Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2021., 22:40   #481
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ako neradi Tele 2 sluzba ga mora otkljucati, negdi se o tome pisalo
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 22:52   #482
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Jel zna netko radi li tele2 ZTE 286 na sve mreže? Prešao bih na bonbon, probao sam ubaciti karticu od mobitela i nisam uspio upogoniti da dobijem internet pa ne znam da li je do kartice ili je ruter zakljucan..

sumnjam da je ijedan router zakljucan,a i ak je moraju otkljucat. Jesi APN promjenio?
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 12:27   #483
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Promijenio APN, ruter javlja da je povezan s internetom ali na povezanim uređajima daje ograničeni internet..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 11:27   #484
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Jutro,


došlo vrijeme da zamjenim svoj stari WLAN router Tp-Link WDR3600 za neki novi model. Nije da mi sada treba neke nove opcije ali nakon 10 godina događa se sve češće da rikne WLAN, pogotovo kada su više uređaja spojeni (TV, 3x mobitela, 2x laptopa, Pi ZeroW). A u buduće ne vjerujem da će ih biti manje. Žicom su spojeni još komp, 2x Odroida i homeserver.

Od potreba za novi router mi definitivno treba uređaj s 4xGbit. USB nije prijekopotreban, da se gase LED-ice bi bilo zanimljivo kada gosti prespavaju u dnevnom boravku. Inače bi možda MU-MIMO dobro došlo, barem podržavanje WiFi 5. Mesh ne vjerujem da ću ikada trebati u svom stanu.

Router mora opskrbiti 3-sobni stan od 70 m2, ništa posebno, signal maksimalno prolazi jedan zid.

Cijena do nekih 500-600 krznatih.

Malo gledao okolo, dosta se preporučava TP-Link Archer C 6 ili AX20. Ali TP-Link-ovo sučelje mi baš ne odgovara. Što je s modelima od ASUS-a (AC57U, AC58U ili AC59U)? Koja je tu točna razilika?
I kao zadnje što je s Mikrotik hAP Ac2 ili Ac3 modelom? Izgledaju jako zanimljivo iako vjerojatno imaju pregršt opcija u sučelju.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 15:00   #485
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Ima tko iskustva s Mi AIoT Router AX3600 ?
Koliko vidim Vlan se da konfigurirati, a za tu lovu i mogućnosti čini mi se kao bestbuy.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 19:48   #486
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor banjodido Pregled postova
Jutro,


došlo vrijeme da zamjenim svoj stari WLAN router Tp-Link WDR3600 za neki novi model. Nije da mi sada treba neke nove opcije ali nakon 10 godina događa se sve češće da rikne WLAN, pogotovo kada su više uređaja spojeni (TV, 3x mobitela, 2x laptopa, Pi ZeroW). A u buduće ne vjerujem da će ih biti manje. Žicom su spojeni još komp, 2x Odroida i homeserver.

Od potreba za novi router mi definitivno treba uređaj s 4xGbit. USB nije prijekopotreban, da se gase LED-ice bi bilo zanimljivo kada gosti prespavaju u dnevnom boravku. Inače bi možda MU-MIMO dobro došlo, barem podržavanje WiFi 5. Mesh ne vjerujem da ću ikada trebati u svom stanu.

Router mora opskrbiti 3-sobni stan od 70 m2, ništa posebno, signal maksimalno prolazi jedan zid.

Cijena do nekih 500-600 krznatih.

Malo gledao okolo, dosta se preporučava TP-Link Archer C 6 ili AX20. Ali TP-Link-ovo sučelje mi baš ne odgovara. Što je s modelima od ASUS-a (AC57U, AC58U ili AC59U)? Koja je tu točna razilika?
I kao zadnje što je s Mikrotik hAP Ac2 ili Ac3 modelom? Izgledaju jako zanimljivo iako vjerojatno imaju pregršt opcija u sučelju.
TP-Link Archer C80.. cijenom je izmedju C6 i AX20. ima 4GB LAN (+ 1GB WAN), WiFi5 (802.11ac), 4x4 2,4GHz i 3x3 5GHz, nema USB, mozes mu konfigurirat LED u "nigh mode", mesh bi trebo dobit kroz nadogradnju FW-a.. konfigurira se preko mobilne app i/ili web sucelja.

Ako ti treba USB, onda imas Archer C6U (novi model, tek nedavno stigo na trziste), a i AX20 ima USB.

