Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2022., 16:13   #1471
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Taj pwm flickering imaju skoro svi ekrani na laptopima, ispod određenog brightnessa. Netko to vidi, većina uopće ne, iskreno se ne bih time zamarao previše ako ranije to nisi na ekranima primijećivao.


Što se tiče samog laptopa pa i nemaš neki izbor ako baš mora biti Apple. Air nije puno sporiji a znatno je jeftiniji, ako možeš živjeti sa 13".
Ovaj 14" macbook pro je malo težak po meni, moj envy 14" sa diskretnom nvidia grafikom je lakši 100 grama pa gledaj i na to pošto tražiš ultrabook.
Što se slow response time-a tiče, sumnjam da uzimaš macbooka za igre tako da se ni time ne bih previše zamarao.
Znaci da se bezveze dize prasina oko screen flickeringa na epl laptopima.

Ma gledal sam i 13" Air, vidi se da je manji ekran, al zato je na 14" ekran znacajno bolji, razlika je vidljiva i te kako. A nije da mora bit apple, gledao sam i ostale laptope u tom cjenovnom rangu, ne vidim mu konkurenta koji mu stoji uz bok. Eplu je adut odlicna baterija i da ne nabraj dalje, a sto se tice tezine ne igra mi tolko to ulogu..

Mislio sam da je MBP skup, a onda sam vidio da i nije bas tak, dok sam poceo gledat ostale laptope a to je sve iznad 18tkn..
Nekak mi se cini da je to najzaokruzeniji laptop, naravno, kamen spoticanja jedino vidim u samom OSu, al opet, to je pitanje navike tj prilagodbe.

Sto bi rekli, ovaj M1 Pro je speed demon
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 19:51   #1472
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Provjeri jel ti sve od softvera koji koristiš kompatibilno s M1.

Onda sjedni i koristi ga za posao ili što već misliš obavljati njime i vidi jel i tebi reže zapešća. Nisam se nikako mogao naviknuti na to i riješio sam ga se.

S druge strane, Air nema taj problem, ali throttla jer ima slabije hlađenje.

Uglavnom, ja bih gledao bolje opremljeni Thinkpad, makar i rabljeni. S T490 sam bio prezadovoljan nakon Macbooka, ali mi je trebao još manji ekran od 14” tako da sam sad na iPad Pro 12.9 (2. gen) s tipkovnicom. Baterija, ekran i ergonomija su daleko bolji od Macbooka Pro. Ekran je praktički isti jer se radi o mini-LED 120Hz.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 21:12   #1473
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Provjeri jel ti sve od softvera koji koristiš kompatibilno s M1.

Onda sjedni i koristi ga za posao ili što već misliš obavljati njime i vidi jel i tebi reže zapešća. Nisam se nikako mogao naviknuti na to i riješio sam ga se.

S druge strane, Air nema taj problem, ali throttla jer ima slabije hlađenje.

Uglavnom, ja bih gledao bolje opremljeni Thinkpad, makar i rabljeni. S T490 sam bio prezadovoljan nakon Macbooka, ali mi je trebao još manji ekran od 14” tako da sam sad na iPad Pro 12.9 (2. gen) s tipkovnicom. Baterija, ekran i ergonomija su daleko bolji od Macbooka Pro. Ekran je praktički isti jer se radi o mini-LED 120Hz.
Cek koji si tocno imao macbook?
Ovo mi je prvi glas da se neko rijesio macbooka radi zapesca.

Gledao sam i taj ipad pro 12.9, al skup je a i tipkovnica dost kosta za njega. Cek a kaj ti on sluzi kao zamjena za laptop?

Koji konkretno bolje opremljeniji thinkpad?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2022., 21:52   #1474
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Thinkpad, macbook, windowsi, macOS, ipad, ipadOS, kakav kaos....
Ajd ti prvo reci što ćeš vrtiti na tom laptopu, čemu će to računalo služiti, hoćeš ga puno nositi uokolo? Ako da, onda bolje thinkpad carbon, lakši je znatno. Ali za početak bi trebalo utvrditi barem da li želiš winse ili macOS
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 02:44   #1475
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Cek koji si tocno imao macbook?
Ovo mi je prvi glas da se neko rijesio macbooka radi zapesca.

Gledao sam i taj ipad pro 12.9, al skup je a i tipkovnica dost kosta za njega. Cek a kaj ti on sluzi kao zamjena za laptop?

