Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2021., 19:52   #181
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
To ide preko wifi, bluetooth nema veze s tim. Kad upalis stream na mobitelu kliknes na onu slicicu televizora na kojoj je nacrtan wifi i onda bi ti trebao ponuditi uređaj na koji će castat, meni odmah nudi mi box. Je li ti TV podržava chromecast?
Kliknem ja na tu sličicu televizora i wi-fi i dobijem ovaj ekran

i ništa ne nalazi.
TV je LG.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 20:08   #182
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kliknem ja na tu sličicu televizora i wi-fi i dobijem ovaj ekran

i ništa ne nalazi.
TV je LG.
Pa je li podržava taj LG chromecast? Ako nigdje u papirima ne piše da podržava onda ništa od toga, sigurno bi se time pohvalili.
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 21:44   #183
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kliknem ja na tu sličicu televizora i wi-fi i dobijem ovaj ekran

i ništa ne nalazi.
TV je LG.
Tak je i meni i na LG i na hisensu. Pretpostavljam da je do moba.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 22:47   #184
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Ako ide samo preko Chromecasta, onda je sve jasno. Nije do mobitela, nego TV ne podržava Chromecast.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 23:04   #185
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Jel to pise negdje? Nzn zas vi podrzaval chormcast a ne npr miracast il nes slicno isti kurac u konačnici.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 09:50   #186
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ako ide samo preko Chromecasta, onda je sve jasno. Nije do mobitela, nego TV ne podržava Chromecast.
Mislim da castanje iz aplikacije radi samo preko chromecasta. Ako imaš miracast onda prvo uključi miroriranje cijelog ekrana na tv pa onda pokreni EON app na mobitelu. Na Samsungu se to zove smartview i uključi se iz quucksettingsa, me znam za druge mobitela, guglaj.
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 10:42   #187
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Imam aplikaciju na mobitelu Castto, s kojom sam to radio dok sam imao MaxTVtoGO. Upališ, odmah izlista TV-e u istoj mreži, izabereš tv koji hočeš i ekran mobitela ti je na TV-u. Probao sam tako i EON, ali je slika na TV-u katastrofa, pa sam mislio da će biti bolje, ako idem direktno iz aplikacije EON. Iako, nisam zadovoljan ni slikom, a pogotovo brzinom odaziva, ni na PC-u. Na tenisu loptica zastajkuje, a zastajkuju čak i slova od vijesti koje ide na dnu u ekrane kod npr., Nove ili N1. Mogu misliti kako je tek na F1. Net nije problem, jer je 150 Mbit/s. Pc je spojen žično, a mobitel na 5Ghz wi-fi. Nadam se da će biti bolje preko box-a.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 12:31   #188
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Meni f1 izgleda dobro preko aplikacije na Mi boxu, samo treba staviti izlaznu rezoluciju na 1080p50 na Mi boxu a ne defaultnu 1080p60
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 13:05   #189
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ovak:

Meni se zna desyncati slika i zvuk, meni malo zamjetljivo ali žena me redovito zove da popravim jer njoj smeta

Isto tak, imali smo situacije gde nam se na paljenju aplikacije samo pojavila obavijest "Informacija" gdje je na gumbu pisalo "Informacija" iz čega nikak nismo mogli izać, pa sam moral reinstalirati aplikaciju da bi prodelalo.

Isto tak, jel netko skužil opciju kak da, kod paljenja aplikacija, odmah pokaže sliku a ne onaj neki homescreen kaj onda moram na daljinskom ići skroz dolje i kliknuti na Gledaj?

U pitanju je LG smart TV i aplikacija na njemu. Nismo hteli Smart box jer mi je dosta žongliranja bilo s dva daljinska
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 14:05   #190
IVAN2207
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ovak:

Meni se zna desyncati slika i zvuk, meni malo zamjetljivo ali žena me redovito zove da popravim jer njoj smeta

Isto tak, imali smo situacije gde nam se na paljenju aplikacije samo pojavila obavijest "Informacija" gdje je na gumbu pisalo "Informacija" iz čega nikak nismo mogli izać, pa sam moral reinstalirati aplikaciju da bi prodelalo.