C6(U) i AX20 su 2x2 na oba banda. Vjerujem da je i to dosta za ovo sto si nabrojo.. TV i laptope nakacis na 5GHz, mobitele i IoT na 2.4 i nebi smjelo bit problema (osim ako nemas hrpu komsija u eteru).

p.s. noviji TP-Link imaju dugacije web sucelje od (pra)starog WDR3600.. pogledaj si u emulatoru jel ti pase.


Sto se Mikrotika tice, hAP ac2 ima slabiji WiFi signal (integrirane antenice) od Archera, hAP ac3 je u rangu.

No ne bi ih preporucio, ako ne znas sta uzimas, opcija ima more, a web sucelje (user demo, nema pass) je tako kako je, preko WinBox-a malo urednije izgleda, no tjt, ako ti pase slobodno uzmi
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:31   #487
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Ima tko iskustva s Mi AIoT Router AX3600 ?
Koliko vidim Vlan se da konfigurirati, a za tu lovu i mogućnosti čini mi se kao bestbuy.
Čini se super uređaj za te novce. A baziran je na open wrt tako da bi trebalo biti pregršt mogućnosti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 21:23   #488
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Mene je C80 bio razocarao, iako ima odlicno sucelje i app to mu moram priznati. Dosta sam ocekivao od njega jer sam mjesecima imao problema u mrezi i gledao sam svaku sitnicu, svaki trzaj u mrezi itd. Generalno ruter kao takav je bas ok slozen i izgleda mocno na papiru. Ova rebrasta povrsina je koma kad se umasti prstima jer ne mozes to vise ocistiti.

Mene je ipak u mrezi prilicno zezao i morao sam ga vratiti nazad. Sve sam opisao u zadnjih par postova:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=306842
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 22:10   #489
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mene je C80 bio razocarao, iako ima odlicno sucelje i app to mu moram priznati. Dosta sam ocekivao od njega jer sam mjesecima imao problema u mrezi i gledao sam svaku sitnicu, svaki trzaj u mrezi itd. Generalno ruter kao takav je bas ok slozen i izgleda mocno na papiru. Ova rebrasta povrsina je koma kad se umasti prstima jer ne mozes to vise ocistiti.

Mene je ipak u mrezi prilicno zezao i morao sam ga vratiti nazad. Sve sam opisao u zadnjih par postova:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=306842
imam 2 C80 na 2 razlicite lokacije gdje je "moro" ici WiFi (stan, nema mogucnos diskretnog provlacenja UTP-a).

oba su u router modu, uredno radi WAN 1GB/s (s druge strane kabela su Mikrotikovi - da ima ikakih problema Mikrotik bi zabiljezio, kabel je FTP Cat5e).

kod tebe su mogle bit razne kombinacije... neispravan uredjaj, krivi setup, los utp kabel (izmedju isp uredjaja i archera), smetnje u eteru, a moze cak i bit nekompatibilnost (iako malo vjerovatno).
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 22:49   #490
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
TP-Link Archer C80.. cijenom je izmedju C6 i AX20. ima 4GB LAN (+ 1GB WAN), WiFi5 (802.11ac), 4x4 2,4GHz i 3x3 5GHz, nema USB, mozes mu konfigurirat LED u "nigh mode", mesh bi trebo dobit kroz nadogradnju FW-a.. konfigurira se preko mobilne app i/ili web sucelja.

Ako ti treba USB, onda imas Archer C6U (novi model, tek nedavno stigo na trziste), a i AX20 ima USB.

C6(U) i AX20 su 2x2 na oba banda. Vjerujem da je i to dosta za ovo sto si nabrojo.. TV i laptope nakacis na 5GHz, mobitele i IoT na 2.4 i nebi smjelo bit problema (osim ako nemas hrpu komsija u eteru).

p.s. noviji TP-Link imaju dugacije web sucelje od (pra)starog WDR3600.. pogledaj si u emulatoru jel ti pase.


Sto se Mikrotika tice, hAP ac2 ima slabiji WiFi signal (integrirane antenice) od Archera, hAP ac3 je u rangu.

No ne bi ih preporucio, ako ne znas sta uzimas, opcija ima more, a web sucelje (user demo, nema pass) je tako kako je, preko WinBox-a malo urednije izgleda, no tjt, ako ti pase slobodno uzmi

Hvala majstore na preporuci. Na kraju sam prije tvog odgovora već nabavio AX20 preko extreme digital za nekih 440 kn. Nemam se što požaliti. U prvom trenutku se sve spojilo osim mobaca, ali i to sam riješio. Sada zadovaljno koristim Internet i razmišljam što još bi se trebalo zamjeniti
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 10:13   #491
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Pozdrav!

