Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2006., 22:32   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Upozorenje:Ve-mil i Powercolor Radeon AIW X1900GT

Izgleda da u Ve-milu Powercolor Radeon AIW X1900GT dolazi BEZ daljinskog upravljača (koji je jedan od najboljih stvari kod kupovine te grafe).
Dakle nema daljinca i recivera, nema ni DVD-a Adobe Premiere Elements 2.0 ni Adobe Photoshop Elements 4.0

Samo taj soft+daljinac i reciver koštaju preko pola vrijednosti te grafe.

Na njihovim stranicanma NEMA opisa te grafe-sad znamo i zašto.
Cijena u Ve-milu je ISTA kao i u Autronicu sa "sitnom" razlikom da se u Autronicu dobiva full bundle (daljinac+reciver i DVD-i Adobe Premiere Elements 2.0 i Adobe Photoshop Elements 4.0)

Moram priznati da je ovo jedno od većih guzičarenja koje sam vidio u zadnje vrijeme...jednostavno jadno i bezobrazno.

Isti naziv grafe, ista cijena a fali pola stvari: baad :

Tek toliko da se ne zaj*bete kao par forumaša.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 23:00   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
pa ja bi im odma na licu mjesta vratio grafu i rekao ne hvala .... nekuzim kako se netko moze zeznuti kada ima pravo da u roku tjedan dana vrati proizvod.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 04:01   #3
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,287
Nazalost tog roka od tjedan dana neki se prodavaci ne pridrzavaju,vec je bilo par primjera na forumu kako su se ljudi zalili i prodavaci im nisu bas izasli u susret.Inace kao i sto @codiac veli kupac ima puno pravo u roku od tjedan dana ako nije zadovoljan robom traziti povrat novca,ali kod nas ocito to teze malo ide...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 08:59   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Ma vrati im to i prijeti im svim mogucim ako nece uzet nazad........ gamad..ne mozes to samo tako pustit.. a inace trgovci imaju tendenciju postati "malo" ljubazniji kad spomenes zakon o potrosacima i udrugu....
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:51   #5
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
Nazalost tog roka od tjedan dana neki se prodavaci ne pridrzavaju,vec je bilo par primjera na forumu kako su se ljudi zalili i prodavaci im nisu bas izasli u susret.Inace kao i sto @codiac veli kupac ima puno pravo u roku od tjedan dana ako nije zadovoljan robom traziti povrat novca,ali kod nas ocito to teze malo ide...
Scenarij 1:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK, dovidenja.

Ishod: Kupac je ispusio.

Scenarij 2:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK. Molim Vas pozovite mi Vaseg nadleznog a dok cekam mi dajte samo Knjigu zalbe i telefon da nazovem drzavni inspektorat, mobitel mi je u autu ostao, ako Vam nije problem.
prodavac: am, hm, nm. Pricekajte ovdje trenutak molim Vas. bla bla bla.
Nakon 5 minuta...
prodavac: izvolite Vas novac gospodine.
kupac: Hvala, dovidenja.

Ishod: Ducan je ispusio.

Ako se znas postavit, uvijek ce se ispostovat zakon. Nemaju oni sto drzati se necega ili ne. Nisam jednom dignuo galamu i u Ve-milu i Hg-u i jos kojekakvim ducanima. Da vidis kak se sve sredi kad 100 ljudi u ducanu pocne saputati "Drzavni inspektorat? Sto je to?"
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:10   #6
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da mat, tako se to radi
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:31   #7
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Samo sto bih ja prilikom ponovnog posjeta snimao razgovor ako dodje do nekih daljnjih komplikacija u vezi reklamacije...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:57   #8
inline
Premium
 
inline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zadar
Postovi: 77
pa da ima tih sranja, ja sam narucia isto u Ve-mila x1950pro(200EU) i stigla jucer i na svu srecu sve je bilo na svom mistu, dok mi je frend narucia iz njemacke x1950xtx za nekih 450-500EU i njemu nije bio onaj crossfire(ona stvar sto spaja dvi grafe eli) u paketu, sad jeli to neki za*** ili sto, a njemacka je daleka da bi se za***ava s tim i odusta je od ikakvog pokusaja...

a u hg-a su mi radnom kolegi od matere pri sastavljanju kompenanata uvalili druge komponente nego sto je narucia, i naravno otisa tamo i ***a im sve zivo, nako par dana sve se vratilo na svoje covjek dobia nov komp a oni ostali bez ikakve tuzbe a taj lik mislim da je dobia otkaz...
inline je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 15:26   #9
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor inline Pregled postova
pa da ima tih sranja, ja sam narucia isto u Ve-mila x1950pro(200EU) i stigla jucer i na svu srecu sve je bilo na svom mistu, dok mi je frend narucia iz njemacke x1950xtx za nekih 450-500EU i njemu nije bio onaj crossfire(ona stvar sto spaja dvi grafe eli) u paketu, sad jeli to neki za*** ili sto, a njemacka je daleka da bi se za***ava s tim i odusta je od ikakvog pokusaja...

