Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2022., 16:58   #8851
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
James Dean ne započinji svađu i trolanje. Piši kuturnim tonom da možemo raspraviti kako valja možda netko se odluči za nešto. Ako imaš za preporučiti čovjeku preporuči. Možes se slagat s tuđim mišljenjima a i ne moraš. Molim dalje mirno ionako će se brisat postovi.
Ja ne započinjem svađu već bi se vi sami svađali jer nemate argumentata za to što drobite.

Nisam čuo niti jedan odgovor na pitanje po čemu je P30 danas bolje kuplja od spomenutih midrangera. Do tada nemoj me prozivat za takve gluposti da se netko želi svađa osim ako nisi smislio suvisli, smislen odgovor. Sve je ostalo samo nostalgična šuplja priča bez pokrića.

A ti se možeš ljutit koliko hoćeš, daljna rasprava oko toga je suvišna zaključak se zna da preopručivat danas flagship iz 2019. je čisti non-sense pogotovo po toj cijeni od 3 soma kn.

James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 17:09   #8852
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Nema ljutnje. Samo ne znaš komunicirati. Nekad se kažnjavao takav pristup, danas se tolerira. Ja sam davno dobio crveni za fejmanje, i to za puno manje, danas je "woke" valjda u modi pa tako i ovdje .

Btw preporuči mi neki dobar noviji mob do 6.1-6.2 eventualno, da ima novije tehnologije koje navodiš a da nije Samsung ,jer mi ne paše baterija njihova na S seriji. Pixel 6a nema 5G kod nas, Zenfone ima neke mane pa mi ne pašu. Hvala
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 17:18   #8853
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 656
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Nisam čuo niti jedan odgovor na pitanje po čemu je P30 danas bolje kuplja od spomenutih midrangera.
Po apsolutno svemu.
Počevši od same izrade, komponenata, kamere, kvalitete ekrana pa sve do softvera.
U flagship se uvijek ugrađuju najbolje komponente, a softver je uvijek ispeglan jer proizvođač ne želi da mu šteka najbolji model.
Amoled na midrangeru nikada nije isti kao amoled na flagshipu.
Svaki midranger je uvijek kompromis mase stvari.
Ali ni ne znam čemu rasprava oko toga, netko preporuči P30, netko nešto drugo, ionako je to samo "preporuka".

Meni osobno je 120hz ili 5G zadnja stvar koju gledam na mobu, zapravo, čak biram mobove bez toga, obje funkcije su meni totalno beskorisne i samo troše bateriju.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 17:30   #8854
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Znaci nema wireless charging ni vowifi , bez kojeg i mogu nije problem. Ali eto 5G ne radi, nema 90/120hz , ne vidim kakav je skok s P30 na Pixel 6a osim sto ima brzi chipset kojeg necu primjetiti u radu je P30 ne steka.
90/120Hz nisi naveo, a ko je kriv što Pixel u HR nema 5G i WoWiFi? Nisam ja valjda? Tražio si po svom zahtjevu i predloženo je.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 17:36   #8855
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Po apsolutno svemu.
Počevši od same izrade, komponenata, kamere, kvalitete ekrana pa sve do softvera.
U flagship se uvijek ugrađuju najbolje komponente, a softver je uvijek ispeglan jer proizvođač ne želi da mu šteka najbolji model.
Amoled na midrangeru nikada nije isti kao amoled na flagshipu.
Svaki midranger je uvijek kompromis mase stvari.
Ali ni ne znam čemu rasprava oko toga, netko preporuči P30, netko nešto drugo, ionako je to samo "preporuka".

