Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2006., 20:42   #1
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
DSL problem

Zadnjih 3-4 dana za vrijeme surfanja jednostavno odjednom ne mogu otvoriti nijednu stranicu,dogadja se u svim browserima (firefox,opera,avant),nakon 5,10 minuta ili nakon sat svejedno.
Nakon prekida veze i ponovnog spajanja opet sve u redu do odredjenog momenta....provjerio firewall.......i rodica mi kaže da i ona odjednom ima isti problem (ona je u susjednom kvartu)..............sumnjam na t-com.......zanima me ima li neko u Splitu ili šire iste probleme?
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2006., 20:47   #2
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
I meni je tako ponekad
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2006., 22:58   #3
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
definitivno je problem do HTa... ja sam imao takvih problema redovito... onda sam ih tlacio svaki dan dok nisu dosli i promjenili mi modem... nakon toga nikakvih problema....
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2006., 23:26   #4
Jas0n-X
Premium
 
Jas0n-X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Varazdin
Postovi: 30
Svi imaju takve probleme bar jednom u 3 mjeseca ....
A da nema problema nebi imali o cemu sad pisat ... pa hvala t-lopovu na kvaru
__________________
\m/ (Oo) .!. Ownage
Jas0n-X je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2006., 23:44   #5
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
meni je prvi ovakav problem sa dsl-om u godinu i po dana...da je do modema neznan baš....rodica ima bežični..a isti problem i nekako u isto vrijeme u istom gradu...pa ne mogu drugo zaključit nego da je do t-coma.......
....nedavno je neko ovdje na forumu spomenuo nešto da oni mogu na centrali ..nešto sa paricama .ne sjećam se šta....
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 10:35   #6
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
to je normalno, nemoj se niš brinut.
meni se dogodilo (a kome nije ) i svakom će se događat.
npr. otvarao sam google cca 1min
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 12:43   #7
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Lako za to. Te su mi stvari uobičajene. A da ne spominjem padanje brzine veze, bez obzira na dostupnost onog što se download-a. Bože ih sačuvaj.

A najgore od svega je što je veza počela strašno pucat. I do 10-ak puta dnevno, dok je prije bila 24 sata, što je i normalno.

Da napomenem odmah. Nije ni do modema ni do Windowsa. Nego to providera.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 14:04   #8
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Re: DSL problem

Citiraj:
Originally posted by alimilano
Zadnjih 3-4 dana za vrijeme surfanja jednostavno odjednom ne mogu otvoriti nijednu stranicu,dogadja se u svim browserima (firefox,opera,avant),nakon 5,10 minuta ili nakon sat svejedno.
Nakon prekida veze i ponovnog spajanja opet sve u redu do odredjenog momenta....provjerio firewall.......i rodica mi kaže da i ona odjednom ima isti problem (ona je u susjednom kvartu)..............sumnjam na t-com.......zanima me ima li neko u Splitu ili šire iste probleme?
Meni se to dogodilo jucer po prvi put skoro san razbia lan modem od zid , taman me na ogamu lik napada ostalo do napada 30 sec a internet bloka kao sta si reka i na brzinu se disconecta i uspia ponovo spoit i stiga san maknit flotu i resurse da nisan uspia razvalia bi cili komp
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 14:40   #9
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
nista to nije dogada se stalno ,sam ja kad mi se tak nest dogodi odma telefonchek u ruke i zovii 0800 9000 ,pa kad im seresh i njima do...izdi
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 15:32   #10
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
danas dosad samo jednom...ako ovo ne prestane i ja ću telefon u ruke.....a ako i tad ne prestane prelazim na iskon...
alimilano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2006., 18:46   #11
Baki_1
nothin' to say..
Moj komp
 