a u hg-a su mi radnom kolegi od matere pri sastavljanju kompenanata uvalili druge komponente nego sto je narucia, i naravno otisa tamo i ***a im sve zivo, nako par dana sve se vratilo na svoje covjek dobia nov komp a oni ostali bez ikakve tuzbe a taj lik mislim da je dobia otkaz...
Pa to ni ne treba dolazit u paketu, osim ako nije naručio master karticu...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 15:46   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Mali OT @nicko : X1900GT AiW ili X1950pro ? Što uzeti? Može tu ili PM tnx!!
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 15:57   #11
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
Scenarij 1:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK, dovidenja.

Ishod: Kupac je ispusio.

Scenarij 2:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK. Molim Vas pozovite mi Vaseg nadleznog a dok cekam mi dajte samo Knjigu zalbe i telefon da nazovem drzavni inspektorat, mobitel mi je u autu ostao, ako Vam nije problem.
prodavac: am, hm, nm. Pricekajte ovdje trenutak molim Vas. bla bla bla.
Nakon 5 minuta...
prodavac: izvolite Vas novac gospodine.
kupac: Hvala, dovidenja.

Ishod: Ducan je ispusio.

Ako se znas postavit, uvijek ce se ispostovat zakon. Nemaju oni sto drzati se necega ili ne. Nisam jednom dignuo galamu i u Ve-milu i Hg-u i jos kojekakvim ducanima. Da vidis kak se sve sredi kad 100 ljudi u ducanu pocne saputati "Drzavni inspektorat? Sto je to?"


A zadatak za tebe: nađi u ovom dokumentu gdje točno piše da trgovac mora uzeti nazad robu unutar 8 dana: http://nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1218.htm

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 12.12.2006. u 20:35.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:00   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,425
Radeon X1900 AIW:

Core clock: 500 MHz
ROPs: 16
Memory clock: 480 MHz / 960 MHz ef.
Pixel shaders: 48 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Radeon X1950Pro:

Core clock: 600 MHz
ROPs: 12
Memory clock: 700 MHz / 1400 MHz ef.
Pixel shaders: 36 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Na defaultu je X1950Pro za nijansu bolja, ali ako uzmeš u obzir koliko se X1900 AIW može klokati, onda je AIW šiša jer se ti silni pipeovi i PS-i fino raspušu... Ne znam koliko se X1950Pro može klokati, pretpostavljam ne puno jer su taktovi već po defaultu dosta nafrljeni. Neka me netko ispravi, ako griješim. Još nisam siguran u kojem je proizvodnom procesu rađena AIW jer za X1950Pro piše da je 80 nm...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:04   #13
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mali OT @nicko : X1900GT AiW ili X1950pro ? Što uzeti? Može tu ili PM tnx!!
domy_os ti je odgovorio, sad je samo pitanje: želiš li ti clockat i koliko?
I treba li ti sva ta silna multimedija što dolazi sa AIW-om ili bi rađe možda drugi DVI port...

@domy_os: mislim da je AIW u 90nm, jer je potekla od X1900XT, a ne od X1950 (barem tako mislim, možda sam u krivu)....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:20   #14
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
O tvojim putešestvijama po dućanima smo sve saznali na onom threadu sa papirnatim distancerima i kakav si bio kada ti je stara dolazila u servis po matičnu ploču (sjećam se, ne boj se...).

A zadatak za tebe: nađi u ovom dokumentu gdje točno piše da trgovac mora uzeti nazad robu unutar 8 dana: http://nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1218.htm
ček šta nije to ovo:?

Članak 32.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 8 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 31. ovoga Zakona.

(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.

(3) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.

(4) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme, ako je obavijest o raskidu upućena unutar roka iz stavka 1. ovoga članka.


Članak 34.


(3) Trgovac je dužan, najkasnije u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do tog trenutka platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:34   #15
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Rendula, kvragu, čitaj, odnosi se na ugovore sklopljene izvan poslovnih prostora trgovca.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:36   #16
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Članak 32.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 8 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 31. ovoga Zakona.
a članak 31 kaže ovako:

(1) U slučaju sklapanja ugovora iz ove glave Zakona trgovac je dužan dati potrošaču pisanu obavijest o njegovu pravu na raskid ugovora iz članka 32. ovoga Zakona.

