Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2024., 07:43   #73351
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Citiraj:
Autor murina Pregled postova

Opet sam jutros na poslu ostavio svjetla, upalio jedva na zub


Sent from my iPhone using Tapatalk
To se i meni na Škodi događalo, valjda je krepao buzzer. ugradio sam relej da kad izvadiš ključ, ne ostaje niš upaljeno
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 09:14   #73352
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nazalost moram pitati za gume
Sljedeci tjedan narucujem kola pa bih ako je moguce da odmah i obavim gume. Dolaze ljetne pa bih ih odmah zamijenio sa all season gumama. Jednostavno mi je dopizdilo imati dupli set i mijenjati ga 2 puta godisnje, a da ne pricam kako mi se jos manje da zimske voziti na 15 stupnjeva.
Tako sam i ja razmišljao puno puta ali na kraju sam ostao na dva seta.

Službeni auti su uglavnom bili na raznim all season gumama i 99.9% vremena su bile OK i niti ne kužiš da se voziš na all season, ali…. Kuži se da po poledici ne drže. Prava premium zimulja je tu puno bolja. Nagla kočenja po zimi kao i po ljetnim vrućinama su također slabija strana cjelogodišnjih.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 09:50   #73353
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Zanimljivo kod mojih je da na dve imam DOT, na dve ne 🤔
Na ove dve kaj imam je 47/22, gume su made in china

Možda je problem i u asfaltu?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 10:06   #73354
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Zanimljivo kod mojih je da na dve imam DOT, na dve ne 🤔a

Vrlo vjerojatno je DOT s unutarnje strane.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 14:06   #73355
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Zanimljivo kod mojih je da na dve imam DOT, na dve ne ��
Na ove dve kaj imam je 47/22, gume su made in china

Možda je problem i u asfaltu?
Ako su gume direkcionalne tj. da su predviđene za rotaciju u jednom smjeru, uvijek ćeš imati takvu situaciju. Takve gume imaju naznaku strelicom - rotation.

Ako nisu, onda gume dolaze iz dva različita kalupa. Takve gume imaju oznake OUTSIDE i INSIDE, neovisno o kalupu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 14:32   #73356
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,013
Imam Conti PremiumContact. Ne piše ni smjer ni inside/outside.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 14:48   #73357
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Ako se ne varam ta guma ima asimetrican tread pattern, tako da mora imati strelicu.
Ako bi guma imala simetrican pattern onda valjda strelica nije potrebna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 15:26   #73358
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,890
Asimetricne imaju oznacenu bar jednu stranu tipa "outside", a simetricne smjer.

Kod simetricnih je dot/smjer nekada otisnut samo s jedne strane pa ga vidis samo na jednoj strani auta. Mislim da crossclimate ima isto tako oznaceno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 15:29   #73359
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam Conti PremiumContact. Ne piše ni smjer ni inside/outside.
https://cdn-img1.pneus-online.com/pr...ONTACT_7_S.jpg

Ne znam, na PC7 ja vidim outside napisano čak i na render fotkama.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 13:07   #73360
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Da ispričam današnju zgodu na autocesti...nažalost nemam video jer sam bio u službenom autu.

Vraćao se prema smještaju, A81 smjer Stuttgart - Heilbronn, i na nekih 20km od cilja, u daljini (na sve tri trake) auta pale 4 žmigavca.
Usporavam, kao i svi ostali (inače na tome dijeli se spaja brza cesta na autocestu, koja je odvojena betonskom barijerom). Dok sam usporavao, vidim s druge strane barijere da auto stoji, a naprijed na desnom traku autoceste (ja sam u srednjem traku) kotrlja se guma. Ide sa desne na srednju i vraća se na desnu, i tad Corsa (i sad mi još nije jasno kak ju vozač nije vidio) ju nabija na lijevi trak. Srećom svi smo do tad već usporili pa smo bili iza tog događaja.
I tad slijedi najbolje - odlučujemo ovaj u lijevoj, ja i auto u desnoj skroz zaustavit promet, da bi ja izletio iz auta, otišao pokupit gumu, i da bi uvidio da je to felga (ostao samo vanjski dio na kojem je guma, ovo drugo popucalo) i guma.
Hvatam i brže nosim na stranu, vraćam se u auto i nastavljamo dalje.