Meni osobno je 120hz ili 5G zadnja stvar koju gledam na mobu, zapravo, čak biram mobove bez toga, obje funkcije su meni totalno beskorisne i samo troše bateriju.
120 Hz i 5G ne moraš koristiti. Isključiš i gotovo. Ali je tu i može se koristiti ako ti zatreba...To što neki to ne trebaju, ne znači da je nekorisno i nepotrebno. Nismo svi isti. Meni ništa ne znači bijesna kamera koja samo nepotrebno diže cijenu. Ali cijenim optimiziran i brz UI bez bloatwarea...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 17:41   #8856
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
90/120Hz nisi naveo, a ko je kriv što Pixel u HR nema 5G i WoWiFi? Nisam ja valjda? Tražio si po svom zahtjevu i predloženo je.
Meni je nepotrebno. Ali ako Pixel nema te osobine koje se traze kod "novijeg i boljeg hardwarea", tj ima ali ne rade, čemu preporuka? Kao da ih nema zar ne? Ali eto, eod od mene. Nema nista za mene i morat cu se jos strpit
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 18:57   #8857
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
inače za pixel 6 postoji mogućnost da uključite 5G

evo tutorial:

https://forum.xda-developers.com/t/a...untry.4457071/

i ovaj isto:

https://forum.xda-developers.com/t/f...owifi.4240549/

eto, ako netko ima Pixel 6 može probati
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 19:57   #8858
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Xperia 5 iii ide za 700eura na Amazonima, Honori bi mogli biti zgodna alternativa Huaweiu al nisam bas pratio koja je razlika od Huaweia, kaj sam pogledao pola nekog random videa na yt, UI mi izgleda kao EMUI.

Nisam gledao specka i feature al jedan od tih mi se cini kao izgledna alternativa mom P30. Samo mi je na njemu kamera super i sve leti pa nemam nekog razloga isksirati tolke pare na novi telefon.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 20:05   #8859
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je nepotrebno. Ali ako Pixel nema te osobine koje se traze kod "novijeg i boljeg hardwarea", tj ima ali ne rade, čemu preporuka? Kao da ih nema zar ne? Ali eto, eod od mene. Nema nista za mene i morat cu se jos strpit
Imaš Xperiju 5 III i 5 IV, koje možda mogu zadovoljiti tvoje kriterije...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 20:47   #8860
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Hvala ,pogledat cu ih malo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 20:53   #8861
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Cisto informativno koje su mane zenfonea? Gledam i njega krajičkom oka.
Ali mislim da imamo isti stav, ne postoji mob za nas uopce, nije niti pitanje cijene nego bas ne postoji.

