Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2024., 09:47   #1591
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,614
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Struja je rađena na novo pred neko vrijeme, nisam bome nigdje vidio 5-o žilni kabel, svugdje su 3-o žilni. Nemam apsolutno nikakvu potrebu za 3 faze. Razmišljam na način da ne znam kako je koja faza podijeljena i iskreno neda mi se razmišljat o tome kada ću što upalit da ne pređem tih cca 4,5kW po fazi. Prebacim se na monofaznu i palim sve što zakupljeni kW podnose bez razmišljanja na kojoj je fazi tj bez straha da će fidova (ili koja već) izbaciti.
Koristim neke normalne potrošače tipa pećnica, ploča za kuhanje (kad nestane plina u boci), klima, bojler od 80L i peć na pelete...ostalo je zanemarivo. Ne koristim ni skoro nikakve alate, tu i tamo bušilica ili brusilica koji su max 700w snage. Ali to u prosjeku manje od 1 godišnje.

Otvoren sam za prijedloge, objasnite mi zašto mi je bolje ostat na 3 faze uzevši u obzir moje potrebe?
Jel imaš limitatore uopće?

Za većinu kućanstava u danjašnje doba nema potrebe za trofaznom strujom.

Ako nemaš limitatore ne diraj ništa - za tebe ne vrijedi ovo 4.5kw po fazi jer možeš povući praktički koliko hoćeš (koliki je pancer). Ako imaš limitatore onda ili prelazak na monofaznu ili ti mogu ugraditi novo brojilo koje u sebi ima limitator ali on ne gleda snagu po pojedinoj fazi nego gleda zbroj sve tri faze pa možeš bolje iskoristiti tu svoju snagu i nema izbacivanja na 4.5kw.

Sad ne znam kakva je situacija ali prije je bilo ako hoćeš nešto čačkati oko struje i mjenjati da moraš brojilo izbaciti van na fasadu. Ne znam zahtjevaju li to još uvijek s ovim modernim brojilima kojima mogu pristupati na daljinu...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 10:16   #1592
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,664
Nema šanse da bi to ruglo stavio na fasadu, mislim da sada imaju te potpuno daljinske.
Ne znam ima li limitatora, ali pitam električara da baci oko.
A gle ako nema limitatora, prst u uho, to mi je jasno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 10:30   #1593
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,686
da bi dobio građevinsku danas, moraš brojilo stavit na fasadu/vanjsku ogradu, kak god možeš, ali bez toga nema građevinske

ili možeš stavit samostojeće brojilo https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-99061612.jpg
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 11:38   #1594
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,664
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
da bi dobio građevinsku danas, moraš brojilo stavit na fasadu/vanjsku ogradu, kak god možeš, ali bez toga nema građevinske

ili možeš stavit samostojeće brojilo https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-99061612.jpg
To stoji, ali ovdje pričamo o postojećem objektu sa postojećim priključkom, a bome i uporabnom.

Znači oni još uvijek nemaju one kompletno daljinske koji su valjda spojeni na net?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 11:44   #1595
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,686
spominju se da će svima zamjenit, ali proći će par godina do realizacije
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 11:47   #1596
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,614
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Znači oni još uvijek nemaju one kompletno daljinske koji su valjda spojeni na net?
Imaju, samostalno se očitavaju svaki mjesec i šalju stanje...
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nema šanse da bi to ruglo stavio na fasadu, mislim da sada imaju te potpuno daljinske.
Ne znam ima li limitatora, ali pitam električara da baci oko.
A gle ako nema limitatora, prst u uho, to mi je jasno.
Ne treba ti električar, pogledaj ploču sa osiguračima ili šibni ovdje sliku.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 12:03   #1597
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 744
brojilo je na katu u kući
sami očitavamo i šaljemo
dođe tip jednom il dvaput godišnje u provjeru pa ak me nađe doma odem i poslikam brojilo i pokažem mu
isto je i sa vodom
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 12:15   #1598
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,664
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Imaju, samostalno se očitavaju svaki mjesec i šalju stanje...


Ne treba ti električar, pogledaj ploču sa osiguračima ili šibni ovdje sliku.
Kod sata su 3 odlskul rekao bih pancera i onda su na drugim djelovima 2 razvodna ormarića. Poslikam pa pošaljem.

