Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Kakve Su Nase Pizze?
Da, zbilja su sve domace Pizze slicne ! 21 26.25%
Ma ljudi, niste jeli Pizzu dok ne probate u kvartu kod mene! 19 23.75%
Jedem u premalo pizzerija da budem objektivan. 26 32.50%
Kakva pizza, ja sam radni covjek, za 50 kuna, kupim kantu hrane i kilu somuna! 1 1.25%
Godina je teska, jedva spavam zbog poskupljenja, pizze mi se cine kao prividjenja! 0 0%
Jedem samo zamrznutu iz ducana, alimentacija od zene, pojede mi sva primanja. 1 1.25%
Krasi me nepce sladokusca i kulinarskog snoba, Pizza u Italiji jedina je moda! 2 2.50%
Svaki dan maznem jednu, metabolizam od sporta izgara, ne pazim se, a imam i viska para! 2 2.50%
Pizzu jedem samo kad slavim rodjendan i castim ekipu doma. 0 0%
Narucim Pizzu kad padam s nogu, ili kad maljam stan od punice 0 0%
Samo domacu radim kod sebe doma, bolje pice nema. 8 10.00%
Glasači: 80. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2022., 14:34   #1441
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kod nas, Varaždinske Toplice, 80kn za picu želi. Margaritu. Čudi se što je prazno nakon poskupljanja pice s 45 na 80kn.
Drasticna cijena, gotovo da propitkuje Pizzu kao obrok. Druga stvar, znatno prije poskupljenja kroz geo price sadasnje, cini se da im je nespretan model izmisljanja velicine pizza, tipa mala, srednja, velika.

Jer pitam se, tko je od Vas u praksi narucivanja, ili boravka u objektu, isao naruciti malu? Jer tko mora jesti pizzu, nije li mu kriska pizze u pekari povoljnija? S tim da moja pekara u blizini, ima cak i vege kriske. A kriska je 9kn, ne jedem, pa nisam vidio jesu li dignuli recentno za koju kunu.

Sjeca li se tko vremena jasnog odnosa, tipa Pizza +20, Jumbo 40 kn, pa kasnije 25 obicna, jumbo 50 kn. Koliko onda kosta jumbo u Varazdinskom katalogu spomenute pizzerije?

Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ne mogu se sjetiti ispodprosječne pizze od 80kn na trešnjevci na koju me nekoć davno bivši gazda odveo i nahvalio kao najbolju pizza u zagrebu...
Davno? Znaci jumbo ili veca? DG?





.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 14:39   #1442
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sjeca li se tko vremena jasnog odnosa, tipa Pizza +20, Jumbo 40 kn, pa kasnije 25 obicna, jumbo 50 kn. Koliko onda kosta jumbo u Varazdinskom katalogu spomenute pizzerije?

Davno? Znaci jumbo ili veca? DG?
.
Je bilo je mala, velika i jumbo. mala 20-25, velika 30-35 i jumbo cca 50tak.

Sad je M, L, XL kao da naručujem robu, a ne hranu
Ja sam primjetio da je moj šipac pekar burek digao sa 10kn na 13kn,
pizza je bila 6 sad je 8,50. Onaj narezani kruh mlinarov u konzumu
je bio 6,50 sad je oko 15kn.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 14:46   #1443
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ah, Rendula,

ti bi jednim BorGoogle pretrazivanjem oponirao ulju koje se zove drvo zivota A jesi li upisao dobrobiti?

Znas li koliko ga cak i medicina poznaje samo, recimo kod Alzheimerove bolesti? Posebno u kognitivnoj domeni efekta. Parkinsonova, opcenito za mozak i nervni sustav. Jedno od najpovoljnijih sredstava upravo za pomoc.
Igrom slučaja mi cura radi na istraživanju Parkinsona i Alzeheimera, pa sam joj proslijedio ovo i veli da su se na poslu odvalili smijati.

Reference radi, ovo joj je šef
https://www.kcl.ac.uk/people/k-ray-chaudhuri

Dakle, ovo što si napisao su čiste gluposti. Nema lijeka, nema ni načina da se simptomi ublaže, pogotovo ne kokosovim uljem.