Moji uvjeti su
tu oko 6 ekran
60w punjenje(moze i 45 aj aj)
cist os bez breaking bugova i bedastih "optimizacija" i iphone skinova, da ocu iPhone uzeo bi njega
odlican ekran
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 22:50   #8862
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Zenfone 8 ima par bugova , a support je kao Xiaomijev. Jedan od većih je bio automatsko otključavanje u džepu i naravno slučajno zoveš nekog. Iritantno. I app background managemnet je isto stekao. Ne znam jel to sređeno sada ali znam da je dosta ljudi dugo čekali bugfixes ali na kraju prodali mob. Nisam dugo pratio jel izašao kakav fix. Zenfone 9 mi izgleda odlično. Vidjet ćemo malo dugoročnija iskustva pa se možda odlučim. Ima sve što meni treba osim wireless punjenja. Flagship pa to nema. Isto kao sto je P30 bio flagship pa to nema, dok P30 pro ima. Glupost. Ali jako meni zanimljiv mob. Čak ima i 3.5mm
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 23:14   #8863
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Da, isti taj bug samojavljanja, zvanja i kupovanja aplikacija imam i na realmeu... Stvar koja je radila na androidima 2012, accidental touch protection ili pocket mode, na novima ne radi.... A app management strka jeli to znaci da ubija pretjerano aplikacije, ili ne ubija?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 23:25   #8864
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Ubijao je. Ne znam jel još to radi, mozda je izašao nekakav fix, treba sve ručno podesit što nisam na nijednom mobu morao radit ali eto danas na nekima moraš. Ako radi dobro nakon ručnog podešavanja ,odlično. A z9 mi izgleda baš dobro osim cijene ali jbg to je flagship. Ako ne bude imao ovakve gluposti i dječje bolesti, možda se i isprsim ako mi sjedne u ruku kako treba.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 05.09.2022. u 00:19.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 08:41   #8865
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ubijao je. Ne znam jel još to radi, mozda je izašao nekakav fix, treba sve ručno podesit što nisam na nijednom mobu morao radit ali eto danas na nekima moraš. Ako radi dobro nakon ručnog podešavanja ,odlično. A z9 mi izgleda baš dobro osim cijene ali jbg to je flagship. Ako ne bude imao ovakve gluposti i dječje bolesti, možda se i isprsim ako mi sjedne u ruku kako treba.
Imao sam Zenfone 8 i osim tih bugova imao je lošu bateriju,loš otisak prsta i dosta je debel za mali telefon pa osjećaj u ruci i nije dobar kao recimo kod S10E.
Zenfone 9 ima fizički senzor otiska prsta sa strane pa je vjerovatno bolji i neće se sam pokušati otključati u džepu/torbici kao Zenone 8.
Ipak,dati sad 6200 Kn je po meni previše.Jučer sam za Galaxy S22 Ultra 256GB novi dao 7200 Kn.Je malo poveći,čak i ne strašno koliko sam mislio da će bit,ugodan je u ruci,
ali to je mobitel koji ima sve i još više od toga.Zenfone u startu nema neke stvari a ostalo je pod upitnikom.
Xperiu 5 II isprobao,volim Sony,ali teško je opravdati 158 mm veličine bez obzira što je uzak,
ipak je velik
Ne znam jesu li verzije III ili IV bolje ali na II osvjetljenje ekrana bilo dosta slabo po meni.
Moj ti je savjet da se lagano privikneš na veće mobitele ili kupi iPhone.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 09:34   #8866
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Da, to je nažalost tok kojim puno ljudi mora ići. Baš sam pročitao da je prvi put u povijesti apple uzeo preko 50% trzista u americi.

Proizvođači prave praktički isti mobitel samo neki maknu nešto iz njega(wireless charge), neki dodaju(s pen). Android kao OS ide u lošem smjeru, sve više se zatvaraju i u biti uzimaju ono loše od applea(zatvorenost), a ostaje ono loše od androida(bugovi). Baš sam pričaio sa rođakom, bio je androidaš broj 1. i uzeo je iphone, rekao je da je to najgori mobitel koji je ima prva 2 dana vlasništva, nakon par tjedana se navikao, i kaže, "Jednostavno sve radi dobro" i prezadovoljan je. Šta nije slučaj sa Androidom, čak niti sa Pixelima jer svakome nešto ne radi.

Tako da izgleda da je jedina mana Applea ostala cijena, i proprietary punjač koji će svejedno brzo ići ca, tako da cak i ja, veliki mrzitelj applea, mislim se možda promjeniti ekosistem i prvi put se vratit appleu nakon prvog iphonea, jer barem znam što dobivam sa mobitelom, dok je android lutrija
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 19:12   #8867
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Imam XS kao sekundaran. Nije problem sam os i navika nego opcije . Android ima otvoren fs. Download,upload,attach,edit i slicno. Ne mogu bez toga, ni osobno ni poslovno. Ako to srede nekako u buducnosti uz aod, zasto ne, ne mrzim nijedan brand.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 20:23   #8868
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,960
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da, to je nažalost tok kojim puno ljudi mora ići. Baš sam pročitao da je prvi put u povijesti apple uzeo preko 50% trzista u americi.

Proizvođači prave praktički isti mobitel samo neki maknu nešto iz njega(wireless charge), neki dodaju(s pen). Android kao OS ide u lošem smjeru, sve više se zatvaraju i u biti uzimaju ono loše od applea(zatvorenost), a ostaje ono loše od androida(bugovi). Baš sam pričaio sa rođakom, bio je androidaš broj 1. i uzeo je iphone, rekao je da je to najgori mobitel koji je ima prva 2 dana vlasništva, nakon par tjedana se navikao, i kaže, "Jednostavno sve radi dobro" i prezadovoljan je. Šta nije slučaj sa Androidom, čak niti sa Pixelima jer svakome nešto ne radi.

