Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2022., 17:53   #64861
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hello Doc. Vidi ove starce bez ikakvih vizija na PCE forumu. 😁
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 17:56   #64862
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Barem neki dio auta će bit na vodik, i veći kamiona, jer vodik će se sigurno morat proizvoditi za teški transport, nema šanse da će avioni i brodovi bit na baterije, a ako se oni krenu razvijati s vodikom, onda će to prec i na aute i postat će isplativiji

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:33   #64863
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Jel' ikako moguće iz Hrvatske, bez previše muke, provjeriti kilometražu nekog automobila koji je uvezen iz DE?
Za oko mi zapeo jedan dosta stariji dizel automobil. 2005g, 190000km.a Automobil je uvezen iz DE i vlasnik ga ima dvije godine u HR, ali kilometraža je smiješno mala za te godine. Nije neka lova u pitanju, ali moguće je da automobil ima i 450k km.
U Hrvatskoj se može zatražiti u STP ispis kilometara za vozila registrirana u HR.

Vidim neki carvertical koji mi izgleda ko teži scam jer nude neke opcije za koje nikako ne mogu biti sigurni. No, mene samo zanima ispis kilometraže. Npr. ako je vozilo u nekom trenutku u DE imalo 250k km, a sad ima u HR x godina kasnije 190k km.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:34   #64864
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Zasto me ovo ne iznenaduje?


Sva ta nova elektro / hibrid tehnologija je nice al problem je da ima mane, nije jos dovoljno usavrsena (al je na dobrom putu) a od klasike se nemzemo tek tak otkaciti jer previse ovisi o tome. S druge strane, kaj se klime tice 5 do 12 je odavno proslo - i tu su osobni automobili (pa cak i kamioni i ostala prometala) tek kap u moru zagadivanja.

Nego natrag na aute - bas neki dan pricao s frendom koji radi u jednoj osiguravajucoj kuci i kaze da kod sudara nekak Toyote dosta stradaju (ovdje pricamo naravno samo o limu ne o sigurnosti putnika). Corollica TS 2.0 Hybrid mi je upala za oko vec duze vrijeme pa bi se mozda raspistoljio....


P.S.- https://www.youtube.com/watch?v=pNgZ6xL_An4 << kamioncek je zgodan :P
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:38   #64865
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
@beli
Ako imaš VIN auta, mogao bi provjeriti kilometražu u salonu/servisu te marke jer su danas servisne knjižice uglavnom elektronske i može se pristupiti njihovoj bazi iz ovlaštenog servisa marke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:39   #64866
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Vodik iz plinskog stanja treba stlačiti na 900 bara i ohladiti na -250 C kako bi bio pogodan za točenje u automobile/kamione.
Za to je potrebno još 10ak kWh el. energije (ukupno 60 kWh).
Fulao si, vodik za aute nije tekuć i hlađen, samo je tlačen. Da je hlađen na -250 ne bi mogao dugo stajati jer bi se konstantno morao ventilirati van.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Elektroliza je energetski jako intenzivan proces. Za 1 kg vodika (u plinskom stanju) potrebno je oko 50 kWh el. energije.
Ovo je samo po sebi točno, ali nije jedina opcija. Dio električne energije za elektrolizu se može nadomjestiti toplinskom energijom što je dosta efikasnije. To savršeno ustvari fantastično paše s nuklearnim reaktorima jer je kod njih relativno lako dobiti paru na 700-800 stupnjeva. Na takvim uvjetima se i s postojećim tehnologijama može dobiti efikasnost koja bi utrošila možda i pola energije za kilu vodika.

Jedna Njemačka firma je ako se ne varam čak osmislila integrirani stroj koji pomoću solarnih panela podiže temperaturu ćelija u kojima se odvija elektroliza, što je opet opcija koja ima potencijal iskoristiti puno više energije nego fotovoltaični panel koji baš i nema Bog zna kakvu efikasnost.