Ali i ako nema limitatore, imam filing da kada budu sami došli mijenjati sat ako nas žele svih modernizirati, stižu i limitatori šta ne?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 12:18   #1599
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
To stoji, ali ovdje pričamo o postojećem objektu sa postojećim priključkom, a bome i uporabnom.

Znači oni još uvijek nemaju one kompletno daljinske koji su valjda spojeni na net?

Meni već par godina nitko ne očitava struju osobno, sve na daljinu a sat je u stanu, dakle mora pozvoniti.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 12:59   #1600
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,614
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Kod sata su 3 odlskul rekao bih pancera i onda su na drugim djelovima 2 razvodna ormarića. Poslikam pa pošaljem.

Ali i ako nema limitatore, imam filing da kada budu sami došli mijenjati sat ako nas žele svih modernizirati, stižu i limitatori šta ne?
Ako budu mjenjali sat koji mjenjaju svakih 14 godina, velika je šansa da ćeš dobiti moderno brojilo koje kako sam rekao ima limitator u sebi koji je kudikamo bolji nego kad imaš 3 zasebna limitatora jer ne limitira svaku fazu na 4.5kw već zbraja ukupnu potrošnju kroz sve tri faze pa možeš kroz jednu povuć 9kw a kroz drugu 4kw a kroz treću ništa bez izbacivanja...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 13:50   #1601
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,848
Samo primjera radi, u ST i valjda okolici u tijeku je masovna zamjena starih el. mjerila na nova digitalna, kod mene su to odradili prije x mjeseci.
Kada ih stave onda imaju daljinsko očitanje i ne trebaju fizički pristup za to.
Isto tako, nakon toga više "ne igra" / nije im bitno samoočitanje, mada ga možete dostaviti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 14:12   #1602
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,664
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Samo primjera radi, u ST i valjda okolici u tijeku je masovna zamjena starih el. mjerila na nova digitalna, kod mene su to odradili prije x mjeseci.
Kada ih stave onda imaju daljinsko očitanje i ne trebaju fizički pristup za to.
Isto tako, nakon toga više "ne igra" / nije im bitno samoočitanje, mada ga možete dostaviti.
Ima li onda onaj popust ili ne?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 14:45   #1603
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,848
Misliš na popust za samoočitanje ?
Naravno da ga nema i maknut bez ikakve obavijesti, mada je bio definiran kao "ugovor".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 14:47   #1604
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,169
...brisati...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 14:57   #1605
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Misliš na popust za samoočitanje ?
Naravno da ga nema i maknut bez ikakve obavijesti, mada je bio definiran kao "ugovor".
I koji je postupak da makneš samoočitanje? Da sami očitavaju.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2024., 16:47   #1606
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Danas iša raditi noge za onaj stol otprije ali sam trebao napraviti nekakav mehanizam za rezanje utora pa sam napravio ovo.

Dobro funkcionira s Einhellovom kliznom "ladicom".





Zadnja slika su oblanjane decking kojeg planiram napraviti u okrugli stol čim mi dođe "rukax za glodalicu da mogu rezati kružne oblike.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2024., 09:05   #1607
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Kad tad će svi dobiti pametna daljinska brojila i kad tad će se svi limitirati. Sporo to ide ali to je neizbježno pogotovo zbog apartmanizacije i električnih auta kojih je sve više. Mreža se rasteže i muči,ne ulaže se nego se krpi i stavljaju veći osigurači što nije riješenje. Ako imaš zakupljeno štajaznam 5,75kW a nemaš limitator i vučeš štajaznam 9kW i tako 20 stanova u zgradi,počet će izgarat glavni osigurači po hepovim ormarima ili po trafostanicama i onda će se netko zabaviti, sjesti i limitirati svih u zgradi i smanjiti opterećenje i rizik od požara te mreže i sustava općenito. Tko želi više snage taj će dokupit i amen. To šta se te pare daju svakome samo ne za poboljšavanje mreže je druga tema. Generalni pokrovitelj prošlogodišnjeg Grašinog koncerta za Valentinovo je bio hep a onima koji su "najdonji" tj. monterima se *ebe mater po terenu i po njima se kenja jer ili nikako da dođu ili ne dođu ili ovo/ono. Da podvučem crtu, preporučujem da ne popravljaš ono što dobro radi.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2024., 13:59   #1608
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,162
A kad će HEP odbiti nekoga od investitora da ne može dobiti priključak za novih 256 apartmana koje požele graditi i još više opteretiti tu jadnu mrežu?
Doma mi se bilježi napon svakih 10-ak sekundi s 2 smart uređaja i točno se vidi kako preko ljeta pada napon, ove godine na momente imao 210V. Lokalna distribucija kao da u proljeće malo "navine" i pojača napon pa kad sezona prođe, onda imam 250V+ jer zaborave smanjiti
Uređaji doma, a i UPSovi jako su sretni s takvim oscilacijama tijekom dana.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2024., 17:40   #1609
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Problem je što ne odbijaju kad uzimaju novce.
Standardni napon je 230V +/- 10% tako da se od 207V pa do 253V smatra ok iako osjetljivi uređaji lako fasuju kod takvih napona.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2024., 20:00   #1610
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Living on the edge
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2024., 20:14   #1611
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,505
Ekipa,

