Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2021., 08:38   #3361
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Nekad je bilo klima koju si mogao sam instalirati, i radilo je dobro. Kolega s posla jednom uzeo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:41   #3362
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
uhh, mislim da ju sam idem slagati da bi se ta cifra vrlo brzo udvostrucila ako me razumijete.

ma mislim punac me doveo u situaciju ima svog frenda koji slaze klime i rekao mi je jednostavno da si izabrem klimu. ja ga pitam sta cu si ja izabrat kad jedini moj doticaj sa klimom je ona koju imam u autu.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:43   #3363
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
aha uhh onda sam ja fino zabrijao s cijenom znaci 4k+ mi ne gine. hmm hmm hvala ti za link bacit cu oko.
https://www.elipso.hr/rashladni-ured...RoCeJMQAvD_BwE

Preporuka za Beko.

Hladi kao luda, tiha, 5 god garancije
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:58   #3364
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Isto dobar odabir. Ove 3 dodatne godine plaćaš još plus ili?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 13:43   #3365
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
Ja ju imam od ponedjeljka.
Niti smrdi, niti miriše. 😂
https://pevex.hr/prijenosna-klima-wh...hp-323107.html
Inače je klima od 3,5kw za cca 35 kvadrata.
Računaj da je prijenosna za 20 kvadrata maximum.
Imam ju u potkrovlju.
Sobu od 12 kvadrata ohladi odlično.
Malo je bučnija od zidne.
S boravkom od 40 kvadrata u potkrovlju se se muči.
Inače kad su bile ove vrućine. Temperatura se digne do 30 stupnjeva.
Cijeli dan radi i uspije ju ohladiti na 26.
Ali budimo realni. Nije ona predviđena za to. Za taj črostor mi treba klima od 7 kw ili minimalno 5,5.
Računaj da će ti prostor do 20 kvadrata odraditi.

Poslano sa mog Redmi Note 5 AI Dual Camers koristeći Tapatalk
Ima li onu odvodnu široku cijev za odvod toplog zraka? Postoje li uopće prijenosne klime bez toga?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:52   #3366
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Ne. Klima dok na jednoj strani hladi s druge strane grije i obrnuto.
Jedino one prozorske ne trebaju,

https://www.njuskalo.hr/klima-uredaj...oglas-34568005
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:55   #3367
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Isto dobar odabir. Ove 3 dodatne godine plaćaš još plus ili?
Ne. Gratis

I ne traže da Beko serviser instalira nego bilo koji ovlašteni za klime .

Zbunio me djelatnik u elipsu kad je rekao da mora biti ovlašteni Beko servis za ugradnju, i zovem njih a oni kažu gluposti, bilo koji ovlašteni i registriran u ministarstvu.

Naručio kolega jednu isti, pisalo da će dostaviti kroz 5 dana, danas isteklo, pa im je pisao gdje je i po trackingu se kuži da su tek danas najavili pošiljku in time -u. 5 dana nakon plaćanja a pisalo je da šalju odmah sa skladišta .

Izgleda da su mu zaboravili poslati haha

Klasika kod njih. Organizacija webshopa je uzas
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 17:26   #3368
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
hmm znaci onda mi ju u principu od punca frend ne moze instalirat ako se odlucim za nju.

elipso opcenito ima podrsku kao i sam web. banana,al se nadu kod njih okej stvari
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 17:27   #3369
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,993
Kako rjesavate problem u apartmanima kad klima radi da su zatvorena vrata i prozori i kad su prozori otvoreni da se klima ugasi?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 19:05   #3370
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Kako rjesavate problem u apartmanima kad klima radi da su zatvorena vrata i prozori i kad su prozori otvoreni da se klima ugasi?
Sad baš proveo mobilnoj kućici jednoj, svaki prozor i vrata imaju bežične magnetske senzore koji valjda javljaju nekoj centralnoj jedinici da gasi/pali klimu ak je koji prozor otvoren.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 19:29   #3371
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,993
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Sad baš proveo mobilnoj kućici jednoj, svaki prozor i vrata imaju bežične magnetske senzore koji valjda javljaju nekoj centralnoj jedinici da gasi/pali klimu ak je koji prozor otvoren.