Eto, jedan neuobičajen događaj u mom životu.
Jbt, nikad nisam mislio da ću zaustavit njemački autobahn i trčat po njemu
Hrabra odluka izać iz auta na autobahnu.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 13:44   #73361
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Ima li tko iskustva sa Kia Sportage 1.6 7DCT u Style opremi (2023/2024)?
Brzinska pretraga tu na forumu mi ne daje baš neka iskustva sa novijim Sportage modelima.
Auto mi se svidilo, ali informacije o učestalim kvarovima/manama itd. su random kao i za svako "novije" auto koje gledam, pa bi informacija iz prve ruke bila poželjna.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 14:44   #73362
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Tako sam i ja razmišljao puno puta ali na kraju sam ostao na dva seta.

Službeni auti su uglavnom bili na raznim all season gumama i 99.9% vremena su bile OK i niti ne kužiš da se voziš na all season, ali…. Kuži se da po poledici ne drže. Prava premium zimulja je tu puno bolja. Nagla kočenja po zimi kao i po ljetnim vrućinama su također slabija strana cjelogodišnjih.
Dobro, nema boljeg od 2 seta ali u ovom trenutku zbog vremena mi se cini overkill. A ovdje je i zamjena dva seta te ponovno balansiranje skuplji sport nego u Rvackoj, pa mi je to jos jedan plus....

@Bullet, pa ta kia 2023/2024 ima jos tonu godina garancije tako da te zaboli....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 14:48   #73363
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,421
Lijep auto, ali su i oni poskupili u odnosu na prije. I paketi opreme baš nisu kako treba. Jedini koji valjaju su najjači i stupanj slabiji. A oni koštaju.

Pročitaj jako pažljivo 'sitna slova' kod one garancije od 7g. Ona ne važi za sve navedene dijelove svih 7g. Koliko se sjećam, svake godine je obim dijelova koje spadaju pod tu garanciju sve siromašniji. Da ne bi bilo da ti nešto crkne u 5. godini, a bilo je pokriveno samo do 4. godine.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 18:53   #73364
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,013
Automobili

Uz to moj bivši meho je davno komentirao tu ludu garanciju od Kije.

Veli da će on meni dati garanciju na moj tada punoljetni auto ako ću se ja njemu obvezati da ću kod njega popravljati sve što mi on kaže da treba popravljati.

Enough said
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 19:23   #73365
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne kužim u čemu je problem. Pa ako nešto što treba popravljati ide na račun prodavatelja/servisera/proizvodača, mene se ne tiče, samo rokaj!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 21:37   #73366
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 344
Furao sam Kiu 2 godine novu, i garancija na sve što je važno, skupo i škakljivo je 2 godine (elektronika i sve vezano za nju).
Ovih 7 u pravilu vrijedi samo na hrđu ... i to pod posebnim uvjetima.
Naši zastupnici su gamad, i to je najveća boljka Kie. Duplo kraći servisni intervali koji su poskupili unazad godinu i pol puno iz nekog razloga, natezanje oko svake sitnice, plaćanje opreme koju nisu u stanju osposobiti, jer kad preuzmeš auto kažu ti da je "Regional lock" na xy gimmick kojem si se možda veselio, a i platio si ga ... k tome su ga i reklamirali.

S tim da Sportage ima kabinu istih dimenzija ko xceed koja je dosta jefinija od njega, i lakša na vagi sa istim motorom, pa si računaj.

Imao sam 1.5 tgdi, 160 KS automatik. Letio auto, nisam imao turbo lag o kojem neki pričaju, a trošio ko upaljač. Motor čista preporuka.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 23:01   #73367
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,890
Moja prica s Kiom je danas cini mi se neslavno zavrsila. Lurkam Ceeda vec skoro 2 godine, gledam kako cijene idu u nebo itd, i u petak saznao da se promjenio cjenik. Dolazi novi model i euro norma. Nista strasno pomislih, osim cinjenice sto su prigusili motore i opet digli cijene -.- Tezi turn down ovo za motore.