Baki_1's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Djakovo/Osijek
Postovi: 119
Koji su to smra*dovi... ja njima platim 100+ kn za adsl i onda mi puca veza.. i do par puta u danu...Za te pare bi mogo neku drugu mrezu uzet ak se nesta ne promjeni
__________________
Baki_1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 18:59   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,025
A koju to drugu mrežu ako se smije znat :confused:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 21:41   #13
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Originally posted by alimilano
danas dosad samo jednom...ako ovo ne prestane i ja ću telefon u ruke.....a ako i tad ne prestane prelazim na iskon...
I onda ces se opet spajat preko T-Com-a i njima placat pretplatu i opet ce ti oni sve odrzavat..samo ces promat placat iskonu..a veci dio kolaca i dalje ce ici T-Com-u... nemozes ih trenutno nikako zaobici...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 22:27   #14
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Originally posted by JC Denton
I onda ces se opet spajat preko T-Com-a i njima placat pretplatu i opet ce ti oni sve odrzavat..samo ces promat placat iskonu..a veci dio kolaca i dalje ce ici T-Com-u... nemozes ih trenutno nikako zaobici...
znam to ali svaku kunu šta manje dobiju od nas bit će manje bahati.......iz istog razloga prešao sa 098 na 091....
.da i večeras dobijem informaciju iz Kaštel Štafilića...isti slučaj..isti simptomi....
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 22:48   #15
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,311
Tolko slušam o tom t-šitu.....
Čak si razmišljam da si uopće ne uvedem ADSL...barem dok ne dođe još neki drugi provider...
Bilo bi dobro kada bi O2 ili Vodafon izgradio svoju infrastrukturu i davali usluge ADSL....A pošto sada imamo samo t-com moramo trpjeti njihova monopolistička sranja.....Ali vidjet će oni kada još neko drugi ponudi adsl a da nejde prek njihove infrastrukture...
Svi će odmah tamo otići, ili će morati nešto učiniti t-shit...
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 22:55   #16
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
nije kriv adsl krivi su oni tamo bolesnici,ja ih stalno zovem kad nest stekkaa il nest tak...treba ih (bar je besplatan broj),kad ti nest rikne chekas mjesec dana da poprave,kad potpišeš ugovor chekas bar dva da te prikljuche .....konjevi jedni..pozzz
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:06   #17
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Originally posted by alimilano
znam to ali svaku kunu šta manje dobiju od nas bit će manje bahati.......iz istog razloga prešao sa 098 na 091....
.da i večeras dobijem informaciju iz Kaštel Štafilića...isti slučaj..isti simptomi....
sad predji na 095, jeftiniji je od VIPA koji je najskuplja opcija (doduse u ovoj mojoj "pokrajini" VIP ima bolji signal od T-Mobilea)

Sta se tice trokiranja ADSL-a... vjeruj mi, znam kako je to. Meni trokira vec 2-3 tjedna, stalno ih zovem... i onda radi dan-dva kako treba..pa opet sve isponova... isvaki put tehnicar lijepo ustanovi da problem nije kod mene, da mora bit u centrali... moram im je** sve po spisku i izderat se na njih da mi promjene port na centrali. Mozda poslije budem bolje srece... Zasad je moja ocjena za njihovu uslugu 2, ako sljedeci put ne uspiju popravit, i 1 ce im bit previse

P.S. Evo, opet je pukla veza... je** ih ja!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:10   #18
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
I da...cini mi se da od nove godine taj ADSl sve vise steka... cini mi se da ih sad kad su dobili 100 000 korisnika nije briga kakva ce biti usluga.... kapitalisticke svinje...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:19   #19
Baki_1
nothin' to say..
Moj komp
 
Baki_1's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Djakovo/Osijek
Postovi: 119
Sad ih boli k**** kad imaju 100k+ korisnika koji im godinu dana moraju placat najmanje 100 kn mjesecno za shrot od mreze
__________________
Baki_1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:40   #20
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,025
Drugi provajder osim t-čkoma? Ne još jaaako dugo. Da ih boli kurac sada kad imaju 100k+ korisnika? Možda. Uzmite u obzir da je sada ista mreža duplo opterećenija, i da će trebati još dosta vremena da se cijela stvar "uhoda", i da obuče ljude za održavanje mreže kako treba.
Isto tako smatram da je barem 50% problema kod korisnika, čisto zato jer (prosječni) korisnik slijepo slijedi t-com-ove upute za kreiranje veze. Čak i onaj njihov cd za standardne dsl modeme radi probleme. Iz problema koje sam imao prilike rješavati iz prve ruke jasno mi je samo to da je neki puta jako teško ustanoviti gdje leži problem u vezi, sa korisničke, ili sa t-com-ove strane.
Cijela stvar je kod nas svježa i trebalo bi joj dat vremena da se uhoda. Prava poplava žalbi tek slijedi jer tehničari više neće dolazit doma pokrenut dsl, nego na prodajnom mjestu modem i upute na ruke, i snađi se sine=više posla za mene :clap:
Isprike na podužem postu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 09:06   #21
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne mogu reći da me ne nevira ponekad usporavanje veze na razinu da se ništa ne događa, te da ponekad download nije kakav bi trebao biti..

