Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2006., 13:54   #1
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
siemens se555 i 'drugi' linux

poznato je da skoro sve ove ruterske i ap-ovske zivotinjice tipa d-link, linksys, netgear, siemens, itd (da ne nabrajam) vrte neke distribucije linuxa u sebi. e sad, zanima me da li je netko pokusao (ili pokusavao) u se555 ubaciti neku drugu verziju softvera (ne mislim na firmware, nego bas na drugu distribuciju linuxa). evo jedan link http://gigaset.siemens.com/shc/0,193...rNrNrN,00.html sa kojeg se moze skinuti open source za se555 (i neke druge gigasete). da li je netko probao? da li radi? kakve opcije ima? pitam jer nisam bas na 'ti' sa linuxima i nebih htio da nes zaye... ili da mi bijeli dim napusti ruter. mislim, dalo bi ga se povoljno nabaviti, ali opet, nisam bas S&M raspolozen
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 11:23   #2
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
jao sta nitko ni glasa?
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2006., 11:33   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Ne, nego toga što ti tražiš nema. Najveći broj podržanih uređaja, barem koliko ja znam ima openwrt, ali gigaset se515 i 555 nisu među njima.
I drugo iz tvog posta je vidljivo da ne shvaćaš da taj linux je njihov firmware, pa ti nebi preporučio daljnje prčkanje bez boljeg upoznavanja s temom.
Treće siemens je objavio, ali samo dio koda koji je pod gpl licencom, na ova dva uređaja fali ram-a, i to je razlog zašto to još nije napravljeno.
Za se515 postoji neki firmware koji pojačava signal antene, i ništa drugo.Ja ga imam ali ga nisam imao muda isprobat...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 15:21   #4
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
Ma kuzim ja dobro sta je tu sta, nego sam mislio da je netko pokusao ono sto se moglo napraviti sa linksysovim wrt54g (da se stavi druga distribucija unutra) Trebalo mi je u biti da se na neki nacin enable-a client mode sa se555, ali dobro, ako ne ide, necemo glavom kroz zid
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 03:01   #5
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor Pomo
Za se515 postoji neki firmware koji pojačava signal antene, i ništa drugo.Ja ga imam ali ga nisam imao muda isprobat...


LOL!

Kako možeš pojačati "antenu" pomoću bilokakvog softvera?

Antena je takva kakva je, i ima određenu snagu pojačavanja signala.
A uređaju se može pojačavati snaga osjetljivosti, premda tom radnjom nećeš baš dobit na propusnosti.
Najbolje pojačalo je dobra antena. Simple as that.
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 03:16   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Navodno da je preko originalnog firmware-a 515-ica bila oslabljenog signala.
Kad se stavio "modani" firmware onda se moglo pojačati signal (koji zapravo preko originalnog firmware-a nije po defoltu bio na 100%).

A kako bi ja onda kod svog SE555 mogao smanjiti jačinu signala? A fino imam u postavkama 100%, 75%, 50% itd. ?

Kak ja mogu smanjiti, tako netko može i pojačati ako moda originalni firmware koji nije po defoltu na 100%.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 06:50   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor Roller
LOL!

Kako možeš pojačati "antenu" pomoću bilokakvog softvera?

Antena je takva kakva je, i ima određenu snagu pojačavanja signala.
A uređaju se može pojačavati snaga osjetljivosti, premda tom radnjom nećeš baš dobit na propusnosti.
Najbolje pojačalo je dobra antena. Simple as that.
Aj pročitaj što si me quotao ponovo, shvati da ja to nisam isprobao, lol zadrži za sebe, potraži isti i saznaj kako i dali je moguće "pojačat" signal antene na se515.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 12:35   #8
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Roller
LOL!

Kako možeš pojačati "antenu" pomoću bilokakvog softvera?

Antena je takva kakva je, i ima određenu snagu pojačavanja signala.
A uređaju se može pojačavati snaga osjetljivosti, premda tom radnjom nećeš baš dobit na propusnosti.
Najbolje pojačalo je dobra antena. Simple as that.
E sad ga kompliciras. Antenu ne pojacavas, ali signal koji dolazi na antenu je nes drugo. Zna se na sta je Pomo mislio, i to sto je rekao je tocno (mozda samo nespretno napisano ) Zasto? Pa jednostavno zato sto je na se515 izlaz bio ogranicen na 22mW. Vjerojatno zato jer nije toliko kvalitetan hardver pa je dolazilo do distorzije (ilitiga prevelikog suma) signala. Neki lik je (uz napomenu da je SPALIO jedno 5 uredjaja koji su mu bili sponzorirani) uspio napraviti (modificirati) firmware tako da umjesto 22mW daje van 85mW (ako se ne varam u vezi ovih 85). E sad, zvuci fino, ali koliko je on s tim izgubio, trebalo bi ga direktno pitati. A sto se tice pretjerivanja sa izlaznom snagom i sumovima - pogledaj malo na wifihr sta se zbiva sa dlinkovim ap-om kad mu 'razvrtis' izlazni signal.