Isto tak, jel netko skužil opciju kak da, kod paljenja aplikacija, odmah pokaže sliku a ne onaj neki homescreen kaj onda moram na daljinskom ići skroz dolje i kliknuti na Gledaj?

U pitanju je LG smart TV i aplikacija na njemu. Nismo hteli Smart box jer mi je dosta žongliranja bilo s dva daljinska
Iz homescreena je puno lakše iznaći jednim pritiskom tipke "lijevo" nego da se ide tipkom "dolje" do ikone "Gledaj".
IVAN2207 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 19:48   #191
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Imam aplikaciju na mobitelu Castto, s kojom sam to radio dok sam imao MaxTVtoGO. Upališ, odmah izlista TV-e u istoj mreži, izabereš tv koji hočeš i ekran mobitela ti je na TV-u. Probao sam tako i EON, ali je slika na TV-u katastrofa, pa sam mislio da će biti bolje, ako idem direktno iz aplikacije EON. Iako, nisam zadovoljan ni slikom, a pogotovo brzinom odaziva, ni na PC-u. Na tenisu loptica zastajkuje, a zastajkuju čak i slova od vijesti koje ide na dnu u ekrane kod npr., Nove ili N1. Mogu misliti kako je tek na F1. Net nije problem, jer je 150 Mbit/s. Pc je spojen žično, a mobitel na 5Ghz wi-fi. Nadam se da će biti bolje preko box-a.
150mbit koje tehnologije? Lte ili bakar / optika?

Pa ja imam 50mbit vdsl, gledam na dvije tv u isti tren (LG + eon box) niti jednom mi nije ništa zastekalo.

Što se tiče onog errora informacija, desilo mi se dvaput. Ne kužim u čemu je fora i prodje za 20 minuta. To je ujedno jedini glitch koji sam imao na eon-u. Zato sam ja generalno dosta zadovoljan.

Castanje direkt iz aplikacije ide na chromecast. U toj kombinaciji je slika super, HD. Ja ne vidim razliku izmedju smart tv app i chromecasta. Bo. O_o

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 19:56   #192
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
150mbit koje tehnologije? Lte ili bakar / optika?

Pa ja imam 50mbit vdsl, gledam na dvije tv u isti tren (LG + eon box) niti jednom mi nije ništa zastekalo.

Što se tiče onog errora informacija, desilo mi se dvaput. Ne kužim u čemu je fora i prodje za 20 minuta. To je ujedno jedini glitch koji sam imao na eon-u. Zato sam ja generalno dosta zadovoljan.

Castanje direkt iz aplikacije ide na chromecast. U toj kombinaciji je slika super, HD. Ja ne vidim razliku izmedju smart tv app i chromecasta. Bo. O_o

Coaks preko A1 (to je u biti optičko-koaksijalna mreža). Stabilno i konstantno full brzina. I ja imam LG TV (dva ), ali on ne podržava Chromecast. Je li ti imaš Chromecast odvojeno? Je li ti bilo bitno kojim redosljedom si registrirao box i aplikaciju?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 20:27   #193
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Meni je pustanje eon-a na chromecast super radio preko shielda, takodjer vrlo solidno i skoro iste kvalitete kao gledanje kroz app! S druge strane, s miracastom nemam bas dobra iskustva, ne volim ga nikako, uvijek neki problemi :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 20:51   #194
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Coaks preko A1 (to je u biti optičko-koaksijalna mreža). Stabilno i konstantno full brzina. I ja imam LG TV (dva ), ali on ne podržava Chromecast. Je li ti imaš Chromecast odvojeno? Je li ti bilo bitno kojim redosljedom si registrirao box i aplikaciju?
Da, ja uz LG imam i chromecast. Radi prva liga. Inače i eon box ima u sebi chromecast servis dignut.