Tako da izgleda da je jedina mana Applea ostala cijena, i proprietary punjač koji će svejedno brzo ići ca, tako da cak i ja, veliki mrzitelj applea, mislim se možda promjeniti ekosistem i prvi put se vratit appleu nakon prvog iphonea, jer barem znam što dobivam sa mobitelom, dok je android lutrija
I ja se lomim dal' prec na iOS. Godinama sam bio "protivnik" (za svoje potrebe), ali situacija se nažalost lagano mijenja s Androidom. Pun k bloatwarea i konkretno u mom slučaju OnePlus koji ne pegla bugove. Da ne mogu napravit uređaj koji će bit popeglan u startu mi zbilja nije jasno.

OnePlus se hvali i otkljucanim bootloaderom, ali na moju nesreću nisam uspio instalirati custom ROM na 10 načina na koje sam valjda probao. A napredan sam korisnik kakti.

Tako da sam lagano u razmišljanju da se okrenem iOS-u kod sljedećeg mobitela, bar je popeglan da osnovne stvari rade kako treba.

I veliki plus mi je backup/restore te mogućnost nabave manjeg mobitela (mini verzije), a ne ove cigletine kao kod androida.

Razmišljanja sam da mobitel ipak ne mora bit zamjena za laptop, kao što mi je u većini slučajeva bio mob sa Androidom.

Treba malo stat na loptu i usporiti. Dodje to valjda s godinama. Kažem to kao netko tko je godinama rootao Androide i visio po custom romovima. Jednostavno mi se to više ne da. Ubili su volju u meni.


To bi btw takodjer bio povratak nazad na iOS nakon prvog iPhonea.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 21:38   #8869
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,279
Ma ios je majka. Come to the dark side.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 21:59   #8870
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Bacili ste me u razmišljanje...

K tome SE iz 2020 mogu dobiti preko forme za 200-300 kunića.
Ovaj treće generacije bi me došao cca. 200€, a s tim sam opet miran 3 godine sigurno.

Ja sam također imao 4 i 4S. Ma to se samo moraš pomiriti s time da to radi tako kako radi i nikako drugačije i sve ti je onda na iOSu dobro
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 22:22   #8871
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,960
Nimalo mi se ne sviđa to ograničenje u svakom pogledu. Ali s druge strane, ako ne moram sarafit po njemu da bi u startu radio, to mi treba.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 22:41   #8872
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I ja se lomim dal' prec na iOS. Godinama sam bio "protivnik" (za svoje potrebe), ali situacija se nažalost lagano mijenja s Androidom. Pun k bloatwarea i konkretno u mom slučaju OnePlus koji ne pegla bugove. Da ne mogu napravit uređaj koji će bit popeglan u startu mi zbilja nije jasno.

OnePlus se hvali i otkljucanim bootloaderom, ali na moju nesreću nisam uspio instalirati custom ROM na 10 načina na koje sam valjda probao. A napredan sam korisnik kakti.

Tako da sam lagano u razmišljanju da se okrenem iOS-u kod sljedećeg mobitela, bar je popeglan da osnovne stvari rade kako treba.

I veliki plus mi je backup/restore te mogućnost nabave manjeg mobitela (mini verzije), a ne ove cigletine kao kod androida.

Razmišljanja sam da mobitel ipak ne mora bit zamjena za laptop, kao što mi je u većini slučajeva bio mob sa Androidom.

Treba malo stat na loptu i usporiti. Dodje to valjda s godinama. Kažem to kao netko tko je godinama rootao Androide i visio po custom romovima. Jednostavno mi se to više ne da. Ubili su volju u meni.


