Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2007., 17:42   #1
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Eizo S1910AS-K

Jel mi mozete reci kakav je monitor ?
Kakav je u usporedbi sa philipsom 190x6fb(jel se isplati dat 1000kn vise) i opcenito sa tim cjenovnim rangom tn matrica. Jel velika razlika u kvaliteti slike?
Cita san ode da deklarirani odziv nemora znacit nista pa jel ima ghostinga ?

-Molim vas da mi recete sta prije jer ga moran narucit veceras do 8.
osta je samo jedan

Evo specifikacije: http://www.eizo.com/support/discontinued/lcd/s1910.asp

Koja je razlika izmedju modela iz naslova i ovoga L768AS-K, u ve-mila im je ista cijena a ovaj iz naslova ima 8ms dok L768AS-K ima 20ms.

Zadnje izmijenjeno od: Munja00. 12.02.2007. u 18:08.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 20:13   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Za te pare se ne isplati. Eizo ima ok monitor iz njihove high end linije, no njihovi low end modeli nisu ništa posebno. Koliko vidim taj monitor koštao oko 3300kn, a za 3500-3600kn dobiješ HP LP 2065 - 20" monitor s 1600x1200 rezolucijom i S-IPS matricom (onaj Eizo je PVA, Samsung matrica). Taj HP je jedan od najboljih 20" modela, i stvarno ga se isplati kupiti po toj cijeni. Na tvojem mjestu ne bih previše razmišljao - puno je bolji od navedenog Eizo modela. Navodno taj HP LP2065 dolazi i u verziji s S-PVA matricom, ali sve i da dobiješ takav model (u što čisto sumnjam) još uvijek je bolji od tog Eizo monitora, a neusporedivo bolji od onog Philipsa.

Ukoliko ti je previše dati preko 3k kuna za monitor uzmi 19" Philips 190P7ES, također jako dobar monitor (iako bih se potrudio ubosti HP LP 2065).

Nadam se da nisi kupio Eizo - naime prošlo je 8
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2007., 20:19   #3
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ono što sam ja vido od izloženih Eizo modela u Ve-milu je blagi očaj, barem što se tiče probijanja pozadinskog svjetla...

pa to svijetli katastrofa, probija užasno.... ne znam koji konkretno modeli, ali njih par eizo i svima porbija....

što si kupiio?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 21:46   #4
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
E ovaj eizo je izlozen ja mislim u ve-mil-u u Zagrebu. Ja san iz splita inace.
Nisan nista kupio nego san se odlucia jos razmislit. Monitor moram kupiti u ve-mila jer iman za ve-mil od americana bon od 2000kn. U pocetku san mislia dat za monitor do 3k ali kada san vidija kolika je razlika izmedu tn matrice i pva onda san se zamislia jer gledan cesto filmove iz kreveta. Razlika je nebo i zemlja i radje bi da jos 500kn. Ja san se vec bia odlucia za Eizo i mislia ga sutra narucit dok jos nije nesta jer je on jedini model sa pva u ve-mila sta je ispod 4k. Sada me Gabre pripa i vise neznan sta cu. Narucit cu ga pa ako je takva svjetlost kupit cu philipsa jer je glupo davat vise za tn matricu.
Sta vi mislite?

-U ve-milu taj eizo kosta 3499kn
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 21:58   #5
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Pa kupi HP LP 2065, košta 100kn više, stvarno nemaš što tu razmišljati - sve i da ga nema u Splitu još uvijek ti se više isplati sjesti na bus za Zagreb i ubosti taj monitor nego uzeti neki drugi. Ili uzmi Philips 190P7ES, budući da je daleko bolji od gore navedenog Philipsa. Zar baš moraš uzeti u Ve-Milu? Naime tamo nije neki ludi izbor monitora...(možeš se npr. dogovoriti s nekim tko treba nešto iz Ve-Mila da mu ubodeš to, a on tebi da keš ili tako nešto). Ipak je monitor stvarčica koju ne kupuješ svaki dan, i lako će ti potrajati i preko 5 godina i nekoliko konfiguracija - IMHO bilo bi glupo brzati s kupovinom, ili bar ne isprobati izbrijati što povoljniju opciju. Tako barem ja razmišljam (a stvarno mi se ponuda monitora u Ve-Milu čini jako slabom, tako da...)
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 22:17   #6
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Nije meni problem u zg otic(3:30h) ali sta cu kad moran u ve-milu kupit. Mislia san ja to vec napravit, ali hajde ti nasim ljudima reci evo tebi papir daj ti meni 2000kn ...Od prijatelja niko nista ne kupuje tako da san s****.
Necu spavat veceras ja mislin vrtit ce mi se matrice po glavi. Ja bi kupia odma philipsa da me nije stah kad legnen u krevet a ono sve tamno, ili da se potucen sa nekim kako cu okrenit monitor. Prvo san mislija do 3k pa san sada skupija max 3500 za tu pva matricu i sad me vuec na della 2007fp 4300kn...hehe
Volija bi da se barem Gabre moze sitit jeli ovome modelu tako probija svjetlo, skratija bi mi muke.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 22:31   #7
piNheaD
Premium
 
