Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2003., 12:49   #1
desmozgenes
blju
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 32
WinXP + norton internet security problemi

Ovako, da ne duljim, zanima me sljedece:

kako maknuti u WinXP boot loaderu win98 opciju, naime te particije vise uopce nema, a jos uvijek mi javlja da to butam ili winxp. Isao sam u recovery consolu i fixao boot sector i mbr ali nista.

jos jedan problem je sto mi se u WinXP ma koliko se god ja trudio, uvijek konekcija prilikom startanja svakog programa sama konektira. Pokrenem Quake3, pokrece se, startam komp samo, pokrece se, pokrenem ICQ net detect agent, pokrece se.. mislio sam daje moguce radi internet security-a jer on uvijek sve provjerava cacka samo iskacu neki prozori (a fora jer sto je instalacija corrupted i ne mogu ga uninstalirati)
da napomenem, u internet options sam checkirao Never dial a connection pod Connections.
A u internet security-u tako slicne opcije niti nema

-cheers!
__________________
Ja nemam komp.
desmozgenes je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2003., 13:28   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
za boot pogledaj post od prije niti tjedan dana ..objasnio sam covjeku kako
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2003., 18:13   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Što se tiće sam bježanja na net, je si li provjerio ono: Control Panel - Internet Options - Conections i tamo stavi Never dial a connection za sve koje imaš, tebi vjerojatno stoji Alwys dial my ... ili onaj srednji, ili je ipak nešto sasvim 10 u pitanju ...:confused:
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2003., 21:24   #4
desmozgenes
blju
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 32
ma jesam.. pogle gore sam cak napisao da sam checkirao taj option da ne diala konekciju..
ali izgleda da je nesto sasvim drugo
moram provrndat po msconfigu
__________________
Ja nemam komp.
desmozgenes je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2003., 23:21   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: WinXP + norton internet security problemi

Citiraj:
Originally posted by desmozgenes
Ovako, da ne duljim, zanima me sljedece:

kako maknuti u WinXP boot loaderu win98 opciju, naime te particije vise uopce nema, a jos uvijek mi javlja da to butam ili winxp. Isao sam u recovery consolu i fixao boot sector i mbr ali nista.

jos jedan problem je sto mi se u WinXP ma koliko se god ja trudio, uvijek konekcija prilikom startanja svakog programa sama konektira. Pokrenem Quake3, pokrece se, startam komp samo, pokrece se, pokrenem ICQ net detect agent, pokrece se.. mislio sam daje moguce radi internet security-a jer on uvijek sve provjerava cacka samo iskacu neki prozori (a fora jer sto je instalacija corrupted i ne mogu ga uninstalirati)
da napomenem, u internet options sam checkirao Never dial a connection pod Connections.
A u internet security-u tako slicne opcije niti nema

-cheers!
Sto se tice loadera, ne vidim zasto bi ista micao iz njega. Jednostavno smanji vrijeme izbora na 0 sekundi i nece se niti pojavljivati. Naravno ako ti je zeljeni OS prvi na izboru (pretpostavljam da je). Start=>Run=>"c:\boot.ini i tu "timeout=xx" postavis na "0" ("timeout=0").

Sto se tice ovog drugog problema, malo je nezgodno ovako nadaljinu nagadjati sto ne radi. Osobno sam vidio kada ljudi (naivno) instaliraju AOL ili nesto takvo da se sve zivo oce spajati na net. Vidi jel nesto takvo (iako pretpostavljam da nije). Ovo je cisto pucanje u mrak.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na