Jel imas vise info o tome? Ko proizvodi itd
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 19:54   #3372
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Kupis u chipoteke za 30kn.
Angaziras elektronicara da ti slozi logiku rada i to je to.

To smo radili jos devedesetih
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 20:42   #3373
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,299
Skuplja i diy verzija je rjesit to sa shellyem ili aqarom ili sličnim necim iz DIY tema pa kad detektira otvor ugasi uticnicu ili slično.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:17   #3374
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Stan od 110 m2.
Stavljena split klima još 2003 kad je stan napravljen, klime se nisu koristile tipa do 2015 godine.
Slikao sam naziv klime, piše Mitsu daiya heavy industries, split type indor unit, SKM35ZD-S.
Očito klime nisu dovoljno jake za tu kvadraturu, problem je što su klime na unutrašnjem zidu zgrade prema stubištu, a odvod klime proveden pitaj boga kako, a vanjska jedinica nije stavljena na zid od zgrade, nego izmaknuta ispod stepenica, sigurno nekih 10 metara od klime 1 i nekih 7-8 metara od klime 2.
Raspored klima abnormalno glup.
Ako bi išao mijenjati klime i stavljati jače, jel to automatski podrazumijeva i bušenje i širenje postojećih instalacija ili bi se to dalo provući kroz postojeće?
Recimo da opet uzmem split (ne bih to radio ako ikako mogu izbjeći), i uzmem dviie unutrašnje jedinice od 6 kw svaka, dal to onda podrazumijeva da vanjska jedinica mora biti od 12 kw ili?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:46   #3375
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
Pretpostavljam da misliš multisplit. Split je općenito svaka klima koja ima zasebne vanjske i unutarnje jedinice.

Ovisi kako su provedene cijevi, ako nisu cijevi zagletane u zid onda bi se možda i dalo izvući ove i staviti šire. Da, 5kW klime recimo imaju šire cijevi nego 3.5kW, ali ako želiš mijenjati raspored to možeš, ove postojeće cijevi se lako nadoštukaju, majstor malo raširi bakar na kraju i zalota se novi komad cijevi koliko je potrebno. Jedino ne bi trebalo ići preko 15m jer neće moći baš toliko gurati kompresor plin.

A jesi razmišljao o opciji da postojeće dvije klime razmjestiš na neki bolji raspored i staviš onda treću klimu na neko drugo mjesto u stanu koje bi ti više odgovaralo. Ili možda jedan multi split s dvije od 2.5kW ako imaš neke prostorije do kojih teže dopire hladan zrak. Jer novi inverteri ovisno o proizvođaču za 2.5kW skaliraju od 0.8 do 3kW pa može stabilno regulirati i u manjem prostoru.

Jer kod velikih stanova obično bude problem ako imaš dvije jače da ti dva dijela hladi dobro, a kroz vrata neka dalje onda puno teže dopire hladan zrak. Manje slabijih jedinica ti jednostavno bolje rasporedi to kroz prostor.

Ovisno o budžetu naravno sve.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 22:11   #3376
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne. Klima dok na jednoj strani hladi s druge strane grije i obrnuto.
Jedino one prozorske ne trebaju,

https://www.njuskalo.hr/klima-uredaj...oglas-34568005
Danke
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 23:29   #3377
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pretpostavljam da misliš multisplit. Split je općenito svaka klima koja ima zasebne vanjske i unutarnje jedinice.

Ovisi kako su provedene cijevi, ako nisu cijevi zagletane u zid onda bi se možda i dalo izvući ove i staviti šire. Da, 5kW klime recimo imaju šire cijevi nego 3.5kW, ali ako želiš mijenjati raspored to možeš, ove postojeće cijevi se lako nadoštukaju, majstor malo raširi bakar na kraju i zalota se novi komad cijevi koliko je potrebno. Jedino ne bi trebalo ići preko 15m jer neće moći baš toliko gurati kompresor plin.

A jesi razmišljao o opciji da postojeće dvije klime razmjestiš na neki bolji raspored i staviš onda treću klimu na neko drugo mjesto u stanu koje bi ti više odgovaralo. Ili možda jedan multi split s dvije od 2.5kW ako imaš neke prostorije do kojih teže dopire hladan zrak. Jer novi inverteri ovisno o proizvođaču za 2.5kW skaliraju od 0.8 do 3kW pa može stabilno regulirati i u manjem prostoru.