Koji konkretno bolje opremljeniji thinkpad?
MBP 13". Istina, bili su tad deblji nego ovi sad, ali i dalje imaju oštre rubove i što god da dulje radiš na njemu bez vanjske tipkovnice i miša, rezat će ti zapešće. Nisam jedini, jer se javljaju ljudi s istim problemom. Rijetko tko će se požaliti na tako nešto nakon što iskrca toliko love na laptop, koji realno nema nikakvu ergonomiju. Naravno, svi će prije kriviti način na koji sjediš/tipkaš nego činjenicu da se to događa jedino na MBP. Prema ovome, 14" je još gori od 13".
https://origin-discussions-us.apple....read/253330226

Postoji rješenje, naravno
https://www.macrumors.com/2014/10/07...macbook-edges/

Pogledaj rub starog Thinkpada, gdje se mislilo na ergonomiju


Da, iPad mi komotno mijenja laptop nakon što sam našao file manager koji može baratati svim eksternim čudesima koje spojim na njega.

Nisam uzimao zadnji, pa ni predzadnji model, tako da mi je i ostalo novaca nakon što sam prodao T490. Sve ovisi o tome što radiš i na kojem softveru. Meni je najbitnija prenosivost i mogućnost da otkinem tipkovnicu kad sam na putu (avion/vlak/bus). Što se softvera tiče, sve što mi treba je dostupno. Neke stvari koštaju, ali nije problem. Ako ti je sve potrebno dostupno na iPadu, nemaš puno razmišljanja.
Dok ne napišeš što ti konkretno treba, možemo samo nagađati.

Od Thinkpada, imaš T490, T490s, L13, T14, T14s, P14, brdo Yoga modela

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ajd ti prvo reci što ćeš vrtiti na tom laptopu, čemu će to računalo služiti, hoćeš ga puno nositi uokolo? Ako da, onda bolje thinkpad carbon, lakši je znatno.
Pogledaj Thinkpad temu unazad par stranica. Baš je netko spomenuo sve mane X1 Carbona. Bio sam i ja jako zagrijan za njega, baš zbog dimenzija, težine i hardvera koji ima, ali me ohladilo kad sam pročitao sve probleme s kojima se susreću vlasnici. Onda mi je bilo jasno zašto mi je prva stranica ebaya puna "parts only" oglasa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.05.2022. u 03:04.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 12:11   #1476
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Fora je u tome da ni jedan nema sve savršeno, tak da moram neke kompromise napraviti.

Ono što sam uspio pohvatat u vezi MBP 14" je; ima odlične zvučnike, ne znam jel ima koji laptop tak dobre zvučnike (ne mislim eksterne zvučnike spajat na laptop, tak da gledam da lap ima kolko tolko dobre zvučnike). Kolko čitam za MBP, ima odličnu autonomiju baterije, jako tihi vent, ne grije se pa čak ni kod zahtjevnije radnje, a sam OS (macOS) je izgleda miljama optimiziraniji od windowsa 10-11, očito je sve bolje na macOSu neg winsima..

Ekran je isto odličan, neki bi rekli, najbolji u klasi, s obzirom da je mini led, praktički se približio oledu po pitanju prikaza kvalitete, naravno tu je i 120Hz. A izgleda da dok se zaklopi (sleep mode) ne troši praktički niš, neki vele u par sati iscuri 1-2% baterije, pitanje je, kolko su tu windows lošiji, žena ima Vostro 15 3000, bateriju proguta značajno dok lap staviš u sleep mode na duže vrijeme, cca, 8-9h ili.. Sfušanim winsima dolazi kao alternativa neki linux, doduše, nudi mi se win (desk komp) 11 za updejt, al sve me strah kak bu to radilo..

Pošto komp nemrem stavit u krilo, onda gledam 14" laptope, svakodnevno korištenje (multimedija, surfanje, muzika, office) a i uzmem ga pod ruku pa mogu ći kam hoću s njim.

Što se tiče laptopa, gledao sam Dell XPS 13.3", Lenovo Yoga Slim 7i Pro, Asus ultrabook oled, Thinkpad x1 nano, to je ono na brzinu što mi je zapalo u oko, a bome ima brdo laptopa..