(3) Obavijest mora biti uručena potrošaču najkasnije u trenut*ku sklapanja ugovora.

(4) U slučaju spora trgovac je dužan dokazati da je potrošaču na vrijeme predao obavijest iz ovoga članka.

--------------------------------------------------------------------

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 12.12.2006. u 20:32.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:43   #17
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
Meni je sve tu jasno, osim jedne stvari....kako pobogu možeš odnesti komponentu iz trgovine (trenutno Ve-Mil), a da ne pogledaš u kutiju....inače, ako netko nije primjetio i u Ve-Mulju i Hg-u kod pulta za preuzimanje lijepo piše...."robu provjeriti pri preuzimanju, naknadne reklamacije ne uvažavamo",....to se naravno ne odnosi na jamstvo!....Nekužim da je toliki problem otvoriti pred njima kutiju i pogledati sadržaj!?
Imitator je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:44   #18
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Radeon X1900 AIW:

Core clock: 500 MHz
ROPs: 16
Memory clock: 480 MHz / 960 MHz ef.
Pixel shaders: 48 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Radeon X1950Pro:

Core clock: 600 MHz
ROPs: 12
Memory clock: 700 MHz / 1400 MHz ef.
Pixel shaders: 36 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Na defaultu je X1950Pro za nijansu bolja, ali ako uzmeš u obzir koliko se X1900 AIW može klokati, onda je AIW šiša jer se ti silni pipeovi i PS-i fino raspušu... Ne znam koliko se X1950Pro može klokati, pretpostavljam ne puno jer su taktovi već po defaultu dosta nafrljeni. Neka me netko ispravi, ako griješim. Još nisam siguran u kojem je proizvodnom procesu rađena AIW jer za X1950Pro piše da je 80 nm...

po stranim forumima je sa zalmanom, znaci ova gigabytica htjela ici do 700/1600-1700...mhz... a to je po meni pristojan clock...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:44   #19
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Rendula, kvragu, čitaj, odnosi se na ugovore sklopljene izvan poslovnih prostora trgovca.
a jbg, nikada ekonomista od mene
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:46   #20
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
gdje točno piše da trgovac mora uzeti nazad robu unutar 8 dana
Ok, nigdje to izričito ne piše ali u glavi 2 pod Deklaracijom piše da se svaki poizvod mora full deklarirati pa onda članak 14 "Isprave koje prate proizvod" što znači ako je proizvodžač grafe sa svim onim papirima naveo da dolazi i taj
daljinac, reciver, Adobe Premiere Elements 2.0 te Adobe Photoshop Elements 4.0 a toga nema, znači da krše odrebe o deklaraciji po članku 17 te 14 ako tih isprava ni nema !

E sad, ako nemamo te isprave onda se može žalit i po članku 13 "Proizvod s nedostatkom ili greškom" u smislu da je to proizvod sa nedostatkom i ako se to dokaže onda se može traži/žalit inspektoratu po članku 106 stavak 1

"Inspektor će rješenjem zabraniti prodaju ako:
– trgovac prodaje proizvod koji ima nedostatak ili grešku, a nije ga fizički odvojio od ostalih proizvoda i jasno vidljivo i čitljivo obilježio na proizvodu i na prodajnome mjestu da se radi o prodaji proizvoda s nedostatkom i greškom (članak 13.),"

