ali to ne znači da ću vjerovat drugima, samo miatu, za ostale ću tvrdit da su mjenjali IRQ assignment u BIOSu

Evo pifa za miata
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 10:02   #13
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Originally posted by Elven
dečki (osim tora), ovo ne može bit kaj vi pričate. Pa nisu Windowsi baš takva šljuka od software. Znaju oni da se ide u restart i da se treba bootat s harda, a ne s CDa. Zato sorry na izrazu, ali ne lupetajte.
teške riječi, pogotovo za situaciju gdje nisi u pravu. iz nekog razloga, xp pri instalaciji 'ne zna' restartat, već kreće ispočetka, kao što su ljudi primijetili. 98se je to radila, mislim i 2000, ali xp ne rade. dakle, prije instalacije treba u biosu postavit first - CD, second HDD i kad ga restarta izvadit cd i miran si
choby je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 10:07   #14
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by choby
teške riječi, pogotovo za situaciju gdje nisi u pravu. iz nekog razloga, xp pri instalaciji 'ne zna' restartat, već kreće ispočetka, kao što su ljudi primijetili. 98se je to radila, mislim i 2000, ali xp ne rade. dakle, prije instalacije treba u biosu postavit first - CD, second HDD i kad ga restarta izvadit cd i miran si
aha. ispričavam se. vidiš ja nikad nisam instalirao XP, pa ne znam.
Onih 30ak (govorimo o strojevima, ne o broju instalacija) sam valjda samo sanjao. Ili je došao dobri duh Casper i izvadio CD umjesto mene
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 10:24   #15
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
nije da se samo meni dogodilo, očito se događa i drugima

ne znam zašto su ljudi nabrijani oko tog hardwarea i softwarea, ako nije po njihovom, odma prijetnje, ljutnja, teške riječi...daj malo lakše ljudi...neće svijet stat ako ne uspijete dokazat da ste u pravu
choby je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 10:30   #16
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by choby
nije da se samo meni dogodilo, očito se događa i drugima

ne znam zašto su ljudi nabrijani oko tog hardwarea i softwarea, ako nije po njihovom, odma prijetnje, ljutnja, teške riječi...daj malo lakše ljudi...neće svijet stat ako ne uspijete dokazat da ste u pravu
di ti prijetnju vidiš? jest da sam promjenio avatar iz dobre, čedne elfice u drow-a, ali to je samo Drizz't

BTW kad osjetiš ironiju u mom glasu ne znači da sam ljut, nego da sam dobre volje, tak mi je ljepše razgovarat se

Ne znam ja kakve ste vi to windowse pokušali instalirati, ali to mi se do sada nijednom nije dogodilo. Možda je stvar u ploči?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 10:32   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Sad definitivno dobih odgovor: "Stvar je u ploči"

Samo sad se pitam u kakvoj ploči? Jer najstarija ploča na koju sam instalirao XP je BX sa Celeronom 333 (stari ima lude živce )
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 11:42   #18
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Elven
Evo pifa za miata
grazie
evo i tebi jedna
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 12:26   #19
Vile
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Poznanovečka 17
Postovi: 45
Citiraj:
Originally posted by Elven
dečki (osim tora), ovo ne može bit kaj vi pričate. Pa nisu Windowsi baš takva šljuka od software. Znaju oni da se ide u restart i da se treba bootat s harda, a ne s CDa. Zato sorry na izrazu, ali ne lupetajte.

Jedna osnova Windowsa (koliko god oni bili loši, šugavi, nemamo bolje. Žalosno, ali istinito): AKO NE PROLAZI INSTALACIJA (napravljena nakon formata) NE VALJA HARDVER (ajde, možda se može desit da hardver valja, ali da windowsi zabriju da ne valja, znači nešto se kolje od hardvera međusobno). Točka.
Čini se da windowsi jesu takva šljuka od sofvera . Ako ne izvučeš CD oni će se do besvjesti restatrat. Ova priča sa hardverom mi malo ne štima zato jer mi na starom P II windowsi xp rade normalno.
__________________
Vile
Vile je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 12:53   #20
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Vile
Čini se da windowsi jesu takva šljuka od sofvera . Ako ne izvučeš CD oni će se do besvjesti restatrat. Ova priča sa hardverom mi malo ne štima zato jer mi na starom P II windowsi xp rade normalno.
dođi kod mene sa svojim kompom. Ja ću formatirati disk (svoj) i instalirati windowse. Ako se oni ponovno dignu sa CDa (na ovom dijelu o kojem mi pričamo) ti nosiš moj komp, ako ne, meni ostaje tvoj. OK?

Već mi počinjete dizat živac. Ja priznajem da se može to dogoditi na nekim kompovima i ako se to dogodi da je za to kriv hardver (99% ploča). Ako se to tebi stalno događa, onda prestani kupovat Matsonic i PC Chips ploče. Ili si jednostavno nevjerojatno velik pehist, da ne možeš potrefit normalnu ploču.