Kuća na selu, selo ima stupnu trafostanicu i distribucija do kuća je nadzemna po betonskim stupovima.
Kuća ima dvorište ograđeno betonskom ogradom ali kpmo je unutar dvorišta na fasadi kuće. Trenutni priključak je jednofazni i zakupljeno je samo 4.6kW ( u kućnom ro imam 2u1 300mA fidovku i limitator podešeno na 20A i plombirano).

10m od ogradnog zida je HEP-ov stup preko kojeg ide glavna distribucija ali moja kuća je umjesto sa njega spojena zračnim kabelom preko starinskog metalnog stupa na fasadi kuće niže od moje. Tako im je valjda bilo najlakše u tom trenutku, samo proslijediti kabel od susjedovog spoja umjesto da se tapaju na ovaj "glavni vod".

Uskoro radim fasadu i želio bi maknuti zračni kabel. Koliki trošak mogu očekivati ako bi tražio prelazak na 3f priključak i da se kpmo premjesti u ogradni zid a od njega ukopa kabel do betonskog stupa, digne uz stup i gore spoji. Nije problem ni ako kpmo ostane na fasadi unutar dvorišta ali bi želio da kabel do njega bude ukopan. Zemljište od betonskog stupa do ogradnog zida je državno.

Radi 3f priključka svakako moraju mijenjati zračni kabel ukopan u žbuku fasade koji ide do trenutnog kpmo-a zato što su povučene samo dvije žice.
Pretpostavljam da osim doplate za razliku u priključnoj snazi moram platiti i za premještanje rute kabela ili je to nekim divnim čudom u istoj cijeni ?

Ovo pametno brojilo mi je interesantno zato što bi išao na osnovni 3f priključak, pa da se u manjoj mjeri brinem oko raspoređivanja trošila po fazama. Trenutno ej u kpmo-u mehaničko 1f brojilo.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 11:39   #1612
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Vjv ćeš dobit ponudu za građevinske radove i vrlo vjerojatno će biti uvjetovano da KPMO sada bude na ogradnom zidu. Sada se za izmještanje iz unutra na van,za solarne elektrane i nove priključke siluje da KPMO bude na ogradnom zidu da hep ne baulja po privatnom posjedu. Vjerujem da će ti dat kabel u ponudi 4x25mm alumimij išao ti na 3 faze ili ako ostaneš na jednoj. Ako budeš mjenjao faznost,vjerujem da ćeš dobit i novo,pametno brojilo. Nadam se da si na području pokrivenom mogućnošću daljinskog očitanja.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 12:28   #1613
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,505
Tnx,

Daklem o svom trošku pripremim kpmo na fasadi i od njega 5x10 mm kabel do RO, ovlašteni električar ro certificira i onda dolazi hep spojiti od kpmo-a na stup.

Razmišljam o odvodnicima prenapona A klase, vidim da postoji verzija za montažu na spoj na betonskom stupu koja prenapon odvode kroz nulu dodatno uzemljenu preko uzemljenja betonskog stupa. Možda znaš koliki je to cca trošak ?