Treba neko uzet taj zakon pod ruku i pravac ve-mil
Uvjek se može žalit...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:47   #21
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
Meni je sve tu jasno, osim jedne stvari....kako pobogu možeš odnesti komponentu iz trgovine (trenutno Ve-Mil), a da ne pogledaš u kutiju....inače, ako netko nije primjetio i u Ve-Mulju i Hg-u kod pulta za preuzimanje lijepo piše...."robu provjeriti pri preuzimanju, naknadne reklamacije ne uvažavamo",....to se naravno ne odnosi na jamstvo!....Nekužim da je toliki problem otvoriti pred njima kutiju i pogledati sadržaj!?
a kad krenes otvarati trgovac uglavnom pokaze na orginal tvornicku naljepnicu i vecina bas i nije za to ljubazna , cast iznimkama .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:50   #22
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
a kad krenes otvarati trgovac uglavnom pokaze na orginal tvornicku naljepnicu i vecina bas i nije za to ljubazna , cast iznimkama .
Može on pokazivat naljepnicu koliko hoće...može čak počet i plakat :clap: ....ali Ti imaš pravo pogledati robu koju si kupio u dotičnom dućanu!....i naravno odmah je vratiti, ako ne sadržava ono (ili sve ono) što je proizvođač napisao da u paketu dolazi!
Imitator je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:53   #23
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
to stoji , ali upravo zato da se to izbjegne(otvaranje svega i gubljenje vremena po njihovom) mora biti 7 dana money back no questions asked . a to ovdje i je problem , sto covjek ne moze odnijeti nazad karticu i reci vracaj pare jer ste mi prodali nesto sto nema veze sa onim sto je trebalo biti .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:58   #24
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
to stoji , ali upravo zato da se to izbjegne(otvaranje svega i gubljenje vremena po njihovom) mora biti 7 dana money back no questions asked . a to ovdje i je problem , sto covjek ne moze odnijeti nazad karticu i reci vracaj pare jer ste mi prodali nesto sto nema veze sa onim sto je trebalo biti .
Što se tiće ovih zakona....iskreno...nemam pojma dali vrijedi svagdje ili ne, ali ova provjera robe kod kupnje je definitivno najsigurniji način da Te ne preveslaju.....ja uvijek tako radim i dosada nisam nikada imao sličnih problema....mislim....nije da ti tražiš da ti otvore kutiju prije kupovine....kad lijepo platiš...imaš pravo otvorit kutiju, a po onom njihovom (provjera...bla...bla) imaš pravo otvorit svaku komponentu, koliko god to njih živciralo!
Imitator je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 18:44   #25
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
Meni je sve tu jasno, osim jedne stvari....kako pobogu možeš odnesti komponentu iz trgovine (trenutno Ve-Mil), a da ne pogledaš u kutiju....inače, ako netko nije primjetio i u Ve-Mulju i Hg-u kod pulta za preuzimanje lijepo piše...."robu provjeriti pri preuzimanju, naknadne reklamacije ne uvažavamo",....to se naravno ne odnosi na jamstvo!....Nekužim da je toliki problem otvoriti pred njima kutiju i pogledati sadržaj!?
Mogu oni pisat šta god hoće, ali to ništa NE BI SMJELO biti iznad zakona, sad druga stvar je to što živimo u RH. Ali kao što je Sky rekao (iako vrlo nekulturan, ali ima pravo) ti članci se odnose na kupovinu na daljinu, a ne na kupovinu u trgovini.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 19:32   #26
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Ljudi, nisu oni nikoga prevarili (zakonski). To što je tvornica počela štancati bez daljinca i recivera, koristeći potpuno istu kutiju je žalosno.

Na kutiji piše točno ovo:

What's In The BoX:
PowerColor AIW X1900 GT MediaFX Graphics Board
Set-up CD
Auessories for Video IN/OUT Feature

Što se tiče izrade, u 90nm je.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 19:35   #27
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
Stublina ti si advokat??

Često pa nahebem na poslu...

A nije u redu da se za iste novce prodaju tako reći dvije različite kutije a isti artikl je u pitanju.
Ovo što sam ja malo sa člancima nabacivao treba stvarno vidjeti dali ve-mil smije prodavati tako "zapakovanu" grafu a da to nije dodatno naglasio.
Jedino da se na tu činjenicu čupaju oni koji su već kupili.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 20:13   #28
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
ok ajde neka mi onda netko iz nn izvadi zasto su prodavaci pristali na taj 7 dana money back ak nigdje nis nepise ?

mislim je*eno mi je tesko povjerovati da su to napravili iz brige prema kupcu
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 20:21   #29
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Može, i mene zanima da li ih je zakon na to prisilio ili tržišna konkurencija.

Koliko ja vidim, takvog zakona -nema-.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 20:49   #30
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ljudi, nisu oni nikoga prevarili (zakonski). To što je tvornica počela štancati bez daljinca i recivera, koristeći potpuno istu kutiju je žalosno.

Na kutiji piše točno ovo:

What's In The BoX:
PowerColor AIW X1900 GT MediaFX Graphics Board
Set-up CD
Auessories for Video IN/OUT Feature
To piše i na mojoj.
Razlika je u onome kaj je unutra.

Gle-nisu oni nikoga zakonski prevarili, samo su teški guzičari.
Autronic je prvi imao tu grafu-na njihom webu je točan opis kaj je u kutiji.
Nedugo nakon njih Ve-mil je istu stavio u cjenik ali bez opisa.
Kojeg nema ni dan danas.

Kupac dobije krivi dojam da je sve isto kao i u Autronicu budući da je i cijena ista.
Taj opis nisu stavili ni dan-danas a već je dosta vremena prošlo od kad je imaju.

E vidiš-po meni je to teško guzičarenje.

Kad sam ja kupovao svoju AIW nisam vadio pare dok se nisam uvjerio kaj ću dobiti u kutiji.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na