Brzebolje odem danas u salon i kazu prazni lageri, nema nista sto me interesiralo od opreme i 1.5 (ima tek gt line). Ali ima novog MY25. Steta, znao sam sve o tom autu po forumima, samo doma nismo nikad rekli "ajmo ga danas kupiti". Uvijek je nesto drugo bilo financijski bitnije u tom trenu

Generalno i Ceed i Xceed mi se svidjaju iznutra, samo mi Xceed ne djeluje kao suv jer nije nesto osjetno visi pa ne znam mogu li si opravdati visu cijenu.

Bas me sjebalo to danas, ali tako mi i treba.
Model MY25 zbog promjena u motorizaciji ne zelim ni razmatrati, iz principa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2024., 23:31   #73368
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sta je konkretno promjenjeno? Za nas kojima je mrsko ganjati staru i novu verziju i traziti razlike manualno.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 00:10   #73369
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Bio prije 5 dana u KIA salonu, rasprodaju stari Xceed 160 ks automatik benzinac za 29k EUR. Bio me zanimao dok nisam sjeo u njega, sve super, ali su mi preuska sjedala pa me rubovi udaraju u lopatice.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 00:34   #73370
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 415
Da pitam one koji su vozili ili voze BMW trojku, konkretno F31 :

zar je moguće da u njemu ima manje mjesta za vozača i suvozača, od u npr. Golfu ili Leonu? Nevjerojatno koliko je taj auto skučen, i ne možeš pošteno noge odmorit ako si na duljem putu s uključenim tempomatom.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 00:46   #73371
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,962
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Da pitam one koji su vozili ili voze BMW trojku, konkretno F31 :

zar je moguće da u njemu ima manje mjesta za vozača i suvozača, od u npr. Golfu ili Leonu? Nevjerojatno koliko je taj auto skučen, i ne možeš pošteno noge odmorit ako si na duljem putu s uključenim tempomatom.
Jesi izvuko onaj dio sjedala naprijed za odmoriti butine ? Meni to super prakticno za autoput/tempomat. Isto tako pazi da nagnes sjedalo u polozaj koji ti pashe, znaci ne samo pomicanje naprijed-nazad/gore-dolje nego i nagib jar ako si nagnuo previse naprijed onda se butine nece oslanjati na sjedalo i vise ces se umarati/ukociti.. Znaci mozes raditi naginaje/tilt sjedala nazad za duze voznje...

Sto se tice skucenosti nisam primjetio da je ista manje prostora nego u Mercedesu C klasi/Audiu A4 tih godista/generacija. Golfa nisam probao ali nadam se da usporedjujes iste generacije/godista jer auto svakih par godina/redizajna rastu sve vise i vise pa nema smisla usporediti 2014 sa 2022 i slicno...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 05:55   #73372
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Jučer sam bio u Štasni na Samoborskoj i kako je red i običaj jahao sam malo po autima.

Superb me full razočarao koliko je pucketava i kvrckava plastika konzole i one lajsne kaj ide poprek od vrata do vrata ispod displaya. Kvrckava pucketava loša plastika.

Stvarno ne znam kako to mogu prodavati kao premium. Ne znam jeli tako u prasatu ali nekako sumnjam.

Kod Kodiaqa okvir gdje je ekran instrument table je isto "pomičan". Sve je to nekako loše složeno za tu lovu.

Octavija je kud i kamo bolje napravljena.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 06:04   #73373
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,421
Rastu izvana. Iznutra baš i ne. Barem ne istom stopom kao vanjština.
Komandna ploča je veća, centralni tunel je veći, sicevi su veći, ekrana na sve strane i sve su veći,... sve to rezultira sa manje mjesta u unutrašnjosti.

@xlr
Zivkaj okolo. Uvijek se nađe neki salon koji ima komad-dva na lageru. Ja sam po svoj prošli auto otišao u salon u SB jer su samo tamo mali model i opremu koju sam htio. Tome i služi autoput.
btw, ako hoćeš puno auta za malo love, baci oko na Geely. Oba modela imaju isti motor (1.5l/4c/177KS) i mjenjač (DCT, 7 brzina) koji potječu iz Volva. Puni su opreme osim što nemaju navigaciju. Spojiš mob, uključiš AA, pa Waze i sredio si taj problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 07:28   #73374
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 344
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Rastu izvana. Iznutra baš i ne. Barem ne istom stopom kao vanjština.
Komandna ploča je veća, centralni tunel je veći, sicevi su veći, ekrana na sve strane i sve su veći,... sve to rezultira sa manje mjesta u unutrašnjosti.