Svakako bi u kućni RO ugradio odvodnik B+C klase i njega povezao na glavno kućno uzemljenje pa je možda ovaj klase A nepotreban. Trafostanica je udaljena cca 5-10 kuća od moje, pretpostavljam da je njeno uzemljenje dovoljno da pokupi prenapon induciran na tom dijelu zračne mreže...
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 21:07   #1614
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,918
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Struja je rađena na novo pred neko vrijeme, nisam bome nigdje vidio 5-o žilni kabel, svugdje su 3-o žilni. Nemam apsolutno nikakvu potrebu za 3 faze. Razmišljam na način da ne znam kako je koja faza podijeljena i iskreno neda mi se razmišljat o tome kada ću što upalit da ne pređem tih cca 4,5kW po fazi. Prebacim se na monofaznu i palim sve što zakupljeni kW podnose bez razmišljanja na kojoj je fazi tj bez straha da će fidova (ili koja već) izbaciti.

Koristim neke normalne potrošače tipa pećnica, ploča za kuhanje (kad nestane plina u boci), klima, bojler od 80L i peć na pelete...ostalo je zanemarivo. Ne koristim ni skoro nikakve alate, tu i tamo bušilica ili brusilica koji su max 700w snage. Ali to u prosjeku manje od 1 godišnje.



Otvoren sam za prijedloge, objasnite mi zašto mi je bolje ostat na 3 faze uzevši u obzir moje potrebe?
Pogledaj u kutiju sa osiguračima, sabirnica ide uvijek 123-123 po fazama, lako rasporediš potrošače.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 09:43   #1615
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 641
Imam stara drvena vrata koja imaju veliko tanko staklo po sredini, ona komunistička. Kad se vrata zatvore, čuje se zvuk vibracije stakla pa se vrata ne mogu zatvoriti skroz tiho. Želio bih utišati taj zvuk najviše. Mislio sam polijepiti brtvenu gumu po okviru tako da amortiziraju udarac krila okovratnik, no i sa time se svejedno čuje vibracija stakla

Da li bi pomoglo što da na spoj stakla i vrata stavim običnog sanitarnog silikona?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 09:56   #1616
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,169
Isto i mene muci, nista brtva na vratima, staklo ima taj mali luft unutra jer je ucvrsceno samo letvicama. Planiram to sve skinuti dole i umjesto silikona/kita staviti xy komadica filca/meke gume izmedju stakla i vrata te stakla i letvice. Ako i ostane neke zracnosti, nadam se da se nece vise cuti ZVEEEK.

Prije nego nakeljis sve silikonom, mozes probati neutralizirati pomicanje stakla nekom podloskom koju gurnes izmedju lajsne i stakla, cackalice ili papir pa vidi zvoni li. Ako vise ne zvoni, to je to, moze silikon.

Meni se samo ne da raditi sa silikonom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 14:15   #1617
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,848
Za te igrokaze sa staklom .... namjerno se na nekim mjestima staklo stavlja "da može disati / plesati" jer ako se stavi "u tvrdo" onda puno lakše puca (npr. ako "zalupiš" vratima ...
E sad, za smanjiti "zvonjenje" a da i dalje ima lufta .... nekad se moglo nabaviti U gumeni profil pa ga staviš oko stakla .... pa ako to ne pomogne onda ona samoljepiva brtvena traka kao "spužva" ili gumena ..... u svakom slučaju zabavno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 08:30   #1618
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,325
Plinski bojler- zamjena

Pozdrav, ne nalazim sličnu temu pa ajmo novu. Ako modu smeta nek merđa :amdo:

Daklem, molio bih preporuku za firmu koja se bavi zamjenom/ugradnjom kondenzacijskog plinskog bojlera, ideja je zamjeniti postojeći atmosferski za kondenzacijski uz sanaciju koja ide uz to.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 08:34   #1619
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,203
sorry na offtopic, i ako netko zna mozda kakav je princip u zgradama...ako meni rikne atmosferski bojler i moram ubacit kondezacijski sto za sobom povlaci i drugciji dimnjak, jel onda svi koji su spojeni na taj dimnjak isto moraju ugradit drugi bojler?kakav je tocno tu princip?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 08:48   #1620
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,719
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
sorry na offtopic, i ako netko zna mozda kakav je princip u zgradama...ako meni rikne atmosferski bojler i moram ubacit kondezacijski sto za sobom povlaci i drugciji dimnjak, jel onda svi koji su spojeni na taj dimnjak isto moraju ugradit drugi bojler?kakav je tocno tu princip?
Cijela vertikala se mora promjeniti, imamo istu situaciju doma.
9800pro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na