Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2022., 14:33   #271
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Koliko često vama na optici se mjenja IP adresa? Meni je od početka korištenja usluge ista IP adresa. Dal su oni počeli kačit static IP-eve iz nekog razloga na residential konekcije? Ili nešto drugo stoji iza toga a ja to ne znam..
Gašenjem/resteriranjem rutera ne dobiješ novu IP adresu?
Razmišljam i ja uzeti optiku kod njih ali mi je bitno da dobijem novi IP kad mi to zatreba..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 14:36   #272
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,278
Koristis proxije ili investiras u vpn s proxy supportom ili ovisno vec o cemu se radi i dal je problem ulozit paru ili ne.

To je uvijek tako, imas dinamcki ip (dsl i ostala ekipa): nije dobro kuku lele, kad bi bar bila staticna koliko bi zivot bio laksi joooj.
Dobis staticku (optika?!): joooj majko sad me svi vide joooj dinamicka je bila super, joooj
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 15:41   #273
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Uvijek ista priča sa iskustvima po netu. Javljaju se samo oni koji imaju problema. To je tako u svemu. Ja sam na A1 (B-net, VIP) 15 godina i nikad problema (pogotovo net) i sigurno se ne javljam na njihovoj stranici i hvalim ih. Za usporedbu cijena pogledaj ovdje:
https://telemach.hr/eon-trio-paketi



Koliko vidim, javljaju se oni koji su na mobilnim mrežama.
Sa optikom ispada da su ljudi zadovoljni.
Ili sam u krivu?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 16:32   #274
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Meni razlika oko 1500kn u 2 godine, za brzinu me nije briga, tak mi svejedno ali nekome i to možda znači - prešao sa 200/70 na 1000/500 za manju cijenu. Ako nemaš neki noviji smart TV, i ovaj EON box je ok, ima android u sebi.
Meni je ušteda oko 2.400 kn na dvije godine, zato i planiram prijeć na njih s A1. Uz to, za manju cijenu dobim brdo više kanala, 20 GB na mobitelima i 5G u tarifama. Kod A1 bi dobio samo osnovni paket, 10 GB u tarifama i bez 5G.

Sad na A1 imam internet (1000/500) i telefon za 219 kn, dok kod Telemacha za 5 kn više dobijem i televiziju na svim uređajima, te TIDAL.
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Koliko vidim, javljaju se oni koji su na mobilnim mrežama.
Sa optikom ispada da su ljudi zadovoljni.
Ili sam u krivu?
Bilo je nezadovoljstva s mobilnom mrežom dok su radili kompletan prijelaz sa sustava koji je koristio Tele2, na vlastiti sustav United Grupe. Problemi bi se događali na bonovima, ne i na pretplati. Bio sam korisnik bonova tada, a sada sam na pretplati, ali izgleda da su mene svi problemi zaobišli jer je meni i mojima sve radilo bez ikakvih problema.

Također, za optiku se još nitko po forumima nije žalio.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 02.02.2022. u 16:38.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 16:48   #275
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Meni je ušteda oko 2.400 kn na dvije godine, zato i planiram prijeć na njih s A1. Uz to, za manju cijenu dobim brdo više kanala, 20 GB na mobitelima i 5G u tarifama. Kod A1 bi dobio samo osnovni paket, 10 GB u tarifama i bez 5G.