@xlr
Zivkaj okolo. Uvijek se nađe neki salon koji ima komad-dva na lageru. Ja sam po svoj prošli auto otišao u salon u SB jer su samo tamo mali model i opremu koju sam htio. Tome i služi autoput.
btw, ako hoćeš puno auta za malo love, baci oko na Geely. Oba modela imaju isti motor (1.5l/4c/177KS) i mjenjač (DCT, 7 brzina) koji potječu iz Volva. Puni su opreme osim što nemaju navigaciju. Spojiš mob, uključiš AA, pa Waze i sredio si taj problem.
... ni moja stara (my22) xceed nije imala navigaciju, a platio sam je. Trebala je biti riješena "apdejtom softvera" do prvog redovnog servisa ... a nije.
Pa onda petljanja mobitelom i kablovinjem (i bežićno spajanje mobitela je isto bilo u opremi, koje nikad nisu osposobili jer je "regionalno zaključano".
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 07:41   #73375
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,890
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Sta je konkretno promjenjeno? Za nas kojima je mrsko ganjati staru i novu verziju i traziti razlike manualno.
Na hr sajtu je jos akcijski cjenik za MY24, ali kia.si je updejtala cjenike pa vidi kod njih specke motora. Jedan forumas je na drugom forumu izvukao sto je bolje/losije na novim motorima
http://www.forum.hr/showthread.php?p=103800331

Nisam pitao niti trazio u cjeniku ali osim euro 6e norme vjerojatno su dobili i crnu kutiju.

Auti su ostali isti. Paketi opreme ce se (ako je vjerovati kia.si cjenicima) malo promjeniti za gt line pakete. Nasli su nacina da uzmu jos love, pa su izbacili nesto opreme iz gt linea i to ubacili u novi novi gt line smart paket.

Usporedbe radi, Suzuki je u petak isto updejtao cjenike, nova 6e norma, crna kutija itd... Oslati isti paketi, najbitnije motor se nije mijenjao, ali je cijena isla gore oko 1k eura u prosjeku.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@xlr
Zivkaj okolo. Uvijek se nađe neki salon koji ima komad-dva na lageru. Ja sam po svoj prošli auto otišao u salon u SB jer su samo tamo mali model i opremu koju sam htio. Tome i služi autoput.
btw, ako hoćeš puno auta za malo love, baci oko na Geely. Oba modela imaju isti motor (1.5l/4c/177KS) i mjenjač (DCT, 7 brzina) koji potječu iz Volva. Puni su opreme osim što nemaju navigaciju. Spojiš mob, uključiš AA, pa Waze i sredio si taj problem.
A oni su gledali neki lager i mogucnost da se auto dopremi odnekle k meni. Ako zovem drugi salon, sta nece i oni isto napraviti?

Ne mogu gledati sad nis drugo, prije nego se ohladim. Geely mi je u rangu cijene Xceeda (27k s bojom) sto mi je opet iznad planiranih 25k jer bi dao i svoj auto u cijenu.



Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Bio prije 5 dana u KIA salonu, rasprodaju stari Xceed 160 ks automatik benzinac za 29k EUR. Bio me zanimao dok nisam sjeo u njega, sve super, ali su mi preuska sjedala pa me rubovi udaraju u lopatice.
Prednja sjedala su malo uza nego Ceed to stoji, ali moju guzicu nisu ubadali. Ja sam imao jedan cudan filing, ali valjda sam zabrijao - sjeo sam u automatika i imao sam filing da sjedalo nije u centru s volanom. Vjerojatno filing zbog toga jer fali papucica ili je odmoriste za nogu drukcije locirano, ne znam.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 28.05.2024. u 07:52.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 08:57   #73376
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Da pitam one koji su vozili ili voze BMW trojku, konkretno F31 :

