Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2022., 08:27   #64651
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Prolazi sve u što se toči gorivo, tj. nije na struju Hejt train je sada na struji. Tko nema para za SUV, uvijek si može kupiti neki kombi, isto se sjedi povišeno
Ljudi stare, ne igraju više po cijele dana igrice pred kompom, prioriteti se mijenjaju

Btw, evo dobre električne opcije za "oživiti" neko starije prometalo

https://ev-evolution.eu/solution/fia...onversion-kit/

S obzirom da su nabili cijene novima, a kupovina rabljenog električara je rizik ako su baterije loše, a koštaju više nego taj auto, u ovoj opciji imaš univerzalne lako zamjenjive baterije.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 09:09   #64652
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Svicarska krece u restrikcije za vlasnike EV-a...
https://www.spiegel.de/auto/schweiz-...b-a2d0f6d03081
Čini se meni da ti nisu do kraja pročitao vijest.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sta se ovo događa na ovom forumu? Ljudi pricaju pozitivno o SUV-ovima?


Evo sve se okrecem oko sebe i gledam da nije skrivena kamera

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
Čekaš da netko spomene X5 u pozitivnom kontekstu?


Nismo dugo o škodama.

IMG-6419

ZAGORJE-ZG-SMB

ZAGORJE-ZG je bilo 3,8

Lagana vožnja autoput ništa pretjerano od 110-150 kako gdje kako kada. Brza cesta 110. Grad manje više po ograničenjima + 10% i tempo za hvatanje zelenih na semaforu (ne divljanje nego opuštena i glatka vožnja).
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 13:41   #64653
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Čekaš da netko spomene X5 u pozitivnom kontekstu?

Pa ne mora biti X5. Nisam ja neki BMW fanboy, samo mi tipiziranja i stereotipi idu na zivce. Na to stvarno imam kratak fitilj, radilo se tu o nacionalnom/teritorijalnom, koji-auto-vozis ili cak evo u danasnje vrijeme - koji-mobitel-nosis tipiziranju.
Drago mi je da smo dosli i ovde do spoznaje koliko su SUV-ovi korisni i prakticni, ako se ne gledaju kroz prizmu seljacina koji ih kupe kao produzetak spolovila. Drago mi je da su se takvi koncentrirali oko par modela i proizvodjaca, pa vecina modela ostane i za normalnu ekipu.
Evo meni je recimo Ford Edge odlican i vjerojatno ce biti moj slijedeci auto. Takodjer i gore pomenuti XC60/90, pa recimo Hyundai Santa Fe/Kia Sorento, pa i Skoda Kodiaq ili VW Touareg nisu na meti gore pomenutih kockastih glava, a odlicni su i prakticni.
Naravno, u velikom gradu je problem parkirati se sa njima, ali tko ima dodatni mali auto za po gradu i rezervirano parking mjesto ispred stana/kuce, ovi SUV-ovi su superiorni svemu ostalom na trzistu, naravno IMHO .

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 04.12.2022. u 15:34.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 13:49   #64654
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ja bih uzeo i ove na meti tih kockastih glava. IDGAF ili po naški BMKK tko kupuje i vozi auto koji se meni sviđa. Tako i mob. Previse se brinemo tko šta vozi. Kupujem svojim novcima pa neka takvog vozi čak i Hamm nije bed
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 13:55   #64655
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426


Možda jednog dana kad ostarim onda uzmem suva ili tak nekaj povišeno ali do tada ne mislim davati lovu za 18ice kada se mogu voziti na 16icama niti mislim plaćati previše novaca za gorivo.