S alder lakeom baš ne nalazim puno laptopa, zasad sam vidio od asusa, Asus ZenBook 14 UX3402ZA (alder lake i5 1240p) Izgleda da bu počeli na ljeto dolazit..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 13:13   #1477
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Laptopi iznad 7000 kn

Vidiš, meni je na MBA negdje trošilo bateriju na ranijim verzijama trenutnog OS-a (i7 je bio u pitanju), pa nije uspjela ni 4 sata surfanja izdržati. Ništa nije pomagalo. Nešto se klalo i s Logitechovim softverom i driverima od miša pa mi je tipkovnica divljala. Poslan na servis, baterija je prošla sve testove, ali je promijenjena tipkovnica u sklopu globalnog recall programa, i dalje se događalo isto dok bi miš bio spojen preko BT (MX Master 2S).
Ako se odlučiš, provjeri jel bilo kakvih recall programa za model koji gledaš, bilo ih je jako puno dosad za starije modele.

OS ko OS, ništa nije manje bugovit od Windowsa. Meni fale neke stvari na koje sam se naviknuo, tipa snap gdje si prozore u sekundi mogu postaviti u četvrtine ekrana. Ako koristiš miš, ubit će te Appleov acceleration koji je nebulozan. Fontovi web stranica su drugačiji pa ako si navikao na izgled određenih stranica, morat ćeš se pomiriti s tim. Sve je to riješivo 3rd party softverom i dodavanjem određenih pluginova. Imam osjećaj da trebam više
vremena potrošiti da si za svoje potrebe prilagodim OSX nego Windowse.

Fale mi neke stvari kao Windows Media Player Classic. VLC mi jednostavno ne odgovara. Ima još takvih sitnica kojih se ne mogu trenutno sjetiti.

Ako možeš, probaj na par dana posuditi ili probati nečiji Mac, prođi kroz sve za što inače koristiš komp i vidi jel ti to ok ili ne. Bit će skupa škola ako uletiš

Što se zvuka tiče, dobar je, aIi na iPad Pro je još bolji. 4 zvučnika, po jedan na svakom ćošku, nisam puno očekivao, tako da me jako iznenadio. Velim, isprobaj sve.

Ako te već pali minimalizam i metalno kućište, baci pogled i na Huawei Matebook i Matebook Pro. Cura ima 13” Matebook već skoro dvije godine, vrhunski složen laptop.

Ovo mi se čini kao dosta dobar deal ako ti boja ne smeta

https://www.sancta-domenica.hr/out-l...m_medium=click
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.05.2022. u 13:23.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 13:17   #1478
lovranac
Premium
Moj komp
 
lovranac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: lovran
Postovi: 70
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ekran je isto odličan, neki bi rekli, najbolji u klasi, s obzirom da je mini led, praktički se približio oledu po pitanju prikaza kvalitete, naravno tu je i 120Hz. A izgleda da dok se zaklopi (sleep mode) ne troši praktički niš, neki vele u par sati iscuri 1-2% baterije, pitanje je, kolko su tu windows lošiji, žena ima Vostro 15 3000, bateriju proguta značajno dok lap staviš u sleep mode na duže vrijeme, cca, 8-9h ili.. Sfušanim winsima dolazi kao alternativa neki linux, doduše, nudi mi se win (desk komp) 11 za updejt, al sve me strah kak bu to radilo..
Možda da umjesto sleep mode ubaci u hibernate. Trenutno to koristim sa 5800u i ne troši ništa baterije - thinkbook 13s - 5800u. Treba mu 3-4 sekunde da se pokrene, dok se ugasi u 2 sekunde, ali barem je baterija na istom postotku.
lovranac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 13:59   #1479
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Vidiš, meni je na MBA negdje trošilo bateriju na ranijim verzijama trenutnog OS-a (i7 je bio u pitanju), pa nije uspjela ni 4 sata surfanja izdržati. Ništa nije pomagalo. Nešto se klalo i s Logitechovim softverom i driverima od miša pa mi je tipkovnica divljala. Poslan na servis, baterija je prošla sve testove, ali je promijenjena tipkovnica u sklopu globalnog recall programa, i dalje se događalo isto dok bi miš bio spojen preko BT (MX Master 2S).
Ako se odlučiš, provjeri jel bilo kakvih recall programa za model koji gledaš, bilo ih je jako puno dosad za starije modele.

OS ko OS, ništa nije manje bugovit od Windowsa. Meni fale neke stvari na koje sam se naviknuo, tipa snap gdje si prozore u sekundi mogu postaviti u četvrtine ekrana. Ako koristiš miš, ubit će te Appleov acceleration koji je nebulozan. Fontovi web stranica su drugačiji pa ako si navikao na izgled određenih stranica, morat ćeš se pomiriti s tim. Sve je to riješivo 3rd party softverom i dodavanjem određenih pluginova. Imam osjećaj da trebam više
vremena potrošiti da si za svoje potrebe prilagodim OSX nego Windowse.