Sad na A1 imam internet (1000/500) i telefon za 219 kn, dok kod Telemacha za 5 kn više dobijem i televiziju na svim uređajima, te TIDAL.
Znači plaćaš 5kn više a jeftinije ti je
Ja računam prvih 6 mjeseci za kunu (ušteda 1434kn), a ostalih 18 mjeseci štedim 10kn mjesečno jer sam u A1 trio paket 200/70 brzinu plaćao 250kn a sad je to isto 240 nakon 6 mjeseci. Morat ću platit nekih 200injak kuna penala pa sve skupa dođe na uštedu oko 1500kn.
Ne isplati mi se prelazit na Telemach za mobitel kako bi dobio ekstra 15kn popusta jer bonbon jako velika kombinacija za 70kn nema konkurencije...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 17:42   #276
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Znači plaćaš 5kn više a jeftinije ti je
Ja računam prvih 6 mjeseci za kunu (ušteda 1434kn), a ostalih 18 mjeseci štedim 10kn mjesečno jer sam u A1 trio paket 200/70 brzinu plaćao 250kn a sad je to isto 240 nakon 6 mjeseci. Morat ću platit nekih 200injak kuna penala pa sve skupa dođe na uštedu oko 1500kn.
Ne isplati mi se prelazit na Telemach za mobitel kako bi dobio ekstra 15kn popusta jer bonbon jako velika kombinacija za 70kn nema konkurencije...
Sama fiksna usluga mi je 5 kuna skuplja, ali na to ne gledam kao nešto previše skuplju uslugu jer za tih 5 kuna dobijem puno više nego sada. Naravno, mogu ja uzet samo internet i telefon kao što sad imam. Onda mi je fiksna usluga od Telemacha 60 kn jeftinija.

Ali čak i ako uzmem sve (INT+TEL+TV+MOB+TIDAL), opet me sve skupa dođe 10 kn jeftinije nego samo INT+TEL+MOB u A1.

Ako baš gledamo 3u1+MOB kod oba operatera, usluga mi je za točno 100 kn mjesečno jeftinija ili 2.400 kn na dvije godine.

Ja već imam tri broja povezana kod njih, pa i tu imam dodatan popust po mobitelu (+popust na dva uređaja), te bi imao popust na fiksnu uslugu. Vidjet ćemo što mi još mogu ponuditi jer je i četvrti mobitel potencijalni kandidat za prelazak kod njih.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 02.02.2022. u 17:50.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 03:38   #277
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Jednostavno ga spojiš na njihov (LAN1 -> WAN tvog) i tako ga koristiš. Na njihovom fino ugasiš Wi-Fi, te namjestiš DMZ (da za port forward koristiš vlastiti router) i to je to. Jedina mana tog načina spajanja je što tvoj router ne dobiva direktno javnu IP adresu nego na internet ide preko njihovog routera (dobiva privatnu). ALI i to ima neke prednosti; ako internet prestane s radom ili se pojavi neki problem, jednostavno računalo spojiš kabelom na njihov i vidiš da li je problem to tebe ili njih. Jer ako na njihovom routeru radi, a na tvom ne, do tebe je.

Ni A1 ne dozvoljava stavljanje optičkog routera u brigde, pa sam ga spojio na način kako sam opisao. Sve radi ko' urica.
Bome, kod mene ovo ne funkcionira... Na Telemachovom routeru je pogašen wifi, spojen samo jedan klijent preko LANa i to ERL3 (edgerouterlite), DMZ podešen, ali ERL ne vidi nikakav promet s kojim bi dalje radio port forwarding. Konkretno, ja hostam dosta servisa lokalno, plex/jellyfin/password manager/nextcloud... sve. i sad sam kao osakaćen kad im ne mogu pristupiti... inače, provjerio sam ip koji mi je dodijeljen, i kao, trebalo bi sve biti ok (čitaj, da nije iza cgnata). Jel ti ili bilo tko drugi ima hostano išta iza telemachove optike a da mu radi?

Trenutno sam u fazi testiranja i ako mi ovo proradi, a1 fala-doviđenja... a ako ne, telemach fala-doviđenja i potpisat novi ugovor s a1 (nije optika, kabel je, ali bar mi radi ovo kaj mi treba) Btw, kakav je t-com s optikom i bridge modeom i cgnatom i opcenito sa svim time?

ps. čak sam pokušao dodati i portforwarding na telemachovom routeru prema mojem... ali ni to nije pomoglo
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 13:47   #278
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Bome, kod mene ovo ne funkcionira... Na Telemachovom routeru je pogašen wifi, spojen samo jedan klijent preko LANa i to ERL3 (edgerouterlite), DMZ podešen, ali ERL ne vidi nikakav promet s kojim bi dalje radio port forwarding. Konkretno, ja hostam dosta servisa lokalno, plex/jellyfin/password manager/nextcloud... sve. i sad sam kao osakaćen kad im ne mogu pristupiti... inače, provjerio sam ip koji mi je dodijeljen, i kao, trebalo bi sve biti ok (čitaj, da nije iza cgnata). Jel ti ili bilo tko drugi ima hostano išta iza telemachove optike a da mu radi?