Ali mene divi kako ljudi brzo zaborave modeme, i spajanje preko dialup-a, te izluđujuće konekcije i zauzeća linije, te nenormalna sporost surfanja, nemogućnost bilo kakvog downloada i online igranja...

i sad se odmah sere po ADSL-u kako je sranje, kako je spor, kako puca veza.. pa što onda ako pukne veza..
a brži je 10 puta od konekcije preko dialup-a...

Ja sam se preporodio otkad sam na ADSL, te se skinuo sa jadnog CARNeta...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 10:19   #22
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ima istine Gabre, u tome šta ti pričaš, ali koliko znam, na Carnetu nisi plaćao pretplatu, pa se nisi imao na šta bunit. Ovdje, pak, plaćaš. Ali ne da ti veza puca konstantno, nego da radi kako spada.
To što tebe takve stvari ne nerviraju, sve ok. Međutim, ljudima smeta kad ne dobiju to šta plate.
Aj, valjda će bit bolje.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 14:11   #23
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Originally posted by Gabre
ne mogu reći da me ne nevira ponekad usporavanje veze na razinu da se ništa ne događa, te da ponekad download nije kakav bi trebao biti..

Ali mene divi kako ljudi brzo zaborave modeme, i spajanje preko dialup-a, te izluđujuće konekcije i zauzeća linije, te nenormalna sporost surfanja, nemogućnost bilo kakvog downloada i online igranja...

i sad se odmah sere po ADSL-u kako je sranje, kako je spor, kako puca veza.. pa što onda ako pukne veza..
a brži je 10 puta od konekcije preko dialup-a...

Ja sam se preporodio otkad sam na ADSL, te se skinuo sa jadnog CARNeta...
Gle, ja sam imao 56k modem prije, veza mi NIKAD nije pucala u zadnje 3-4 godine, spajao se u 99% slucajve iz prve (ocito ulazi u Ri nisu zakrceni kao oni u ZG...), a kad nije iz prve, onda je iz druge. Spajao sam se preko CARNet-a.

Sad ima ADSL... i veza mi jednostavno crkne..ne da uspori, nego jednostavno uopce ne prenosi podatke... i onda pukne kroz minutu-dvije. I onda se nece spojit uopce par minuta. I onda kad se konacno spoji, najcesce je odmah veza "mrtva" i opet pukne... U prosjeku svako 30. spajanje radi kako treba tj. ne crkava u roku od 2-30 minuta.

I sad ti meni reci... da li mi ta povecana brzina skidanja ista znaci kada surfam npr. po ovom forumu?

Oprosti, ali nije OK da je veza ovako losa...ma koliko brza ona bila. A ono sto je najbolje - do kraja 1. mjeseca je veza radila normalno, niti jednom nije pukla..par puta se nisam mogao spojit preko sat vremena...ali to im ne zamjeram... lijepo u ugovoru pise da je dostupnost mreze 95% (ili tako nekako)... ali pise 95%, ne 50%

Eto... ja ocekujem da T-Com to sredi i da mi veza ne puca. I vjerujem da su nesto zeznuli na centrali. Tako su mi i telefon zajebali kad su mi tek instalirali ADSL.