Fale mi neke stvari kao Windows Media Player Classic. VLC mi jednostavno ne odgovara. Ima još takvih sitnica kojih se ne mogu trenutno sjetiti.

Ako možeš, probaj na par dana posuditi ili probati nečiji Mac, prođi kroz sve za što inače koristiš komp i vidi jel ti to ok ili ne. Bit će skupa škola ako uletiš

Što se zvuka tiče, dobar je, aIi na iPad Pro je još bolji. 4 zvučnika, po jedan na svakom ćošku, nisam puno očekivao, tako da me jako iznenadio. Velim, isprobaj sve.

Ako te već pali minimalizam i metalno kućište, baci pogled i na Huawei Matebook i Matebook Pro. Cura ima 13” Matebook već skoro dvije godine, vrhunski složen laptop.

Ovo mi se čini kao dosta dobar deal ako ti boja ne smeta

https://www.sancta-domenica.hr/out-l...m_medium=click
Baš bum pogledal okolo jel bilo kakvih problema s tim modelom..

Slažem se, OS ko OS, al dost njih favorizira macO a ima ih koji se više ne namjeravaju vratit na winse, bar po slušanju pojedinaca koji su iznjeli svoja iskustva..
Kad si spomenuo miš, čak bih ga se riješio, navodno je onaj trackpad odličan na mac-u bar ga dost ljudi hvale. Inače koristim logitech g700s.

Eh da bar znam nekog da isprobam mac, moji dojmovi su samo iz dućana, to kratko vrijeme švrljanja po njemu..

E ovaj Huawei lap sam zaboravil, baš bum pogledal.

Tnx


Citiraj:
Autor lovranac Pregled postova
Možda da umjesto sleep mode ubaci u hibernate. Trenutno to koristim sa 5800u i ne troši ništa baterije - thinkbook 13s - 5800u. Treba mu 3-4 sekunde da se pokrene, dok se ugasi u 2 sekunde, ali barem je baterija na istom postotku.
Hmm, vidiš, vidiš, moram baš pogledat kak je podešen.. Tnx






Jel zna tko od vas, kad bi trebao bit dostupan na našem tržištu huawei matebook x pro 2022?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 20.05.2022. u 14:16.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 14:51   #1480
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Laptopi iznad 7000 kn

Nemaš baš nikog s Macom oko sebe?

Svjestan si da OSX ne može pisati na NTFS formatirane diskove? U prijevodu, spojit ćeš eksterni disk i s njega moć povući podatke, ali na disk nećeš ništa moći staviti dok ga ne formatiraš u Appleov HFS ili kako se trenutno zove.

Kad to napraviš i onda disk spojiš na PC, tamo će biti nevidljiv.

Ima softverskih rješenja (drivera) koji omogućuju pisanje po NTFS-u za OSX i čitanje HFS-a za PC ali nisu free i transferi su (barem kad sam ih zadnje koristio) sporiji nego bi trebali biti.

Trackpad je odličan, ali ne može zamijeniti miša za preciznije i dugotrajnije stvari gdje ti se ruka ukoči koristeći trackpad. Nije imao konkurencije prije deset godina, ali sad svi imaju takve trackpade s istom funkcionalnosti, tako da ne dobivaš puno na tom području.

Vozio sam hackintosh nekoliko godina prije nego sam se odlučio kupiti Mac, pa ako imaš barem djelomično kompatibilan hardver, probaj prvo staviti OSX na prazan disk i igrati se malo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 15:02   #1481
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Pa jebemusve zvonac, znaš da je sve bolje na MacOS-u nego na Windowsima a nisi nikad koristio MacOS
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 16:47   #1482
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Pa jebemusve zvonac, znaš da je sve bolje na MacOS-u nego na Windowsima a nisi nikad koristio MacOS
Cuj, govorim ono sto ljudi pricaju, osobno ne znam kak je na macu, zato se raspitujem..

Nego, naletio na jedan web shop
https://www.opus.hr/hr/racunala-101/...-gb-14-102433/

Cijene su povoljne, novi laptopi, tip veli viskovi koji se vracaju u tvornicu na provjeru..