Nije to baš takvo sve crno-bijelo i zapisano u kamen. Baterije će idućih 15, 20, možda 30 godina imati sigurno primat kao neko stop-gap rješenje jer su trenutno i masivna ulaganja koja prosječni čovjek ne osjeti, a postat će aktualna za dvije, tri, četiri godine, ali nisu one idealni izvor energije za budućnost. Barem ne u oblicima u kojima ih imamo sad.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 11.12.2022. u 18:52.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:45   #64867
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Jel' ikako moguće iz Hrvatske, bez previše muke, provjeriti kilometražu nekog automobila koji je uvezen iz DE?
/
Vidim neki carvertical koji mi izgleda ko teži scam jer nude neke opcije za koje nikako ne mogu biti sigurni. No, mene samo zanima ispis kilometraže. Npr. ako je vozilo u nekom trenutku u DE imalo 250k km, a sad ima u HR x godina kasnije 190k km.
Jedino ovlašteni ili taj navedeni carvertical. Nisu scam, dosta ljudi ih koristi i imaju dosta točne podatke. Ako je auto bio redovito servisiran u ovlaštenom, vjerojatno će na toj stranici izbaciti taj podatak.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 19:08   #64868
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@beli
Ako imaš VIN auta, mogao bi provjeriti kilometražu u salonu/servisu te marke jer su danas servisne knjižice uglavnom elektronske i može se pristupiti njihovoj bazi iz ovlaštenog servisa marke.
Otkad nam je dosao GDPR nista od toga. Naravno, osim ako imas nekog unutra. Ne daju se info o opozivima, servisima, u principu nista. Meni je na jedvite jade potvrdjeno da auto nema opoziva (svi odradjeni) i da je kupljen u hr.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 19:25   #64869
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zasto me ovo ne iznenaduje?


Sva ta nova elektro / hibrid tehnologija je nice al problem je da ima mane, nije jos dovoljno usavrsena (al je na dobrom putu) a od klasike se nemzemo tek tak otkaciti jer previse ovisi o tome. S druge strane, kaj se klime tice 5 do 12 je odavno proslo - i tu su osobni automobili (pa cak i kamioni i ostala prometala) tek kap u moru zagadivanja.

Nego natrag na aute - bas neki dan pricao s frendom koji radi u jednoj osiguravajucoj kuci i kaze da kod sudara nekak Toyote dosta stradaju (ovdje pricamo naravno samo o limu ne o sigurnosti putnika). Corollica TS 2.0 Hybrid mi je upala za oko vec duze vrijeme pa bi se mozda raspistoljio....


P.S.- https://www.youtube.com/watch?v=pNgZ6xL_An4 << kamioncek je zgodan :P

Reklo bi se lako za lim dok je glava na mjestu

Ak nije neka suluda cijena taj auto sa tim motorom ide jako fino. Ja imam TS ali 1.8 ali sam vozio u Lexusu 2.0 i razlika je nebo i zemlja.
Ak te zanima nekaj za auto pitaj, taman odradio prvi servis.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 19:28   #64870
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Fulao si, vodik za aute nije tekuć i hlađen, samo je tlačen. Da je hlađen na -250 ne bi mogao dugo stajati jer bi se konstantno...
Pojednostavnio sam, za transport (brodovi, pohrana) se tlaci (16-300 bara) i hladi na -220 do -250 C.
Kod "tocenja" se grije, ekspandira na 700-900 bara itd.

Bar i Kelvin simo tamo, poanta je da svaki taj korak trosi dodatnu energiju. Za usporedbu sam jos uzeo jako povoljan podatak.


Postoji li tehnicki ucinkovitijih proces - da, kao sto si naveo i napisao, hvala na primjerima.

Znas li zasto je u Cernobilu krov reaktorske posude tezak nekoliko stotina tona odeltio 50 metara dalje? Zbog vodika koji se uslijed superkriticnog reaktora stvorio iz vode u termickim procesima .

Nisam kemicar, niti nuklearac, ali znam iz perspektive elektroenergeticara i nekoga tko je pro-nuclear da projektirati, dobiti dozvolu i na kraju naci lokaciju koja ce prihvatiti nuklearni reaktor danas gotovo nemoguce.

Da se mene pita, reaktori su neophodni i dobrodosli. Cjenovno su obnovljivi postali jeftinij i od nuklearki po kWh, a puno drustveno prihvatljiviji, tako da mozemo zaboraviti na H2-nuklearku u nasem sokaku.

Od vodika ce biti nesto ako se energetska intenzivnost dobivanja iz vode popravi za 2-3x. Kad izracunas koliko je energije potrebno za prekinuti molekularne H2O veze, ispada nemoguce.