Ono na čemu trenutno rade je testiranje 100% CBD na pacijentima. Ne CBD koji možeš kupiti jer je to sve fake, nego 100% pravi CBD (koji moraju uvoziti iz Kanade jer je drugdje ilegalan).

Tu imaš činjenice o kokosovom ulju, pusti ove budizdrava portale i slične fitness budalaštine kakve kolaju internetima

https://www.hsph.harvard.edu/nutriti...s/coconut-oil/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 14:46   #1444
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@Devaa,

ako je DG, oni su jako temperamentni bili ponudom. Od izvrsne moke ponekad i jako svjezih sastojaka, do drugih perioda kad si mogao naici na puku suprotnost. Konobari, kontinuirano najslabija karika tog objekta.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 14:50   #1445
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Devaa,

ako je DG, oni su jako temperamentni bili ponudom. Od izvrsne moke ponekad i jako svjezih sastojaka, do drugih perioda kad si mogao naici na puku suprotnost. Konobari, kontinuirano najslabija karika tog objekta.
Kak me zivcira sta se vise ne moze editirati post. anyway
mislim da su imali velika i jumbo ne sjecam se vise.

pamtim samo starinski stih i polumjesec stube kojima smo isli na kat.
cak me ni cijena nije odbila da se tamo vise ne vratim nego razocaranje
od pizze za tu cijenu.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 15:02   #1446
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
1v@an kao i obicno, naelektriziran, forumom kao sredstvom za nadmetanje, te slijedi, vjerojatno editiranje prvog upisa koje ce trajati od veceras

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Igrom slučaja mi cura radi na istraživanju Parkinsona i Alzeheimera, pa sam joj proslijedio ovo i veli da su se na poslu odvalili smijati.
Cestitam, samo, to mi nista ne govori. Mogi ja navesti autoritete,pa se tako igrati saha. Odvalili od smijeha, kako nekad zelimo sto vise ucinit arugment jacim, po svaku cijenu. Ali pitanje je zasto?

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dakle, ovo što si napisao su čiste gluposti. Nema lijeka, nema ni načina da se simptomi ublaže, pogotovo ne kokosovim uljem.
Izbor rijeci odaje potrebu za nadmetanjem, to to nije vrlina, mudre rasprave.
Nitko nije rekao da je lijek, vec sredstvo koji moze pomoci. Koriste ljudi svakodnevno te tumace pomoc. Otac prijatelja koji je nedavno preminuo, majka prijateljice, uz preporuku lijecnika. Treba se cuvati fahidiotizma.

https://www.hsph.harvard.edu/nutriti...s/coconut-oil/[/QUOTE]

Znanost je tolio napredovala, da su svi bolesni


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 15:33   #1447
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Cijena pizze, uvijek neugodna i teska tema

Sjecam se da sam jos pred 4-5 godina racunao cijenu pizze doma, i izracunao da me protvan u sastojcima kosta negdje izmedju 40-50kn, nevracunajuci troskove pecenja, i one koje redtorani imaju a ja nemam - pripreme, skladistenja, nabavke, serviranja i slicno.

Nemam problem s time da pizza s vrhunskim sastojcima kosta 10-12 eur, imam problem s time kad tolko kosta losa pizza. I tu je problem, cijenu pizze su dizali i oni kojima je realno to poskupilo jer dovoze vrhunske sastojke za napolitanu iz italije (tu pada u vodu i usporedba s pizzama iz Napulja gdje koriste sve lokalne sastojke), ali i oni koji u lokalnom sparu/konzumu kupuju jeftini sir i sunku na akciji. Doduse, poskupile su i rezije, ali ipak...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 15:36   #1448
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Baš iz tih cjenovno previsokih, a okusom preloših razloga prestao sam jesti/naručivati pizzu. Kad mi se jede, radim doma tijesto i punim sastojcima koji mi pašu. To onda ne mogu nazvati pizzom ali izgledom je tu negdje...