To bi btw takodjer bio povratak nazad na iOS nakon prvog iPhonea.
Definitivno se slažem. Ja, otkad sam uzeo S10 jos prije skoro 4 godine nisam imao nikakvu potrebu rootati mobitel, što je dotad bila sasvim normalna pojava kod mene. Prije S10-tke, doslovno svaki mobitel koji bi uzeo, najkasnije drugi dan bi bio rootan ... Kao što rekoh, sa Samsungovim mobitelima nemam nikakvih problema sa reklamama, praktički su nepostojeće. Jedna jedina aplikacija u kojoj postoje "reklame" je weather app, gdje prikazuju neke gluposti tipa "today's stories"... Srećom za to treba skrolati skroz dolje - što ja praktički nikad ne radim jer vrijeme i sav bitan info je na vrhu . Osim toga, apsolutno nigdi nema raklama.

Bloatware je druga priča. Ima bloata ali kod Samsunga, za razliku od nekih drugih OEM-a, je barem dozvoljeno deinstaliranje ili u najgoru ruku disejblanje bloatwarea. Kome se da, može s određenim aplikacijama ili preko ADB-a (bez roota) u potpunosti maknuti te pakete s mobitela...

Sam software je jedan od, ako ne i najstabilniji od svih Androida te se updatea vrlo redovito - pogotovo ako pričamo o flagship modelima. Čak ni ostali modeli ne kasne ni približno toliko kao kod ostalih brandova.


Što se tiče veličine, tu si u pravu. Kod Droida izbor je jako ograničen za ljude koji žele kompaktan mob, te ako se i nađe jedan - trajanje baterije mu se ne može mjeriti s jednim iPhoneom. S druge strane, postoji nada... Iduća generacija Androida će se sigurno približiti iPhoneu po efikasnosti, ponajviše zbog 2 stvari. Prva je SoC, SD 8+gen1 je već pokazao odlične rezultate u usporedbi sa prijašnjom generacijom jer su u Qualcommu odlučili dati TSMC-u da ga štanca umjesto Samsungu. Navodno će cijela S23 serija biti ekskluzivno sa SD procesorima... Druga stvar je Android 13 koji donosi solidan napredak u kontroliranju stand-by draina te dosta izmjena "ispod haube". Sve to bi trebalo rezultirati jako dobrom baterijom čak i za kompaktne modele... Prvi primjeri toga su Fold4 i Flip4 koji se mogu pohvaliti jako dobrim baterijama - unatoč tome što se radi o foldable uređajima koji nemaju velike baterije...


Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ma ios je majka. Come to the dark side.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sudeći po aktualnim vijestima, nebi rekao. Apple je najavio da će u skoroj budućnosti prikazivati reklame u 1st party aplikacijama, tako da... sretno s tim
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 23:45   #8873
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,960
Onda nema druge nego povratak na 3310, pa nek si nabiju te reklame di hoće.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 00:47   #8874
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,002
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam XS kao sekundaran. Nije problem sam os i navika nego opcije . Android ima otvoren fs. Download,upload,attach,edit i slicno. Ne mogu bez toga, ni osobno ni poslovno. Ako to srede nekako u buducnosti uz aod, zasto ne, ne mrzim nijedan brand.

Točno to, zbog toga je recimo moj izlet u iOS bio izuzetno kratak. Sve ono što je dobro mi jednostavno ne može anulirati to da pristup file systemu u principu ne postoji. File management - užas. Navikao sam spojiti mob na PC, ubaciti pdf u svoj folder i da mi bude dostupan bilo kojem programu, nešto tako prosto i jednostavno je na iOS-u nemoguće za izvesti. Postoje nekakvi 3rd party appovi koji su asistirali oko toga ali stvarno je pitanje čemu se zajebavati sa nečim tako jednostavnim. Ili recimo snimim video kamerom na androidu, spojim ga na PC i c/p na desktop, i imam mp4 sa kojim mogu raditi što hoću. Takve jednostavne stari koje uzimam zdravo za gotovo su na iOS-u zakomplicirane kroz razne konverzije, itunes i sl.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 01:07   #8875
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Umjesto Windows Explorera otvoriš iTunes i unutra potegneš štogod hoćeš. Stvarno je zakomplicirano do maksimuma…
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:52   #8876
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam XS kao sekundaran. Nije problem sam os i navika nego opcije . Android ima otvoren fs. Download,upload,attach,edit i slicno. Ne mogu bez toga, ni osobno ni poslovno. Ako to srede nekako u buducnosti uz aod, zasto ne, ne mrzim nijedan brand.
Ja radim sa njima, uvik sam zivčan bio kad moram na Mac i iPhoneove kolege primjećuju, zbildaj aplikaciju uploadaj na store dodaj u testflight ubaci u grupu za testiranje. A na androidu kopiras u mob instaliras i adio. Šta je super prednost jer je Play Store Console nocna mora gora od Testflighta 15 puta.