Trenutno sam u fazi testiranja i ako mi ovo proradi, a1 fala-doviđenja... a ako ne, telemach fala-doviđenja i potpisat novi ugovor s a1 (nije optika, kabel je, ali bar mi radi ovo kaj mi treba) Btw, kakav je t-com s optikom i bridge modeom i cgnatom i opcenito sa svim time?

ps. čak sam pokušao dodati i portforwarding na telemachovom routeru prema mojem... ali ni to nije pomoglo
Hmm, isprobavam DMZ na Huaweiju od A1 (optika), port forward ne radi ni meni na AX20. Sad sam zbunjen... ��

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 05.02.2022. u 14:44.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 14:02   #279
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,143
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Btw, kakav je t-com s optikom i bridge modeom i cgnatom i opcenito sa svim time?
ako imaš običan ont, onda je sve ok.
ako dobiješ magentabox gpon router, rađe kupi običan raisecom dodatno jer je taj magentabox sasvim solidan router (4x4mimo ax wireless, dlna, usb3 portovi itd itd) ali u bridge modu glumi fikus.
dobije se javna ip adresa. svi portovi uredno rade, čak i bolje nego na homeboxu na kojem također dobiješ javnu ip ali određeni rangovi portova ne rade, a oni koji i rade vole povremeno ne raditi.

recimo na homeboxu kad pokušavam pristupiti nećemu šta vrtim na petcifrenom portu, treba mi 3-4-5 pokušaja spajanja prije nego me port propusti. na ht-u se to ne događa i svaki put pristupim iz prve.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 15:23   #280
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Hmm, isprobavam DMZ na Huaweiju od A1 (optika), port forward ne radi ni meni na AX20. Sad sam zbunjen... ��
Da, budem sad nesto pokusao testirati. Budem na brzaka složio neki raspberry koji ce imati hello-world web, čisto da vidim da li radi portforward ako se server nalazi unutar telemachovog lana, pa javim. Ako ni tu ne radi, onda nema govora oko double-nata ili bilo kakve zavrzlame u mrežnim tablicama... jednostavno, isključili su namjerno i bok..

Javim kaj sam saznao..
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 15:27   #281
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
... ali u bridge modu glumi fikus.
dobije se javna ip adresa...
imam svoju opremu iza combo modem-router-caffeaparat-dhcp-nas-tkoznaštosvene isp-ovog uređaja tako da mi iskreno, samo to i treba... od opreme imam erl3 kao glavni router i dva aclite unify access pointa.. totalni overkill^overkill za prostor u kojem živim, ali eto... ima tu i switcheva i servera ali kralježnica su ova tri uređaja...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 15:42   #282
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,143
imam i ja , ali htio reć da taj router kojeg daju nije baš totalno sranje i šteta ga je ne iskoristit kao AP.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 15:56   #283
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imam i ja , ali htio reć da taj router kojeg daju nije baš totalno sranje i šteta ga je ne iskoristit kao AP.

sve 5, kako živim u zgradi, oko mene ako nema 30-ak wifi, nema nijedan, tako da još jedan dodatni mi je ... uf, previše... Ljudi popale wifi na printerima, hotspotove na telefonima, routeri, uzas... a spektar je takav kakav je...čak sam ozbiljno razmišljao kad sam adaptirao stan da si napravim faradayev kavez

Zato i jesam stavio dva unifya na suprotnim stanama stana cisto da pobijem sve te signale okolo kako bi imao kvalitetan wifi kod sebe...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 16:15   #284
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Da, budem sad nesto pokusao testirati. Budem na brzaka složio neki raspberry koji ce imati hello-world web, čisto da vidim da li radi portforward ako se server nalazi unutar telemachovog lana, pa javim. Ako ni tu ne radi, onda nema govora oko double-nata ili bilo kakve zavrzlame u mrežnim tablicama... jednostavno, isključili su namjerno i bok..