piNheaD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Senj
Postovi: 636
Imaš HP LP 2065 i dosta ostalih monitora http://www.m-computers.hr/katalog/11...cb6d532ef887de ako je vjerovat njihovoj stranici
__________________
Suck Satan's cock
piNheaD je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 22:33   #8
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Gle, probijanje svjetla se može dogoditi na monitoru od 1000€ jednako kao i na monitoru od 1000kn (doduše česće se pojavljuje na jeftinijim monitorima, što je i razumljivo, ali znaš što hoću reći) - probijanje pozadinskog svjetla odnosno backlight bleed varira od primjerka do primjerka, i isti model može doći s jakim probijanjem na nekoliko mjesta, dok drugi primjerak dođe s besprijekronim backlightom. Sve i ako su svi Eizo modeli koje je Gabre vidio imali backlight bleed to ne znači da će imati i ovaj. No, kao što sam rekao, taj monitor stvarno nije ništa posebno, i nema puno veze s onom kvalitetom po kojoj je Eizo poznat.

S druge strane, 4300kn za Dell 20007FP je stvarno previše para - za 3600kn dobiješ HP LP2065, za 4500kn dobiješ NEC 20WGX2 (ok, to je widescreen model, no svejedno jako dobar monitor, puno bolji od Dell modela), za 2600kn dobiješ 190P7ES itd itd.

Zar baš moraš sutra kupiti monitor? Ja bih ti stvarno savjetovao da duboko udahneš i strpiš se malo, imam osjećaj da brzaš s kupovinom i da na silu hoćeš kupiti bilo što, a poslije bi moglo biti kajanja (doduše ne znam kako funkcioniraju ti Ve-Mil bonovi, odnosno da li imaš neki vremenski limit, pa ti se zato žuri, ali ako ne, ja bih ti savjetovao da usporiš malo i probaš smisliti nekakvu soluciju). Ve-Mil ima stvarno pretjerane cijene monitora (npr. Dell 2407 kod njih košta 8000kn dok ga se u drugim dućanima da naći i za manje od 6000kn, a tako je i s dosta drugih modela koje prodaju).

Evo baš gledam kod njih ponudu monitora kako bih ti preporučio neko alternativno rješenje i doslovno ti ne mogu sugerirati NITI JEDAN model - ili su loši, ili im je cijena bezobrazno nafrljena.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 22:49   #9
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Munjo, da me ubiješ ne znam koji točno modeli, ali bilo ih je nekoliko izloženo različitih veličina, i svi redom su imali problema sa probijanjem svjetla, i to jako očito...

ti baš želiš kockasti monitor?

evo, preporučit ću ti ovo, i mislim da nećeš nikako fulati s njim, a ima ga i u ve-milu.... PHILIPS 200WP7ES u nitelu te izadje 3500kn... stvarno odličan monitor za te novce, odličan.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 23:03   #10
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
A nevidim ga na njihovoj internet stranici. Jesi ga ti vidija tamo ili?
MOze wide ali samo priko 19''.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2007., 23:09   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovaj Philips ti je wide, 20", trebao bi koristiti S-IPS matricu, a ako ne nju, onda P-MVA...

u svakom slučaju, monitor je na netu nahvaljen do neba... probao sam ga i uživo u vemilul, ali su ih izgleda rasprodali, pa ih više nema na cjeniku dok ne dođe nova pošiljka.
imaš ga u Nitel-u, M-computers, braxx....

nemoj TN matricu, a ako kupiš, onda pazi da ti taj monitor ima svea moguća podešavanja, gore, dolje, lijevo desno, amo tamo, da si moš naiktata da ga direktno gledaš...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 23:18   #12
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
ok, hvala... Poludit cu od monitora vise, iman osjecaja da sada sta god kupin da mi nece valjat

Pitat cu ja za sve ove modele jeli postoji mogucnost da oni naruce.
Mogli bi onda narucit toga 200wp7es ako su ih vec imali.
Sta ces kad mi ode zaostajemo.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 23:19   #13
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
naruči tog philipsa, i nećeš požalit. da sam imam te novce, prodao bih ovaj svoj i uzeo ga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 23:21   #14
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Javit cu vam sutra sta se dogodilo... Koliko san vas upila viirujen da ce vas zanimat
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 20:15   #15
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Evo kupia san 190x6fb, monitor mi je skroz dobar. Ima backlight bleedinga, kad gledan film i zaboravin na to. Dosta je losija slika divix-a i dvd-a nego na crt-u 19'' ali san primjetia da se to ne vidi kad se udaljim 2m od komp.

Hvala sto ste se trudili ali drugu opciju nisan ima. Mora san uzet monitor jer bi oslipija na ovom crt-u, nakon 30minuta bi me zabolila glava.

Odlucia san se na ovo najvise zato sta ce mi bratu brzo trebat monitor a njemu je ovaj vise nego dovoljan za office. Do tada ce izac i jos kvalitetnije matrice.

Hvala.
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 22:49   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nisi trebao ić na TN matricu, akuii što je tu je.

uživaj u monitoru
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na