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I ja se lomim dal' prec na iOS. Godinama sam bio "protivnik" (za svoje potrebe), ali situacija se nažalost lagano mijenja s Androidom. Pun k bloatwarea i konkretno u mom slučaju OnePlus koji ne pegla bugove. Da ne mogu napravit uređaj koji će bit popeglan u startu mi zbilja nije jasno.

OnePlus se hvali i otkljucanim bootloaderom, ali na moju nesreću nisam uspio instalirati custom ROM na 10 načina na koje sam valjda probao. A napredan sam korisnik kakti.

Tako da sam lagano u razmišljanju da se okrenem iOS-u kod sljedećeg mobitela, bar je popeglan da osnovne stvari rade kako treba.

I veliki plus mi je backup/restore te mogućnost nabave manjeg mobitela (mini verzije), a ne ove cigletine kao kod androida.

Razmišljanja sam da mobitel ipak ne mora bit zamjena za laptop, kao što mi je u većini slučajeva bio mob sa Androidom.

Treba malo stat na loptu i usporiti. Dodje to valjda s godinama. Kažem to kao netko tko je godinama rootao Androide i visio po custom romovima. Jednostavno mi se to više ne da. Ubili su volju u meni.


To bi btw takodjer bio povratak nazad na iOS nakon prvog iPhonea.
Ma ja sam isto bio taj koji je stavljao romove, do OnePlusa 5T, stvarno nije bilo potrebe, ali sad i nemozes. Gubis google pay, gubis widevine, nemozes bankarske aplikacije instalirati, tj koristit, i šta sad, opet si nigdi i kad instaliras custom rom...
Meni mob je zamjena za laptop za lagane taskove, JuiceSSH, VNC Viewer, ali me ne treba 15.4 ekran u ruci, kupio bi tablet da ocu veliko...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 11:40   #8877
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,204
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Umjesto Windows Explorera otvoriš iTunes i unutra potegneš štogod hoćeš. Stvarno je zakomplicirano do maksimuma…
Imam više računala, on se može syncati samo sa jednim uređajem - minus.
Od tih računala, više njih je linux - ne moram niti komentirati.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 15:43   #8878
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ma ja sam isto bio taj koji je stavljao romove, do OnePlusa 5T, stvarno nije bilo potrebe, ali sad i nemozes. Gubis google pay, gubis widevine, nemozes bankarske aplikacije instalirati, tj koristit, i šta sad, opet si nigdi i kad instaliras custom rom...
Ovisi od proizvođača i modela. Moj Mi 11 ima custom ROM i root (Magisk+Zygisk), i sve radi. L1 widevine i bankarske/crypto aplikacije. Google Pay nisam dugo koristio, ali trebao bi raditi jer prolazim SafetyNet/CTS i imam dodanu karticu bez da mi kipa da sam rootan itd. Tako da se još može, samo treba pripaziti na model i kakav mu je support.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 22:18   #8879
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Obrati pozornost na crkavanje zenphone, znam da im gaming edicije crkavaju ko lude. Istrazi si da nije slucaj i s zenphonovima
kasko je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 22:39   #8880
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Ček ne kužim ovo za fileove. Pa može se skinuti pdf s neta i negdje otvoriti? Ja isto razmišljam o prelasku na iphone nakon huawei p20pro, eventulno pixel 7 kad izađe.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na