Uz malo trikova da se dobiti fino tijesto i u rolu, da li prvo da zapečem, pa nafilam, ili premažem maslinovim uljem pa pospem koricu sa sirom i prethodno metlicom namažem paradajz. Ma milina

i da... pizza dubravica, debelo podcijenjena pizza s tako finim tijestom... ima u westgate, četvrtina je između 10 i 12kn. Znači cijela pizza dođe oko 40-48kn. Ne toliko radi sastojaka koliko radi tijesta... njam.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 17:30   #1449
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Mene pizza s današnjim cijenama ne košta više od 15kn po pici (ako stavim gore 10dag pršuta i rukolu, eventualno 25-30kn). I to sve kupljeno u maloprodaji. Veleprodaja, ide i ispod 10kn/pizza. Pričam o napolitani, koja mi je zadnje vrijeme najdraža.

Ovako, pola KG brašna (25dag glatko + 25dag oštro), 1 kvas, malo soli, malo šećera, maslinovo ulje jedno 2 žlice, znači jedno 10kn max je tijesto za 2 pice, računaj po pici 5kn. Naravno, radi se dan prije.

Pelati, za 2 pice max 10kn (5kn po pici). Malo maslinovog, soli i origana, ne računam. Kupujem cijele, drobim ih rukom.

Mozzarela svježa nekih 8-10kn po pici (mozzarela za pizzu je cijeli blok nekih 40kn u Metrou), odlična.

Bosiljak na placu 5kn cijela teglica, zanemariva cifra.

Znači napolitana se napravi za oko 10-15kn max po pici.

Hoćeš gore još nadjeva? Pa dodaj još 10kn-15kn i imaš za 30kn vrhunsku picu.

Isto mogu potvrditi od frenda koji je dugo godina vodio restoran s jednom od najboljih pica u gradu. Zarada po pici je bila nekih 3-4 puta s obzirom na sastojke.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:00   #1450
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Neki su ipak ostali normalni shvativši da s nabrijanim cijenama neće imati dovoljno klijentele za opstanak.
Moja kvartovska, bez puno mudrovanja i kerefeka s povoljnim cijenama.

https://pizzeriastross.com/jelovnik/pizze/
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:10   #1451
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Nijansu povoljniji, samo razlike u cijeni izmedju mala/velika, gotovo da nema smisla

Nekoc najpovoljnija pizzerija u ZG-a, a mozda i sire, Kolarova 5:
Sutla, nize su i komentari susjeda.

Jesu li zivi danas? Ako rade, bas me zanima rade li pod istom parolom, najeftinija pizza do Tokija.



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:12   #1452
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mene pizza s današnjim cijenama ne košta više od 15kn po pici (ako stavim gore 10dag pršuta i rukolu, eventualno 25-30kn). I to sve kupljeno u maloprodaji. Veleprodaja, ide i ispod 10kn/pizza. Pričam o napolitani, koja mi je zadnje vrijeme najdraža.

Ovako, pola KG brašna (25dag glatko + 25dag oštro), 1 kvas, malo soli, malo šećera, maslinovo ulje jedno 2 žlice, znači jedno 10kn max je tijesto za 2 pice, računaj po pici 5kn. Naravno, radi se dan prije.

Pelati, za 2 pice max 10kn (5kn po pici). Malo maslinovog, soli i origana, ne računam. Kupujem cijele, drobim ih rukom.

Mozzarela svježa nekih 8-10kn po pici (mozzarela za pizzu je cijeli blok nekih 40kn u Metrou), odlična.

Bosiljak na placu 5kn cijela teglica, zanemariva cifra.

Znači napolitana se napravi za oko 10-15kn max po pici.

Hoćeš gore još nadjeva? Pa dodaj još 10kn-15kn i imaš za 30kn vrhunsku picu.

Isto mogu potvrditi od frenda koji je dugo godina vodio restoran s jednom od najboljih pica u gradu. Zarada po pici je bila nekih 3-4 puta s obzirom na sastojke.
To mozda je dobra pizza, ali nije odlicna i nije pizza napolitana.
Ostro plus glatko brasno!? I ovi sastojci, to nije top kvaliteta i nije napolitana, to je dobra kvartovska pizza.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:14   #1453
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
To mozda je dobra pizza, ali nije odlicna i nije pizza napolitana.
Ostro plus glatko brasno!? I ovi sastojci, to nije top kvaliteta i nije napolitana, to je dobra kvartovska pizza.
Pa da.