Suvovi su superiorni ovisi kaj se uspoređuje i kaj ti je bitno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 14:02   #64656
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Jel proizvela šta goriva usput, navodno funkcionira samo kod VW?!
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 14:34   #64657
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja bih uzeo i ove na meti tih kockastih glava. IDGAF ili po naški BMKK tko kupuje i vozi auto koji se meni sviđa. Tako i mob. Previse se brinemo tko šta vozi. Kupujem svojim novcima pa neka takvog vozi čak i Hamm nije bed
Definitivno se slazem sa tobom. Ne bih ja izbjegavao te modele da me se ne bi svrstavalo u neku subkulturu, daleko od toga. Problem je sto takvi kupe auto radi pokazivanja i k***enja, ali ga onda rijetko ili nikako odrzavaju. Dosta cesto ga kupe i zadnjim novcima, pa onda ni nemaju za odrzavanje. Ja sam recimo skoro godinu dana trazio F11 za koji sam bio siguran da je odrzavan kako treba.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 15:24   #64658
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Meni je kod EV najveći problem što mi nije pouzdan za svakodnevni život. OK kao drugi za po gradu (prijatelj uzeo onaj WV UP, preporodio se za grad i mala okolica), ali ako ja moram kroz dan otići PU - RI - ZG - PU i to gledam da sam što prije doma, onda jebiga...makar da se ne lažemo, kojih 80% potrebe bi mi jedan EV mogao odraditi, ali zbog onih 20% je ogromno NE od mene. Sa time da nema puno punionica ako sam vani, a i kada dođe ljeto, a ono još 10 auta ispred mene.

I to je sve legit sto si napisao, i naravno da imaju prednosti i mana. Samo ekipa gleda binarno sve, i moš se slikat za neku konstruktivnu raspravu.



Što se tiče vozača BMW-a, stvari se izgleda mjenjaju. Vidim tu i tamo koji žmigavac i nekidan me lik s bmwom pustio ispred sebe. Šok i vjeverica.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 16:10   #64659
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
80% homosapiensa koji posjeduju vozačku dozvolu zapravo je be ni smjeli posjedovati. Samosvjesnost, svijest o okruženju, svijest o situaciji u kojoj se nalaze, sve izostaje u potpunosti kod najmanje 4/5 "vozača".
Na žalost, slažem se.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 16:14   #64660
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Automobili

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova



Što se tiče vozača BMW-a, stvari se izgleda mjenjaju. Vidim tu i tamo koji žmigavac i nekidan me lik s bmwom pustio ispred sebe. Šok i vjeverica.
Sad je u điru Škoda ali na malo drukčiji način

https://www.index.hr/mobile/vijesti/...jesti_ostalo_m
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 17:50   #64661
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Jel proizvela šta goriva usput, navodno funkcionira samo kod VW?!
Samo NOX <3

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što se tiče vozača BMW-a, stvari se izgleda mjenjaju. Vidim tu i tamo koji žmigavac i nekidan me lik s bmwom pustio ispred sebe. Šok i vjeverica.
A tek kad da zmigavac kod izlaska iz kruznog toka. Samo kazem zeni “gle vidi peder u bmwu 100%”.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 18:26   #64662
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sad je u điru Škoda ali na malo drukčiji način

https://www.index.hr/mobile/vijesti/...jesti_ostalo_m
Hrvatsko novinarstvo u svom peaku opet. Najbitnija informacija u naslovu da je auto koji je vozio bila škoda
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 18:48   #64663
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Naravno. Nekad Golf, pa BMW sada Škoda. Kao da je bitno šta je vozio, jer da nije vozio Škodu ne bi se zabio, a možda da je vozio BMW i zabio se ne bi dobio batine. Balkane balkane mooojjj…..
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 21:30   #64664
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Detalji u članku dižu napetost.
Auto se zaletio u ljude-slabo.
Škoda zaletila u dva hrvata i jednog slovenca-uuu, to, to, daj još
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 10:08   #64665
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Toyota EV.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 16:41   #64666
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
U Rijeci sve po starom


Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 17:08   #64667
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Pošalji policiji ako se vidi rega.

Za ovaj prekršaj se ostaje bez vozačke 1mj. I 3-7000kn
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 17:12   #64668
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
To mogu preko "MUP Sigurnost i povjerenje" ?
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 17:23   #64669
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, preko toga možeš slati slike/video.
Ja bi to osobno odnio

Jer ovo osim što je bahato, je nevjerojatno opasno.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 17:23   #64670
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Da, tamo možeš uploadat video i u opis detalje napišeš
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 18:54   #64671
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da, preko toga možeš slati slike/video.
Ja bi to osobno odnio

