Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2003., 15:58   #31
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Evo, probao sam i sa Omega driverima i opet isto.

Iskljucio sam restart at problems, i sad mi samo pokaze "blue screen" i stoji. Nema nikakvih slova niti nicega.
Za vrijeme blue screena mi se zvuk onako "loopa". Ostaje onaj zadnji zvuk iz igrice i to se stalno okrece.

I tak. Sad jos jedino mogu instalirat XP na disk i vidjet sto ce biti. Al i da radi, sumnjam da cu ostavljati XP.

Jos nekih ideja?
Daj.Hard je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 22:05   #32
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Probaj staviti driver za grafičku v3.4 i pokreni dxdiag i smanji hardw. acceleration za zvučnu na 1. crticu. Probaj i staviti u biosu standardne postavke tj. bez OC-a i tweakanja.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 22:23   #33
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Mislim da sam vec bio pisao na ovu temu ali dobro.Prije 2 mjeseca imao sam isti problem.Sve sto si napisao i meni se dogadjalo.Kad god pokrenes 3d aplikaciju komp se zamrzne ili restarta.Probaj stavit neku drugu grafulju,jer problem je najvjerovatnije u tvojoj grafulji(neispravna memorija). Nije da se previse kuzim ali ja sam rijesio zamijenivsi grafulju.
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 22:40   #34
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Evo, tek sam sada ovo pročitao. Ako ti iste fore budu radili XP-i, sa 99% sigurnosti mogu tvrditi da je hardverski problem. Ali mi nije jasno zašto se 3DMark ne ruši, on je osjetljiv na te stvari...
Solucija: ispitivanje komponente po komponente na drugom kompu.
Ali bi zbilja mogla bit grafa...
Ma imam jednu napola suludu ideju. Napajanje. Jel ti molex kojim napajaš grafu skupa sa hardom ili nekim uređajem? Ali mislim da nije to... da grafa povuče previše struje odlaskom u 3D mod...
BTW, rekao si da kupuješ Zalmana, a sad si rekao da ne ide gore. WTF?
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 00:42   #35
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Napajanje je na odvojenoj grani od ostalih komponenti. Al, probat cu i drugi steker. Iako sam vec promjenio 2 napajanja i barem 4-5 stekera. A i Tagan operira svoje zadnjih par tjedana, nije do toga.
Dao sam frendu graficku i ram (on ima XP1700+ i Epox 8rda+) i njemu je radilo sve super tih 4-5 dana. Igrao je onaj Halo i jos neke igre, sve 5.
Svi testovi koje sam pokretao su radili super.
Jos jedino mogu XP puknut, sto i hocu, cim nadjem vremena. I nekim misterijem da je graficka kriva. Al to sumnjam bas zbog tih silnih testova i igara tipa Battlefield koji idu bez problema.

Sto se Zalmana tice...
Za 7000Cu treba malo poradit na nozistu hladnjaka. Ima sve opisano kako treba. Ja jos nisam uzeo to cudoviste, ali kad se skupi para skoknut cu do Ve-Mila. (Ak ima di jeftinije, javite)
Za VGA Heatpipe ne treba nista posebno raditi. Kolko sam ja uspio naci, za Epox 8RDA+ je stanje redovno. Cak i za instalaciju onog dodatnog ventilatora. Al ja to ne namjeravam stavljat.

Javim kad nekaj novog saznam.
Daj.Hard je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 10:01   #36
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
A znam da će na kraju bit neki banalni problem... jel ti radilo iste gluposti dok si imao staru 8RDA+?
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 13:46   #37
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Ti je i bio razlog zasto sam nosio plocu na reklamaciju... i proglasena je NEISPRAVNOM. Pazi foru ... kako oni testiraju ploce ... stave 3D mark i ostave da se vrti. I naravno da se vrtio.
I tako ja dobio novu novcatu, nakon 2 tjedna natezanja. Al to sam vec bio stavio na njuze.
Daj.Hard je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 20:13   #38
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Znam, pričao mi je Marko za krš koji su ti pokušali uvaliti. Imamo istu ploču i isto iskustvo sa Ve-Milom...
jesu pomogle one postavke?
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2003., 16:43   #39
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Eo, rijesio sam problem ... ili se problem sam rijesio...

Daklem, stavio sam one postavke od "Pimsle" ... i opet isto.
Onda sam skinuo OMEGA drivere ... opet isto.
Onda sam deinstalirao OMEGU, jer je radilo cudne kerefeke u BF 1942, i usput pokrenuo onaj "clean registry" il kak se vec zove kaj dolazi s OMEGOM. I snimio sam si Catalyst 3.9 (opet).

I sad sve radi. Jednom mi se igra cak i restartala, ali nakon dosta igranja. I nakon toga vise nikad. I tako sam presao cijelu igru do kraja i sve radilo. Takodjer, sve ostalo mi isto radi.

Mislim da je to "reg clean" rjesio. Postavke od "Pimsle" sam ostavio, al cu ih vratit na "default" jer mi sad vise ne radi 2nd LAN adapter.

Eto, mozda neko nadje rijesenje za svoj problem u ovom topicu.

THX svima na idejama!!

Baj, baj!!
Daj.Hard je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na