Ako nemam već miješano 00 brašno, radim pola pola, oštro-glatko. Čemu čuđenje?

I zašto to nije napolitana?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:19   #1454
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Pizza ostaje ista, ali i dalje to nije top pizza i nije napolitana

A nije ni bitno ako je tebi ok. Poanta koju zelim reci je da pizza top kvalitete kosta kudikamo vise.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:19   #1455
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Pizza ostaje ista, ali i dalje to nije top pizza i nije napolitana

A nije ni bitno ako je tebi ok. Poanta koju zelim reci je da pizza top kvalitete kosta kudikamo vise.
Ok, zašto nije napolitana?

Ne pravim se pametan, pitam, učim još.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:28   #1456
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Nije svako 00 brasno isto, i samo napolitana tijesto trazi odredjenu proceduru fermentacije i temperaturu pecenja, trazi i propisanu kvalitetu namirnica. Guglaj vera pizza napolitana


Drugo, i da ne radis vra pizza napolitana, vec neku vulgaris napolitanu i zelis odlicnu, vrhunsku pizzu, onda tu ne moze biti mozzarela iz metroa i lidla. Mislim, i ja ih uglavnom kupim u lidlu ili metrou, ali ako pricamo i restoranu koji hoce prodat vrhunsku napolitanu, to nije to.

Odi na lareto food, ne znam jel imaju cjenik online, ako imaju brzo ces vidjeti koliko kostaju namirnice za malo bolju pizzu. Oni opskrbljuju dobar dio boljih zg pizzerija ( one najbolje uglavnom ipak nabavljaju dobar dio toga same iz italije).
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 18:51   #1457
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A ok, to mi je jasno da ja doma ne mogu dobiti pravu napolitanu, prvo, nemam krušnu.

Ali ok, generalno idem koracima napolitane, samo me kvaliteta sastojaka + amaterski uvjeti ograničavaju, to mi je jasno.

Ali ovo gore što sam napisao, 10-15kn po pici, i dalje stoji.

Čisto sam povukao paralelu s onim što se nudi na tržištu. 90% pizzerija, uzima Mozzu u Metoru. Idi subotom u Metro, vidjet ćeš kako se trpaju kutije za dostavu + sastojci za pizzu. Vagoni toga idu van.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 22:25   #1458
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Nedavno bio u Napulju, u najpoznatijim pizzerijama ide od 5-8 eura.


U malo manje poznatima Margarita krene od 4.


Kod nas ispod 9 eura nemoš ni pogledat meni.

Plus naravno cijena stola koji okupiras - od 50 centi do 4 eura po osobi
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 22:52   #1459
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ovo gore što sam napisao, 10-15kn po pici, i dalje stoji.
I dan ranije pocet i potrosit x sati na to sve

Ja kao veliki pizza ljubitelj nikad nisam probao napolitanu jer mi vjera ne dopusta samo paradajz i mozarelu na pizzi a to je kao glavna napolitana.
A uz to sve dan prije sam siguran da mi se ne bi dalo zajebavat sa tijestom.

Kad smo vec kod tijesta, ima ko kakav dobar recept za domace tijesto?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:01   #1460
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
I dan ranije pocet i potrosit x sati na to sve

Ja kao veliki pizza ljubitelj nikad nisam probao napolitanu jer mi vjera ne dopusta samo paradajz i mozarelu na pizzi a to je kao glavna napolitana.
A uz to sve dan prije sam siguran da mi se ne bi dalo zajebavat sa tijestom.

Kad smo vec kod tijesta, ima ko kakav dobar recept za domace tijesto?
Tko ti brani da ti uzmes neku s vise topinga? Imaju ih sve takve pizzerije u ponudi. Meni su recimo gljive na pizzi zakon i uvijek gledam takve pizze. Doma kad radim, obavezno neke fine sunke, malo speka i prsuta za smek, m9zzarela, gorhonzola, parmezan, i puuuuno gljiva.