Htio bih pojačati wifi signal jer trenutni router što imam od Optime mi je loš, pa tražim preporuku nekog routera koji bi spojio na taj optimin i koji bi služio kao glavni router.

Innbox(!?) sam dobio od Optime, nikad čuo za taj.
Ima li što dobro do 300-400 novaca za stan od 50ak kvadrata.

Postoji li mogućnost da onda samo imam jedan router, ta ovaj trenutni izbacim?


edit: uzeo D-LINK DIR-842, pa ćemo vidjeti kakav je.

Zadnje izmijenjeno od: pero_dinamit. 26.04.2021. u 12:16. Razlog: bzvz
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 12:47   #492
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
.
Netko briše postove? Pošto tražiš best buy ruter za 300-400 kn (dio tvog posta izmjenjen), mogu ti reći samo da koliko para toliko muzike. Ha, ha za te pare nemoreš naći neki best buy ruter.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 26.04.2021. u 15:18.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 13:00   #493
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Covjek je na Optimi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 20:26   #494
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ekipa, može preporuka za battery / USB powered LTE router s out-of-the-box VPN (ExpressVPN) podrškom za kupiti kod nas?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 22:24   #495
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
frend nudi AC86U za 500kn (bar prema njemu, izvađen van iz kutije, isproban i vraćen u kutiju).

vidio sam na nabavi da je 1000+kn, ali za mrežne stvari sam tutlek 1/1 pa da pitam jel se to isplati umjesto Speedporta
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 22:25   #496
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
frend nudi AC86U za 500kn (bar prema njemu, izvađen van iz kutije, isproban i vraćen u kutiju).

za mrežne stvari sam tutlek 1/1 pa da pitam jel se to isplati umjesto Speedporta
Isplati!
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 22:32   #497
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Isplati!
ovo je bio brz odgovor

Hvala u svakom slučaju! Idem onda sutra po njega pa da Šrota pošaljem u ropotarnicu povjesti
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 23:34   #498
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Kako samo 500kn (osim ako nije frendovska cijena)?

Dobar je to ruter, vec sam hebao njemu i Asusu sve po spisku u ovih 3mj Ako imas srece, sve ce ti raditi bez da ijednom udjes u admin web ui. Ako nemas srece, visit ces na snb forumu. Ruter je zvijer, al daleko da je bez musica.

Za te pare je top.

Ja sam ga napokon ukrotio i usput izgubio 3 mjeseca zivota, naucio raditi u CLI-ju, skriptice pisati i tak. Evo vec skoro mj dana ne palim web ui niti ssh... Mnogo je losih jezika usmjereno prema Asusu i velikoj vecini koda koji je zatvoren i limitiran za promjene sto je, u idealnom slucaju, dobro.

Ako nista drugo, na snb forumu ima pun k ljudi koji znaju, a sadrzaja ne manjka.

Ja bi ga opet danas kupio za 500kn jer znam sto dobivam. Iskreno, ni danas ne znam sto bi drugo kupio u tom rangu (normalna puna cijena).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 23:43   #499
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Za 500kn nema tu pameti. Za punu cijenu novog rađe uzeti AX68U jer je u istom cijenovnom rangu, s podržava novi standard, dok je ostalo sve praktično isto kao AC86U.

Novi AX86U je cca 600kn skuplji, ima jači CPU i jedan 2.5Gbit port.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 23:48   #500
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
frend nudi AC86U za 500kn (bar prema njemu, izvađen van iz kutije, isproban i vraćen u kutiju).

vidio sam na nabavi da je 1000+kn, ali za mrežne stvari sam tutlek 1/1 pa da pitam jel se to isplati umjesto Speedporta
Ovisi jel jeli ti Modem Router(DSL AC68U) ili samo Router (RT-AC68U) jedan može direkt na paricu dok drugi mora se bridgeat sa SpeedŠrota ili direkt u ONT(Optika) uglavnom oboje su zvjerke a SpeedŠrot netriba niti spominjat odmah se naježim.

6 godina oboje stari i dan danas dobivaju FW upgradeove pa čak imaju i AIMesh.


Za postavljanje ćirni u onu temu gdje sam pisao sve postavke HR ISPova.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 00:24   #501
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako samo 500kn (osim ako nije frendovska cijena)?