Javim kaj sam saznao..
Možda je bug u FW routera. Ne vjerujem da su to isključili namjerno. Eto, meni DMZ ne radi na Huaweiju koji daje A1. Možda još negdje nešto trebam podesit da proradi?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 21:23   #285
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Dakle, podesio najjednostavniji mogući setup... Telemach router koji radi port forward na raspberry pi i štanga... nema nikakvog prometa prema rpi-u. Skorz je iz računice izbačen drugi router iza ... nema govora o double-natu ili bilo kakvoj zavrzlami! Dakle, mogućnosti su sljedeće:

1) ili sam iza cgnat-a bez obzira što mi je wan ip == public ip-u. Ovo mi je vrlo vjerojatan razlog jer nije baš nepisano pravilo da ako je public ip == wan ip da se ne troši cgnat, ali druga zanimljivost je ta da sam resetirao router dva puta i oba puta sam dobio istu ip adresu koju sam imao već tri dana. Dakle, od samog starta kad mi je uvedena optika, imam isti ip. Baš da se razbacuju sa statičkim ip adresama, ne bih rekao...

2) router je kao takav zblokan i bez nekog admin passworda, i prebacivanja u bridge mode ili što već, neće raditi

3) možda oni centralno na core-u filtriraju promet i srežu ga jer, ruku na srce, self-hosting nijednom isp-u ne odgovara - to je usluga koju i oni mogu ponuditi/prodati i na tome zaraditi lovu...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 22:25   #286
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Znači, port forward ne radi ni na njihovom routeru? Molim te, pošalji mail službi za korisnike i vidi što oni kažu na to. Nevjerojatno mi je da ne radi port forwarding jer je to jedna od osnovnih usluga interneta.
Citiraj:
1) ili sam iza cgnat-a bez obzira što mi je wan ip == public ip-u. Ovo mi je vrlo vjerojatan razlog jer nije baš nepisano pravilo da ako je public ip == wan ip da se ne troši cgnat, ali druga zanimljivost je ta da sam resetirao router dva puta i oba puta sam dobio istu ip adresu koju sam imao već tri dana. Dakle, od samog starta kad mi je uvedena optika, imam isti ip. Baš da se razbacuju sa statičkim ip adresama, ne bih rekao...
Ili ovo, ili neki bug u FW routera. Ali nekako mislim da je ovo prvo razlog. Moguće je da su u FW routera umjesto lokalne IP adrese za NAT stavili onu koju dobivaš.

Stvarno me zanima odgovor službe za korisnike.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 23:07   #287
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Pisao im pa ćemo biti pametniji kada se jave... koji im je uopće response time?
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 23:12   #288
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Pisao im pa ćemo biti pametniji kada se jave... koji im je uopće response time?
Na Facebooku odgovore u roku od par minuta, za mail ne znam. Vjerojatno oko dva-tri radna dana, ne vjerujem da je duže.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 01:01   #289
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,132
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
1) ili sam iza cgnat-a bez obzira što mi je wan ip == public ip-u. Ovo mi je vrlo vjerojatan razlog jer nije baš nepisano pravilo da ako je public ip == wan ip da se ne troši cgnat, ali druga zanimljivost je ta da sam resetirao router dva puta i oba puta sam dobio istu ip adresu koju sam imao već tri dana. Dakle, od samog starta kad mi je uvedena optika, imam isti ip. Baš da se razbacuju sa statičkim ip adresama, ne bih rekao...
Dok su bili Tele2 i dok sam ih koristio na G4/LTE mrezi, imao sam po tjedan-dva istu javnu IP adresu. Tako da se to vjerojatnije nije promjenilo. Morao sam kemijat da ju po potrebi promjenim, jer sam resetiranjem routera stalno dobijao istu.

(trik je bio spojit se na 3G mrezu na minutu pa se vratit na 4G i tad bi dobio novu javnu IP adresu, ali to ne fercera na optici
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 01:40   #290
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Dok su bili Tele2 i dok sam ih koristio na G4/LTE mrezi, imao sam po tjedan-dva istu javnu IP adresu. Tako da se to vjerojatnije nije promjenilo. Morao sam kemijat da ju po potrebi promjenim, jer sam resetiranjem routera stalno dobijao istu.
Moguće da imaju dulji lease time, ali i dalje nekaj nije po ps-u Pisao sam im pa ćemo vidjeti kaj vele.. javim se u svakom slučaju
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 10:16   #291
Spade
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Imate li na Telemach optici problema sa dolaznim konekcijama na strojevima i virtualncima u lokalnom LAN-u?