Veli samo da laptop ne dolazi u original kutiji.

Jel ima tko iskustva s njima?
Garancija je 12mj. a moze se i kod njih kupit dodatnih 3-5god.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 16:57   #1483
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Provjeri jel factory refurbished ili Jozo u servisu refurbished i tko daje garanciju, Lenovo ili Jozo

Tvornički refurbished proizvodi su jednaki novima. Uzeo sam tako i Lenovo i Apple i zadnje Xbox Series X. Razlike nema, doplati si za barem 3 godine garancije i miran si.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 17:02   #1484
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Provjeri jel factory refurbished ili Jozo u servisu refurbished i tko daje garanciju, Lenovo ili Jozo

Tvornički refurbished proizvodi su jednaki novima. Uzeo sam tako i Lenovo i Apple i zadnje Xbox Series X. Razlike nema, doplati si za barem 3 godine garancije i miran si.
Garanciju daje lenovo. Nemaju lager, posto dolaze izvana, s centralnog skladista.. Imaju odmah dostupne jeftinije laptope cca 2-3tkn.
https://photos.app.goo.gl/8Gewhq18j8jBN8557

Evo fotki pa procjenite sami..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 17:09   #1485
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Refurbished, ok, ali zašto je otpakiran?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 17:22   #1486
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Refurbished, ok, ali zašto je otpakiran?
A veli da na laptopima sa eng. tipkovnicom, i ostalima, dodatno laserski ugraviraju nasa dijakriticka slova, i to radi nasa firma, zato je kutija otpakirana...

Ali, imaju u ponudi i laptope istovjetni u ostalim nasim ducanima, naravno i cijena je veca 20-30%.


šifra laptopa: xxxxxxx-G – oznaka GOLD – laptop je novi i prepakiran u ekološku kutiju
(New product)
https://laptopi.hr/outlet-roba/
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 19:44   #1487
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Laptopi iznad 7000 kn

Bilo je u Thinkpad temi svojevremeno spomena o par firmi koje u Njemačkoj ili Austriji prodaju refurbished laptope. Ovaj i slični vjerojatno uzimaju od njih i još im dignu cijenu. Osim što ćeš preskočiti posrednika, sigurno imaju i veći izbor. Čestov takve firme imaju i eBay shop.

Tipa ovo, samo traži po EU

https://www.ebay.co.uk/itm/384898281...mis&media=COPY
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 21:14   #1488
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Elin laptopi su dosta dugo u tom poslu, a ponuda im se vrlo cesto updejta pa mozda vrijedi pratiti. Jedno vrijeme sam pratio ali i odustao od laptopa. Ne mogu komentirati cijene, nisam skolovala.

https://linuxlaptop.elin.hr/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 21:16   #1489
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Pozdrav trebao bi za frenda preporuku laptopa ,13 -14 incha.
Bitna mu je baterija i ekran. Da se dobro vidi kad je na suncu jer je većinom na terenu.
16 gb rama isto treba jer nešto CADa bi na tome također radio
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 18:24   #1490
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Može kakva preporuka za ultrabook / prijenosnik:
cca 14"
obavezno 400 ili više nita
touchscreen
AMD 6xxx
Po mogućnosti sklopiv kao Lenovo Yoga!

Yoge uglavnom forsiraju Intel, jedino midrange i lowend je AMD.
T14 GEN3 s touchscreen privacy guard ekranom od 500 nita upada u ovo, ali gledam da li ima koji sličniji Yogi. Uglavnom sam pratio Lenovo tako da neznam što se nudi kod ostalih proizvođača.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 03:12   #1491
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ekipa, moze preporuka, vidim da se pise puno o Macovima.

Vidim izasli su M2 ( tj Pro, Air samo sto nije ). Budget je cca 13k kn.

Da li ici na Pro Sa touchbarom M2 8/256, ili cekati M2 Air pa mozda 16/512 verzija u tom rangu? Da li opce postoji Air sa 16gb?

Iskljucivo brdo uredskog posla, tablica, dokumenata, surfanja i tabova.
__________________
http://eu.prepsafe.com

Zadnje izmijenjeno od: robert7. 25.06.2022. u 03:50.
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 10:12   #1492
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ekipa, moze preporuka, vidim da se pise puno o Macovima.

Vidim izasli su M2 ( tj Pro, Air samo sto nije ). Budget je cca 13k kn.

