Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2007., 12:43   #1
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
Post Intel Virtualization Technology (Intel VT)

U zadnje vrijeme koristim jako puno VMWare i slične alate, sada čitam o ovoj tehnologiji ugrađenoj u neke procesore, ali nigdje ne nalazim prave informacije, iskustva..
Ako sam dobro shvatio, radi se o hardverskoj podršci za virtualizaciju, tj. nema emulacije hardvera, što bi značilo da se može iskoristiti i grafička kartica i zvuk, sve što ima na hostu... ako sam u pravu.

Da li to radi, da li se može kupiti cpu i ploča koja to podržava (koja?) i da li je netko probao?
Na netu su samo specifikacije, white papers, teorija...

Eto, ako može pomoć, hvala!
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 13:23   #2
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Pogledaj Mali Pregled Novijih Intelovih stolnih procesora sticky na vrhu stranice, imaš nešto o tome u tom threadu...
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2007., 14:03   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Nope, nije bit u čipsetu nego u procesoru. Nećeš dobiti ništa osim dodatnih performansi. Feature je najviše koristan za servere, no ovak za po doma nije ništa bitno.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 16:44   #4
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
@Swarm dude:
Vidio sam taj thread, piše koji procesor podržavaju to.

@Beren:
Po onome što piše na Intelu, bit je u procesoru, biosu, čipsetu. Sam procesor nije dovoljan. A što se tiče dobitka na performansama, nisam baš skužio o čemu pričaš? Softverski alati za ovu namjenu ne podržavaju 3D grafiku, samo osnovni audio, itd. Da ne pričam o ostalim nedostatcima. U slučaju hardverske podrške po mojoj logici trebao bi se koristiti pravi hardver, ne emulacija.
A što se tiče korisnosti, vjeruj, vrlo mi je korisno imati nekoliko virtualnih mašia na dohvat ruke.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 17:29   #5
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
"U slučaju hardverske podrške po mojoj logici trebao bi se koristiti pravi hardver, ne emulacija"

logika ti je kriva. efo upravo radim jedan vmware server ;-) i onak... kakav pravi hardver???

... smijem pitat za što koristiš virtualne mašine koje su ti nadohvat ruke? naime, dosta se bavim time i ako postoji neka namjena za koju je vmware koristan "za po doma", volio bih ju znati.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 17:36   #6
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
OK, koju grafiku imaš u vmwareu? jel ti radi npr. Vistino 3D sučelje? Meni ne radi jer vmware emulira neku grafičku karticu koja ne podržava te stvari (ili ja ne znam). Isto tako zvuk. Da ne pričam o npr. TvTuneru i sl. koje imam u host pc-u, aliu vmware ne podržava.
Na taj "pravi" hardver mislim.

Koristim virtualne npr. za testiranje aplikacija na raznim verzijama OSa, koristim ih i kao "unificirano" okruženje za development nekih drugih aplikacija, često koristim snapshot opcije.. Uglavnom, koristim ih dosta, stvarno. A čemu tebi služe virtualni?

Cilj ovog threada nije prepucavanje, već je cilj čuti nekoga tko stvarno zna o čemu se ovdje radi, tko je to vidio, isprobao, koristio..
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 17:41   #7
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
To o čemu ti pričaš NEO, odnosno to što bi volio da rade virtualne mašine još uvijek nije moguće izvesti, barem koliko je meni poznato. A što se tiče ubrzanja performansi zbog hardverski podržane virtualizacije, ono se odnosi na okruženja gdje se intezivno koristi veliki broj opterećenih virtualnih mašina odnosno u serverskom okruženju za što su virtualizacijski alati u osnovi i namijenjeni.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 22:41   #8
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
OK, krivo sam onda shvatio.
Znači po starom, što više memorije i vozi... ne isplati se kupovati skup procesor zog toga (barem za moje potrebe)
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na