Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2007., 18:40   #1
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Thumbs down Lite-On SHM-165S6S - bugčina da se odvališ od smjeha...

Dakle kupio ja bio prije par mjeseci (mjesec dva, ko zna više) ovaj snimač i do sad se valjda nije poklopila kombinacija nego tek danas...

Pazi sad ovo...

Slušam ja neke MP3-ce i ubacim dvd u drive idem iskopirati nešto i BAM reset...

Mislim si ja - koji q***? Ajde dobro rekoh možda se zbleso komp maker se ne dešava to baš prečesto, posebno ne od kad sam ga "downclocko" sa 3800+ na samo 3500+ oc da se manje grije pa da mi ne pali full vent nikad...

anyway upalim ja natrag komp sve po sterom upalim mp3, exploreer -> copy -> RESET...????!?!?

Sad sam već bio živčan (radilo se o Visti) reko ***** Vistu vratim ja XP-e sa imegea - opet probam -> reset...

Probam sa wmp 11 -> reset...

LSS -> kad god IŠTA playa neki zvuk ili video (iso je sa divx) i oćeš pristupit pljas, očito neki SATA - integrirana zvučna problem...

E da i kad se recimo instalira sa CD-a sa instalacijskom procedurom nekog progija to ide ali preskače zvuk...

Ako radim u Neri - nikom ništa možeš kopirati, pržiti ali čim iz winsa ideš -> paf... Vista ili XP+SP2...

Za odvalit se od smjeha...

Edit:
Zaboravih spomenuti - igre rade bez problema uz kopiranje i to sam probao i ultra stari diablo 2 i ultra novi cnc3 i sve normalno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 18:54   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
imam LITE-ON DVDRW SHW-16H5S i mogu reći samo jedno: SMEĆE!!!
napravio sam dosta dvdova koji naravno nigdje nisu bili čitljivi nego samo na TOM liteonu...i ono što je skurio a mogao sam pročitati na nekom drugom optikaneru pola toga je bilo koraptano!

sve u svemu služi mi ako želim nešto nacrtati (lightscribe) i za čitanje cdova dvdova...kurim sa NEC DVD RW ND-3500AG
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 19:17   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
Odnesi ga nekom frendu i probaj tamo. Ako i tamo radi gluposti, vrati ga nazad prodavaču i uzmi neku solidniju pržu. Toplo savjetujem da bude IDE, a ako se pališ na SATA, LG je trenutno najbolji izbor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:57   #4
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
@yedwy; erm...ako se ne varam, to je bio moj lite-on , tj. od mene si ga kupio...
kod mene nije bilo nikakvih problema, tak da je ocito riknulo nekaj, pitaj boga dragoga kaj...nego, ako se sjecam dobro, ima garanciju jos u linksu preko godine dana, pa se nemoj ustrucavati to odnesti tamo...jer ovako nesmije raditi!!! sam Bog zna da sam se naslusao mjuze i mjuze te nagledao divx-ova sa njega i nikad mi se nije komp srusio zbog toga, cak sam imao 3 uredaja neko vrijeme bas zbog mjuze jer ju imam na cd-ima i dvd-ima, a ostala 2 uredaja su uvijek puna ili trebaju za nesto drugo.
kaj da ti kazem vise, da se ispricam ispast ce da sam ja kriv a nisam, tak da eto, odfuraj u links, meni je radilo normalno, nemam blage koja mu je qita dosla nakon 2 mjeseca. jedino mi je zao kaj imas problema sa uredajem kojeg ti ja prodah...koje sranje...

@hamm; da, slazem se, nisu lite-on nesto, pogotovo u przenju, samo kaj je ovaj bas kod mene radio dobro tj. nije bilo ovakvih komplikacija kao kod yedwy-a. sprzil sam dosta dvd-a sa njim i svi su bili citljivi, za kvalitetu neznam toliko jer sam samo par isprobao, al uvijek je reza bila 90+ u mjerenju sa nero-om. prodah ga jer sam se bio namjerio na ovo kaj sad imam (LG H42N) a i onda mi je onaj drugi lite-on zadao bespotrebnih problema, pa sam prodal oba dva. onaj drugi uredaj je bil cca 2 tjedna star. mislim da smo o tome bili i pricali u to neko doba kad sam i disk prodavao, prije cca 2 mj...kad sam i ovo prodao yedwy-u.

...mislim optika, imal sam plextora PX-130A koji je cital dva dvd-a na nekih 5-6x dok ga ovaj LG cita na 12x(srednja brzina). dosta te optikalije sam se i navracao, pogotovo liteon-a...tak da je ocito uredaj bas riknuo...mater mu lajtonovsku! nazalost, u servis i bok!

pozz

mladen
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 07:25   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle što se kvalitete čitanja i prženja inače tiče stvarno nemam primjedbi, jedino kad istovremeno upališ - tup...

Tako da neznam, možda ga odem probati, možda ne, iskreno mene ovo niti ne smeta toliko, zanimljivo je da kad s njega playaš ne dešava se ništa, zato i velim da je očito neki SATA problem, ako koristim disk i pržu u isto vrijeme za neki stream podataka...

Baš mi je palo na pamet da sam ga bio nedavno prebacio sa SATA1/2 na SATA2/3 pa ću vidjeti dal će radit kad ga vratim natrag s diskom isti problem...

Edit:
Probao sam ovo gore - 0 bodova...

Jednostavno neće, uspio sam podesit winamp da ne ruši kad playam s njim mp3 tako da sam ugasio hardware akceleraciju (makar malo štucne zvuk kad se počne kpirati a nekad i za vrijeme) u pluginu ali wmp i mplayer neće niti kad je u driverima zvučne ugašen...
Posebno problematičniji dvdi seru (malo lošiji kao traxdate neke koje imam) tako da izgleda da tu nešto ne valja sa CPU postupanjem...

Anyway - zasključak dalje od SATA Lite-ONa...

Baš bizarno...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 22.05.2007. u 13:27.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 22:45   #6
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
đizus...

moja preporuka; isprobaj negdje drugdje, ako radi isto, nosi u links, imas garu.

pozz
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 00:37   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja imam 165H6S i mogu konstatirati da nešto s nom nije u redu....
svaki drugi treći dvd mi je loše spržen, tj., stvara greške pri zapisu..

nosim ga na reklamaciju u links, tražim odmah zamjenu, jer mi je previše digao tlak u zadnje vrijeme...

i da, i meni se komp nekidan resetirao, sličan tako neki scenarij, ja ostao paf, nije mi se komp resetirao tako već 2 godine...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 15:40   #8
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Istu stvar radi i Samsung DVD serial ata pržilica u kombinaciji sa Nforce pločama...na ostalim radi OK
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 18:30   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Znam za ovo sa Samsunzima, nisam znao doduše da je samo sa nf čipsetima problem, zanimljivo, anyway glup bug, nforce je ipak jedan od najraširenijih platformi danas, ko god da je zasrao (Lite-On/Samsung ili nvidia ili obojeili neko treći) to je kretenarija...

doslovno sistem se ponaša kao da je 101% CPUa zauzeto u momentu a pri tome bi trebalo bit možda 2% ako i tolko...

***ga, rekoh ko čita - pouka dalje od lite-ona (i samsunga), barem ako je nforce u pitanju...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na