BTW Probajte sa legalnim windowsima
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 14:52   #21
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Elven
BTW Probajte sa legalnim windowsima
a u tom zecu lezi grm?
do sad sam radio sa backup kopijom, probat cu sa originalnim cdom
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 15:00   #22
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by miato
a u tom zecu lezi grm?
Ne bi smio, ali ti zečevi su prevtrljive životinje, pa nikad ne znaš. Sve ovisi o načinu na koji si radio back up kopiju, možda je loše napravljeno
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 15:17   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Čist moguče, ja sam imao problem s jednom backup kopijom koja je radila savršeno, do tog dana.
Elven, naravno da se windozi kod instalacije moraju nakon prvog restarta dignuti s HDD a ne s CD (ako ne stisneš nijedan gumb naravno) ali što je je, desilo mi se to onda kako sam opisao i još jednom na šljuka ploči doduše ali desilo se. Ponovo sam restarto, promjenio boot redosljed na HDD i sve je bilo OK. Zanimljivo je to da se stvar bootala s CD-a bez onog "stisni bilo koji gum za boot s CD-a".... A na onom Maxtoru od 80 GB, kad mi se to dešavalo pogledao sam na C disk i instalacija je uredno napravila win folder i sve ostale trice ali jednostavno nije se htjela bootati. Čak sam išao FIXBOOT i FIXMBR s repair konzole i nije htio ni onda. A na taj isti HDD na drugoj MBO - sve ide kao podmazano.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 15:45   #24
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Originally posted by Elven

BTW Probajte sa legalnim windowsima
probano sa svim vrstama
choby je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 15:59   #25
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by tor
A na taj isti HDD na drugoj MBO - sve ide kao podmazano.
Znači kad se to dogodi 99% je ploča?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 17:40   #26
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by Elven
Znači kad se to dogodi 99% je ploča?
U mojih 2 slučaja DA. Tj. kombinacija te ploče i tog diska. Kad sam stavio na tu MBO disk od 15 GB, 750 MB, 3 i nešto GB sve je prolazilo OK. Čak sam išao do te granice da sam formatirao ovaj od 80 GB, napravio jednu particiju od 5GB, ovo ostavio neformatirano i opet ništa. Ma nema kombinacije koje nisam probao. Mjenjao proc, memoriju, grafičku!?!, CD uredjaj.... same oll shit! Dok nisam stavio drugi HDD. Jednostavno kombinacija ta i ta MBO i taj i taj HDD-šljuka.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 20:01   #27
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
1) prije bih se složio s elvenom nego ostalima
2) nemojte o iskustvu jer znamo čime se elven bavi, a znamo i čime ja
3) 98 nema tih problema, nego je potrebno 2 puta ući u setup. nakon toga sve ide s diska.
4) kupite originalne windowse !!! ja nemam pojma odakle vam te verzije (ahm... i ja sam nabasao na njih) koje bootaju s cd-a i nemaju originalni boot menu. windows xp i 2k SVE verzije imaju odvojeni boot menu koji ako na disku nađe boot record pita želite li bootati s diska ili s cd-a (default je disk)
5) jedini problemi koje ste vi opisali se javljaju kada je oštećen disk ili ploča.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2004., 22:21   #28
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Horza
5) jedini problemi koje ste vi opisali se javljaju kada je oštećen disk ili ploča.
Thank you!
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2004., 00:08   #29
Ujoma
Premium
 
Ujoma's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 336
Jednostavno kad ti se restarta komp uđeš u bios namijestiš da ti se boota s HDDa i to bi bilo to
__________________
AMD AthlonXP (Thorton) 2400+@2400MHz (15x160) 1,700 V
MSI KT3 Ultra2-R, VIA KT333
2*256MB Kingmax SuperRam 433 @320 (2.0 2-2-5)
MSI GeForce4 Ti4200 64Mb DDR @ 310/610
WD800BB, 80Gb , 7200rpm , ATA/100
Ujoma je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2004., 20:32   #30
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Install XP

Citiraj:
Originally posted by Jakesevic
Problem se javlja kod instalacije XP-a,napravim sve ono,particije,formatiram particiju i pocne prebacivanje onih fileova i kada treba resetirati ne ide na onaj graficki dio instalacije vec stalno pocinje isponova,znaci opet me trazi da formatiram i sve gluposti.Probao sam sa raztličitim verzijama XP-a pro i 2000 ali nista ne radi.Konf je 2500 barton,asus nforce 2,256 geil mem,120 gb HDD maxtor,r9600pro. I da,sve najbolje u 2004.

kod instalacije kao 1-st boot device stavi cd...kad učita s cd-a instalacijske fajlove NAKON PRVOG RESTARTA uđi u BIOS i stavi kao 1-st boot device HDD,a kao second cd.Windowsi ne znaju "prepoznati" odakle dizati sistem,pa ga dižu s instalacijskog medija koji si odabrao...dalje će ti instalacija ići normalnom procedurom...fantaziji je ovdje kraj...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na