Ja sam imao neke probleme oko registracije eon boxa i app-a. Trebalo bi pričekati eon box jer se on automatski registrira pa prvo njega i tek onda app. Ja nisam čekao njega nego sam odmah app i onda se on više nije dao registrirati. Pa drz nedaj, korisnička 5 dana i na kraju prošlo.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 23:02   #195
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Da, ja uz LG imam i chromecast. Radi prva liga. Inače i eon box ima u sebi chromecast servis dignut.
Ja sam imao neke probleme oko registracije eon boxa i app-a. Trebalo bi pričekati eon box jer se on automatski registrira pa prvo njega i tek onda app. Ja nisam čekao njega nego sam odmah app i onda se on više nije dao registrirati. Pa drz nedaj, korisnička 5 dana i na kraju prošlo.
Zato sam i pitao, jer sam to već negdje pročitao. Zato čekam da prvo dođe box.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 16:20   #196
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja sam imao neke probleme oko registracije eon boxa i app-a. Trebalo bi pričekati eon box jer se on automatski registrira pa prvo njega i tek onda app. Ja nisam čekao njega nego sam odmah app i onda se on više nije dao registrirati. Pa drz nedaj, korisnička 5 dana i na kraju prošlo
Kako su ti riješilo to? Ja sam dočekao box, spojio ga, ali kad sam na drugi tv išao staviti aplikaciju, on izbaci kod, ali na moj eon na smart TV je Eon box. Od mobilnih uređaja imam instaliran PC i mobitel. Jedno mjesto je prazno.



Zvao njih, a oni da moram imati dvije usluge da bi mogao gledati na dva TV-a !!!

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 24.09.2021. u 17:48.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 20:12   #197
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako su ti riješilo to? Ja sam dočekao box, spojio ga, ali kad sam na drugi tv išao staviti aplikaciju, on izbaci kod, ali na moj eon na smart TV je Eon box. Od mobilnih uređaja imam instaliran PC i mobitel. Jedno mjesto je prazno.



Zvao njih, a oni da moram imati dvije usluge da bi mogao gledati na dva TV-a !!!
Javi se Facebook podršci. Nevjerojatno...

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 21:00   #198
23 Joke
Talični Tom
 
23 Joke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 85
Evo da pomognem kolegi Stipest koji me zna sa drugog foruma isto
post na fejsu od Telemacha, pošalji im to:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eon670f6c4fb30b07592f3329bbf9ab83a6.71e0d930a74723f36a2268ba07208eff.jpg‎
Views:	314
Size:	107.5 kB
ID:	24425  
__________________
23 Joke je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 22:23   #199
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Evo dobio sam odgovor i na mail

''Poštovani gospodine , hvala Vam što ste kontaktirali Telemach.

Provjerom Vaših korisničkih podataka je vidljivo kako su kolege s naše službene Facebook stranice već zaprimili prijavu poteškoće i proslijedili istu nadležnom odjelu napredne tehničke podrške. Poteškoća će biti otklonjena čim prije moguće te ćemo Vas po otklanjanju povratno kontaktirati, ljubazno molimo za malo strpljenja do tada.

Informacija koja Vam je pružena je točna, istovremeno možete gledati na 3 registrirana uređaja:
  • na Smart TV-u uz EON TV aplikaciju,
  • na televizoru uz priključen EON Smart Box,
  • na jednom od mobilnih uređaja (npr. mobitel, laptop ili tablet) ili na računalu na https://eon.tv/login
Za dodatne upite stojimo na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,
Služba za korisnike Telemach.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 00:39   #200
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Već sam sam sebi dosadan koliko sam to puta napisao. Telefonska podrška telemaha je najgora u povijesti korisničkih podrška ikad. Facebook i mail im drže drugi i oni su ok, oni znaju šta pričaju.
Telefonska KATASTROFA. Ja sam ih doveo do zida kada mi nisu znali odgovoriti i neće oni rec oprostite javiti ćemo vam se povratno, ne oni su meni poklopili slušalicu ako ne znaju. Ne jednom nego par puta da sam zaključio da im je to standardno ponašanje.