zar je moguće da u njemu ima manje mjesta za vozača i suvozača, od u npr. Golfu ili Leonu? Nevjerojatno koliko je taj auto skučen, i ne možeš pošteno noge odmorit ako si na duljem putu s uključenim tempomatom.
Ja sa svojih 180 imam i više nego dovoljno mjesta. Dok žena vozi, još se više mogu ispružiti, a da klinkama iza ne narušim komfor. Da iza sjedi netko viši od 175, e onda je već potreban kompromis s obje strane.
Paralelno sam vozio E81, Passata B5.5 i F31. I F31 mi je bio daleko najneudobniji za voziti. Imao sam ga par mjeseci i popizdio sam dok smo išli do Krka. Leđa su me ubijala. Dolje sam pola sata sjedio u autu i tražio perfect spot sjedenja i položaja volana. Uglavnom, sjedište je bilo ravno i to mi nije odgovaralo. Malo sam podignuo prednji dio da imam potporu u koljenima i na putu još malo napuhao jastuke za podršku lumbalnog dijela i to je bilo to.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 09:07   #73377
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Da pitam one koji su vozili ili voze BMW trojku, konkretno F31 :

zar je moguće da u njemu ima manje mjesta za vozača i suvozača, od u npr. Golfu ili Leonu? Nevjerojatno koliko je taj auto skučen, i ne možeš pošteno noge odmorit ako si na duljem putu s uključenim tempomatom.
Moguće je, da..

Imao sam prilike voziti/putovati u par BMW-a nedavno i generalno su skučeni auti, da.

E91 ima znatno manje mjesta od Octavie 2 karavan, i naprijed i iza i u gepeku.
Nekoliko puta nas je 4ero odraslih (nitko višlji od 175 ) putovalo u njemu na dulji put i mogu reć da je bilo na knap..

Čak sam prilično uvjeren da i F10/F11 imaju manje ili u najbolju ruku isto mjesta iza, dok je gepek na F11 isti kao kod Octavie 2 karavana.

F20 Na zadnjem sicu ima mjesta kao Seat Ibiza, a Golf klase je..

Ako ne voziš pun auto ljudi često, sve to nadoknađuje guštom u vožnji...F20 sport sa 115ks mi je bio top zabavan, osim na ravnici zabavniji nego moja "tuning" Ibiza s duplo KS. E91 mi je zabavniji od Octavie 2 RS da to uopce nije za usporedbu..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 09:39   #73378
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Evo da nastavim u revijalnom tonu, kupnja kola voljum 2
Dobio sam i ponudu za C klasu, full cijena 48k, na leasing/pusing 42k, rata oko 250 eura kao i za GLB. Jos sam gledao i RAV4, full cijena 44k,nema popusta za firme na leasing, rata malo veca , oko 350 eura.
S obzirom da po isteku leasinga od 3 godine, moram jos iskrcati vise od 30k za npr GLB ispada da cu ga isplatiti 10k vise nego mu je bila originalna nabavna cijena. Znaci jako me u principu kaznjavaju s tim otkupom. Ako hocu zadrzati auto jos recimo 3 godine moram novi ugovor raditi i platiti opet deposit od 10-15k. Znaci nema prijenosa depozita. Isto tako auto bi se vozio i u privatne svrhe tako da bi bio problem odbiti trosak firme. I jos secer nakraju ako bi auto bio na skvo moram jos dodatno platiti ako ga ja hocu voziti kao drugi vozac, tako da smo odjebali leasing. Moram priznati da mi je to prvi doticaj sa leasingom tako da sam se malo iznenadio.

S obzirom na to odlucili smo uzeti vecinu za kes a mali dio na kredu i da auto bude odmah moj bez nekih otplata na kraju, tako da idemo sa jeftinijim kolima od ovih gore navedenih.
Znaci Hunjadi-Tucson/Kia-sportage/FukasKaj....

So, to be continued
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 09:41   #73379
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,421
Kolega 1van se žalio na BMW-e koje je vozio službeno da su skučeni i imaju mali bunker. Vidim da ni s novim Audijem nije baš najsretniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 09:52   #73380
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Mene zanima kada je itko ikad rekao da BMW ima mjesta?

BMW nikad nije imao previše mjesta s obzirom na dimenzije auta. Isto vrijedi i za Mečku i Audi.

Vanjština jednostavno bude varljiva, trojka i C klasa mečka su baš mali auti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na