Da li ici na Pro Sa touchbarom M2 8/256, ili cekati M2 Air pa mozda 16/512 verzija u tom rangu? Da li opce postoji Air sa 16gb?

Iskljucivo brdo uredskog posla, tablica, dokumenata, surfanja i tabova.
Čekat bolje MBA M2, fakat ne znam koja je svrha ovog MBP M2 osim znatno veće cijene spram MBP M1..

Mislim da prvo na redu dolaze osnovni modeli, pa poslije tek sa 16gb.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 20:07   #1493
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
3050 ili 3060 za Blender

laptop 3050 ili 3060 za Blender - 2d i 3d skiciranje. Nista napredno.

I htio bi otvorit Unreal Engine, ali nebi bas nesto radio u njemu.



Laptop bi mi primarno bio da odem van, ukopcam pen tablet i skiciram, level design, blender 2d/3d sketching.



Nisam siguran da li trebam 3060 ili je 3050 dovoljno.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 19:17   #1494
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Moze pomoc oko laptopa za 2k eura?


Sluzit ce kao desktop replacement, u nekakvom business okruzenju, milijuni tabova, Excel itd...
Dakle dobar, velik monitor, jak procesor i dosta memorije, bonus je i solidan webcam.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 01:03   #1495
bluemoon
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Novi laptop....SketchUp......

Potrebna mi je pomoć oko kupovine laptopa. Služio bi mi za AutoCad i SketchUp. Išao bi na ekran 15,6", u našim dućanima, može rate, može gotovina. Možda da ima W10, novaca do 10000 max. Sve prijedloge i sugestije uvažavam! Bitno mi je da barem 2-3 god ne moram kupovati novi lap.
Unaprijed hvala!

Zadnje izmijenjeno od: bluemoon. 04.08.2022. u 01:11.
bluemoon je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 09:05   #1496
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Gledaj da ima grafičku, a ako ga ne razbiješ trajati će ti i duže od 2-3 godine
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 14:55   #1497
bluemoon
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Laptop Asus Zenbook Pro 15 OLED UM535QE-OLED-KY521W, 15/R5/16/512/W

Da li je ovo ok izbor,ili postoji nesto mozda manje kuna a kvalitetno
bluemoon je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 10:29   #1498
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 433
Ima tko kakvu preporuku za ultrabook do 14" do 10000kn? Dosadilo mi nosit 15.6 i 2.3kg po svijetu. Dosad sam bio na intelu (i5 6300hq) i ima li smisla probat Ryzena? Vidim nesto da su stedljiviji.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 19:26   #1499
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Ekipa mala pomoc ako moze

Kupujem laptop do 10 000kn uz sljedece uvjete:

- solidna baterija

- Minimum SSD od 512GB

- Minimum 16GB RAM

- ekran maximum do 14" (od 13" do 14" dolazi u obzir)

- od portova obavezno 3,5mm za slusalice i barem 1 utor za obican USB (3.0, 3.1, 3.2 nebitno)



Nije namjenjen za nikakvo gejmanje, dakle netrebaju nikakve bijesne graficke, dapace obicna integrirana je i vise nego ok.



Ja sam izdvojio ova 3 modela pa se dvoumim koji od njih je najbolji izbor ili naravno ako imate prijedlog za neki cetvrti slobodno kazite

Laptop LENOVO Yoga 7

Laptop ASUS ExpertBook B5 Flip


Laptop ACER Swift 3
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 19:35   #1500
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Nemesis777 Pregled postova
Ekipa mala pomoc ako moze

Kupujem laptop do 10 000kn uz sljedece uvjete:

- solidna baterija

- Minimum SSD od 512GB

- Minimum 16GB RAM

- ekran maximum do 14" (od 13" do 14" dolazi u obzir)

- od portova obavezno 3,5mm za slusalice i barem 1 utor za obican USB (3.0, 3.1, 3.2 nebitno)



Nije namjenjen za nikakvo gejmanje, dakle netrebaju nikakve bijesne graficke, dapace obicna integrirana je i vise nego ok.



Ja sam izdvojio ova 3 modela pa se dvoumim koji od njih je najbolji izbor ili naravno ako imate prijedlog za neki cetvrti slobodno kazite

Laptop LENOVO Yoga 7

Laptop ASUS ExpertBook B5 Flip


Laptop ACER Swift 3
jel ti ovaj ispunjava kriterije, danas je na 4900 kuna s kodom "lenovo"

Lenovo IdeaPad Flex 5
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na