Sent from my SM-P610 using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 09:22   #201
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Meni ne radi AirPlay nikako s iPada. Na iPadu stisnem AirPlay na Roku Premiere, otvori se tamo AirPlay, radi nekih 10 sekundi i onda jednostavno stane video i otvori mi postavke AirPlaya nakon što stoji tak 5-10 sekundi. WiFi i jedan i drugi imaju odličnu konekciju, praktički gledaju M9 Deco mesh
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 12:11   #202
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Riješen EON na dva TV-a
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 13:12   #203
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Riješen EON na dva TV-a
Aj sad odnesi box kod susjeda pa probaj gledat na njemu preko njegovog interneta i kod sebe na tv u isto vrijeme, pa da znamo radi li i to. Možda onda i uzmem taj njihov box
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 13:17   #204
IVAN2207
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Aj sad odnesi box kod susjeda pa probaj gledat na njemu preko njegovog interneta i kod sebe na tv u isto vrijeme, pa da znamo radi li i to. Možda onda i uzmem taj njihov box
To radi, ja već nosio svoj na vikendicu
IVAN2207 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 17:30   #205
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Riješen EON na dva TV-a
Radi, radi ali su ovi na telefonu i dalje moroni.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 19:43   #206
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,005
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Radi, radi ali su ovi na telefonu i dalje moroni.
Slažem se. Meni su rekli da trebam platiti dvije pretplate za gledanje na dva TV-a . Ali, isto tako, treba ih pohvaliti za ovaj prigovor na mail i fb. Poslao sam u petak popodne mail. Do navečer sam dobio odgovor da će srediti, i u ponedjeljak navečer sam dobio mail da je riješeno. Skroz OK.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 20:02   #207
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Slažem se. Meni su rekli da trebam platiti dvije pretplate za gledanje na dva TV-a . Ali, isto tako, treba ih pohvaliti za ovaj prigovor na mail i fb. Poslao sam u petak popodne mail. Do navečer sam dobio odgovor da će srediti, i u ponedjeljak navečer sam dobio mail da je riješeno. Skroz OK.
Ma slažem se potpuno. Imaš moje stare postove, isto sam sam rekao da je FB i mail na mjestu. Oni su stvarno informirani i ok.

Ovi na telefonu uzas... O_o

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 10:54   #208
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Isteklo mi je probno razdoblje i gotovo. Niš više ne radi. Zna li tko gdje/kako mogu platit da nastavim gledat uslugu?
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 11:06   #209
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Isteklo mi je probno razdoblje i gotovo. Niš više ne radi. Zna li tko gdje/kako mogu platit da nastavim gledat uslugu?
Ulogiraj se na mojeon.hr pa vidi tamo. Jesi li otkazao paket ili ti je istekla kartica?
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 11:17   #210
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ulogiraj se na mojeon.hr pa vidi tamo. Jesi li otkazao paket ili ti je istekla kartica?
Nisam niš otkazivao niti mi je kartica istekla. Već sam se ulogirao. Ne mogu tamo ništa.

Edit: sad sam skužio da sam platio trial revolutom, a nije bilo dovoljno para na njemu da nastavi uslugu. Na mojeon.hr ne mogu promijenit način plaćanja. Zovem službu za korisnike. Ne mogu mi pomoć. Kažu zovite odjel prodaje. Kad zovem odjel prodaje automatski me izbacuje.

Odustajem

Zadnje izmijenjeno od: p3r02d3r0. 02.10.2021. u 11:27.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na