Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2023., 20:11   #271
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A koga da pitam kad se ni na mail ne javljaju
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 18:33   #272
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Evo moje iskistvo sa RUNE. Dakle početkom godine sam spojen. Izabrao nažalost Fibernet, problemi od prvog dana, mijenjanje 3 modema ali stalno puca EON, Netflix i tako barem jednom dnevno. Ljudi su korektni ali očito ima nekih problema barem u mom slučaju. Uzimam T-com i onda počinje obračun Rune-a i T-com koji je eto kulminirao jučer kad sam naravno odspojen sa fiberneta ali t-com nije spojen. prebacivanje eto 2 dana bez jasnog termina kada će usluga biti uključena. Stvarno mi nevjerojatno zvuči da vlastitog korisnika možeš odspojit i ne prebaciti na drugu mrežu nego ga ostaviš bez usluge nedefinirano razdoblje.

Ovo je samo blaga verzija što zaista mislim o njima jer sam više umoran od poziva, FB poruka emailova u kojima ništa se ne rješava.

Očito moraš znati nekog da bi to radilo.
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 18:54   #273
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Ali čekaj, RUNE ti samo provodi infrastrukturu, kako oni imaju veze s time hoće li tebi bit provider aktivan ili ne, osim ako od istog tog providera dobiju nalog?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 19:16   #274
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Da koliko sam skuzio njima T-com daje nalog za prebacivanje. a oni taj nalog odrađuju. prekinuo Fibernet 02.02. dakle sutra je to 10 dana.

RUNE dobro zna da ne odjavljujem uslugu nego se samo prebacujem kod novog pružatelja znači usluga ide dalje. ne oni me isključuju??!!!

Još sma im i ja javio preko FB da se ne dogodi ovo.



Verzija T-com-a: nema problema kod nas, mozemo vam odmah donijeti opremu ali to neće raditi dok signal ne bude pušten. ne znaju kada će to biti niti zašto ga RUNE ne pušta. Da Rune nam ponekad radi probleme?!



Verzija RUNE: ma baš, kod nas problem ?? nikako , pa to vas t-com laže
naravo na telefon ne odgovaraju tu se danima nitko ne javlja. isključivo na FB ažurni su jedino aklo im nešto zaljepiš na zid.



E sad tko tu laže ne znam, kontakirao samo HAKOM probat ću njih uključiti u ovaj cirkus modža oni mogu prisliti RUNE da odrade posao.

Zamislite da tako funkcioniranje prebacivanje kad mijenjaš mrežu na mobitelu. ne znaš da li ćeš biti prebacen niti kada. a dotada čekaj...
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 20:55   #275
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
HT-u pošalji zahtjev za nadoknadnom naknade za kašnjenje ako prenosiš i fiksni broj (nisam siguran ima li opcija ako ti je samo internet u pitanju).
Napiši kada je trebao biti prijenos, da nemaš uslugu i traži naknadnu po satu kašnjenja.
Kada dobiju takav zahtjev, odmah s hitnoćom to rješavaju.

Naknada za kašnjenje
Svaki korisnik ima pravo na naknadu u slučaju nepravovremenog prijenosa broja, u iznosu od 10 kn za svaki započeti sat nepravovremenog prijenosa broja. Iznos naknade se obračunava za najviše 15 dana nepravovremenog prijenosa broja.

Zahtjev za isplatom naknade podnosi se u pisanom ili elektroničkim putem novoizabranom operatoru, najkasnije u roku od 30 dana od dana realizacije prijenosa broja.

"U slučaju odbijanja zahtjeva za isplatom naknade, možete podnijeti prijavu inspektoru elektroničkih komunikacija u HAKOM-u.", napominju u ovoj agenciji.

Naknada za fiksne telefone
Broj fiksne mreže mi je prenesen, ali nemam usluge, jedno je od često postavljenih pitanja na HAKOM-ovim stranicama.

U tom slučaju, potrošač ima pravo na naknadu u iznosu od 240 kuna po danu za svaki započeti dan kašnjenja do dana realizacije usluge ili dana raskida ugovora, odnosno u slučaju prekida rada usluge uslijed prelaska na novog operatora dužeg od jednog dana za svaki započeti dan prekida.

