Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2006., 03:10   #31
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Dobro ljudi kaj vi radite s kompovima kad vam treba toliko procesorske snage?
I jednojezgreni Athloni 64 npr. su IMHO vise nego dovoljno mocni za sve sto ti doma padne na pamet. Ne znam u kojoj bi aplikaciji jedan procesor (od ova dva tvoja) pokazao uocljivu prednost nad drugim. Druga stvar je ako bas zelis imat doma najmocniji stroj jer te to veseli (ne mislim nista zlocesto, svatko ima svoje veselje) u tom slucaju uzmi Intelovu igracku jer je brza
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 08:22   #32
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
"Dobro ljudi kaj vi radite s kompovima kad vam treba toliko procesorske snage?"

Meni recimo je 3000+ zasad sasvim dovoljan za sve što radim/igram, jedino bi volio uzeti dvoglavi tako da mogu npr igrati DAOC i pržiti DVD (a da kvaliteta prženja i brzina nisu komatozni). A za to je opet sasvim OK najslabiji 3800+ (ili čak 3600+ ako se pojavi kod nas)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 08:57   #33
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
3600+ je samo na AM2 a 3800+ je vec tesko nac, ostaje ti 4200+...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 10:16   #34
micro
Premium
 
micro's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Cybertron
Postovi: 98
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dobro micro, ti si dosta subjektivan, ali ima neke istine kao koliko mogu dok im AMD ne zapapri. AMD ce sigurno zapaprit i nebi me cudilo da jos srusi cijenu, jer njima je u interesu kao i uvijek bilo da ociste trziste od starih zaliha procesora, tako da mogu samo nove okidati. A kad se presele na 65nm, i zamisli clockaju isti proc do temperature conroea i dobe jako lijep dobitak. Trenutacno ja nebi uzeo nista, ali ak bas moram, neki Intel, najjeftiniji conroe.
subjektivan ili ne intel voli korisnike vuči za nos, a ja nisam dell ili neka firma koja ima povoljne ugovore s njim i nemam novaca na bacanje. conroe je zasad bolji izbor za kupnju ako neko baš želi perfomanse. vidjet ćemo kad intel izbaci 4 jezgre, hoće li korisnici bad axe ploča morati kupiti novu.moram priznati da idem kupiti novi komp. razmišljao bi o core2 duo ali bi vagao i ostale elemente.
__________________




Intel Core2Duo E6300

Intel Bad Axe2

Corsair TwinX XMS2 1GB 5-5-5-12 PROMOS

Asus EAX1950Pro

Creative Labs SBLive!

Monitor:LG 1510S

Seasonic S12 550W

Windows XP Pro+SP2

A+Qubic case


_________
End of line
micro je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 18:12   #35
jerba
Cro Fire member
Moj komp
 
jerba's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zg/Jarun
Postovi: 76
zanimljiva rasprava!
jerba je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 21:23   #36
Wooo13
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: RI
Postovi: 67
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Što se tiče elegancije dizajna AMD ima dugovječniji i u startu pametnije zamišljeni proizvod. Samo je pitanje prelaska na manji proizvodni proces, eventualne dorade osnovne jezgre i skaliranja na na više od 2 jezgre. Neće biti puno izmišljanja tople vode i velikih razlika u arhitekturi kao što je bilo kod Intela. Sad preostaje utrka s vremenom ... prvi 65nm procevi do Božića i Nove i onda kasno na proljeće možda prvi primjerci od 4 jezgre. Čak sumnjam da će po samoj arhitekturi bili snažniji od Intela, al će ih na 4 jezgre definitivno izvući HT sabirnica i integrirani kontroler.
Vrlo lijepo receno...intel sada rula to je sigurno, ali problemi za ljude koji sada kupe konfiguracije sa conroe-om ce nastati upravo onog trenutka kada AMD ponudi 4x4 rjesenje, a to ce kako stvari stoje biti relativno brzo.

Vise o sljedecim koracima AMD-a na:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...y/amd-k8l.html
__________________
Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Wooo13 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na