Jer kod velikih stanova obično bude problem ako imaš dvije jače da ti dva dijela hladi dobro, a kroz vrata neka dalje onda puno teže dopire hladan zrak. Manje slabijih jedinica ti jednostavno bolje rasporedi to kroz prostor.

Ovisno o budžetu naravno sve.
Cijevi zagletane u zid naravno .
Ova od 3,5 kw u dnevnoj još može kako tako proći, dnevna soba je nekih 35-40 m2 ali problem je u ovoj drugoj klimi koja je stavljena u hodniku. Ona bi trebala hladiti hodnik i 3 sobe, a za to je realno preslaba.
Plus ne smijem kačiti vanjske jedinice na fasadu.
A i strah me pomisliti koliko ove stare klime gutaju struje, sigurno nisu efikasne kao nove klime.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 01:44   #3378
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Cijevi zagletane u zid naravno .
Ova od 3,5 kw u dnevnoj još može kako tako proći, dnevna soba je nekih 35-40 m2 ali problem je u ovoj drugoj klimi koja je stavljena u hodniku. Ona bi trebala hladiti hodnik i 3 sobe, a za to je realno preslaba.
Plus ne smijem kačiti vanjske jedinice na fasadu.
A i strah me pomisliti koliko ove stare klime gutaju struje, sigurno nisu efikasne kao nove klime.
E ovo da ne smiješ kačiti na fasadu je malo problem onda. Malo sam bacio quick Google ovoga što si poslao i to je sve inverterska tehnologija, malo starija, ali i dalje su specifikacije dosta dobre. Klime nisu sad nešto ultra napredovale po pitanju potrošnje jer su klima uređaji primarno ograničeni fizikom svoga načina rada, pretvorbe plina u tekućinu, to jednostavno čovječanstvo ne može zaobići. Jedan plin ima možda malo bolja svojstva od drugog, ali sve to dođe tu negdje, 5-10%.

Po priručnicima za ze unutarnje i vanjsku koja bi trebala ići je pisalo da je SEER rating za klimatizaciju 5.6, to bi danas bila neka A ili možda A+ kategorija, ne znam kako idu rasponi točno za to.

Stvarno ne znam koji savjet da ti dam a da bude koristan onda.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 00:10   #3379
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 342
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne. Gratis

I ne traže da Beko serviser instalira nego bilo koji ovlašteni za klime .

Zbunio me djelatnik u elipsu kad je rekao da mora biti ovlašteni Beko servis za ugradnju, i zovem njih a oni kažu gluposti, bilo koji ovlašteni i registriran u ministarstvu.

Naručio kolega jednu isti, pisalo da će dostaviti kroz 5 dana, danas isteklo, pa im je pisao gdje je i po trackingu se kuži da su tek danas najavili pošiljku in time -u. 5 dana nakon plaćanja a pisalo je da šalju odmah sa skladišta .

Izgleda da su mu zaboravili poslati haha

Klasika kod njih. Organizacija webshopa je uzas
Ista prica, narucio proslu nedjelju i okvirno vrijeme dostave bilo sad u petak. Naravno zovem u petak 10 puta nitko se ne javlja, poslao mail ali nema odgovora. Znao sam u sto se upustam narucujuci iz Elipsa al jbg...
stops je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 09:31   #3380
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ima li onu odvodnu široku cijev za odvod toplog zraka? Postoje li uopće prijenosne klime bez toga?
Da.
Ima cijev 150mm.
Na ovoj jednoj poziciji sam cijev spojio kroz plafon budućeg WCa na tavan jer plafon je od knaufa. Pozicija je takva da ju okretanjem lijevo i desno mogu usmjeravati u spavaću sobu ili boravak.
A druga pozicija mi je kod dimnjaka. Na dimnjaku imam rupu/rozetu 150 mm.

I sve prijenosne imaju cijev/surlu, a sad nisam 100% siguran da li starije imaju posudu za kondenzat, a neke neke novije nemaju.