Dobar je to ruter, vec sam hebao njemu i Asusu sve po spisku u ovih 3mj Ako imas srece, sve ce ti raditi bez da ijednom udjes u admin web ui. Ako nemas srece, visit ces na snb forumu. Ruter je zvijer, al daleko da je bez musica.

Za te pare je top.

Ja sam ga napokon ukrotio i usput izgubio 3 mjeseca zivota, naucio raditi u CLI-ju, skriptice pisati i tak. Evo vec skoro mj dana ne palim web ui niti ssh... Mnogo je losih jezika usmjereno prema Asusu i velikoj vecini koda koji je zatvoren i limitiran za promjene sto je, u idealnom slucaju, dobro.

Ako nista drugo, na snb forumu ima pun k ljudi koji znaju, a sadrzaja ne manjka.

Ja bi ga opet danas kupio za 500kn jer znam sto dobivam. Iskreno, ni danas ne znam sto bi drugo kupio u tom rangu (normalna puna cijena).

iskreno, neam pojma.
ja sam prvo po nabavi išao pa vidio da je novi soma i kusur kuna i meni je bilo čudno - zato došao i pitati jel ulov ok ili ne
u svakom slučaju, frend od kojeg ne sumnjam u ispravnost, tak da zbog kvar(ov)a sigurno nije...

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ovisi jel jeli ti Modem Router(DSL AC68U) ili samo Router (RT-AC68U) jedan može direkt na paricu dok drugi mora se bridgeat sa SpeedŠrota ili direkt u ONT(Optika) uglavnom oboje su zvjerke a SpeedŠrot netriba niti spominjat odmah se naježim.
6 godina oboje stari i dan danas dobivaju FW upgradeove pa čak imaju i AIMesh.

Za postavljanje ćirni u onu temu gdje sam pisao sve postavke HR ISPova.
zbog takvih savjeta i dolazim u ovu temu
e sad za tip, neam blage - u poruci je pisalo AC86U...

EDIT: da napomenem - HTova optika sa onim raisecom ONTom
EDIT2: napomenuo sam da sam tudum za te mrežne stvari
Uglavnom ništ od toga jer mi je i telefon spojen na Speedport, a barem koliko sam vidio ovaj nema phone utor
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.


Zadnje izmijenjeno od: panda505. 31.05.2021. u 01:24.
panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 02:16   #502
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Mozda prodaje AC68U koji je puno blize tom cjenovnom razredu polovnjaka. Ni prvi ni zadnji koji se zabunio s imenom 68U naspram 86U
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 14:34   #503
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
zbog takvih savjeta i dolazim u ovu temu
e sad za tip, neam blage - u poruci je pisalo AC86U...

EDIT: da napomenem - HTova optika sa onim raisecom ONTom
EDIT2: napomenuo sam da sam tudum za te mrežne stvari
Uglavnom ništ od toga jer mi je i telefon spojen na Speedport, a barem koliko sam vidio ovaj nema phone utor
Ako je optika onda ti ne treba modem nego router, a to je vjerojatno taj koji ti nudi Asus RT-AC86U. Podesiti internet je 2 minute posla. Telefon ne znam da li se može.

Inače, nema veze što nemaš "dedicated" telefonsku utičnicu, mislim da je telefon kompatibilan s mrežnim priključkom. Pitanje je samo da li se može osposobiti na jednom od LAN portova pošto mislim da nisi mogao dobiti VOIP lozinku od HT-a. Ali to trebaš pitati nekoga tko zna, meni ne treba telefon pa ga nisam niti pokušavao osposobiti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 14:56   #504
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mozda prodaje AC68U koji je puno blize tom cjenovnom razredu polovnjaka. Ni prvi ni zadnji koji se zabunio s imenom 68U naspram 86U
baš provjerio
Nije typo, baš je 86U.
Neam blage zašto tak jeftino, ali nije ni na meni da se bunim ako hoće

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako je optika onda ti ne treba modem nego router, a to je vjerojatno taj koji ti nudi Asus RT-AC86U. Podesiti internet je 2 minute posla. Telefon ne znam da li se može.