"Iznos naknade se obračunava za najviše petnaest 15 dana kašnjenja odnosno prekida usluge. Pravo na naknadu zbog nepravovremenog prijenosa broja isključuje pravo na ostvarivanje ove naknade. Međutim, ukoliko je nepravovremena realizacija usluge uzrokovana Vašom nedostupnošću ili neodazivom na pozive za instalaciju usluge ili dostavljanje opreme, za navedeno razdoblje nema pravo na navedenu. Zahtjev za isplatom naknade podnosi se pisanim ili elektroničkim putem novom operatoru, najkasnije u roku 30 dana od realizacije usluge ili podnošenja zahtjeva za raskid", objašnjavaju.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 08:09   #276
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Čekaj… tcom ti nije ni donio opremu?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 10:48   #277
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Može se uzeti t-com na rune infrastrukturi? Koje se cijene u tom slučaju gledaju?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 11:09   #278
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Dado1977 Pregled postova
Izabrao nažalost Fibernet, problemi od prvog dana, mijenjanje 3 modema ali stalno puca EON, Netflix i tako barem jednom dnevno. Ljudi su korektni ali očito ima nekih problema barem u mom slučaju.
Imam i ja problem ali ne mogu razlučiti je li to do Fiberneta ili Rune-a. Prije sam imao 200/100 a od 12/2022. 600/300 Mbps. U 12/2022. je prilikom gledanja stream-ova često trzalo, kod browsanja se čekalo, a speedtest je znao biti i ispod 100, tipično oko 300. Problemi su bili najčešći navečer, mada ih je znalo biti i ujutro. Na moj komentar da imaju premali zakupljeni kapacitet serviser Fiberneta mi je rekao da imaju i previše i da Rune treba resetirati opremu i tako par puta. Uglavnom, to se sada popravilo ali meni tih 600 više izgleda kao 100 Mbps. Reklamirao sam račun za 12/2022. ali su me odbili sa obrazloženjem da su sve provjere pokazale da je sve u redu i objasnili mi da moja oprema nije u stanju iskoristiti te goleme brzine. Već duže vremena pokušavam saznati kako uputiti prigovor njihovom 'Povjerenstvu za potrošače', jer je to preduvjet za prigovor Hakomu, ali za sada bezuspješno.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 14:02   #279
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Napravi 3 mjerenja Hakometrom i pošalji drugostupanjski prigovor Povjerenstvu. Na isti email kojim šalješ i prvostupanjski.
Mjerenja moraš izvesti spojen LAN kabelom na router
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 10:45   #280
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Imam puno mjerenja iz 12. mj. ali su sa napravljena speedtestom koja sam im poslao u prigovoru. Izbjegavaju da mi kažu kako uputiti prigovor povjerenstvu i sve mi se čini da ga nemaju jer su mlada firma. Zvati ću ih ponovo danas i ako mi ne kažu kako poslati ću email sa predmetom 'za Povjerenstvo za potrošače' i pričekati mjesec dana pa onda HAKOM-u. Mislio sam prijeći preko svega obzirom da je cijena za 600/300 od 189,00 kn ok, ali kad sam vidio da i Dado1977 ima problema idem do kraja.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 22:11   #281
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Mjeriš li kabelom?
Jesi koristio alat Hakometar?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 09:56   #282
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Spojeno kabelom, mjerim speedtestom (tako je i serviser mjerio kad je spojio ruter).
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 17:48   #283
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Rune ormarić se pojavio kraj Osječke 22 u Rijeci.
Neobično je to vidjeti.

Nalazi se kraj Bnet(A1) ormarića
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 18:50   #284
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Lijepo da se gradi. Možda kad se približe i nešto bude od toga..
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 21:32   #285
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pročitah na drugom forumu da se čeka priključak i po 12mj.
Evo meni od uplate idu 2 i pol, a u zoni sam za 60 dana po njihovoj stranici.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 21:36   #286
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
S obzirom da mi se ne da susjede nagovarati, možda i bolje, pa kad dođu s ormarićem u susjedstvo ćemo razmišljati.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2023., 22:37   #287
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 35
Sad gledam na Rune stranici , do 15.09. za nove korisnike cijena priključka 0 eura
Očito biznis ide dobro ...
Naravno nas koji smo iskrcali 100 eurića ko je..
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 08:11   #288
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
vau, to je to, hvala za info. prelazim odma i ne cekam vise tkomu jer mislim da sam i vise nego dovoljno cekao. optika razvucena po cjelom grobniku, kontejner rune-a mi 50m od kuce, a ja se patim na truloj parici sa jedva 20mbit koji pucaju po 10 puta na dan.


edit:
ha, sad zvao tkomu, i kaze on meni pa available vam je ta usluga vec neko vrijeme bla bla. mi nesmijemo to promovirati nego samo ako nas korisnik upita .
znaci zoves ih 100 puta da im se zalis na trulu vezu koju placas ko svetog petra kod njih, ali oni ti nece ovo ni spomenuti, ako izricito ne pitas, a dogovor davnih dana je bio da ce nam javiti kada optika napokon bude available.



kakvi hostapleri.
cijena 200mbit + telefon (fiksni neograniceno, mob 2000min) je nekih 190kn/mj


ruter navodno dostupan kao admin da mogu prckati, nekakvi speedport+ 181 ili arcadian speedsport. je to cemu?


Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 13.06.2023. u 08:58.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 22:45   #289
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
lijepo..a koji su to operateri? vidim neka imena koja nikad nisam cuo

nitko nema mobilne tarife? jer gubim pogodnosti ako nemam t com...
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 23:17   #290
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pa mozes imat preko tkoma, e sad dal ce ti i dalje vrijediti neke pogodnosti to treba istraziti. daklem na podrucju grobnika nude optiku preko rune-a, AKO korisnik to sam zatrazi. tako mi je bar helpdesk danas objasnio. ispada kao da skrivaju to i ne zele spominjati korisnicima. sick.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 07:49   #291
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
ček sad, ako t-kom nema optiku u mom gradu kak to da bi "rujno" omogućilo optiku??

EDIT - Sad vidim na karti da se zalažu za napredak Istre i PG. županije....
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 08:04   #292
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
isto gledam uzet preko t coma kada stigne, trenutno je jos u planu

sada odjednom pise dostupno preko RUNE, iako neznam nikoga u mom mjestu da ima optiku

Zadnje izmijenjeno od: Gemmy. 14.06.2023. u 08:51.
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 08:09   #293
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor kamacnik1 Pregled postova
Sad gledam na Rune stranici , do 15.09. za nove korisnike cijena priključka 0 eura
Očito biznis ide dobro ...
Naravno nas koji smo iskrcali 100 eurića ko je..
Ali nije za sve nego samo za neke adrese, ja sam poslao upit.

Može li Rune + Iskon kombinacija, da ne moram poništavati ugovor?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 08:17   #294
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ma oni nesto muljaju kazem vam. pred cca 2 mjeseca sam zvao tcom da se opet zalim na vezu i nisu mi ni spomenuli optiku (na mojoj adresi je rune optika available vec preko godinu dana valjda).

skrivaju iz nekog razloga, valjda da iskoriste trulež bakrenu max kolko ide .
jucer mi odjednom helpdesk-ničar kaze nakon sto sam spomenuo rune da je kod mene available i da je prosla testna faza.
samo sto me muljaju jer izgleda da mi nece dati istu cijenu kakvu imamo sada (tel+net), a to mi je bilo obecano. imam snimljen razgovor 2022 godine u 9:45 ujutro. poslao sa im meil i sad cekam odg da vidim sta ce reci. da se mene pita odhebo bi ih i otiso preko fibernet-a za 170kn/mj, ali nazalost ne odlucujem ja.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 08:52   #295
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
naravno da "skrivaju" kad za TU optiku moraju plaćati najam, dok za trulu paricu ne moraju - a ista cijena je za korisnika.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 11:06   #296
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
zvao sam i iskon, provjerili su i kazu da na mojoj lokaciji nije dostupno na optici preko njih. samo preko truleži.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 11:54   #297
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ionako prvo moraš zvati Rune, njima platiti ugradnju priključka pa onda uzeti HT.
Taj trošak i korak ne možeš izbjeći
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 12:14   #298
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nema troska do 15.09. zato sam to i htio sad odraditi. znaci do 15.09. je free prikljucenje, nakon toga pretpostavljam da ce opet bit 100€ kao prije.


ali ono sto smeta jest to da mi je t-com, i to je snimljeno u razgovorima, obecao:

1. da ce cijena ostati ista - lazu ko psi
2. da ce nas obavjestiti cim bude dostupno - lazu ko psi
3. da nece trebati platiti prikljucenje na rune optiku - nejasno jos uvjek, nakon ovog roka 15.09.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 12:25   #299
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koliko sam čuo cijena ti vjerojatno ne može biti po cjeniku iz posebne ponude već redovna za optiku.
Cijena nije ista za bakar i optiku.
Prema cjeniku posebne ponude za Max3 optiku je 229kn max najniža.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 12:28   #300
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ja samo kazem sta su mi oni rekli, a namjerno sam zato zabiljezio kad je tocno bio razgovor, ocekujem da se toga i drze.


naravno da vjerovatno nece, jer su takvi kakvi jesu.


meni bakar ne smeta, da radi kako treba i da je stabilan. cak mi ne smeta ni samo 20mbit brzina, ali to prekidanje tokom dana ubija. znaci ako oni meni nemogu isporuciti stabilnu vezu preko bakra, onda ocekujem da se potrude to rjesiti, sad kad vec imaju rjesenje (rune optika), kao sto su i sami obecali.


znam, baljezgam koda zivimo u utopiji .


edit: meni treba tel+net. tv me ne zanima. nebi ni tel uzimo, al kad imas komplicirane ukucane...
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na