Poslano sa mog Redmi Note 5 AI Dual Camers koristeći Tapatalk
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 13:54   #3381
Matozan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
-->
Citiraj:
Autor Matozan Pregled postova
Koliko čitam preporuka je ići na Japanske klime, pa molim preporuku (Fujitsu, Daikin,... ima li još neka Japanska marka?) do nekih +/-4.500 kn + montaža.
Po mogućnosti sa WiFi modulom, ako ima kakvih prednosti/benefita.
P.S. netko je pitao, na staroj ne radi vanjski ventilator, a kod unutarnje jedinice je plastika ispucala/krhka.

Koju od ovih preporučate, poredane su po cijeni bez uračunatog WiFi modula?
U čemu je razlika između Malaysian Sensira i Sensira? Opravdava li razliku u cijeni?
Koji od navedenih ima povratne informacije u aplikaciji, kao vanjska i unutarnja temperatura, potrošnja struje, itd.?

Fujitsu - Standard Eco Inverter - ASYG12KPCA/AOYG12KPCA
Daikin - Malaysian Sensira - FTXC35C/RXC35C
Mitsubishi Electric - Standard Eco Inverter - MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF
Panasonic - Standard inverter - KIT-FZ35-WKE R-32
Daikin – Sensira – FTXF35C/RXF35C
Matozan je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 16:48   #3382
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Stan od 110 m2.
Stavljena split klima još 2003 kad je stan napravljen, klime se nisu koristile tipa do 2015 godine.
Slikao sam naziv klime, piše Mitsu daiya heavy industries, split type indor unit, SKM35ZD-S.
Očito klime nisu dovoljno jake za tu kvadraturu, problem je što su klime na unutrašnjem zidu zgrade prema stubištu, a odvod klime proveden pitaj boga kako, a vanjska jedinica nije stavljena na zid od zgrade, nego izmaknuta ispod stepenica, sigurno nekih 10 metara od klime 1 i nekih 7-8 metara od klime 2.
Raspored klima abnormalno glup.
Ako bi išao mijenjati klime i stavljati jače, jel to automatski podrazumijeva i bušenje i širenje postojećih instalacija ili bi se to dalo provući kroz postojeće?
Recimo da opet uzmem split (ne bih to radio ako ikako mogu izbjeći), i uzmem dviie unutrašnje jedinice od 6 kw svaka, dal to onda podrazumijeva da vanjska jedinica mora biti od 12 kw ili?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
možda ovako nešto...

nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 17:08   #3383
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,304
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Stan od 110 m2.
Stavljena split klima još 2003 kad je stan napravljen, klime se nisu koristile tipa do 2015 godine.
Slikao sam naziv klime, piše Mitsu daiya heavy industries, split type indor unit, SKM35ZD-S.
Očito klime nisu dovoljno jake za tu kvadraturu, problem je što su klime na unutrašnjem zidu zgrade prema stubištu, a odvod klime proveden pitaj boga kako, a vanjska jedinica nije stavljena na zid od zgrade, nego izmaknuta ispod stepenica, sigurno nekih 10 metara od klime 1 i nekih 7-8 metara od klime 2.
Raspored klima abnormalno glup.
Ako bi išao mijenjati klime i stavljati jače, jel to automatski podrazumijeva i bušenje i širenje postojećih instalacija ili bi se to dalo provući kroz postojeće?
Recimo da opet uzmem split (ne bih to radio ako ikako mogu izbjeći), i uzmem dviie unutrašnje jedinice od 6 kw svaka, dal to onda podrazumijeva da vanjska jedinica mora biti od 12 kw ili?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Aj ti poslikaj onu jedinicu ispod stepenica koji je model i što piše na njoj pa od toga kreni a ne od unutarnjih jedinica. Takve vanjske jedinici primaju 3-4 unutarnje, ovisno o modelu, pa provjeri koliko je spojeno na tu vanjsku jedinicu i ako ima mjesta lako dokačiš još jednu unutarnju i to je to. Zbroj unutarnjih može biti i do 13,5kw, pa se može kombinirati ako je negdje prejako uzmeš mnaju ili zamjeniš mjesta.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 17:46   #3384
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,299
Citiraj:
Autor Matozan Pregled postova
Koju od ovih preporučate,
Imam daikin sensiru i ima sve te povratne informacije sto si naveo, ima i api ali nije bas najsigurnija i najbolja aplikacija, no od kvih koje sam. probao:
Daikin
Gree
Mitsu electric
Vivax