Inače, nema veze što nemaš "dedicated" telefonsku utičnicu, mislim da je telefon kompatibilan s mrežnim priključkom. Pitanje je samo da li se može osposobiti na jednom od LAN portova pošto mislim da nisi mogao dobiti VOIP lozinku od HT-a. Ali to trebaš pitati nekoga tko zna, meni ne treba telefon pa ga nisam niti pokušavao osposobiti.
ma to je kod mene sranje jer imam stari telefon iz DE - to mi je i tehičar rekao da je malo zaheb i morao je neš kemijati zbog toga...

u svakom slučaju, baš ću vidit jel mogu šta s telefonom složiti pa onda možda čak i odem po njega
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 18:04   #505
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Pa ubacis taj od operatera u bridge mode i onda tog asusa da ti radi sve ostalo...
Izmedju ostalog tko jos danas koristi fixni telefon i zasto?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:01   #506
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Pa ubacis taj od operatera u bridge mode i onda tog asusa da ti radi sve ostalo...
Izmedju ostalog tko jos danas koristi fixni telefon i zasto?
zbog osoba rođenih u 60ima

ali da, ovaj trenutni sustav tu je malo patchwork jer je, kažem, telefon stari iz Njemačke (što je i tehničara kad je došao optiku postavljati malo zbunilo kod priključivanja).

tako da prvo ionako moram uzeti novi telefon, a onda ću se sa ovime zezati
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:34   #507
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
U svakom slucaju, RT-AC86U za 500 kn je djabe te ako imas viska 500 kn, trci po njega...

Ja ga imam i od kako sam ga podesio prvi dan, nista vise ne treba dirati, radi savrseno i nikad mi nije pukla veza i slicno...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 23:11   #508
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
ma to je kod mene sranje jer imam stari telefon iz DE - to mi je i tehičar rekao da je malo zaheb i morao je neš kemijati zbog toga...

u svakom slučaju, baš ću vidit jel mogu šta s telefonom složiti pa onda možda čak i odem po njega
Ako ti ONT ima više portova onda fino složi si da ti samo VoIP i IPTV radi na SpeedŠrotu a na drugome složiš Asusa.
A ako ne posloži VLAN ID za VoIP(u Asusa ti je Automatic IP za VoIP) na Asusu i na taj LAN port spoji SpeedŠrot(možda će raditi nisam baš siguran ali probaj) i samo enableaj VoIP ili nađi neki SIP adapter.
Podatke za VoIP izčitaj tako da nađeš nekoga sa starom verzijom SpeedŠrota ili Zyxela V4 i to bi treblo biti to.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 12:12   #509
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
Kupio prije 10 dana Asus rt ac86u. Bila akcija 20% u Mall.hr, tako da je s poštarinom koštao oko 980kn. Vrhunski ruter! Odmah stavljen zadnji Merlin. Nikakvih problema oko 2.4GHz mreže kako navode neki na Amazonu. 5GHz signal jako dobar. Imam i Asus rt ac2400 na katu spojen kabelom na 86u. Ovaj ima sigurno 30% jači signal na 5GHz. U postavkama ima doslovno sve što ikad može trebati. Brzina R/W na usb sticku 3.0 120GB kabelom ide gotovo Gbit. Oko 110MB/s R i oko 80MB/s W. Bežično, dosta ovisi s čim se spajaš. Npr. mobitel Huawei P20 file transfer preko 5GHz ide R/W 12MB. Laptop ide oko 40MB/s, link 300MB/s preko wifi N. Kako je sad jako vruće, dodao sam iza mali ventilator spojen na punjač starog mobitela 5V. Temperatura CPU je pala za oko 25-30°C što nije malo. Noviji ax86U je preskup i po meni nije vrijedan toliko. Ac standard će meni služiti još sigurno nekoliko godina. Sve ostalo, PC, Android TV, Android box, Sat receiver ionako spajam kabelom.
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 18:25   #510
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Bok svima. Molim vas preporuku za kućni router za 250 kn.

Gledao sam:
- Xiaomi Mi 4A Gigabit Edition
- TP-link Archer 6c

Koji od ta dva je bolji i pouzdaniji?

Router će se spajati na A1 Huawei ONT. Na router dodatno ide gigabitni switch, a sveukupno u kući imam cca 20-25 uređaja koji koriste mrežu.

Trenutno imam i dva TP-Link range extendera koji mi pokrivaju podrum i kat kuće. Nadam se da će novi router možda omogućiti i izbacivanje range extendera, ali ne uzimam ga zbog toga već me živcira što mi A1 svako malo ubaci novu konfiguraciju na njihov router, pa moram sve konfigurirati iz početka (DDNS, port forwarding, Wi-Fi...).
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na