@Pomo: Mislim da ni se555 nema bas deklarirani izlaz i da tu ima mjesta za promjene... Tocno mjerenje - trebalo bi priupitati nacionalnu legendu, a.k.a. -> burke-a
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 12:59   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Čuj, a čemu ga opće ispitivat? Ako ti treba AP, jednostavno uzmi Linksys wrt54gl, stavi na njega neko od onih neslužbenih firmwera i to je to. Siemensovi kompleti od t-scuma obavljaju svoj posao-ne moraš razvlačit kablove po kući/stanu. Koristit ih za bilo što drugo ako mene pitaš je tlaka.
I da imaš pravo, ljudi ovdje nepotrebno siluju sitne lapsuse, ali u mom slučaju radi se i o nepoznavanju tematike. Izračuni decibela, mW, i sva ta sranja s područja fizike su mi skoro pa totalna nepoznanica. Da idem radit wifi mrežu vjerojatno bi se silom prilika nešto o tome i naučio, ali do onda - ne pada mi na pamet. Nije da ja fiziku nisam slušao u gimnaziji, jednostavno je nisam naučio, jer sam imao kretena za profu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 02:11   #10
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor d tjuner
da umjesto 22mW daje van 85mW (ako se ne varam u vezi ovih 85). E sad, zvuci fino, ali koliko je on s tim izgubio, trebalo bi ga direktno pitati. A sto se tice pretjerivanja sa izlaznom snagom i sumovima - pogledaj malo na wifihr sta se zbiva sa dlinkovim ap-om kad mu 'razvrtis' izlazni signal.
Računaj to ovako, ukoliko je deklarirana snaga 22mW, osjetljivost je cca 13-14dB, a dobivena snaga od 85mW rezultira s nekih 19dB.

Nadalje, nemam uopće iskustva s tom Tcom kućnom wlan opremom, ali mi sve nekako smrdi na nešto što i nije za ništa drugo.

Više sam u vodama "pravog" wlana.

Ž
Roller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2006., 21:30   #11
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Nema smisla da se igras sa Siemensom 555 jer je to zatvoreno smece. Chipset je koliko se sjecam neki modificirani Atheros chipset, tako da sam u jednoj firmi imao Siemens laptop sa Atheros chipsetom i nakon mnogo promjenjenih driver-a i dalje se je klao sa modificiranim chipsetom.

A da ne govorim kako izgleda signal nije ravan kao kod druge postene opreme nego radi teske spikese.

Pogledaj na ovoj stranici mozes na Siemens 505 staviti linux web interface ili si uzmi neki Linksys/Buffalo uredaj sa puno brzim procesorom.

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/index.php
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 00:05   #12
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Citiraj:
Autor d tjuner
E sad ga kompliciras. Antenu ne pojacavas, ali signal koji dolazi na antenu je nes drugo. Zna se na sta je Pomo mislio, i to sto je rekao je tocno (mozda samo nespretno napisano ) Zasto? Pa jednostavno zato sto je na se515 izlaz bio ogranicen na 22mW. Vjerojatno zato jer nije toliko kvalitetan hardver pa je dolazilo do distorzije (ilitiga prevelikog suma) signala. Neki lik je (uz napomenu da je SPALIO jedno 5 uredjaja koji su mu bili sponzorirani) uspio napraviti (modificirati) firmware tako da umjesto 22mW daje van 85mW (ako se ne varam u vezi ovih 85). E sad, zvuci fino, ali koliko je on s tim izgubio, trebalo bi ga direktno pitati. A sto se tice pretjerivanja sa izlaznom snagom i sumovima - pogledaj malo na wifihr sta se zbiva sa dlinkovim ap-om kad mu 'razvrtis' izlazni signal.

@Pomo: Mislim da ni se555 nema bas deklarirani izlaz i da tu ima mjesta za promjene... Tocno mjerenje - trebalo bi priupitati nacionalnu legendu, a.k.a. -> burke-a
lol, koji su mu sponzorirani
Da, od strane korisnika koji ni sami nisu znali
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 16:26   #13
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Yaxyo
lol, koji su mu sponzorirani
Da, od strane korisnika koji ni sami nisu znali
zvuci bedasto, ali lik tvrdi da mu je neka firma sponzorirala to paljenje siemensa. Mozda neka konkurenca kojoj se svidjelo da siemensa napusta 'bijeli dim' LOL
Ma u pravu je Bono kad kaze da je to u biti los proizvod. Imam dojam da su unutra stavljali zadnji otpadak od komponenti... Za poc na net je ok, ali za mreznu komunikaciju kompova koji su na njega spojeni je ocajan - za prebacit 700mega (aka film) njemu treba 20-tak min Nis, kanta van, slack ili microtik, i deri...
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 20:39   #14
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Ma loool, lik je sam rekao da je war driveao po svome gradu i trazio ne zasticene mreze i upadao u routere.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na