Eto, toliko. Zelim ono sto placam.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 15:46   #24
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Eh da, hitler-com i njihov 'brzi' pristup internetu. Gabre, u pravu si što se tiče 56k modema i brzine surfanja. Ali ovo što t-com nudi - to nije internet. To je BEEP BEEP. Te ne možeš se spojit svako malo, te puca veza, pa ovo pa ono, i onda se još usude za tolike pare naplaćivat promet!! Pogledaj malo kako adsl funkcionira izvan hrvatkse. Evo npr. slovenija - 300kn mjesečno 10mbit/2mbit flatrate adsl. Pa malo usporedi s ovim 'internetom' što mi imamo.
Zato sam ja njih lijepo odj. i prešo na DCM, cable internet. Samo 1 riječ - preporod. Upališ komp, na interntu si. Nema spajanja, nema pucanja veze, nema pada brzine, nema 24h reconnecta...a hitler-com si taj svoj adsl može zagurat u BEEP BEEP. I onda, umjesto da povećaju pakete, oni povećaju brzinu! Pa gdje je tu logika molim te?! Tak ti je svejedno jel surfaš na 384k ili 512k kad imaš paket 2 GB koji potrošiš u jednom danu. Svašta...
P.S. I to 512k nikad bilo, ako ima netko da skida na stvarnih 64 KB/s koliko bi ta veza trebala ići nek se javi.

Ocjena cijena/usluga: -3
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 22:09   #25
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Štovana gospodo!!!
Da Vas samo podsjetiom!!!
Nije problem u T-com-u, ni u linijama, ni u hardware-u, ni u software-u, ni u korisnicima!!!!!!
Pa gdje je problem?

Problem nam je Gospodo draga u DRŽAVI koja sva ta sranja dozvoljava, jer za nju; državu ne čine njeni građani, nego veliki igrači kojima treba omogućiti monopol.

I ako se netko sjeća kad su neki tamo jadnici devedeset i neke od muke palili parice po stubištima zgrada, onda su ih na dnevniku pljuvali da je to nehumano jer možda nekom baš treba telefon da pozove hitnu, a veza mu je uništena...... A to što nas je taj dojče telekom gulio od prvog dana nije uopće bilo bitno.

Ma gdje li nam je samo onaj truli socijalizam u kojem si barem mogao biti čovjek? Možda bez lipe u novčaniku, ali barem nisi bio izrabljivan (ili kako se to sad lijepo kaže: plaćao pretplate, naknade, članarine, bonuse....).

I što dalje to gore!
Amen.
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 07:58   #26
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Znaš Igore šta je u tvome postu najgore? To šta je sve istina. Sad bi psovao, al' kako se ne bi moga' zaustavit, neću ni počinjat.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 16:22   #27
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Originally posted by Crais

P.S. I to 512k nikad bilo, ako ima netko da skida na stvarnih 64 KB/s koliko bi ta veza trebala ići nek se javi.

Istina....puno puta sam testirao brzinu veze na nekoliko raznih web stranica..........rekord mi je zasad 429Kbps
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 17:05   #28
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Originally posted by Crais

P.S. I to 512k nikad bilo, ako ima netko da skida na stvarnih 64 KB/s koliko bi ta veza trebala ići nek se javi.
ne bi trebala ići 64kB/s...nije to ISDN tehnologija (64kbita/8=8kB/s)...
uzmeš 2mbps ISDN (ISDN PRA) i dobit ćeš "stvarnih" 2mbps; uzmi 2mbps ADSL i nećeš dobiti 2mbps...
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 17:17   #29
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja to plaćanje mjesečnih 140kn ne doživljavam kao krađu. zašto?

pa kad sam se spajao na CARNet, opet sam plaćao mjesečno 16-170kn, s tim da sam konstantno gledao na sat koliko sam vremena na netu, te koliko ću platit ovaj mjesec.. te sam konstantno bio živčan kako mi se sporo stranice očitavaju!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 18:46   #30
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Originally posted by Crais

P.S. I to 512k nikad bilo, ako ima netko da skida na stvarnih 64 KB/s koliko bi ta veza trebala ići nek se javi.

Ocjena cijena/usluga: -3
Dok sam imao SATAdsl 768K (teoretski je to 768/8=96Kb/s), a ja sam skidao uvijek i stalno max 93-94.

Sad imam ADSL 1024 (1024/8=128Kb/s) i mqax skidanje mi je 108-109Kb/s.

Znači da se negdje neki kurac gubi. Preko satelita mi je bila razlika 1%, a sad 20%
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na