Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2006., 15:09   #1
Karlos
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Z
Postovi: 3
Thumbs up Konfiguracija do 6500 kn (prijedlog)

Ej ljudi, buduci da na forimu ina dosta ljudi kaj se dobro kuze u kofiguracije, molio bih vas za neke savjete i misljenja o komponentama koje namjeravam staviti u komp. Dakle, ovo racunalo bi se koristilo za normalan rad i za istovremeni rad sa velikim brojem instanca Office aplikacija. Ne bi bilo namijenjeno za igranje. Vazno je da ima solidnu sliku i zvuk i da se moze dobro povezati sa A/V Receiverom, tako da se preko njega mogu gledati filmovi i slusati mjuza kako spada. Eventualno bi moglo biti potrebno instalirati na njega zahtjevniji software. Vazno je da taj komp moze par godina biti dovoljno dobar da se moze dobro nositi sa vecinom zahtjevnih programa.
Konfiguracija bi bila otprilike sljedeca:

PROCESOR: CPU AMD Athlon 64 X2 3800+, AM2, box 1222 kn
Nisam siguran da li mi se isplati uzimati X2 ili obicni 3800+ jer ipak je razlika u cijeni 400 kn.

MATICNA: MB Gigabyte M57SLI-S4, sAM2, nForce 570-SLI, SATA, FW, GLAN 1052 kn

GRAFICKA: Gigabyte Radeon X1600XT 256MB DDR, PCIE, VIVO, Dual DVI 1019 kn
Zanima me kaj je tocno ovaj vivo, jel se ova gravicka moze normalno povezati sa telkom preko S-videa ili komponentnim konektorima

MEMORIJA: Kingmax DDR2 1GB, 667MHz, Dimm 240pin 782 kn
Sto se memorije tice, nisam siguran je li bolje uzeti jedan keks od 1GB ili uzeti dva od 512 i staviti ih u 2-kanalni nacin rada

HDD: WESTERN DIGITAL Caviar 320 GB, WD3200JS, SERIAL ATA II, 8MB cache, 7200rpm 765 kn
Vezano uz hardove, mislio sam uzeti 2 diska od 160 GB, jer bi se na taj nacin bolje zastitio od moguceg rikavanja diska (da ne spusim sve kaj imam od podataka), a razlika u cijeni je minimalna

DVD: DVD±RW PIONEER DVR-111D, 16x, crni, Dual layer ± recording, bulk 280 kn

WIRELESS: neki solidan wireless adapter za kucni wireless

KUCISTE: Chieftec midi tower DG-01B-D-U, 400W, crno, USB, Fire wire 640 kn
Ako ima neko bolje i jeftinije, moze i to, samo da ima napajanje min 350W

TASTATURA I MIS: Logitech Cordless Recharg. Desktop Black 368 kn
Bilo bi jako dobro kada bi tastaura i mis imali veci domet i da mogu raditi normalno i kada je izmedju tastature i misa jedan tanji zid (u tom slucaju radio bi nesto na telki).

Total cijena (bez wirelessa): 6128 kn
Sve komponente mogu biti mijenjane, ali da su performanse tu negdje i da cijena svega zajedno ne prelazi 6500 kn. Puno zahvaljujem na svim korisnim savjetima!!!!!:burn:
Karlos je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 16:45   #2
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
proc uzmes intel core2duo e6300
ploca asus p5b
2x512mb kingmaxa 667

u chifu se nalazi dobro napajanje (chif 400w, tak da je to ok)

za tu namjenu moze se uzet jeftinija graficka...ostatak je uglavnom u redu
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2006., 17:01   #3
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Uzmi si umjesto te grafe bolje Gainward Bliss 7600gs sa ddr3 memorijom...za 925kn u Ve-Milu...pržu bolje uzmi neku LG ili BenQ...u vezi hardova ako ćeš uzimati dva od 160GB onda si uzmi Hitachija ili Samsunga...a za ostatak...ako želiš am2 ok....ali ovo što ti je kolega Phoenix predložio je po meni puno bolji izbor...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na