Daleko je najbolja aplikacija
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 19:11   #3385
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
Ima tko majstora za klimu? U malo sam nezgodnoj situaciji, zvao sam majstora rekao mi je 10 dana, ja kažem ok, prođe 15 dana ovaj niš a na pozive se prestaje javljati. Zovem drugog veli za 15 dana opet prođe 20 dana i još niš. Treba mi samo da povuče plin iz sistema i skine jednu unutarnju jedinicu kako bih mogao počet sa soboslikarskim radovima. Lagano sam izgubio mjesec dana zbog lajbekqa..

Poslije toga drugi dolazak nakon soboslikarskih radova ide montaža te unutarnje jedinice te servis/čišćenje 3 unutarnje jedinice i puštanje u pogon. Plaćam, ne molim besplatno, ne razumijem takve majstore...

Lokacija Sveta Nedelja..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 20:45   #3386
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,299
Čisto savjet cim ti kaze za 15 dana reci fala ništa.

Meni su materi skinili staru i nikad je nisu dosli vratit, sreća stara bila pa smo novu uzeli iako je radila.

edit i da, dali smo pola dogovorenog iznosa za skidanje i stavljanje, mislim da smo trebali i manje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 06:46   #3387
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Nažalost, ovo sad je najgore vrijeme za zvati meštra za klimu.
Al opet, to nejavljanje je katastrofa. Mogao je reći da mu se neiplati dolaziti ili npr. do jeseni ništa ili tak nešto
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 09:50   #3388
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
Došao je drugi jutros. Povukao plin, skinul jednu jedinicu, nekih 20min posla. Idem to krečiti sad. Već sam ga naručil za dva tjedna ima da se nacrta, dobra stvar je kaj mu nisam ovo platil neg bum sve platil kad vrati ovo i poservisira.. Tak da ajde..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:11   #3389
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,896
Sumnjam da mi se na isparivacu unutarnje jedinice skuplja plijesan, ali kako to potvrditi i, jos bitnije, ocistiti?

Dvaput sam prije ljeta cistio klimu, vrlo temeljito, od kanalice do ventilatora. Sve se blista ko... Isparivac sam ispirao carlijem i toplom vodom (sprej boca), pa ispirao vodom (sprej boca), pa na kraju dezinficirano zepynamic A sprejem. U kanalici je uvijek jedna tableta. Drenaza je normalna, nema zadrzavanja vode.

Otkad sam poceo sa sezonom hladjenja imam isti problem. Temp drzim na 25 i klima u toku dana hladi i aktivno radi. Nista ne osjetim od mirisa. Navecer je dignem na 26, stan je vec hladan na 24-25, i onda primjetim promjenu u mirisu. Baca kao malo na kiselkasto, tesko primjetno dok ne gurnem nos u mlaz zraka.

Prolazi mi kroz glavu da kada dignem temp, klima predje u mod recirkulacije zraka jer je zadana temp vec postignuta i onda pocnu mirisi posto se isparivac ne hladi (ili se slabije hladi).

Ima li to smisla?

Drugo pitanje, na isparivacu ne vidim direktno plijesan, ali zanima me kako ga temeljitije ocistiti u kucnoj radinosti, rastopiti sve sto je na njemu? Parni cistac? Nesto pod tlakom? Neka otopina?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:27   #3390
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
Ovo s dizanjem temperature i recirkulacijom bih i ja pretpostavio. Ja svoje doma klime čistim onim nekim sredstvom običnim za klime ali ih poslije i dobro prijeđem parnim čistaćem, i dva puta znam, imam neki onaj s Top Shopa što su kupile doma pa zapravo stoji , tako da mu je to jedina funkcija skoro.

Jedino mi je problem što je klima relativno blizu stropa, preblizu da bih parnim čistačem mogao pošpricati onaj dio isparivača koji je svinut u slovo U prema iza.

Doduše, ove godine nisam imao tog sredstva za klime, već sam upotrijebio neki Genox ako se ne varam, to je neki industrijski dezinficijens pa sam njime prešpricao isparivač, nakon njega i pare više nije bilo nikakvih mirisa.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na