Opet ce nam izbrisati diskusiju jer nema veze s autima, ali whatever, mozda netko procita i informira se prije brisanja .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 21:32   #64871
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Na passatu b8 akumulator mi je na 60%. I sada bi ga zamjenio, jer auto teže pali. Da li mogu samo stari od spojiti, pa novi samo spojit ili treba nešto programirati i nekakve kodove pisat?
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 21:45   #64872
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,520
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Na passatu b8 akumulator mi je na 60%. I sada bi ga zamjenio, jer auto teže pali. Da li mogu samo stari od spojiti, pa novi samo spojit ili treba nešto programirati i nekakve kodove pisat?
Mislim da ces morat otic na neki servis da ti zakodiraju novi akumulator... Ako ne odradis kodiranje, auto ti nece ispravno prepoznavati akumulator i nece ti prikazivati trenutnu razinu napunjenosti, barem je tako meni bilo na Audi A6 4F... Naime, ostavio sam auto na sva cetiri zmigavca jedno 6 sati i vise se nije htio upaliti... Zvao pomoc na cesti, ovi dosli, spojili kleme direkt na akumulator u gepeku i upalio ja auto... Bezveze vozao 20-30km po obilaznici, jer je aku indikator pokazivao 0%... Kupio totalno bzvz novi akumulator da bi na kraju ispalo da je samo trebalo kodirati stari jer kada se spaja preko klema u gepeku, ne prolazi preko kompjutera (Audi A6 4F ima inace terminale ispod haube) i onda je auto zapravo shvatio kao da je stavljen novi aku koji nije kodiran... Na kraju sam poslao dopis osiguranju preko kojeg sam imao ugovorenu pomoc na cestu da im ekipa sa servisa ne zna kako se na kleme spajaju auti koji imaju akumulator u gepeku... Ja kao vozac tudum ne moram to znat...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 22:29   #64873
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Otkad nam je dosao GDPR nista od toga. Naravno, osim ako imas nekog unutra. Ne daju se info o opozivima, servisima, u principu nista. Meni je na jedvite jade potvrdjeno da auto nema opoziva (svi odradjeni) i da je kupljen u hr.
Ma nemam nikoga. A ovo kao kod nas na stanicama za tehnički pregled? Ispis kilometraže? Toga nema u DE? Naravno, isto prema broju šasije.
Nije mi jasno kakve veze GDPR ima s tim. Pa automobil k'o automobil. Zaboli me ona stvar za prijašnje vlasnike i njihova imena...
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:18   #64874
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Ma nemam nikoga. A ovo kao kod nas na stanicama za tehnički pregled? Ispis kilometraže? Toga nema u DE? Naravno, isto prema broju šasije.
Nije mi jasno kakve veze GDPR ima s tim. Pa automobil k'o automobil. Zaboli me ona stvar za prijašnje vlasnike i njihova imena...
Ispis na tehnickom moze napraviti vlasnik i imas uvid samo u zapise odradjene u hr, nema ispisa iz de. Ako netko fejka km onda te zapise sa stp-a uzmi sa zrnom soli - svi ce spustiti km prije tehnickog, tako jasno. Imho, bolje plati carvertical jer imas uvid u eventualne stete, zapise od strane osiguranja, a ako je imao neke karambole onda nije mogao tako lako planirati i skidanje km itd.

Isto misljenje za GDPR sam i ja imao. Bmk kako se zvao prvi vlasnik. Ja sam sa drugim vlasnikom auta dosao u ovlasteni servis, platio dijagnostiku auta itd. i odjebali su me za ta pitanja. Sutradan sam prepisao auto na sebe i opet mi nisu dali vise info - ja kao vlasnik se usetao i osobno pitao, nista telefoni, nista mailovi. Pitao sam u dva ovlastena servisa, nisam imao nikakve veze u njima. Just sayin.

Tko tvrdi suprotno, neka svom frendu da svoj VIN i neka frend nazove ili ode u servis, pita servisnu povijest i kilometraze, pokusa nesto saznati. Biti cu jako ljut ako uspiju ista dobiti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:32   #64875
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Za neke marke, pogotovo premium, sve se može pogledati online. Znam kada je poznanik uvezao iz FR BMW GT Coupe da je mogao pogledati ama baš sve o svom autu online - servisi, šta je mijenjano, kada je mijenjano, km,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:32   #64876
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
https://youtu.be/uXscbejVusA eto jedan video o vračanju kilometara. Kad već davite.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:37   #64877
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Jel mi se čini il zimska služba nije opće posipala ceste po Zagrebu?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:40   #64878
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Srea sam jednom jednog pricljivog ST taksistu sa corolla hybridom, skida prije svakog tehnickog km. Auto ima priko 400k, a na satu 100k. Ubrzo ce na prodaju, ako vec nije
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:43   #64879
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jel mi se čini il zimska služba nije opće posipala ceste po Zagrebu?
Je, još u subotu (oko 20h) sam ja sreo ralicu kod Arene, sol mislim da je sipala.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:46   #64880
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
U Selu -2, uredno se vozim na Rainsportu na mokroj cesti, znači posipana je, ok nije ZG, ali čisto sumnjam da netko nije.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:47   #64881
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Živim u centru i tu kod mene u ulici ne vidim nikaj na cesti...