Jer ovo osim što je bahato, je nevjerojatno opasno.
Da li imas info kakav da li posalju kakve kazne ljudima na temelju te aplikacije? Znao sam par puta poslati al imam osjecaj da sam prdnuo u vodu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 20:23   #64672
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Meni je kod EV najveći problem što mi nije pouzdan za svakodnevni život. OK kao drugi za po gradu (prijatelj uzeo onaj WV UP, preporodio se za grad i mala okolica), ali ako ja moram kroz dan otići PU - RI - ZG - PU i to gledam da sam što prije doma, onda jebiga...makar da se ne lažemo, kojih 80% potrebe bi mi jedan EV mogao odraditi, ali zbog onih 20% je ogromno NE od mene. Sa time da nema puno punionica ako sam vani, a i kada dođe ljeto, a ono još 10 auta ispred mene.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I to je sve legit sto si napisao, i naravno da imaju prednosti i mana. Samo ekipa gleda binarno sve, i moš se slikat za neku konstruktivnu raspravu.
Da, EV definitivno još uvijek nije savršen izbor za sve - ali bome pokriva već dobar dio ljudi.

Meni je EV nešto savršeno već u ovom stanju.
1. 99% vremena sam ili u Zadru ili Zagrebu ili na relaciji Zadar-Zagreb - domet nije problem
2. 99% punjenja je na vlastitu struju i u Zadru i u Zagrebu, pa ide na jeftinu večernju struju, cirka me ispadne 1kn jeftinije po svakom km, daklem godišnje od 20-30000kn uštedim samo na gorivu - cijena nije problem, tj. razlika u cijeni će se isplatiti kroz par godina
3. kako su punjenja 99% vremena doma, zapravo ću godišnje i uštedjeti vrijeme koje bi inače proveo na pumpi - brzina punjenja nije problem

I nakon toga ti ostanu samo žešće prednosti EV-a - instant snaga i ubrzanje, maksimalna jednostavnost vožnje, puno manje pokretnih i potrošnih dijelova pa samim time i puno jeftinije održavanje, apsolutna tišina vožnje i nema nikakvog drndanja po autu (škripanje plastike, vibracije... što god se razvije kroz godine u svakom ICE autu)...

Za apsolutnu dominaciju tržišta osobnih automobila još trebaju:
- povećati prosječan domet za još nekih 50%
- povećati još brzinu punjenja
- povećati sigurnost baterija (koristeći manje zapaljive materijale/elemente)
- smanjiti cijenu za još nekih 25%
- riješiti problem dobijanja toliko struje koliko će tranzicija zahtjevati

Mislim da će za to trebati realno još 5-10 godina (ovisno o stavci).
Nakon toga ICE-u još samo ostaje "onaj osjećaj" za ljubitelje zvuka motora, kojih će jednostavno realno biti sve manje i manje kako vrijeme ide, a i to je realno samo subjektivan i većini ljudi nebitan dojam.
Apsolutno sve ostalo će biti na strani EV-a.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 21:15   #64673
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Road to Le Mans s04 je poceo izlaziti ako je nekome proslo ispod radara. Sve je na feedu Porsche kanala postano prije 2-3 dana da ne lijepim linkove.

Trailer:
https://youtu.be/Y_mn7s2fMV0
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 21:25   #64674
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li imas info kakav da li posalju kakve kazne ljudima na temelju te aplikacije? Znao sam par puta poslati al imam osjecaj da sam prdnuo u vodu.
Postupa se po svakoj dojavi, od slanja slike nepropisno parkiranih vozila nadalje.

Za nešto "jače" uz svjedoka ima težinu na sudu.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 07:59   #64675
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ne bi rekao da se postupa pošto sam slikao tu jednog debila koji se gotovo svaki dan parkira na zelenu površinu i ništa. Nitko ništa. Pa makar policija da pošalje komunalcu....ništa.

Prijavio sam tri puta ali i dalje se kreten parkira tako da vjerojatno nikad ni kaznu nije dobio.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 09:13   #64676
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Policija ne piše kazne na zelenim površinama mego komunalni redari. Njima trebaš pisati.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 09:22   #64677
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Klasična Rvatska, komunalci samo ovaj dio, prometni samo neki drugi, pauk ide samo ako je na zebri, policiju boli k......svi samo prebacuju lopticu i na kraju imas njih desetoricu čiji bi posao mogao 1 raditi.