Inace, ne znam koliko smisla imaju usporedve cijena pizze u Napulju, koji je em " domovina" pizze, imaju lokalno sve namirnice i jos su k tone prilicno "sirotinjski" grad i regija. Ista takva pizza recimo u Rimu kosta od 15 do 20eur, a neka jeftinija "kvartovska" od 9 do 15 eur
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:04   #1461
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Za pocetak bi htio probat tu pizzu kak je zamisljena al kao sto rekoh i vjera je tu.

A da ne pricam da cijene tih pizza su sve samo ne male.

Moze li netko opisati razliku izmedju klasicne i napolitane? Po okusu jelte, je malo nezahvalno al jbg sad
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:15   #1462
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Osnovna razlika je u tijestu. Za napolitanu se tijesto radi od kvalitetnog zero zero brasna, sa sporom fermentacijom, pece se na visokoj temperaturi u peci na drva, i gotova je za manje od dvije minute. U sredini je tijesto tanko i elasticno, a rubovi su napuhnuti, zapeceni s crnim leopard uzorkom. Okusom, tijesto je lagano, fino i prozracno, da se doslovce topi u ustima. U kombinaciji s paradajz sosom, finom mozzarelom, i jos pokojim sirom ili sunkom, gljivama, meni je to top pizza.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:18   #1463
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Uveden Pizza zakon

Znam kak se radi i sa cim (nagledao sam se onog talijana), jedino ono glavno a to je okus ne znam.

Di bi se isplatilo u Zgu otic na vulagis napolitanu? Bitnije mi je okus od cijene, ipak mi je prvi put
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:26   #1464
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Za mene to uopce ne bi bilo pitanhe, meni je napolitana iz ohare bila game changer nakon koje vise nikad nisam kupio tijesto za pizzu u pekari, nego ga radim doma i pokusavam ispec sto blize njihovom i stavit si gore topinge kakve volim

Idi put ohare, baste, frankosa, ili one novije pizzerije u vukomercu i vidi jel ti se svidja ili ne
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:34   #1465
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ja baš mažem iz kvartovske pizzerije
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:36   #1466
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ta nova mi je najbliza, i nasao pizzu kaj bi se isplatilo pojest.

https://toccare.com.hr/proizvod/pizza-molise/
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 00:01   #1467
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Nisam nikad bio u Toccare al odlicno im izgledaju pizze
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 08:18   #1468
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
I dan ranije pocet i potrosit x sati na to sve

Ja kao veliki pizza ljubitelj nikad nisam probao napolitanu jer mi vjera ne dopusta samo paradajz i mozarelu na pizzi a to je kao glavna napolitana.
A uz to sve dan prije sam siguran da mi se ne bi dalo zajebavat sa tijestom.

Kad smo vec kod tijesta, ima ko kakav dobar recept za domace tijesto?
5m posla stari moj da zamijesiš i 5m posla da nakon 2-3 sata napraviš kuglice.

Ovo radim već mjesecima, prezadovoljan.
https://www.youtube.com/watch?v=8Q_9h6VKm9c

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ta nova mi je najbliza, i nasao pizzu kaj bi se isplatilo pojest.

https://toccare.com.hr/proizvod/pizza-molise/
Ovo odlično izgleda. A nikad čuo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 08:25   #1469
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Spomenuli smo par puta ranije Toccare u temi
Broj jedan u ZGu su mi po napoletani. Koplje iznad frankosa, par koplji iznad Baste.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 08:26   #1470
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Spomenuli smo par puta ranije Toccare u temi
Broj jedan u ZGu su mi po napoletani. Koplje iznad frankosa, par koplji iznad Baste.
Rekla bi moja učiteljica u osnovnoj, "Nisi pratio"...

Hvala na ovome, već planiram odlazak.

Znači: Toccare, Frankos, Basta su neke alternative nakon O'Hare? Pod alternative ne mislim lošije ili bolje, ali su na tom tragu, ne? U Bastu idem za nekih tjedan dana na neki Team event, baš se veselim. Meni je u RH O'Hara bila vrh takve vrste pice.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na