Jučer se vozio kad je padao snijeg u Zagrebu i ekipa se vozila ko po jajcima
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:25   #64882
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426









Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Tako da, random youtuber ima više pojma od Toyote. Toyota blisko upoznaje "sunken cost fallacy" gdje nitko nema muda priznati da su se kladili na krivog konja.
Misliš da su dosegnuli razinu "too big to fail"? Moguće ali ok sve ovo kaj si napisao stoji ali tehnologija napreduje, a i za vodik su potrebne NE. Za sada samo Francuska u Europi ide tim putem, a budemo vidjeli kaj će budućnost donesti.
-->
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Hamm, drag si mi pa ću ti probati objasniti zašto ja vjerujem da vodiku nije mjesto na cesti.









Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Tako da, random youtuber ima više pojma od Toyote. Toyota blisko upoznaje "sunken cost fallacy" gdje nitko nema muda priznati da su se kladili na krivog konja.
Misliš da su dosegnuli razinu "too big to fail"? Moguće ali ok sve ovo kaj si napisao stoji ali tehnologija napreduje, a i za vodik su potrebne NE. Za sada samo Francuska u Europi ide tim putem, a budemo vidjeli kaj će budućnost donesti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:28   #64883
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Zanimljiva statistika sa carverticala

https://www.carvertical.com/hr/trans...-index/croatia
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 11:06   #64884
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Živim u centru i tu kod mene u ulici ne vidim nikaj na cesti...

Kod tebe "u centru" i ne budu posipali ceste jer je stav gradonačelnika da auti nemaju kaj raditi u centru pa će samo iskoristiti prirodu za svoje ciljeve

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jučer se vozio kad je padao snijeg u Zagrebu i ekipa se vozila ko po jajcima
Nema to veze sa snijegom nego sa mentalnim sklopom koji se ne može tako brzo adaptirati na promjenu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 11:51   #64885
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nema to veze sa snijegom nego sa mentalnim sklopom koji se ne može tako brzo adaptirati na promjenu
I ima veze s lošim gumama. Dosta ih je još na ljetnim a ima ih i dosta sa starim zimskim gumama. Nisu potrošene jer se malo voze zimi ali su stare po 5-6 godina.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 12:26   #64886
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ispis na tehnickom moze napraviti vlasnik i imas uvid samo u zapise odradjene u hr, nema ispisa iz de. Ako netko fejka km onda te zapise sa stp-a uzmi sa zrnom soli - svi ce spustiti km prije tehnickog, tako jasno. Imho, bolje plati carvertical jer imas uvid u eventualne stete, zapise od strane osiguranja, a ako je imao neke karambole onda nije mogao tako lako planirati i skidanje km itd.

Isto misljenje za GDPR sam i ja imao. Bmk kako se zvao prvi vlasnik. Ja sam sa drugim vlasnikom auta dosao u ovlasteni servis, platio dijagnostiku auta itd. i odjebali su me za ta pitanja. Sutradan sam prepisao auto na sebe i opet mi nisu dali vise info - ja kao vlasnik se usetao i osobno pitao, nista telefoni, nista mailovi. Pitao sam u dva ovlastena servisa, nisam imao nikakve veze u njima. Just sayin.

Tko tvrdi suprotno, neka svom frendu da svoj VIN i neka frend nazove ili ode u servis, pita servisnu povijest i kilometraze, pokusa nesto saznati. Biti cu jako ljut ako uspiju ista dobiti


Samo ću ti reći da si slabo podmazao, pa zato nisi dobio



Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Živim u centru i tu kod mene u ulici ne vidim nikaj na cesti...

Jučer se vozio kad je padao snijeg u Zagrebu i ekipa se vozila ko po jajcima

Ekipa tako vozi, neovisno dal bio snijeg ili kiša. Odma je problem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 12:49   #64887
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Bolje ko po jajcima nego da Andrija Jarak izvještava o tebi.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 13:01   #64888
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Carvertical me je dvaput spasio od gubljenja vremena i kupovine oštećenog auta. Ali i njih treba uzeti s kilom soli, posebno ako nemaju slike oštećenja.

Na autu koji vozim zadnjih 7 godina, znam mu svaki kilometar i svaki servis/popravak u tom razdoblju, vidim "moguća popravljana oštećenja" u iznosima tipa 30k kn. Pretpostavljam jer sam dvaput mijenjao šoferšajbu (jednom jer je imala sitne točkice zbog kojih se nije moglo voziti noću po kuiši od rasipanja svjetla, drugi put jer mi je kamenčić koji je kamion digao oštetilo šoferšajbu) pa valjda misle da je auto karamboliran...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 13:33   #64889
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Pa valjda ti je prikazano kako i šta. Na prošlom autu iako nije bilo slika, je bilo prikazano.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 14:02   #64890
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Zanimljiva statistika sa carverticala

https://www.carvertical.com/hr/trans...-index/croatia
A vidi lopove Latvijce
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na