Na Vrbiku rezervirana mjesta za vrtić, svako jutro su puna onih koji nejdu u vrtić i niko nemre/neće ništa, a mi nek se *ebemo sa klincima i naguravamo okolo sa autima
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 10:05   #64678
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Vjerujem da većini treba sada za nadolazeće mjesece. U Tokiću zimska Sonax tekućina za šajbe 5L 38kn
https://kupivozi.hr/ciscenje-odrzava...20-3-1-332500/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 10:52   #64679
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
2. 99% punjenja je na vlastitu struju i u Zadru i u Zagrebu, pa ide na jeftinu večernju struju, cirka me ispadne 1kn jeftinije po svakom km, daklem godišnje od 20-30000kn uštedim samo na gorivu - cijena nije problem, tj. razlika u cijeni će se isplatiti kroz par godina
Stvarno nemam nista protiv EV-a, al su postovi poput ovog razlog zasto mi oci automatski zakoturaju kad EV ekipa krene pricat (cast izuzecima).

Znaci ti USTEDIS kunu po kilometru vozeci EV... pa ajmo secirat malo:
Cijena goriva po litri je 10.60 kn, a za svrhu ovog izracuna struja je DZABE...
Ako ti "stedis kunu po kilometru" to bi znacilo da racunas da neki benzinac/dizelas actually trosi vise od kunu po kilometru, a posto je u ovom izracunu struja dzabe, racunamo da benzinac trosi tocno kunu po kilometru tako da mozemo dobiti tu ustedu...
x * 10.60 = 100 -> x = 9.43
Znaci moj C70, koji je 2.4 atmosferac i nije najstedljiviji auto na planeti, je average na zadnjih 10k km koje sam roadtripao po Europi (70ak % otvorena cesta, 30% razgledavanje gradova) imao 8.1 litara na 100 km.

Osim ako ti netko ne placa da vozis taj auto (a citajuci postove razne EV ekipe, fakat dobijem osjecaj da radite kao sales za autoindustriju), ovo sto si napisao je nemoguce...

Uz cijenu struje kakva je, da bi ti "ustedio kunu po kilometru", benzinac/dizelas bi morao trositi 11+ litara na 100km...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:07   #64680
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Stvarno nemam nista protiv EV-a, al su postovi poput ovog razlog zasto mi oci automatski zakoturaju kad EV ekipa krene pricat (cast izuzecima).

Znaci ti USTEDIS kunu po kilometru vozeci EV... pa ajmo secirat malo:
Cijena goriva po litri je 10.60 kn, a za svrhu ovog izracuna struja je DZABE...
Ako ti "stedis kunu po kilometru" to bi znacilo da racunas da neki benzinac/dizelas actually trosi vise od kunu po kilometru, a posto je u ovom izracunu struja dzabe, racunamo da benzinac trosi tocno kunu po kilometru tako da mozemo dobiti tu ustedu...
x * 10.60 = 100 -> x = 9.43
Znaci moj C70, koji je 2.4 atmosferac i nije najstedljiviji auto na planeti, je average na zadnjih 10k km koje sam roadtripao po Europi (70ak % otvorena cesta, 30% razgledavanje gradova) imao 8.1 litara na 100 km.

Osim ako ti netko ne placa da vozis taj auto (a citajuci postove razne EV ekipe, fakat dobijem osjecaj da radite kao sales za autoindustriju), ovo sto si napisao je nemoguce...

Uz cijenu struje kakva je, da bi ti "ustedio kunu po kilometru", benzinac/dizelas bi morao trositi 11+ litara na 100km...
Odmah da napomenem da nisam neki BEV fanboy niti uopste volim te e-aute. Dapace, jos uvijek sam petrolhead i misljenja sam da e-auto je samo prometalo bez duse, barem za sada.
Ali evo mojih brojki...
Vozim BMW F11 530d sa 258ps koji ima prosjek potrosnje po gradu od 10l. Radi lakseg izracuna kasnije, uzet cemo da na 150km potrosi 15l x 1,9€ (trenutno, a bilo je i 2,30€) nas dovodi do brojke od 28,5€.
Nedavno smo uzeli Fiat E500 sa manjom, 23,8kWh baterijom koji sada na ovim temperaturama ima doseg od 150km. Punimo ga doma za 0,28€ po kWh, dakle 150km za 6,66€.
Razlika je dakle 21,84€ koje kada podijelimo na tih 150km dobijemo 0,145€ po kilometru tj. cak malo i vise od kune po km.
WraGG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na