Dvojim između T-com i Telemach optike a kako imam nekoliko virtualaca koji vrte servere trebali bi biti dostupni izvana pa bi mi problemi mrežnog tipa sa neprolaskom inbound konekcija bili dealbreaker za Telemach.

Hvala i lijep pozdrav
Spade je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 10:29   #292
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova

1) ili sam iza cgnat-a bez obzira što mi je wan ip == public ip-u. Ovo mi je vrlo vjerojatan razlog jer nije baš nepisano pravilo da ako je public ip == wan ip da se ne troši cgnat, ali druga zanimljivost je ta da sam resetirao router dva puta i oba puta sam dobio istu ip adresu koju sam imao već tri dana. Dakle, od samog starta kad mi je uvedena optika, imam isti ip. Baš da se razbacuju sa statičkim ip adresama, ne bih rekao...

Same here, nakon 20+ dana uptime-a po ruteru IP je isti. Kolega na ovom forumu je pisao da su ga maknuli iz CGNATA-a na njegov zahtjev (post datira možda mjesec-dva unazad), da li je netko pokušao kontaktirati SZK vezano uz CGNAT i/ili postavio im pitanje vezano uz IP adresu tj. iz kojeg razloga je static. Meni osobno ne smeta nit mi je neka briga s obzirom da ne self hostam trenutno nista.
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 12:18   #293
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Same here, nakon 20+ dana uptime-a po ruteru IP je isti. Kolega na ovom forumu je pisao da su ga maknuli iz CGNATA-a na njegov zahtjev (post datira možda mjesec-dva unazad), da li je netko pokušao kontaktirati SZK vezano uz CGNAT i/ili postavio im pitanje vezano uz IP adresu tj. iz kojeg razloga je static. Meni osobno ne smeta nit mi je neka briga s obzirom da ne self hostam trenutno nista.
Možeš li provjeriti da li tebi radi port forwarding?

Btw ja sam na A1 i već tri dana imam isti IP.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 12:42   #294
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,039
Evo kako provjerite jeste li iza CGNA-a.
https://www.remoterig.com/wp/?page_id=3494
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 13:35   #295
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Spade Pregled postova
Imate li na Telemach optici problema sa dolaznim konekcijama na strojevima i virtualncima u lokalnom LAN-u?

Dvojim između T-com i Telemach optike a kako imam nekoliko virtualaca koji vrte servere trebali bi biti dostupni izvana pa bi mi problemi mrežnog tipa sa neprolaskom inbound konekcija bili dealbreaker za Telemach.

Hvala i lijep pozdrav
Kako trenutno izgleda, možeš self-hostati samo sebi u lanu Poslao sam upit i čekam odogovor...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 13:36   #296
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Evo kako provjerite jeste li iza CGNA-a.
https://www.remoterig.com/wp/?page_id=3494
E, ali nije pravilo... Možeš biti iza cgnata i ako imas javnu ip adresu...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 13:58   #297
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Evo kako provjerite jeste li iza CGNA-a.
https://www.remoterig.com/wp/?page_id=3494

Provjerio već na taj način i nisam u CGNAT-u, upitom prema SZK takodjer isti odgovor, WAN IP == Public IP takodjer.

Više mi je problem privacy-wise obzirom da se IP ne mijenja
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 16:58   #298
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ima još jedna stvar koju sam primijetio... jel vam telemachov nokia router spor? Spor u smislu, kad se ulogirate u njega, i sama navigacija po sučelju...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 18:03   #299
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Ima još jedna stvar koju sam primijetio... jel vam telemachov nokia router spor? Spor u smislu, kad se ulogirate u njega, i sama navigacija po sučelju...
Pa ne igra ti to toliku ulogu kad ionako planiraš koristit vlastiti router.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 20:56   #300
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pa ne igra ti to toliku ulogu kad ionako planiraš koristit vlastiti router.
Naravno, znam da to ne igra ulogu u ovome, samo mi je komično koliko je spor
suntribe je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na